PR manager zastupitelského klubu

Moderátor: Zastupitelský klub Středočeský kraj

Uživatelský avatar
Jan.Korbel
Místní předsednictvo
Příspěvky: 1803
Registrován: 03 úno 2012, 19:04
Profese: IT
Bydliště: Jílové u Prahy
Dal poděkování: 4199 poděkování
Dostal poděkování: 3073 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: PR manager zastupitelského klubu

Příspěvek od Jan.Korbel »

Marek.Rebicek píše: 17 říj 2020, 12:38 Budu rád, když to probereme v pondělí osobně na Jitsi. Za mně pár postřehů, výchozí stav je, že jako kraj máme svého volebního/PR manažera, kterého by mělo nové PKS začít efektivně využívat i době, kdy nemáme za příští rok plnou odpovědnost za volební výsledek.
Ondra má výsledky, získali jsme více mandátů než jsme čekali a jako jediný kraj máme senátora! Podívejte se na výsledky Kladna, před dvěma lety jsme měli jeden mandát z koalice, dnes je tam MS, Pice, senátor a výsledek voleb je druhé místo za ANO o 1.5%!
Takže v první řadě řešme, jak dál s kvalifikovaným, motivovaným člověkem, který má u nás smlouvu, než hledat dalšího nového člověka pro zastupitele.
O peníze jde jako obvykle až v první řadě, pokud tedy máme nový zdroj z kraje, se kterým jsme nepočítali, využijme ho na dorovnání spravedlivé odměny Ondry, příští rok nemáme mechanismus, jak mu dát bonus za získané mandáty.
Nikde není napsáno, že v roce 2021 nemůže přijít nový člověk pro zastupitele, když budeme mít funkční systém prezentace a budeme potřebovat plnohodnotnou podporu MS pro komunální volby. Ale teď využijme fungující zdroje a osobní vztahy, které s Ondrou máme.
Marku díky za informace ke Kladnu. Adéla tam skvěle zapadla a bez pochyb nám tím pomohla i ve volbě krajských zastupitelů a určitě i do budoucna. Lidé si ji budou pamatovat a věřím, že se neztratí ani v Senátu. Byla radost poslouchat od babiček na Stochově, že jsou fanynkami Adély...

Co se týče peněz z kraje. Ty IMHO nemohou sloužit k nějakému spravedlivému dorovnávání odměn pro Ondru. Jsou určené za práci pro ZK a nemohou být dopředu spojené s konkrétním jménem. I já předpokládám, že na práci pro ZK bude výběrko. Věřím, že se tam objeví Ondra (pokud to bude sdílený job pro kraj a ZK) a potvrdí své kvality. Ondru mám rád (platonicky) a budu rád, když pro nás bude pracovat dále. Ale, prosím, ty výběrka mají (stejně jako opakované volby po uplynutí mandátu) svůj smysl a nezvykejme si pokoušet se obcházet naše vlastní pravidla.

Těším se na zítřejší diskuzi (pokusím se dorazit už v sedm a prosím @Stepan.Drtina aby hodil info do newsletteru a poslal ho zítra co nejdříve).
Středočeský profil | "Systémy, kterých se týká tato dohoda, jsou účty majitelky." -- NDA Pirátů
Uživatelský avatar
Jan.Prokop
Kontrolní komise
Příspěvky: 2463
Registrován: 22 dub 2009, 08:49
Profese: ITak
Bydliště: Brandýs nad Labem
Dal poděkování: 2012 poděkování
Dostal poděkování: 3234 poděkování

Re: PR manager zastupitelského klubu

Příspěvek od Jan.Prokop »

BTW nejde udělat výběrko na univerzálního dodavatele PR na určitou dobu (2-3 roky)? Podle mě by to mělo jít, na grafické práce se taky na každou zakázku nedělají VŘ.
Uživatelský avatar
Jan.Prokop
Kontrolní komise
Příspěvky: 2463
Registrován: 22 dub 2009, 08:49
Profese: ITak
Bydliště: Brandýs nad Labem
Dal poděkování: 2012 poděkování
Dostal poděkování: 3234 poděkování

Re: PR manager zastupitelského klubu

Příspěvek od Jan.Prokop »

Jan.Korbel píše: 18 říj 2020, 11:01 Těším se na zítřejší diskuzi (pokusím se dorazit už v sedm a prosím @Stepan.Drtina aby hodil info do newsletteru a poslal ho zítra co nejdříve).
Jinak zítra v 7 bysme měli mít online volební výbor, kde by se měly dotáhnout finance
Uživatelský avatar
Jan.Korbel
Místní předsednictvo
Příspěvky: 1803
Registrován: 03 úno 2012, 19:04
Profese: IT
Bydliště: Jílové u Prahy
Dal poděkování: 4199 poděkování
Dostal poděkování: 3073 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: PR manager zastupitelského klubu

Příspěvek od Jan.Korbel »

Jan.Prokop píše: 18 říj 2020, 11:08 Jinak zítra v 7 bysme měli mít online volební výbor, kde by se měly dotáhnout finance
Předpokládám, že to je to samé, na co zval Jirka a na to jsem chtěl upozornit v newsletteru.
Středočeský profil | "Systémy, kterých se týká tato dohoda, jsou účty majitelky." -- NDA Pirátů
Uživatelský avatar
Jan.Prokop
Kontrolní komise
Příspěvky: 2463
Registrován: 22 dub 2009, 08:49
Profese: ITak
Bydliště: Brandýs nad Labem
Dal poděkování: 2012 poděkování
Dostal poděkování: 3234 poděkování

Re: PR manager zastupitelského klubu

Příspěvek od Jan.Prokop »

Jan.Korbel píše: 18 říj 2020, 11:16
Jan.Prokop píše: 18 říj 2020, 11:08 Jinak zítra v 7 bysme měli mít online volební výbor, kde by se měly dotáhnout finance
Předpokládám, že to je to samé, na co zval Jirka a na to jsem chtěl upozornit v newsletteru.
Klidně to tam dej, nebude se řešit nic tajnýho, ale víceméně to bude hlavně finanční úředničina, takže bych na to členy upozornil, když je tohle téma nezajímá, aby zbytečně neztráceli čas.
Jinak bych asi radši to udělal na Jitsi než na mumble, že tam jde sharovat obrazovka a to, když se budeme chtít třeba společně podívat na nějakou fakturu, tak to bude lepší.
Uživatelský avatar
Marek.Rebicek
Komunální zastupitel/ka
Příspěvky: 665
Registrován: 11 úno 2018, 12:21
Profese: dřevařství
Bydliště: Brandýs nad Labem
Dal poděkování: 1266 poděkování
Dostal poděkování: 1291 poděkování

Re: PR manager zastupitelského klubu

Příspěvek od Marek.Rebicek »

Jan.Korbel píše: 18 říj 2020, 11:01
Klub potřebuje podporu v PR hned. Ne za dva měsíce až bude výběrko a případně s někým, kdo se bude učit jména našich zastupitelů a cestu na Smíchov.
Ondra má platné výběrko na PR manažera kraje a výběrko na volebního manažera kraje včetně platných smluv na obě pozice na dobu neurčitou. Z kandidátů na zastupitele, které podporoval, se stali zastupitelé, ale jeho práce se neznění ani o čárku, bude komunikovat jejich návrhy a práci.
Za 9 pracovních dní podáme Ondrovi ruku a tím u nás končí, pokud se jako PKS nerozhoupete s ním mluvit víc než přes záměry na výběrka na poloviční úvazek na foru, až zjistíte, jak se bude klub krajem financovat...
Pro mě je tenhle přístup k zaměstnanců nepříjemná zkušenost, @Jana.Skopalikova @Josef.Bouse jako pokračující členové PKS jsou s tím v pohodě?
Stepan.Drtina
Předseda/předsedkyně místního sdružení
Příspěvky: 1734
Registrován: 27 črc 2017, 19:16
Profese: Historik, radní Kutné Hory
Bydliště: Kutná Hora
Dal poděkování: 1818 poděkování
Dostal poděkování: 2739 poděkování

Re: PR manager zastupitelského klubu

Příspěvek od Stepan.Drtina »

Marek.Rebicek píše: 18 říj 2020, 13:16
Jan.Korbel píše: 18 říj 2020, 11:01
Klub potřebuje podporu v PR hned. Ne za dva měsíce až bude výběrko a případně s někým, kdo se bude učit jména našich zastupitelů a cestu na Smíchov.
Ondra má platné výběrko na PR manažera kraje a výběrko na volebního manažera kraje včetně platných smluv na obě pozice na dobu neurčitou. Z kandidátů na zastupitele, které podporoval, se stali zastupitelé, ale jeho práce se neznění ani o čárku, bude komunikovat jejich návrhy a práci.
Za 9 pracovních dní podáme Ondrovi ruku a tím u nás končí, pokud se jako PKS nerozhoupete s ním mluvit víc než přes záměry na výběrka na poloviční úvazek na foru, až zjistíte, jak se bude klub krajem financovat...
Pro mě je tenhle přístup k zaměstnanců nepříjemná zkušenost, @Jana.Skopalikova @Josef.Bouse jako pokračující členové PKS jsou s tím v pohodě?
Já jsem sice také obhajující člen PKS, ale i když nejsem označen, tak si dovolím připojit svůj názor.

Předně si musíme uvědomit, že Piráti prostě nejsou firma a odměny se pohybují v nějakých podobných relacích. 50k měsíčně je u Pirátů slušná odměna (mimochodem - teď se shání za 50k celostátní volební manažer pro sněmovní volby): viewtopic.php?f=572&t=54082. Ondra po konci října může automaticky najet na stále platnou smlouvu PR manažera za 30 + 5 měsíčně. Pokud se najde mechanismus (jakože najde), jak Ondrovi přidat 15 - 20k z rozpočtu zastupitelského klubu, tak by to mohlo být elegantní řešení. Bude návaznost mezi ZK a KS a PR manager bude podléhat šéfovi MO, který bych byl rád, aby byl od nového roku placený. Ale to je na jinou diskuzi. Uvidíme zítra na Jitsi.

Žij tak, abys nemusel nosit kytky na Národní za tmy v šest ráno - staré čínské přísloví

stepan.drtina@pirati.cz - SčK profil - facebook - twitter - instagram - 775 221 705

Uživatelský avatar
Jana.Skopalikova
Republikový výbor
Příspěvky: 1288
Registrován: 08 kvě 2018, 23:07
Profese: Radní Středočeského kraje
Dal poděkování: 1594 poděkování
Dostal poděkování: 2048 poděkování

Re: PR manager zastupitelského klubu

Příspěvek od Jana.Skopalikova »

Můj názor je ten, že se to mělo probrat prvně interně v zastupitelském klubu, pak s Ondrou a MO a pak teprve na fóru. Zbytečně to tady zase budí vášně, zvlášť když to řešíme psanou formou a ne osobně/online schůzkou. Tak doufám, že si to zítra všichni na tom mumble vyříkáme, bude to OK a už se k tomu nebudeme muset vracet. 😉
Uživatelský avatar
Marek.Rebicek
Komunální zastupitel/ka
Příspěvky: 665
Registrován: 11 úno 2018, 12:21
Profese: dřevařství
Bydliště: Brandýs nad Labem
Dal poděkování: 1266 poděkování
Dostal poděkování: 1291 poděkování

Re: PR manager zastupitelského klubu

Příspěvek od Marek.Rebicek »

Stepan.Drtina píše: 18 říj 2020, 15:52
Marek.Rebicek píše: 18 říj 2020, 13:16
Jan.Korbel píše: 18 říj 2020, 11:01
Klub potřebuje podporu v PR hned. Ne za dva měsíce až bude výběrko a případně s někým, kdo se bude učit jména našich zastupitelů a cestu na Smíchov.
Ondra má platné výběrko na PR manažera kraje a výběrko na volebního manažera kraje včetně platných smluv na obě pozice na dobu neurčitou. Z kandidátů na zastupitele, které podporoval, se stali zastupitelé, ale jeho práce se neznění ani o čárku, bude komunikovat jejich návrhy a práci.
Za 9 pracovních dní podáme Ondrovi ruku a tím u nás končí, pokud se jako PKS nerozhoupete s ním mluvit víc než přes záměry na výběrka na poloviční úvazek na foru, až zjistíte, jak se bude klub krajem financovat...
Pro mě je tenhle přístup k zaměstnanců nepříjemná zkušenost, @Jana.Skopalikova @Josef.Bouse jako pokračující členové PKS jsou s tím v pohodě?
Já jsem sice také obhajující člen PKS, ale i když nejsem označen, tak si dovolím připojit svůj názor.

Předně si musíme uvědomit, že Piráti prostě nejsou firma a odměny se pohybují v nějakých podobných relacích. 50k měsíčně je u Pirátů slušná odměna (mimochodem - teď se shání za 50k celostátní volební manažer pro sněmovní volby): viewtopic.php?f=572&t=54082. Ondra po konci října může automaticky najet na stále platnou smlouvu PR manažera za 30 + 5 měsíčně. Pokud se najde mechanismus (jakože najde), jak Ondrovi přidat 15 - 20k z rozpočtu zastupitelského klubu, tak by to mohlo být elegantní řešení. Bude návaznost mezi ZK a KS a PR manager bude podléhat šéfovi MO, který bych byl rád, aby byl od nového roku placený. Ale to je na jinou diskuzi. Uvidíme zítra na Jitsi.
Celostátní manažer se shání za 50 + cca 1.000.000 Kč bonus za mandáty. Před rokem jsi říkal tohle viewtopic.php?p=654418#p654418, stále mi ani Jirka nedokázal odpovědět, kde je důvod snižovat Ondrovi fix, bude teď dělat jiný druh méně kvalifikované práce? Vtipné je, že asistent poslance s nulovou odpovědností má přes 50.000 Kč s veškerým servisem klubu a člověka, co nám ty pozice zajišťuje, ohodnocujeme na méně. ;)
Stepan.Drtina
Předseda/předsedkyně místního sdružení
Příspěvky: 1734
Registrován: 27 črc 2017, 19:16
Profese: Historik, radní Kutné Hory
Bydliště: Kutná Hora
Dal poděkování: 1818 poděkování
Dostal poděkování: 2739 poděkování

Re: PR manager zastupitelského klubu

Příspěvek od Stepan.Drtina »

Marek.Rebicek píše: 18 říj 2020, 17:02 Celostátní manažer se shání za 50 + cca 1.000.000 Kč bonus za mandáty
1 mil. za mandáty je hezká představa, ale je to jenom nějaké hausnumero. Odměna pro celostátního managera je 50 tis. za každý mandát od 23 výše. A to teď fakt nemůžeš vědět.
Marek.Rebicek píše: 18 říj 2020, 17:02 Před rokem jsi říkal tohle viewtopic.php?p=654418#p654418
To co jsem psal před rokem je samozřejmě platné. Taky ve svém komentáři nyní operuji s odměnou 50 - 55 tis. měsíčně, což je částka na naše poměry už slušná. Psal jsem přesně: "Pokud bychom hledali někoho jako je ona (Kavanová), tak by nám imho stačilo vypsat výběrové řízení na 30k.". Tady mluvíme o jiné částce.
Marek.Rebicek píše: 18 říj 2020, 17:02 stále mi ani Jirka nedokázal odpovědět, kde je důvod snižovat Ondrovi fix, bude teď dělat jiný druh méně kvalifikované práce?
To je jednoduché. Ondra byl najat jako manažer pro krajské volby. Tato pozice s koncem října pozbyla existenčního smyslu. Teď neřešíme volby, ale krajskou vládu. Je to prostě jiná situace a jiná pozice.
Marek.Rebicek píše: 18 říj 2020, 17:02 Vtipné je, že asistent poslance s nulovou odpovědností má přes 50.000 Kč s veškerým servisem klubu a člověka, co nám ty pozice zajišťuje, ohodnocujeme na méně. ;)
Máš to Marku trochu popletené. Nikdo z asistentů nemá 50 tis. (nejvíce Ivanova asistentka 49,5 tis. - pak 2-3 lidi, kteří mají kolem 45 tis. - celkově má více jak 40 tis. jen několik málo lidí - podrobně v registru smluv). Celková částka vyčleněná na asistentovné pro jednoho poslance je 50,5 tis. a téměř všichni poslanci tento budget dělí mezi vícero asistentů (já osobně mám třeba 25 250 kč měsíčně). Navíc asistenty neodměňují Piráti ze svého rozpočtu, ale odměňuje je sněmovna na základě svého usnesení. Takže tohle srovnání je opravdu mimo.

Žij tak, abys nemusel nosit kytky na Národní za tmy v šest ráno - staré čínské přísloví

stepan.drtina@pirati.cz - SčK profil - facebook - twitter - instagram - 775 221 705

Odpovědět

Zpět na „Zastupitelstvo - Středočeský kraj“