MF P6 2021/1 Volba předsednictva Místního sdružení Praha 6

Moderátoři: KoKS Praha, Pražští předsedající, PKS Praha, PMS Praha 6

Uživatelský avatar
Tereza.Hubackova
Republikový výbor
Příspěvky: 605
Registrován: 10 dub 2016, 10:11
Profese: sociální pracovník
Dal poděkování: 2245 poděkování
Dostal poděkování: 1162 poděkování

Re: MF P6 2021/1 Volba předsednictva Místního sdružení Praha 6

Příspěvek od Tereza.Hubackova »

A aby nám tu s Milošem nebylo tak smutno, navrhuji kandidaturu dalších našich nadějných borkyň a borců, a prosím je o jejich vyjádření, že přijímají :P Vezmu to podle abecedy:

@Adam.Derner - ač služebně nejmladší člen MS, je velmi aktivní a skvěle se zapojil do činnosti MS, věřím, že jeho pohled nováčka by byl v PMS užitečný
@Eva.Ticha - jak už napsal Miloš, její obrovská energie a neúnavnost jsou motorem našeho MS
@Jana.Kabelova - dělá velmi záslužnou práci při zapojování nováčků a funguje jako spojka mezi ZK a PMS
@Martin.Suchan - klidná síla, je na něj spolehnutí; sice málokdy něco řekne, ale když už, tak to potom taky udělá ;)
@Antonin.Stogr - ne vždy úplně korektní, ale pod drsnou slupkou se skrývá vřelé jádro, a navíc má editorská práva k našim stránkám...
@Vojtech.Tatra - můj trpělivý a laskavý pomocník v technických problémech a šikovný fotograf
Tito uživatelé poděkovali autorovi Tereza.Hubackova za příspěvky (celkem 5):
Zuzana.Ujhelyiova, Adam.Derner, Antonin.Stogr, Eva.Ticha, Martin.Suchan

Tereza Hubáčková
PMS Praha 6
Republikový výbor
Zastupitelka v Praze 6
RT sociálních věcí, pracovní skupina pro SPOD

Uživatelský avatar
Adam.Derner
Návštěvník – nepatří k Pirátům
Příspěvky: 19
Registrován: 01 úno 2020, 19:14
Profese: Lékař, student ekonomie
Dal poděkování: 20 poděkování
Dostal poděkování: 43 poděkování

Re: MF P6 2021/1 Volba předsednictva Místního sdružení Praha 6

Příspěvek od Adam.Derner »

Vážení a milí šestkoví piráti a pirátky,

zaprvé bych chtěl moc poděkovat Terce za nominaci na pozici místopředsedy, kterou rád přijímám. Pravdou je, že jsem o ní sám uvažoval a už pár dnů jsem se odhodlával něco napsat, ale covidová situace a nemoc kolegů v práci tomu chtěla, že jsem byl poslední dny pořád zavřený v práci.

Zadruhé, zůstanu stále u děkování - chci vyjádřit pochvalu a vděk dosavadnímu předsednictvu za všechnu práci, kterou velmi kvalitně nezištně dělali a dělají a v případě zvolení bych se na ně jistě často obracel o radu.

Věřím, že se nemusím nějak dlouze představovat, jelikož se v rámci místního sdružení myslím celkem dobře známe. Pokud by někdo vůbec nevěděl, kdo jsem, tak zde je o mně něco krátce napsáno.

V roli místopředsedy našeho sdružení nenabízím dlouhé politické zkušenosti, ale naopak pohled člověka, který se do Pirátů zapojil relativně nedávno a hledal způsoby, jak se co nejaktivněji zapojit do veřejného života. Myslím si, že díky tomu mohu nabídnout větší porozumění nováčkům a doufám, že i jejich rychlejší a efektivnější zapojení do soukolí. Práce je a především před volbami (kterých bude v nadcházející době, jak bylo psáno výše hafo) opravdu hodně a rychlejší/efektivnější zapojení nováčků či nových/nepříliš aktivních členů je nesmírně důležité.

Co se týče volební přípravy, která bude rozhodujícím tématem pro budoucí předsednictvo, jisté zkušenosti již mám jako člen editorského týmu programových bodů pro letošní sněmovní volby, kde jsem několika bodům dělal oponenturu a dále jsem pomáhal s přípravou některých programových bodů v rámci resortního týmu zdravotnictví. S vlastním vedením volební kampaně se rád obrátím o radu na služebně starší a zkušenější kolegy a pokusím se přispět inovativními nápady, jak kampaň zvládnout, co nejlíp. Další v současné době relevantní fakt, co se nadcházejících voleb týče, může být mé určitým způsobem komfortnější postavení vůči zástupcům STAN, jelikož je moje mamka v jejich senátním klubu a taky krajském zastupku v Ústí.

Motivací ke kandidatuře je pro mě pomoci našemu místnímu sdružení k co největší a nejaktivnější členské základně, dále zajistit výhru v komunálních volbách 2022 a v neposlední řadě bych se samozřejmě také rád naučil nové dovednosti a získal zkušenost s vedením MSka. V případě zvolení slibuji, že z práce v předsednictvu udělám prioritu a ač jsem časově relativně vytížen, vždy si na povinnosti s mandátem spojené vyčlením dostatek času, abych práci provedl, co nejkvalitněji.

Mějte se pěkně, děkuji všem, kdo mě podpoří a těším se na opětovná častější in person setkání v normálních dobách :).
Tito uživatelé poděkovali autorovi Adam.Derner za příspěvky (celkem 6):
Antonin.Stogr, Tereza.Hubackova, Eva.Ticha, Martin.Suchan, Vojtech.Tatra, Helena.Machovcova
Uživatelský avatar
Antonin.Stogr
Komunální zastupitel/ka
Příspěvky: 224
Registrován: 03 bře 2018, 19:14
Profese: součást sociálního pivovaru
Bydliště: Praha 6 - Břevnov
Dal poděkování: 367 poděkování
Dostal poděkování: 342 poděkování

Re: MF P6 2021/1 Volba předsednictva Místního sdružení Praha 6

Příspěvek od Antonin.Stogr »

Drahé místní fórum! Já jsem naopak čekal, až se přihlásí někdo jiný, abych nebyl opět první. :-)

OFFTOPICNa začátek si dovolím jednu technickou: Sic chápu důvod, proč moji předřečníci rozdělili svuj příspěvek do několika, prosím netapetujte fórum, je to fuj a nemá se to dělat. :mrgreen:

Co se týče rekapitulace, ohlédnu se spíš za sebe, protože lecco již bylo napsáno. Fce místopředsedy PMS pro mě byla úplně nová - ostatně stejně to měli všichni z PMS. Jako v každém novém týmu jsme si museli každý najít svoji roli, resp. to co každému z nás jde nejlépe - pozice a zodpovědnosti se tak v čase vyvíjely. Mezi moje silné talenty patří strategické myšlení a smysl pro pořádek, ale pak sestava takových, které jsou vázané na osobní kontakt. Proto jsem se krom technických věcí, ze kterých bych vypíchl třeba to, že se nám podařilo na fóru uspořádat několik rozprav a hlasování k ošemetným otázkám P6, snažil co nejvíc zapojovat v týmbuildingových aktivitách a chápat různé názory uvnitř MS. Když se nedařilo sehnat nikoho na pozici asistenta ZK, tak jsem se vrhnul i do toho a několik měsíců pozici (snad i kvalitně) zastával. A pak přišel koroňák zrovna ve chvíli, kdy jsem nastoupil do nové práce a musel jsem úplně překopat svý plány a zachraňovat pivovar od krachu, což mě stálo v prvních měsících veškerý čas a ještě jsem se kvůli tomu musel přesunout mimo Prahu. Proto jsem se již v březnu musel vzdát práce asistenta, protože jsem ji nemohl na dálku plnohodnotně vykonávat. Nabídl jsem v průběhu roku i PMS k dipozici své místo místopředsedy, ale ostatní mě podrželi, že své místo v týmu mám i v divné koroňákové době. Díky!
Milos.Vlach píše: 01 úno 2021, 20:20 Nepovedlo se nám uskutečnit plánovaný týmbuilding.
V tomto s Milošem nemůžu úplně souhlasit. Je fakt, že jsme měli plánovaný výjezd, který jsme museli kvůli nemožnosti ubytování se zrušit, ale připomenu to, co se za ten první nekoroňákový rok, ale i v roce loňském zorganizovat povedlo. Měli jsme několik krásných grilovaček u @Vaclav.Fortik (díky!) a nespočet poschůzových piv, sběrů odpadků a dalších setkání. Byli jsme na pracovním víkendu u Miloše a v neposlední řadě jsme se sešli na náhradním teambuldingu na Chříči a viděli, jak se vaří pivo, což jsme zakončili krásnym večernim hulákáním u ohně za hudebního doprovodu od "registrovaného příznivce" Terky Hubáčkové. :P Chci věřit, že jste si to všechno užili stejně jako já a v lepších časech se k takovým chvílím vrátíme. Taková setkání se pokecem na jitsi nahradit nedají... :weep:

Děkuji za nominaci a tímto tedy příjmám a vyjadřuji svou vůli kandidovat na post místopředsedy. Funkce předsedy není nic pro mě. Předpokládám, že by na to došlo stejně při grilování, tak rovnou avizuji, jaké mám další plány. Ano, chci kandidovat v komunálních volbách 2022 na čele kandidátky na Praze 6 a nechci být její lídr. Ne, neuvažuji nad tím, že bych se ucházel o místo na "krajské" kandidátce. Ne, neuvažuji nad tím, že bych kandidoval do PKS. Ne, neuvažuji o tom, že bych kandidoval do CZ či EU parlamentu. Ano, budu zvažovat kandidaturu na prezidenta po roce 2040. :lol:

Myslím si, že kombinace člena PMS a snaha získat zastupitelský mandát v komunálu se nevylučuje - spíš naopak se doplňuje, protože příprava kampaní bude určitě velkým úkolem právě pro PMS. Po volbách pak může následovat stejný postup, který byl v případě naší volby. Tedy že předsednictvo resignovalo a bylo navoleno nové. Uděláme určitě všechno pro to, abychom usedli ve vedení radnice a až se tak stane, tak se zas vnitřní dynamika sdružení zásadně změní a bude to stejně nejlepší řešení...

V této turbulentní době se nedá říct, co bude zítra, ale za sebe můžu vyjádřit upřímnou chuť a vůli pozici místopředsedy vykonávat zodpovědně a věnovat jí dostatek času. Sic jsem byl v posledním roce pracovně dost vytížen a v Praze jsem tak často nebyl, tak jsem se vždy snažil si najít čas na veškeré povinnosti, ke kterým jsem se zavázal a aktivně jsem nás zastupoval i v komisích, do kterých jsem byl zvolen. Zároveň pokud se nestane něco nepředvídatelného, tak se od března přesune těžiště mé práce většinově do Prahy (jak to mělo být už před rokem), takže mi ani pracovní povinnosti nebudou nijak bránit v účasti i na osobních setkáních, kterých se snad již brzo zas dočkáme. :!:

Krátký texty mi moc nejdou, tak jen na závěr bych chtěl poděkovat všem, se kterými jsem mohl v PMS za ty 2 roky spolupracovat. Stejně tak všem členům i příznivcům MS. Podporuji @Milos.Vlach i @Tereza.Hubackova v jejich kandidatuře na předsedu/kyni. Miloš je dobrý lídr, protože dokáže opravdu strategicky myslet a věci promýšlet do detailu i na několik tahů dopředu a vidět širší obraz. Terka maká, dře i na sobě, má neutichající zájem o ostatní - vůbec nechápu, kde na to furt bere čas a energii. Rozhodně bych ji nepodporoval jen proto, že bych si myslel, že do předsednictva patří žena. To by bylo nekorektní. ;)
Tito uživatelé poděkovali autorovi Antonin.Stogr za příspěvky (celkem 6):
Tereza.Hubackova, Vaclav.Fortik, Eva.Ticha, Adam.Derner, Vojtech.Tatra, Martin.Suchan
Uživatelský avatar
Eva.Ticha
Republikový výbor
Příspěvky: 305
Registrován: 06 dub 2018, 21:14
Profese: ekonomka
Dal poděkování: 1810 poděkování
Dostal poděkování: 503 poděkování

Re: MF P6 2021/1 Volba předsednictva Místního sdružení Praha 6

Příspěvek od Eva.Ticha »

Milé Pirátky, milí Piráti, milý akční vytrvalý týme místního sdružení,
rozhodla jsem se zapojit a ucházet se o funkci předsedkyně MS Praha 6.

JSME TÝM:
Jsme jeden z nejpočetnějších Pirátských týmů místního sdružení a nejen to, jsme také jeden z nejaktivnějších týmů. V tom je třeba i nadále svědomitě pokračovat, získávat nové příznivce, zapojovat je do společných aktivit a rozšiřovat tak místní členskou základnu.

Jsem ráda, že jsem mohla být součástí týmu, když Piráti Praha 6 získali 17,3% hlasů (9 zastupitelů) v komunálních volbách 2018. V širším seskupení než v předchozích letech jsme se s Piráty Prahy 6 sešli na společném prvním setkání na podzim 2017. A od března 2018 jsme už začali permanentní kampaň pro volby do komunálu 2018. Scházeli jsme se pravidelně a společně vytvářeli volební program, jednou měsíčně jsme rotovali po restauracích na různých místech Prahy 6, kam jsme zvali na setkání občany. Často jsme stáli se stánkem na ulici a komunikovali s lidmi, rozdávali jsme Pirátské listy, roznášeli jsme je do schránek, účastnili se Pirátských gulášů pro potřebné, naslouchali jsme radám a pokynům pražského sdružení, spolupracovali jsme na kampani s Prahou, organizovali jsme přednášky a setkání, jako „bilboard“ jsme využili dodávku našeho příznivce, kterou jsme polepili hesly Pirátského programu, komunikovali jsme na webu Piráti Praha 6 a na FB. A díky týmové systematické práci a komunikaci s občany jsme v komunálkách uspěli a Piráti Praha 6 se poprvé dostali do Zastupitelstva městské části Praha 6, kde jsme v opozici a jsme za to vděční také svému týmovému rozhodnutí zůstat v opozici, kde využíváme skvělou příležitost poznat fungování úřadu a mnohému se naučit.

PROČ JSEM SE ROZHODLA KANDIDOVAT?
Mé silné stránky, které považuji za kompetence dobré pro práci předsedkyně místního sdružení Pirátů Praha 6. Jsem proaktivní samostatná i týmová Pirátka. Komunikativní, prosazuji Pirátský program, ctím Pirátské hodnoty. V aktivitách Pirátů se snažím jít příkladem. Umím spojovat a stmelovat lidi a probouzet v nich nadšení. Umím dotahovat věci do konce. Ráda vítězím, z prohry se umím poučit a zkušenosti využít k dalším vítězstvím.

Máme před sebou tři důležité mety a s nimi souvisí mnoho práce:

1. Předvolební kampaň pro volby do PSP ČR 2021: Podpořit Pirátské kandidáty a především naše kandidáty Ondřeje Chrásta a Honzu Lipavského.

2. Příprava našeho programu na 2022-2026 pro komunální volby v příštím roce 2022 a předvolební kampaň.

3. Prezidentské volby 2023.

Mám určitou představu (podle situace v covidové krizi) aktivit:
- Připravit plán a systém, jak budeme komunikovat naši práci navenek. (PS, Praha a komunál)
Pirátské listy do schránek, kontaktní kampaň, jakmile to bude možné. (stánky), FB, web, tématické diskuze s občany prostřednictvím Pirátského Jitsi –
dotazy přes Slido.
- Vytvořit Pirátské centrum MSka.
- Koordinace OVK – v každé (cca 102 volebních komisí v P6) okrskové volební komisi mít alespoň 1 zástupce pro dohled nad řádným průběhem voleb dle
zákona.
- Navazovat a udržovat dobré pracovní vztahy s úředníky úřadu MČ P6 i s koaličními partnery.
- Udržovat aktivní komunikaci a spolupráci dovnitř a navenek, to vyžaduje pravidelné schůzky a operativně reagovat.
- Rozšiřovat spolupráci i komunikaci týmu i s veřejností. Sdílet nápady a zkušenosti.
- Zapojování do KETů, spolupráce.
- Častější schůzky místního sdružení – tematická setkání (prezenčně i distančně) členů týmu, komisí, výborů a zastupitelů.
- Tematická setkání s veřejností (podle situace prezenčně či distančně) – zastupitelé, poslanec (poslanci).
- Tematická setkání mezi MSky – stmelování (P6+P1+P5, P6+P2+P3…) – sdílení zkušeností, spolupráce a vzájemná podpora.
- Komunikace a setkání zastupitelského klubu s občany.
- Tematická setkání MS P6 s poslanci P6, poslanci s občany P6.
- Doporučení účasti na Krajských schůzích – info z PSP ČR, MHMP a z MS Prahy.

Aktivně jsem se účastnila několika Pirátských předvolebních kampaní:
- poprvé do komunálních voleb 2014 do Zastupitelstva hl. města Prahy, kde Piráti jen těsně překročili 5% uzavírací klauzuli, když získali 5,91%
- podruhé do Volby do Poslanecké sněmovny Parlamentu České republiky v roce 2017, kde Piráti obsadili 3. místo s 10,79% s 22 mandáty
- do komunálních voleb 2018 v Praze, v Praze 1, kde jsem podpořila Piráty Prahy 1 svou účastí v OVK a v Praze 6 jsem organizovala zastoupení Pirátů a příznivců v OVK Prahy 6, ve volbách jsme získali 17,3% hlasů, zvolena zastupitelkou pro období 2018-22 a členkou devítičlenného
zastupitelského klubu Pirátů
- do voleb do Evropského parlamentu 2019, kde jsem také kandidovala na 8. místě (volbami se posunula na 6. místo)
- do senátních voleb 2019, kde jsem podpořila Petra Daubnera v obvodě 24
- do senátních voleb 2020, kde jsem podpořila Roberta Veverku v obvodě 27
- do senátních voleb 2020, kde jsem podpořila Adélu Šípovou v obvodě 30
- do krajských voleb 2020 ve Středočeském kraji, kde jsem podpořila Jiřího Snížka a Pirátské kandidáty

Politiku dělám pro občany a věřím, že společně máme šanci změnit budoucnost. Chci být přínosným hráčem a udělám vše pro to, abych Vaše očekávání splnila. Chci, aby PIRÁTI USPĚLI ve volbách!

Ing. Eva Tichá
Republikový výbor
místopředsedkyně ZK Pirátů Praha 6
RT finance, pracovní skupina Důchody Piráti,
KET územní rozvoj, KET životní prostředí

"Jediný člověk, kterým jste určen se stát, je člověk, kterým se rozhodnete být.“
Ralph Waldo Emerson

Uživatelský avatar
Ondrej.Chrast
Předseda/předsedkyně krajského sdružení
Příspěvky: 621
Registrován: 04 led 2018, 17:38
Profese: projektový manažer
Bydliště: Praha 6, Bubeneč
Dal poděkování: 1162 poděkování
Dostal poděkování: 1539 poděkování

Re: MF P6 2021/1 Volba předsednictva Místního sdružení Praha 6

Příspěvek od Ondrej.Chrast »

:arrow: Jako předsedající jsem upravil úvodní příspěvek.

:arrow: @Milos.Vlach a @Eva.Ticha prosím o upřesnění, zda-li v případě nezvolení předsedou/předsedkyní kandidují i na místopředsedu/místopředsedkyni.
Tereza.Hubackova píše: 27 led 2021, 22:45
Bara.Soukupova píše: 27 led 2021, 18:24 Ahoj, já jsem svoje důvody vysvětlovala několikrát, dokonce se se mnou kvůli tomu Miloš Vlach sešel. Tak tam je spíše nějaký informační šum, nemám pocit, že bych to zanedbala.
Báro, díky za Tvou reakci. Možná opravdu došlo k nepředání nějakých informací. Pokud by se Ti chtělo, napiš o tom něco, je to pro nás důležitá zpětná vazba. Asi je to ale do jiného vlákna, možná to @Ondrej.Chrast odmoderuje?
Moderace imho netřeba, souvisí to s nastolenými tématy rekapitulace posledních 2 let, moderace by to imho znepřehlednila.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Ondrej.Chrast za příspěvky (celkem 2):
Tereza.Hubackova, Eva.Ticha

Předseda Krajského sdružení Praha. Zastupitel Prahy 6.
Vedoucí Resortního týmu kultura Pirátské strany.
Politický náměstek ministra kultury (01/2022 - ?).
Blog; Pirátský profil; CV
Nevíte co pod stromeček, podpořte záchranu ukrajinského kulturního dědictví www.zapojmeukrajinu.cz

Uživatelský avatar
Vojtech.Tatra
Místní předsednictvo
Příspěvky: 34
Registrován: 03 říj 2018, 11:22
Profese: IT Support
Bydliště: Fajmanové, Praha 6 - Petřiny
Dal poděkování: 532 poděkování
Dostal poděkování: 79 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: MF P6 2021/1 Volba předsednictva Místního sdružení Praha 6

Příspěvek od Vojtech.Tatra »

Tereza.Hubackova píše: 01 úno 2021, 23:07 A aby nám tu s Milošem nebylo tak smutno, navrhuji kandidaturu dalších našich nadějných borkyň a borců, a prosím je o jejich vyjádření, že přijímají :P Vezmu to podle abecedy:

@Adam.Derner - ač služebně nejmladší člen MS, je velmi aktivní a skvěle se zapojil do činnosti MS, věřím, že jeho pohled nováčka by byl v PMS užitečný
@Eva.Ticha - jak už napsal Miloš, její obrovská energie a neúnavnost jsou motorem našeho MS
@Jana.Kabelova - dělá velmi záslužnou práci při zapojování nováčků a funguje jako spojka mezi ZK a PMS
@Martin.Suchan - klidná síla, je na něj spolehnutí; sice málokdy něco řekne, ale když už, tak to potom taky udělá ;)
@Antonin.Stogr - ne vždy úplně korektní, ale pod drsnou slupkou se skrývá vřelé jádro, a navíc má editorská práva k našim stránkám...
@Vojtech.Tatra - můj trpělivý a laskavý pomocník v technických problémech a šikovný fotograf
Ahoj a díky za nominaci Terko!
Abych byl upřímný, vzhledem ke svému, řekněme nestálému, stavu se na post předsedy určitě necítím a v případě místopředsedů bych také dal přednost jiným. Jelikož se jedná o velice důležité období dvou významných voleb, myslím, že zvlášť ve vedení by měl být někdo zkušený. Mám radost, že znovu kandiduje Miloš i Ty a plánuji vás volit.
Bude-li třeba, roli místopředsedy přijmu, nicméně nejdřív dám přednost zkušenějším a aktivnějším/energičtějším/radostnějším - kromě "wonder woman" Evy mám na mysli třeba Adama Dernera, hned závěsu však i Tondu a Janu.
Svou roli ale určitě vidím dále v jakémsi backoffice supportu. Rád bych dál pomáhal jako jakási technická podpora a též nabízím své služby jako správce sociálních sítí. Určitě se mi ale líbí Milošova myšlenka, že by to nemělo být závislé na jednolivci, ale minimálně určitém týmu lidí, aby bylo vždy možné rychle reagovat, vydat prohlášení apod. - jak radí třeba Richard Falkvinge ve Swarmwise.
Taky myslím, že bych mohl fungovat jako zástupce pro případ výpadků místopředsedů apod.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Vojtech.Tatra za příspěvky (celkem 3):
Antonin.Stogr, Eva.Ticha, Tereza.Hubackova

OFFTOPIC👣Dva mniši se hádali o vlajku. Jeden řekl : "Je to vlajka , co se pohybuje." Druhý tvrdil : " Je to vítr, co se pohybuje. Stalo se, že šel kolem patriarcha. Řekl jim : "Ani vítr ani vlajka, to, co se pohybuje, je vaše mysl.
🎈 "Čím hlouběji jdeš do lesa, tím víc potkáš cvoků". Méďa Béďa
🔗 @itatras@mastodon.social

Uživatelský avatar
Milos.Vlach
Komunální zastupitel/ka
Příspěvky: 220
Registrován: 05 čer 2014, 20:14
Profese: UX Engineer, Designer, Zemědělec, DJ/VJ
Bydliště: Praha 6
Dal poděkování: 55 poděkování
Dostal poděkování: 283 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: MF P6 2021/1 Volba předsednictva Místního sdružení Praha 6

Příspěvek od Milos.Vlach »

Potvrzuji, že kandiduji tak, jak jsem to napsal - na post předsedy. Já to nějaký čas promýšlel a rozhodl jsem se tak již před delší dobou.
Jak psala Terka, mám určitou ambici, vést i kandidátní listinu, osobně ale nevnímám rozpor s rolí předsedy. Vlastně naopak. Stejně chci být do voleb intenzivně zapojen a přijde mi, že je pro veřejnost lídr a předseda v jedné osobě docela uchopitelná. V roli místopředsedy jsem působil v minulém období a pokud post neobhájím, tak mne to štvát nebude. Rád bych, aby v místopředsednické roli působili i "mladší" členové a načerpávali zkušenosti, a chci jim tak dát prostor.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Milos.Vlach za příspěvky (celkem 3):
Vojtech.Tatra, Michal.Zachar, Antonin.Stogr
Uživatelský avatar
Tereza.Hubackova
Republikový výbor
Příspěvky: 605
Registrován: 10 dub 2016, 10:11
Profese: sociální pracovník
Dal poděkování: 2245 poděkování
Dostal poděkování: 1162 poděkování

Re: MF P6 2021/1 Volba předsednictva Místního sdružení Praha 6

Příspěvek od Tereza.Hubackova »

Milos.Vlach píše: 07 úno 2021, 19:43 Potvrzuji, že kandiduji tak, jak jsem to napsal - na post předsedy. Já to nějaký čas promýšlel a rozhodl jsem se tak již před delší dobou.
Jak psala Terka, mám určitou ambici, vést i kandidátní listinu, osobně ale nevnímám rozpor s rolí předsedy. Vlastně naopak. Stejně chci být do voleb intenzivně zapojen a přijde mi, že je pro veřejnost lídr a předseda v jedné osobě docela uchopitelná. V roli místopředsedy jsem působil v minulém období a pokud post neobhájím, tak mne to štvát nebude. Rád bych, aby v místopředsednické roli působili i "mladší" členové a načerpávali zkušenosti, a chci jim tak dát prostor.
Ahoj Miloši, to mě mrzí. Myslíš, že z místopředsednického postu se nedá udělat kus práce pro MS? Já bych Tě ráda viděla ve svém týmu 8-) No tak uvidíme, jak se věci vyvinou...

Tereza Hubáčková
PMS Praha 6
Republikový výbor
Zastupitelka v Praze 6
RT sociálních věcí, pracovní skupina pro SPOD

Uživatelský avatar
Eva.Ticha
Republikový výbor
Příspěvky: 305
Registrován: 06 dub 2018, 21:14
Profese: ekonomka
Dal poděkování: 1810 poděkování
Dostal poděkování: 503 poděkování

Re: MF P6 2021/1 Volba předsednictva Místního sdružení Praha 6

Příspěvek od Eva.Ticha »

Ondrej.Chrast píše: 03 úno 2021, 16:00
:arrow: @Milos.Vlach a @Eva.Ticha prosím o upřesnění, zda-li v případě nezvolení předsedou/předsedkyní kandidují i na místopředsedu/místopředsedkyni.
Ahoj,
opravdu stojím o funkci předsedkyně, pokud ovšem nezískám dostatečnou podporu, respektuji rozhodnutí většiny a budu se ucházet o post místopředsedkyně. Jsem přesvědčena, že víc než funkce je důležitá strategie, taktika, vytrvalost a tmelení týmu, tah na branku a být příkladem.

Ať budu kdekoliv, udělám všechno pro to, aby Piráti uspěli.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Eva.Ticha za příspěvky (celkem 3):
Tereza.Hubackova, Michal.Zachar, Helena.Machovcova

Ing. Eva Tichá
Republikový výbor
místopředsedkyně ZK Pirátů Praha 6
RT finance, pracovní skupina Důchody Piráti,
KET územní rozvoj, KET životní prostředí

"Jediný člověk, kterým jste určen se stát, je člověk, kterým se rozhodnete být.“
Ralph Waldo Emerson

Uživatelský avatar
Martin.Suchan
Komunální zastupitel/ka
Příspěvky: 207
Registrován: 16 úno 2018, 17:15
Profese: Softwarový vývojář
Bydliště: Praha 6
Dal poděkování: 203 poděkování
Dostal poděkování: 294 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: MF P6 2021/1 Volba předsednictva Místního sdružení Praha 6

Příspěvek od Martin.Suchan »

Drazí kolegové a kolegyně z Prahy 6, rád bych také za sebe lehce shrnul, jaké byly pro naše MS ty uplynulé dva roky.

Byly to především roky plné kontrastů. Rok 2019 jsme zahájili CFkem v Táboře, kde jsme odstartovali i společnou kampaň voleb do Europarlamentu. Zvládli jsme i dvakrát Uklidit Česko, nespočet osobních setkání, grilování u Václava, ale i skvělý Teambuilding u Miloše na chalupě, cestu za Tondou na Kříč Fest i lehce komorní jednodenní sjíždění Sázavy. U nás na Praze 6 jsme se dále etablovali jako respektovaný zastupitelský klub, který se nebojí píchat do vosího hnízda a jít se svojí kůží na trh.

V následném roce 2020 toto tempo bohužel částečně přebyl Covid, ale i tak se nám podařilo fungovat i za těchto ztížených podmínek – sešli jsme se ve velkém počtu v Ostravě na lednovém CFku, kde byla vykopnutá kampaň do Senátu a Krajů, a ještě den před vyhlášením karantény jsme stihli pogrilovat kandidáty na senátora v restauraci Bruska. Následně jsme fungovali povětšinou již jen online, ale i tak se nám podařilo rozšířit naše řady o několik nových členů i příznivců. Hlavní dík za toto patří především Terce.
Pokud bych měl shrnout, co se bohužel nepodařilo, není toho zas tolik. Zmiňovaného teambuildingu je škoda, ale určitě to nebyla poslední šance spolu vyrazit na víkend.

A co nás čeká dále? Zde si troufnu být optimistou a věřím, že dodávky vakcín proti Covidu se postupně stabilizují a do září se celková proočkovanost Česka i celé Evropy dostane na takovou úroveň, že roušky sice jen tak do šuplíků zatím neuložíme, ale již bude možné nakupovat, chodit do restaurací a sportovat skoro tak, jako dříve. Stejně tak bude možné opět začít pořádat společné, osobní akce, grilování, zastupitelské kluby a snad i ten teambuilding by se mohl letos podařit. S příchodem podzimu nás také bude čekat ostrá kampaň do sněmovny a hned po skončení těchto voleb bude nejvyšší čas začít s přípravou programu a kampaně do komunálu 2022. Zdá se to teď možná jako daleká budoucnost, ale věřte, že to uteče jako nic.

Abych se ale dostal k hlavnímu bodu, rád bych oznámil svůj záměr kandidovat i pro nadcházející období na pozici místopředsedy MS.

Co se mi v (P)MS podařilo a v čem chci pokračovat?
V PMS jsem za uplynulé roky zajišťoval řadu různých drobností, které ale když chybí, tak je to dost znát, ať se již jedná o vyhlašování akcí či hlasování napříč komunikačními kanály jako je Google kalendář, Facebook, Forum či v Oznamovacím vláknu, nebo o správu termínů komisí a výborů ve společném kalendáři, což se hodí zejména při plánování osobního a pirátského života. Dále jsem zorganizoval i několik společných úklidů či letní vodu na Sázavě.

Co by měl kandidát do PMS splňovat?
Zde si dovolím takové krátké zauvažování... členství v předsednictvu není "za odměnu", je to zodpovědnost a práce navíc. Na PMS stojí a padá zapojení a rozvoj členské základny, dlouhodobého programu i přípravy kampaní do voleb, proto bych rád, aby se do předsednictva přihlásili skutečně lidé, kteří jsou ochotní činnosti MS věnovat aspoň tu hodinku denně čtením novinek na fóru či webu Prahy 6, komunikací s krajskými kooridnátory, jinými MSky i zastupitelským klubem. Také bych rád, aby se přihlásili nejen "staří pardálové" a zastupitelé/zastupitelky, ale i nováčci, kteří se chtějí podílet na posunu MS zase o kus dál - pestrost ve složení je určitě třeba.

Závěrem bych pak za sebe rád podpořil kandidaturu především @Tereza.Hubackova, které se podařilo rozjet skvělý mailling list a komunikaci s nováčky, @Adam.Derner, který se za minulý rok dokázal aktivně zapojit nejen v Kontrolním výboru, a také @Milos.Vlach, kterému se to naše MSko podařilo za ty dva roky ukormidlovat k cíli.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Martin.Suchan za příspěvky (celkem 6):
Michal.Zachar, Antonin.Stogr, Tereza.Hubackova, Vojtech.Tatra, Adam.Derner, Eva.Ticha
Odpovědět

Zpět na „Místní fórum Praha 6“