MF Karvinsko 1/2020 - akční plán MS 2020

Fórum pro diskusi členů a registrovaných příznivců. Zde lze vyhlašovat závazná hlasování členů místního sdružení.

Moderátoři: KoKS Moravskoslezský kraj, PKS Moravskoslezský kraj, PMS Karvinsko

Pravidla fóra
  • Na tomto fóru se vyhlašují závazná hlasování místního fóra. Hlasovat mohou pouze členové místního sdružení.
  • Do tohoto fóra vidí a přispívají členové místního sdružení a jeho registrovaní příznivci (Obrázek Nastavit zobrazovaná fóra).
  • Moderátorem tohoto fóra je místní předsednictvo.
Uživatelský avatar
Martin.Redr
Předseda/předsedkyně místního sdružení
Příspěvky: 530
Registrován: 06 čer 2012, 23:32
Profese: sociální pracovník, pedagog
Bydliště: Havířov
Dal poděkování: 104 poděkování
Dostal poděkování: 371 poděkování

Re: MF Karvinsko 4/2019 - 1/2020

Příspěvek od Martin.Redr »

@Daniel.Galuszka odhadl jsi to správně, nejsme ve při. Mně jde někde jen o drobné změny typu název či pojmenování, jinde vnímám potřebu nedůležitou (viz spisovka). Ale to neznamená, že třeba potřebná není. Pokud se toho dobrovolně ujmeš, budu rád. Já jsem vycházel zatím z toho, že na našem místním fóru toho moc nemáme a dá se snadno dohledat cokoliv. Pro hledání relevantních argumentů, které mohly v diskuzi zaznít, ti nepomůže ani spisovka. Ale k tomu bych se už nevracel, ty povedeš spisovku a já to nebudu brzdit/hrotit...

Fiskální politika mi přijde mnohem důležitější. Chápu to tak, že ten náš plán/manuál pro nakládání s prostředky naší rozpočtové kapitoly, není součástí tohoto plánu, jak vést MS po celý rok. Pak tedy začněme již paralelně pracovat i na tom dokumentu. PKS vykoplo návrh rozpočtu s šibeničními termíny, neb zřejmě potřebují mít co nejrychleji ten rozpočet schválený, aby mohli fungovat/proplácet. Pro letošek bych tedy již nehrotil způsob, jakým nám byly prostředky přiděleny a buďme rádi za to, co máme. Koukal jsem, že je to správně a osobně mě potěšilo, že nám převedli nevyčerpaných 12 tis. z minulého roku. A nejde o těch 12 tis. na Vyosení, na to zřejmě v PKS pamatovali - viz https://piroplaceni.pirati.cz/rozpocet/polozka/479/ (zůstatek je cca 24 tis. a převedli 12).

Odboj proti OSA - tak bych to vyloženě nestavěl, byť jde o věc, která mě primárně přivedla k Pirátům. Raději bych myslel pozitivně a vnímal to spíš jako podporu svobodné hudby a propagaci licencí jako CC. Mezery jsou podle mě především v povědomí uživatelů (např. podnikatelů) a samotných tvůrců (autorů hudby). Díky dřívějším aktivitám mnohých Pirátů je na čem stavět, ale není toho mnoho. Nejčastěji se setkávám s tímto:
1. Hospodskému vadí poplatky OSA, ale nechce pouštět nic alternativního, chce mít v provozně zapnuté své oblíbené radio či televizi. Tomu nijak nepomůžeme, ne v rámci stávajících zákonů...
2. Živnostník ve své provozovně využívá kolekci svobodné hudby od Pirátů, ale je po čase na nervy, že se repertoár stále opakuje. Dá se to prý nějakou dobu vydržet, ale je to na palici...
3. Autor hudby nepoužívá licenci pro volné užití i ke komerčním účelům, neb se obává, že na jeho tvorbě vydělá někdo jiný. A to ani nemusí být zastupován OSA, jen nezná možnosti...

Takže co včíl? Navrhuji tedy lehce upravit ten dokument a hlavně znění usnesení. Programové prohlášení fakt ne, myslím že to nijak nesouvisí s politickým programem a mohlo by se to plést...
Uživatelský avatar
Daniel.Galuszka
Mediální odbor
Příspěvky: 702
Registrován: 30 lis 2017, 19:52
Profese: social media team
Dal poděkování: 434 poděkování
Dostal poděkování: 790 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: MF Karvinsko 4/2019 - 1/2020

Příspěvek od Daniel.Galuszka »

Martin.Redr píše: 03 led 2020, 13:17 Chápu to tak, že ten náš plán/manuál pro nakládání s prostředky naší rozpočtové kapitoly, není součástí tohoto plánu, jak vést MS po celý rok. Pak tedy začněme již paralelně pracovat i na tom dokumentu.
- Jo i ne. Znění toho dokumentu není součástí tohoto plánu, nicméně samotný ten dokument (resp. jeho vznik) je jedna z položek ročního plánu. Jinak ano, jednání o rozpočtu by mělo být samostatné jednání 2/2020 MS Karvinsko. Založíš?
Martin.Redr píše: 03 led 2020, 13:17 PKS vykoplo návrh rozpočtu s šibeničními termíny, neb zřejmě potřebují mít co nejrychleji ten rozpočet schválený, aby mohli fungovat/proplácet.
- JJ, všiml jsem si, proto jsem požádal o prodloužení termínu v návaznosti na čas pro MS k tvorbě vlastního výhledu + jsem navrhnul rozpustit některé položky v rámci subsidiarity. Uvidíme.
Martin.Redr píše: 03 led 2020, 13:17 Převedli nám nevyčerpaných 12 tis. z minulého roku. A nejde o těch 12 tis. na Vyosení, na to zřejmě v PKS pamatovali - viz https://piroplaceni.pirati.cz/rozpocet/polozka/479/ (zůstatek je cca 24 tis. a převedli 12).
- Jo takhle. Takže nám zbylo 23 921,00 Kč, z toho 12 tisíc si vzali za VyOsení a zbytek nám převedli zaokrouhleně do letošního roku? Ok. Tedy se omlouvám za to popíchnutí předtím. Ale stejně. Když jsme hledali peníze na VyOsení v rozpočtu MS, tak jsme vycházeli na dřeň ne? Že nám už neměla zbýt ani koruna. Kde se tedy vzal ten přebytek 12 tisíc?
Martin.Redr píše: 03 led 2020, 13:17 Raději bych myslel pozitivně a vnímal to spíš jako podporu svobodné hudby a propagaci licencí jako CC. Mezery jsou podle mě především v povědomí uživatelů (např. podnikatelů) a samotných tvůrců (autorů hudby). (...) Nejčastěji se setkávám s tímto:
1. Hospodskému vadí poplatky OSA, ale nechce pouštět nic alternativního, chce mít v provozně zapnuté své oblíbené radio či televizi. Tomu nijak nepomůžeme, ne v rámci stávajících zákonů...
2. Živnostník ve své provozovně využívá kolekci svobodné hudby od Pirátů, ale je po čase na nervy, že se repertoár stále opakuje. Dá se to prý nějakou dobu vydržet, ale je to na palici...
3. Autor hudby nepoužívá licenci pro volné užití i ke komerčním účelům, neb se obává, že na jeho tvorbě vydělá někdo jiný. A to ani nemusí být zastupován OSA, jen nezná možnosti...
- Jasně. Jsem pro. Osobně taky moc nechci přidávat polena pod kotel, aby na nás OSAci ještě nedupli a nechtěli nás žalovat :D Teď k těm scénářům. No s (1) asi nic moc v rámci aktivismu neuděláme, tady musí zasáhnout legislativa. K (2) to je blbý no :D Tak ale ty varianty jsou - jednak může od nás dostat ten loop (je to několik GB tyo, se divím, že se přeposlouchá, ale asi chápu), jednak můžeme šířit informace o svobodných rádiích. No a (3) by neměl být obsahem této aktivity. Já bych se chtěl zaměřit právě na ty různé kadeřnice, zubní ordinace atd., kde hraje hudba jako podkres a přechodem na svobodnou hudbu jim můžeme ušetřit peníze. To nám získá popularitu.
Martin.Redr píše: 03 led 2020, 13:17 Takže co včíl? Navrhuji tedy lehce upravit ten dokument a hlavně znění usnesení. Programové prohlášení fakt ne, myslím že to nijak nesouvisí s politickým programem a mohlo by se to plést...
- No ono to programové prohlášení de facto je, neboť je to nějaký souhrn aktivit, které se zavazujeme realizovat a ta realizace je pak indikátorem k posouzení při další volbě PMS. Kandidáti do RP taky předkládají nějaký soubor věcí, které chtějí dělat a pokud jsou to obhájci místa v předsednictvu, tak je lidi mohou mj. posuzovat na základě naplnění těchto slibů. Ale chápu - pak navrhuji třeba "strategický plán aktivit na rok 2020," či "akční plán MS 2020." Změnu usnesení prosím @Martin.Redr navrhni.
Uživatelský avatar
Daniel.Galuszka
Mediální odbor
Příspěvky: 702
Registrován: 30 lis 2017, 19:52
Profese: social media team
Dal poděkování: 434 poděkování
Dostal poděkování: 790 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: MF Karvinsko 4/2019 - 1/2020

Příspěvek od Daniel.Galuszka »

Nebo @Martin.Redr, chápu správně, že v tom usnesení...
Daniel.Galuszka píše: 23 pro 2019, 13:38 Návrh usnesení:
Místní sdružení Karvinsko
1) schvaluje programové prohlášení MS na rok 2020,
2) schvaluje možnost programové prohlášení doplňovat a aktualizovat v průběhu roku,
3) ukládá Danielu Galuszkovi udělat formální kroky (rozdělení práce, harmonogram, aktivizace dobrovolníků) k započetí realizace bodů programového prohlášení.
... ti teda vadí jenom to slovo "programové prohlášení"?
Uživatelský avatar
Daniel.Galuszka
Mediální odbor
Příspěvky: 702
Registrován: 30 lis 2017, 19:52
Profese: social media team
Dal poděkování: 434 poděkování
Dostal poděkování: 790 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: MF Karvinsko 4/2019 - 1/2020

Příspěvek od Daniel.Galuszka »

Hele tak já to nechám ještě teda k připomínkování do 17. ledna a pak bych spustil hlasování. Přijde mi, že se to nikam nevyvíjí a přál bych si, abychom se mohli pustit do nějakého plánování.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Daniel.Galuszka za příspěvek:
Jakub.Vontroba
Uživatelský avatar
Martin.Redr
Předseda/předsedkyně místního sdružení
Příspěvky: 530
Registrován: 06 čer 2012, 23:32
Profese: sociální pracovník, pedagog
Bydliště: Havířov
Dal poděkování: 104 poděkování
Dostal poděkování: 371 poděkování

Re: MF Karvinsko 4/2019 - 1/2020

Příspěvek od Martin.Redr »

Omlouvám se za delší dobu bez reakce. Ostatně těch reakcí od ostatních členů zde taky není moc. Přimlouvám se za posunutí termínu alespoň do neděle. Pracuji na znění Akčního plánu 2020 a návrhu usnesení, ovšem nějak nestíhám. Pořád mě něco ruší a tak jednu A4 tvořím i několik dní... Vše jde v duchu toho, co napsal @Daniel.Galuszka, jen to dávám do obecnější formy a jakési hlasovatelné podoby. Snad během zítřka to tu konečně vložím. Děkuji za pochopení.
Uživatelský avatar
Jakub.Vontroba
Předseda/předsedkyně místního sdružení
Příspěvky: 230
Registrován: 21 čer 2018, 10:18
Profese: Vysokoškolský vyučující
Dal poděkování: 200 poděkování
Dostal poděkování: 274 poděkování

Re: MF Karvinsko 4/2019 - 1/2020

Příspěvek od Jakub.Vontroba »

Já mám přečteno a jsem s tím OK :)

We are all broken - that´s how the light gets in.

Předseda MS Ostravsko a místopředseda KS MSK.

Uživatelský avatar
Daniel.Galuszka
Mediální odbor
Příspěvky: 702
Registrován: 30 lis 2017, 19:52
Profese: social media team
Dal poděkování: 434 poděkování
Dostal poděkování: 790 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: MF Karvinsko 4/2019 - 1/2020

Příspěvek od Daniel.Galuszka »

Martin.Redr píše: 15 led 2020, 17:37 Omlouvám se za delší dobu bez reakce. Ostatně těch reakcí od ostatních členů zde taky není moc. Přimlouvám se za posunutí termínu alespoň do neděle. Pracuji na znění Akčního plánu 2020 a návrhu usnesení, ovšem nějak nestíhám. Pořád mě něco ruší a tak jednu A4 tvořím i několik dní... Vše jde v duchu toho, co napsal @Daniel.Galuszka, jen to dávám do obecnější formy a jakési hlasovatelné podoby. Snad během zítřka to tu konečně vložím. Děkuji za pochopení.
Jasně, já budu jenom rád za konstruktivní protinávrh. Alespoň bude z čeho vybírat. Budu potom rád, pokud se domluvíme, a každý oslovíme právě ty 4 členy našeho MS, abychom měli jistotu, že o tom alespoň ví a úplně je to neminulo.
Uživatelský avatar
Daniel.Galuszka
Mediální odbor
Příspěvky: 702
Registrován: 30 lis 2017, 19:52
Profese: social media team
Dal poděkování: 434 poděkování
Dostal poděkování: 790 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: MF Karvinsko 4/2019 - 1/2020

Příspěvek od Daniel.Galuszka »

Úplně jsem zapomněl na krajské a senátní volby, tak si je tu ukládám na pozdější zapracování do Akčního plánu.
Uživatelský avatar
Daniel.Galuszka
Mediální odbor
Příspěvky: 702
Registrován: 30 lis 2017, 19:52
Profese: social media team
Dal poděkování: 434 poděkování
Dostal poděkování: 790 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: MF Karvinsko 4/2019 - 1/2020

Příspěvek od Daniel.Galuszka »

A ještě bych si dovolil připíchnout úkol pro PMS, aby s PKS zahájili jednání o rozdělení jednotlivých kompetencí mezi krajské a místní sdružení.
Uživatelský avatar
Daniel.Galuszka
Mediální odbor
Příspěvky: 702
Registrován: 30 lis 2017, 19:52
Profese: social media team
Dal poděkování: 434 poděkování
Dostal poděkování: 790 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: MF Karvinsko 4/2019 - 1/2020

Příspěvek od Daniel.Galuszka »

Další připínáček: PMS by mělo v rámci svého plánu připravit Jednací řád upravující postupy, hlasování, jednání, počty členů v PMS atd., které nejsou upravené stranickými předpisy. Vycházím mj. z komentářů Martina Kučery z loňského vlákna o stavu předsednictva.
Zamčeno

Zpět na „Místní fórum Karvinsko“