Procedura z CF 15/2019 Volba republikového výboru

Vlákno pro námitky, které se týkají procedury a také pro samostatné řešení procedurálních otázek jednotlivých jednání.

Moderátor: Předsedající

Pravidla fóra
  • Námitku proti proceduře lze podat, pokud nastaly při jednání okolnosti, které by mohly rozhodnutí zpochybnit.
    Námitku je třeba podat bezprostředně, který dá procedurálně hlasovat o námitce. Všechny obdobné návrhy k danému jednání se uplatní najednou.
  • Pokud je usnesení přijato i přes námitku správnosti, může se ten, kdo má hlasovací právo, obrátit na rozhodčí komisi stížností, a požadovat, aby se tato okolnost uvedla do zápisu.
  • Nevykazuje-li usnesení neodstranitelnou vadnost způsobenou absolutním nedostatkem působnosti nebo pravomoci, považuje se za přijaté a může vstoupit v platnost (čl. 6(1) a 6(4) St), což nebrání rozhodčí komisi ve vyslovení neplatnosti, pokud zjistí odstranitelnou vadnost, která by měla vliv na výsledek hlasování.
Uživatelský avatar
Jan.Bednarik
Administrativní odbor
Příspěvky: 2789
Registrován: 24 říj 2017, 00:23
Profese: vývojář SW
Bydliště: Olomouc
Dal poděkování: 6106 poděkování
Dostal poděkování: 7199 poděkování

Re: CF 15/2019 Volba republikového výboru

Příspěvek od Jan.Bednarik »

Vzhledem k námitce proti návrhu postupu žádám o podporu návrhu postupu skupinou členů zde.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Jan.Bednarik za příspěvek:
Dalibor.Zahora

„Vidíš-li, že se člověk mýlí, nehněvej se naň. Pomni, že není možné mýlit se schválně.“ Seneca

člen CF • člen a dělník v TO (vývoj a správa systémů) • člen AO • předsedající CF
RV (11/2019–3/2023) • předseda OLK (6/2018–11/2019) • místopředseda MS Olomouc (12/2017–6/2018)
jan.bednarik@pirati.cz • 603 439 481 • pište mi na Zulip

Uživatelský avatar
Jakub.Michalek
Poslanec/poslankyně Parlamentu ČR
Příspěvky: 12343
Registrován: 22 čer 2009, 14:54
Profese: poslanec
Bydliště: Žižkov - Praha 3
Dal poděkování: 5385 poděkování
Dostal poděkování: 20706 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: CF 15/2019 Volba republikového výboru

Příspěvek od Jakub.Michalek »

Ahoj, timto zpusobem nelze omezovat stanovami dane pravo kandidovat. Kandidatske reci a rozprava se nevedou v nominacnich vlaknech, ale v rozprave na celostatnim foru, takze zduvodneni je nesmyslne a navrh zjevne neprijatelny a skoro by se dalo rici sikanozni vuci lidem, kteri v dobre vire nominaci ziskali.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Jakub.Michalek za příspěvky (celkem 4):
Michal.Gill, Vojtech.Pikal, Petr.Tkadlec, Eva.Ticha

Jakub Michálek, předseda poslaneckého klubu Pirátů a vedoucí resortního týmu Spravedlnost
Nenič mě, sloužím všem. :)

Uživatelský avatar
Martin.Stanek
Návštěvník – nepatří k Pirátům
Příspěvky: 641
Registrován: 07 bře 2018, 11:05
Profese: geolog
Dal poděkování: 2930 poděkování
Dostal poděkování: 1084 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: CF 15/2019 Volba republikového výboru

Příspěvek od Martin.Stanek »

Koukám na to jak puk, ještě do včerejšího odpoledne jsem měl pocit, že mám přehled, jak se nominace vyíjejí. Teď jsem zahlcen nepřehlednou strukturovou vláken.
Má to být filtr na voliče, aby se mohli zúčastnit jen ti, kteří mají čas křižovat fórem a u toho mít na druhé obrazovce k listování vnitřní předpisy? Můžete ty procedurální věci řešit jinde prosím? A třeba je rozjet s odstupem před volbami, aby se diskuze a případně paralelní různé přístupy nemíchaly do voleb samotných? :-/
Tito uživatelé poděkovali autorovi Martin.Stanek za příspěvky (celkem 4):
Ondrej.Chrast, Michal.Gill, Vojtech.Pikal, Eva.Ticha
Jan.Lipavsky
Republikový výbor
Příspěvky: 1267
Registrován: 21 srp 2013, 13:33
Profese: Analytik
Dal poděkování: 1631 poděkování
Dostal poděkování: 2327 poděkování

Re: CF 15/2019 Volba republikového výboru

Příspěvek od Jan.Lipavsky »

Martin.Stanek píše: 08 lis 2019, 12:45 Koukám na to jak puk, ještě do včerejšího odpoledne jsem měl pocit, že mám přehled, jak se nominace vyíjejí. Teď jsem zahlcen nepřehlednou strukturovou vláken.
Má to být filtr na voliče, aby se mohli zúčastnit jen ti, kteří mají čas křižovat fórem a u toho mít na druhé obrazovce k listování vnitřní předpisy? Můžete ty procedurální věci řešit jinde prosím? A třeba je rozjet s odstupem před volbami, aby se diskuze a případně paralelní různé přístupy nemíchaly do voleb samotných? :-/
Take z toho nejsem nadseny, ale v situaci, kdy hrozi, ze bude moje nominace neplatna, a to v rozporu s jednacim radem, tak se musim branit.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Jan.Lipavsky za příspěvky (celkem 4):
Michal.Gill, Ondrej.Chrast, Vojtech.Pikal, Eva.Ticha
Uživatelský avatar
Jan.Bednarik
Administrativní odbor
Příspěvky: 2789
Registrován: 24 říj 2017, 00:23
Profese: vývojář SW
Bydliště: Olomouc
Dal poděkování: 6106 poděkování
Dostal poděkování: 7199 poděkování

Re: Procedura z CF 15/2019 Volba republikového výboru

Příspěvek od Jan.Bednarik »

Tito uživatelé poděkovali autorovi Jan.Bednarik za příspěvek:
Dalibor.Zahora

„Vidíš-li, že se člověk mýlí, nehněvej se naň. Pomni, že není možné mýlit se schválně.“ Seneca

člen CF • člen a dělník v TO (vývoj a správa systémů) • člen AO • předsedající CF
RV (11/2019–3/2023) • předseda OLK (6/2018–11/2019) • místopředseda MS Olomouc (12/2017–6/2018)
jan.bednarik@pirati.cz • 603 439 481 • pište mi na Zulip

Uživatelský avatar
Andrej.Ramaseuski
Jednatel/ka republikového výboru
Příspěvky: 3463
Registrován: 28 srp 2016, 20:49
Profese: programátor
Bydliště: Sedlíšťka (Radhošť)
Dal poděkování: 2628 poděkování
Dostal poděkování: 5068 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: CF 15/2019 Volba republikového výboru

Příspěvek od Andrej.Ramaseuski »

Martin.Stanek píše: 08 lis 2019, 12:45 Koukám na to jak puk, ještě do včerejšího odpoledne jsem měl pocit, že mám přehled, jak se nominace vyíjejí. Teď jsem zahlcen nepřehlednou strukturovou vláken.
Tu neprehledno strukturu AO bude postupne davat dohromady a pro bezneho volice vytvori prehledny seznam nominovanych kandidatu se vsemi linkama. A nebude mit to jednoduchy ukol, to je pravda.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Andrej.Ramaseuski za příspěvek:
Martin.Stanek

0x8DE5F4739D2A2F0B | Ceterum censeo Facebook esse delendam

Uživatelský avatar
Vojtech.Pikal
Administrativní odbor
Příspěvky: 26224
Registrován: 19 srp 2010, 23:45
Profese: politik, informatik
Bydliště: Olomouc
Dal poděkování: 37004 poděkování
Dostal poděkování: 30168 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Procedura z CF 15/2019 Volba republikového výboru

Příspěvek od Vojtech.Pikal »

@Martin.Kucera zazněli tu námitky proti přijatelnosti daného návrhu.
Vyrovnal se s nimi předsedající nějak?

Profil, Vedoucí AO; KaS, ZO; vedoucí MRT Demokracie v rezignaci
„Nakonec vám budou vládnout ti nejneschopnější z vás. To je trestem za neochotu podílet se na politice.“*
Podporuji myšlenky.

Uživatelský avatar
Martin.Kucera
Kontrolní komise
Příspěvky: 18678
Registrován: 23 dub 2009, 16:41
Profese: nakladatel
Dal poděkování: 2165 poděkování
Dostal poděkování: 33872 poděkování

Re: Procedura z CF 15/2019 Volba republikového výboru

Příspěvek od Martin.Kucera »

Tak to shrneme.
Byl podán návrh postupu.
Byla podána námitka proti němu, proto pro něj byla sbírána podpora skupiny členů.
Zazněly zde hlasy proti námitce, tedy ani ta nemůže být konsensuálně přijata a musí být podána s podporou skupiny členů, pokud by se o ni mělo hlasovat.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Martin.Kucera za příspěvek:
Dalibor.Zahora

Jak jednoduchý by byl svět, kdybychom četli a dělali věci hned správně. :) -- Lucie Spáčilová

Uživatelský avatar
Jan.Bednarik
Administrativní odbor
Příspěvky: 2789
Registrován: 24 říj 2017, 00:23
Profese: vývojář SW
Bydliště: Olomouc
Dal poděkování: 6106 poděkování
Dostal poděkování: 7199 poděkování

Re: Procedura z CF 15/2019 Volba republikového výboru

Příspěvek od Jan.Bednarik »

Jan.Bednarik píše: 08 lis 2019, 22:48 @Martin.Kucera Předkládám návrh postupu podpořený skupinou členů.
Oznamuji že jsem stáhl členský podnět na výše uvedený návrh postupu. Děkuji. (Vzhledem k tomu, že předsedající tento návrh nezaznamenal a nedal o něm hlasovat, tak si myslím že ho můžu stáhnout.)

Zdůvodnění:
Jan.Bednarik píše: 09 lis 2019, 17:26 Myslím si, že v tento moment by bylo nejlepší, když by o návrhu postupu hlasovalo CF, a rozhodlo.

Když ale srovnám na jedné straně "bordel v nominacích", který jsem chtěl zlepšit tímto návrhem postupu. A na druhou stranu reakce, někdy rozumné, někdy trochu přehnané (na to že jde v zásadě o kosmetickou úpravu jednání), s tím že jsou tu rizika zátěže pro KK a RK, riziko prodloužení či restartu volby RV, a kdo ví co ještě. Tak si do toho musím hodit vidle sám.

Takže podnět stahuji.

Díky všem kteří ho podpořili a všem kteří věcně diskutovali. Omlouvám se všem kterých se to nějak dotklo, ať už samotný návrh postupu, tak jeho stažení. Jsem ale přesvědčen že byla správná věc ho podat, i ho v této situaci stáhnout.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Jan.Bednarik za příspěvky (celkem 2):
Adam.Jaros, Pavel.Nevrkla

„Vidíš-li, že se člověk mýlí, nehněvej se naň. Pomni, že není možné mýlit se schválně.“ Seneca

člen CF • člen a dělník v TO (vývoj a správa systémů) • člen AO • předsedající CF
RV (11/2019–3/2023) • předseda OLK (6/2018–11/2019) • místopředseda MS Olomouc (12/2017–6/2018)
jan.bednarik@pirati.cz • 603 439 481 • pište mi na Zulip

Uživatelský avatar
Tomas.Pastircak
Administrativní odbor
Příspěvky: 1544
Registrován: 02 lis 2017, 07:09
Profese: Informatik, student práv
Dal poděkování: 484 poděkování
Dostal poděkování: 3151 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Procedura z CF 15/2019 Volba republikového výboru

Příspěvek od Tomas.Pastircak »

(Čistě formálně, jelikož podnět byl stažen až ve chvíli, kdy již získal podporu, zůstal by stále platným, kdyby jej vzal jiný člen "za svůj"? Nemám v plánu tenhle bordel ještě víc komplikovat, takže to dělat nebudu, ale přijde mi, že by něco takového dávalo smysl - autor by měl jinak nepěknou nedemokratickou šanci podněty "blokovat" jejich vytvářením a rušením ve chvíli získání formální podpory.)
Tito uživatelé poděkovali autorovi Tomas.Pastircak za příspěvek:
Petr.Vileta
Zamčeno

Zpět na „Procedurální námitky a jednání“