MF ČB 5/2020 Volba předsedy

Fórum pro diskusi členů a registrovaných příznivců. Zde lze vyhlašovat závazná hlasování členů místního sdružení.

Moderátoři: PKS Jihočeský kraj, Krajsti predsedajici, KoKS Jihočeský kraj, PMS Českobudějovicko

Pravidla fóra
  • Na tomto fóru se vyhlašují závazná hlasování místního fóra. Hlasovat mohou pouze členové místního sdružení.
  • Do tohoto fóra vidí a přispívají členové místního sdružení a jeho registrovaní příznivci (Obrázek Nastavit zobrazovaná fóra).
  • Moderátorem tohoto fóra je místní předsednictvo.
Uživatelský avatar
Jan.Novak
Republikový výbor
Příspěvky: 2446
Registrován: 22 čer 2010, 19:12
Profese: Politolog, Historik
Bydliště: Týn nad Vltavou
Dal poděkování: 4042 poděkování
Dostal poděkování: 2936 poděkování

Re: MF ČB 5/2020 Volba předsedy

Příspěvek od Jan.Novak »

Dan hrál moc Age of Empires. :-) Jako samozřejmě to od vás čekáme taky, ale nejdřív vás necháme chvíli rozkoukat a tak.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Jan.Novak za příspěvek:
Dan.Lestina

Člen RV za JčK
Předseda kontrolního výboru zastupitelstva Jihočeského kraje
Zastupitel města Týn nad Vltavou

Uživatelský avatar
Josef.Spak
Člen KS Jihočeský kraj
Příspěvky: 1106
Registrován: 24 zář 2017, 23:50
Profese: Programátor
Bydliště: České Budějovice
Dal poděkování: 1833 poděkování
Dostal poděkování: 1111 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: MF ČB 5/2020 Volba předsedy

Příspěvek od Josef.Spak »

Doplněno do úvodního příspěvku:
Pro přípustnost, tj. připuštění k hlasování by přihlášený kandiddát měl:
  • mít aktuální profil, tj. osobní prezentaci s fotkou a kontaktními údaji na https://lide.pirati.cz
  • přednést svoji představu o práci pro místní sdružení v roli předsedy
Profil na Lidé je potřeba proto, že osobní profily na wiki nejspíš budou brzy končit. Pokud máte existující profil někde na *.pirati.cz, dejte si na Lidé alespoň odkaz na něj. Díky
Tito uživatelé poděkovali autorovi Josef.Spak za příspěvek:
Jan.Novak
Uživatelský avatar
Tomas.Guth.Jarkovsky
Republikový výbor
Příspěvky: 414
Registrován: 01 pro 2017, 11:10
Profese: dělník lidských práv
Dal poděkování: 303 poděkování
Dostal poděkování: 1372 poděkování

Re: MF ČB 5/2020 Volba předsedy

Příspěvek od Tomas.Guth.Jarkovsky »

Ahoj, dodávám řeč a začnu asi neobvykle tím, jaký bych nebyl předseda.
Asi bych nebyl předseda jako byl Pepa Špak. Papa je velký dříč a pracant, a během jeho předsedání to pro něj byl skoro poloviční úvazek.
Takže jestli toto po svém předsedovi chcete, nejsem Váš kandidát.
Nicméně...

Vize:
1) Práce v předsednictvu
Kvůli výše zmíněnému za základní kámen své kandidatury pokládám delegaci práce a rozložení zodpovědnosti mezi předsednictvo. Nějakou práci v malých týmech a přiřazování práce dobrovolníkům asi docela umím, ale tady bych chtěl jít ještě trochu dál a chtěl bych dát místopředsedům jasné a stálé zodpovědnosti. Nemám teď úplně stopro jasnou představu, který z následujících závazků reálně bere kolik času, ale to určitě jde zkalibrovat se současným předsednictvem, které už má většinou dostatek zkušeností. Jsou to spíše náhodné nápady než nějak promyšlení rozdělení:
- Správa schůzí, jednání fóra, a redminu
- PR, veřejné akce, expanze
- zastupitelské kluby, vše o nich
- hospodaření

Dokážu si představit, že kdyby byl vždy jeden místopředseda na jednu z těchto věcí, může to fungovat docela hladce. Role předsedy pak je tyhle čtyři koně organizovat, zastřešovat, monitorovat, řešit věco co do škatulek nezapadají, veřejně zastupovat MS a případně problémů být ready agendu místopředsedů převzít sám. Rozumím, že se tím mírně snižuje atraktivita bytí místopředsedou, ale jsem ochotný do toho šťourat.

2) Schůze
Sám se svým studiem a prací vím, že spíše fyzicky nestíhám schůzi jednou za měsíc, ale zejména v mém vesmíru, kdy existuje dedikovaný schůzový místopředseda, to je dle mě dost v pořádku. Při případném zvolení bych také už plně ukončil aktivity v ZO a Mladé Piráty se už mírně také pokouším předávat, ale to ještě realisticky alespoň půlrok nebude. Zdá se, že obsahu na jednu schůzi měsíčně je dostatek, nicméně také to může být tím, že se občas duplikují témata řešená na komunálním týmu a občas se nám daří dělat schůze docela neefektivně. Snížení frekvence bych zvažoval, ale zatím na silný názor nesplňuji demokratické minimum.

3) Akce pro veřejnost
Piráti už jsou v ČB relativně známí, ale řekl bych, že hlavně zápasením na radnici. O dost víc bychom se měli snažit akcentovat, že jsme parta zajímavejch lidí, co chce měnit svět, a o kterou se chce občan zajímat i když se zrovna neřeší bourání haly. Vysněný cíl je, aby Čepice byla místo, kde bude někdo uspořádat svojí zajímavou kulturní/politickou/zábavnou akci, když bude ve Vaně plno. OFFTOPIC(buďme realisté)
Hospoda je dobrá a lidi tam chodí a občas se díky tomu připletou k nějakému Pirátování, ale to považuju za nedostatečné. Když dáme prostoru v prvním patře trochu lásky, nemusí být tak težký ho vydekorovat nebo mírně přestavět na o něco pohodovější a inspirativnější prostor. Samozřejmě jsme trochu omezený architekturou a tím, že se tam musí vejít i plná místnost lidí, ale veřím že když bude vůle, dokážemu má dát osobnosti dostatek. Takže to chce vyňuňat prostor a pak ho to to více využívat. Navíc čím bude prostor lepší a známější, tím méně akci budeme muset pořádat my sami. OFFTOPIC(věřím že už jste si povšimli dlouho táhnoucí se tendence ubírat si práci)

4) Krajské volby
Ty už jsou spíše rozjetej vlak a hlavně to jsou volby "krajské" od spojení "spíše to řeší krajské předsednictvo". Nicméně i tak budou volby velmi pravděpodobně fokus většiny našich blízkých aktivit a veřejných akcí a chceme jednat v maximální synergii se zbytkem kraje, což myslím že zatím zvládáme a hlavním úkolem je to tak udržet. Bylo by divné sem do řeči dávat nějaké velké plány jak na volby, protože to není úplně práce předsedy.
Nicméně je obecně pravda, že zkušenosti s vedení oblastního předsednictva zatím nemám a o to méně s blížícími se volbami, ale na druhou stranu volby jsou skoro pořád a veřím, že s nějakou řádnou počáteční podporou a mentoringem dokážu na koleje naskočit dost funkčně.

_______________________________________
Tak to tak nějak uzavřu tím, že žádám současné místopředsedy, aby vyjádřili případným palečkem podporu myšlence přísného rozdělení zodpovědností. Je to pro mě směrodatné.
A asi mi přijde smysluplné delkarovat, že kdyby se novým předsedou stal někdo ze současnémho předsednictva, přihlásim se do dovolby, protože náhradníci už nejsou afaik.

OFFTOPICTak nějak doufám, že jsem ti, @Dan.Lestina mimo jiné odpověděl s tím stíháním času.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Tomas.Guth.Jarkovsky za příspěvky (celkem 5):
Zuzana.Kudlackova, Jan.Novak, Josef.Spak, anon8523, Dan.Lestina

+420 728 jednajednatři 966

Uživatelský avatar
Dan.Lestina
Krajský zastupitel
Příspěvky: 2674
Registrován: 01 zář 2013, 22:18
Profese: aspirující přírodovědec
Dal poděkování: 3687 poděkování
Dostal poděkování: 3788 poděkování

Re: MF ČB 5/2020 Volba předsedy

Příspěvek od Dan.Lestina »

Odpověděl, přesto myslím, že by to chtělo tahouna v místě. Ale asi jsi můj kandidát, Pavel je taky fajn, ale tahoun komunálního týmu taky moc nebyl, holt jsme všichni vytížení a dějou se nám životní příběhy :-/

Btw. ať už se teď rozhodne @Kamil.Podzimek a MF jakkoli, každopádně bych ho rád podpořil v kandidatuře do předsednictva na podzim, až budeme zase převolovat.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Dan.Lestina za příspěvky (celkem 2):
Tomas.Guth.Jarkovsky, Josef.Spak

Nerad se hlásím k nějakým proudům, ale i proto rozhodně podporuji myšlenky Renesance Pirátů. web | forum | zulip

Uživatelský avatar
Jan.Novak
Republikový výbor
Příspěvky: 2446
Registrován: 22 čer 2010, 19:12
Profese: Politolog, Historik
Bydliště: Týn nad Vltavou
Dal poděkování: 4042 poděkování
Dostal poděkování: 2936 poděkování

Re: MF ČB 5/2020 Volba předsedy

Příspěvek od Jan.Novak »

Jenom poznamenám, že Pepa zítra chce řešit rezignaci celého orgánu. Zatím úplně nevidím důvody pro (a příjdou mi lepší rezignace jednotlivých členů, pokud to nechtějí dělat), ale třeba mě přesvědčí a bude to ještě trochu jiné.

Člen RV za JčK
Předseda kontrolního výboru zastupitelstva Jihočeského kraje
Zastupitel města Týn nad Vltavou

Uživatelský avatar
Tomas.Guth.Jarkovsky
Republikový výbor
Příspěvky: 414
Registrován: 01 pro 2017, 11:10
Profese: dělník lidských práv
Dal poděkování: 303 poděkování
Dostal poděkování: 1372 poděkování

Re: MF ČB 5/2020 Volba předsedy

Příspěvek od Tomas.Guth.Jarkovsky »

Jan.Novak píše: 06 úno 2020, 10:53 Jenom poznamenám, že Pepa zítra chce řešit rezignaci celého orgánu. Zatím úplně nevidím důvody pro (a příjdou mi lepší rezignace jednotlivých členů, pokud to nechtějí dělat), ale třeba mě přesvědčí a bude to ještě trochu jiné.
Ze zřejmých důvodů mě zajímá až se toto nějak posune. :-)

+420 728 jednajednatři 966

Uživatelský avatar
Jan.Novak
Republikový výbor
Příspěvky: 2446
Registrován: 22 čer 2010, 19:12
Profese: Politolog, Historik
Bydliště: Týn nad Vltavou
Dal poděkování: 4042 poděkování
Dostal poděkování: 2936 poděkování

Re: MF ČB 5/2020 Volba předsedy

Příspěvek od Jan.Novak »

Tomas.Guth.Jarkovsky píše: 07 úno 2020, 13:25
Jan.Novak píše: 06 úno 2020, 10:53 Jenom poznamenám, že Pepa zítra chce řešit rezignaci celého orgánu. Zatím úplně nevidím důvody pro (a příjdou mi lepší rezignace jednotlivých členů, pokud to nechtějí dělat), ale třeba mě přesvědčí a bude to ještě trochu jiné.
Ze zřejmých důvodů mě zajímá až se toto nějak posune. :-)
Pepa navrhl kolektivní rezignaci PmS. Já jsem přednesl svůj názor, že je před volbami, které řídí PkS a je doba, kdy se nám aktivizují členové a příjdou noví členové. Vzhledem k tomu, že nám končí mandát po volbách, považuji za nejrozumnější řešení nerezignovat, protože:

1) Všichni mají možnost ukázat své nadšení a schopnosti v kampani
2) Po volbách budeme mít víc členů a Ti budou moci uplatnit své právo volit
3) Zároveň nový předseda(kyně) ukáže co je v něm

Z ostatních členů PmS jsem necítil touhu po hromadné rezignaci. Vím, že o rezignaci (své vlastní) uvažuje ještě jeden člen, to jsou ovšem dva lidé z pěti. Tedy nepředpokládám, že by PmS hromadně rezignovalo.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Jan.Novak za příspěvky (celkem 2):
Tomas.Guth.Jarkovsky, Josef.Spak

Člen RV za JčK
Předseda kontrolního výboru zastupitelstva Jihočeského kraje
Zastupitel města Týn nad Vltavou

Uživatelský avatar
Josef.Spak
Člen KS Jihočeský kraj
Příspěvky: 1106
Registrován: 24 zář 2017, 23:50
Profese: Programátor
Bydliště: České Budějovice
Dal poděkování: 1833 poděkování
Dostal poděkování: 1111 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: MF ČB 5/2020 Volba předsedy

Příspěvek od Josef.Spak »

Doplnil jsem odkaz na Tomášovu kandidátskou řeč do úvodního příspěvku. Zítra spustím hlasování.
Uživatelský avatar
Kamil.Podzimek
Člen KS Jihočeský kraj
Příspěvky: 26
Registrován: 25 čer 2019, 12:54
Profese: vedoucí sociálních služeb/psychoterapeut
Dal poděkování: 7 poděkování
Dostal poděkování: 36 poděkování

Re: MF ČB 5/2020 Volba předsedy

Příspěvek od Kamil.Podzimek »

Ahoj všem, předem díky za zpětnou vazbu. Kandidaturu jsem zvažoval a rozhodl jsem se, že prozatím kandidovat nebudu. Abych byl jako správný Pirát transparentní vysvětlím proč. Když něco dělám, tak to dělám pořádně. Momentálně mě za cca 8 měsíců čeká radostná osobní událost, která mi nebude zcela dovolovat, abych věnoval této pozici dostatek času, který si já osobně představuji. Každopádně nikdy neříkej nikdy, tudíž je dost možné, že někdy kandidovat budu.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Kamil.Podzimek za příspěvky (celkem 6):
anon8523, Jan.Novak, Dan.Lestina, Zuzana.Kudlackova, Josef.Spak, Andrea.Protivinska
Uživatelský avatar
Josef.Spak
Člen KS Jihočeský kraj
Příspěvky: 1106
Registrován: 24 zář 2017, 23:50
Profese: Programátor
Bydliště: České Budějovice
Dal poděkování: 1833 poděkování
Dostal poděkování: 1111 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: MF ČB 5/2020 Volba předsedy

Příspěvek od Josef.Spak »

Hlasování spuštěno zde: https://helios.pirati.cz/helios/e/mf-cb ... edy-1-kolo

konec 17. 2. 2020 v 22:00
Zamčeno

Zpět na „Místní fórum Českobudějovicko“