Online audio / video hovory a konference (mumble, jitsi)

Moderátor: PKS Středočeský kraj

Pravidla fóra
  • Toto je veřejné fórum. Stanoviska nevyjadřují názor Pirátů, pokud nebyla schválena příslušnými orgány. Stanoviska se publikují na krajském webu.

  • V anketách mohou hlasovat i návštěvníci bez přihlášení. Ankety proto nelze v žádném případě považovat za závazná hlasování.

  • Moderátorem tohoto fóra je krajské předsednictvo.

  • Toto fórum je viditelné pro návštěvníky bez přihlášení. Kdokoliv do něj může psát nebo hlasovat v anketách.

  • Registrovaní uživatelé (včetně členů a RegP) si mohou fórum zneviditelnit, viz návod.

Jaký komunikační prostředek preferujete pro pondělní online schůze? (prosím vyberte více možností)

Je mi to jedno, přijdu kamkoliv.
8
20%
Preferuji Mumble.
8
20%
Preferuji Jitsi.
1
3%
Je mi to jedno, nebudu chodit ani na jedno.
0
Žádná hlasování
Desktopová aplikace Mumble mi funguje dobře.
10
25%
Mobilní aplikace Plumble mi funguje dobře.
7
18%
Webová aplikace Jitsi mi funguje dobře.
3
8%
Mobilní aplikace Jitsi Meet mi funguje dobře.
3
8%
 
Celkem hlasujících: 14 - Celkem hlasů: 40

Uživatelský avatar
Jan.Korbel
Místní předsednictvo
Příspěvky: 1803
Registrován: 03 úno 2012, 19:04
Profese: IT
Bydliště: Jílové u Prahy
Dal poděkování: 4199 poděkování
Dostal poděkování: 3073 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Online audio / video hovory a konference (mumble, jitsi)

Příspěvek od Jan.Korbel »

Ještě za sebe: oceňuji jednoduchost přístupu Jitsi bez instalace software, ale ještě více oceňuji stabilitu Mumble. Máme potvrzené od tří různých uživatelů, že mají na Jitsi problémy s výpadkem části dat (po nějaké době není slyšet část uživatelů).
Středočeský profil | "Systémy, kterých se týká tato dohoda, jsou účty majitelky." -- NDA Pirátů
Uživatelský avatar
Vaclav.Kubaljak
Člen KS Středočeský kraj
Příspěvky: 519
Registrován: 08 kvě 2018, 23:05
Profese: Účetní
Dal poděkování: 1518 poděkování
Dostal poděkování: 1094 poděkování

Re: Online audio / video hovory a konference (mumble, jitsi)

Příspěvek od Vaclav.Kubaljak »

Jan.Korbel píše: 03 zář 2019, 11:22 Ještě za sebe: oceňuji jednoduchost přístupu Jitsi bez instalace software, ale ještě více oceňuji stabilitu Mumble. Máme potvrzené od tří různých uživatelů, že mají na Jitsi problémy s výpadkem části dat (po nějaké době není slyšet část uživatelů).
To ovšem asi mluví za vše.
Uživatelský avatar
Dalibor.Zahora
Člen KS Ústecký kraj
Příspěvky: 13440
Registrován: 21 dub 2009, 12:29
Profese: zakládající člen
Bydliště: Praha
Dal poděkování: 34808 poděkování
Dostal poděkování: 17633 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Online audio / video hovory a konference (mumble, jitsi)

Příspěvek od Dalibor.Zahora »

Hlasoval jsem pro Mumble - preferuji hlavně menší náročnost na data, vzhledem k tomu, že dost často to používám někde v terénu.

zakládající člen, více na profilu lide.pirati.cz, občas píšu na Deník Referendum, preferuji twitter @daliborzz před FB fb.com/dlbrz, najdete mě i na Mastodon witter.cz/@daliborzz
tel. 773 993 465, e-mail: dalibor.zahora(zav)pirati.cz

Uživatelský avatar
Petra.Smutna
Návštěvník – nepatří k Pirátům
Příspěvky: 1264
Registrován: 19 led 2017, 17:05
Profese: ekonomka
Bydliště: Mladá Boleslav
Dal poděkování: 869 poděkování
Dostal poděkování: 1210 poděkování

Re: Online audio / video hovory a konference (mumble, jitsi)

Příspěvek od Petra.Smutna »

Ahoj, čerstvé zkušenosti z jitsi komunikace během zasedání RV v Rožnově pod Radhoštěm tento vikend:
Technický background kromě lidi z jihomoravského kraje zajišťovali naše TO tedy Jitka N. s Andreje R. Přesto všechno jsme Zdeňka Hriba nakonec museli připojit přes telefonni hovor, a Vojta Pikal s Markem Necadou v následujících bodech neustále padali, prostě hrůza, přičemž online byli stále tři lidi, ve špičce jich bylo pět.
Na základě této zkušenosti jsme začali diskutovat jiné možnosti, do budoucna.
Uživatelský avatar
Petr.Vileta
Člen KS Plzeňský kraj
Příspěvky: 34749
Registrován: 22 črc 2009, 18:12
Profese: Celkem Spokojený Důchodce
Bydliště: Plzeň 2
Dal poděkování: 31656 poděkování
Dostal poděkování: 25744 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Online audio / video hovory a konference (mumble, jitsi)

Příspěvek od Petr.Vileta »

Petra.Smutna píše: 08 zář 2019, 23:29 Na základě této zkušenosti jsme začali diskutovat jiné možnosti, do budoucna.
Já vím, že je to hnusné, fuj, korporátní, ale zkuste Google Hangout. S videem i bez něj. Když půjde tohle, bijte Andreje ;)

EDIT: případně Zulip hovor.

Řadový člen, stínový ministr švihlých nápadů a fórista

Fide, sed cui fidas, vide.
Věř, ale komu věříš měř.

(Perchta z Pernštejna - Bílá paní)

Uživatelský avatar
Petra.Smutna
Návštěvník – nepatří k Pirátům
Příspěvky: 1264
Registrován: 19 led 2017, 17:05
Profese: ekonomka
Bydliště: Mladá Boleslav
Dal poděkování: 869 poděkování
Dostal poděkování: 1210 poděkování

Re: Online audio / video hovory a konference (mumble, jitsi)

Příspěvek od Petra.Smutna »

Petře, já osobně bych volila šifrovany viber, ale to se asi už nenosí :)
Uživatelský avatar
Petr.Vileta
Člen KS Plzeňský kraj
Příspěvky: 34749
Registrován: 22 črc 2009, 18:12
Profese: Celkem Spokojený Důchodce
Bydliště: Plzeň 2
Dal poděkování: 31656 poděkování
Dostal poděkování: 25744 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Online audio / video hovory a konference (mumble, jitsi)

Příspěvek od Petr.Vileta »

Schůze je veřejnosti přístupná ne? :) Aneb, nikdy nevíš, kdo si tě tajně nahrává, tak neříkej nic, co bys nerada slyšela. :P

Řadový člen, stínový ministr švihlých nápadů a fórista

Fide, sed cui fidas, vide.
Věř, ale komu věříš měř.

(Perchta z Pernštejna - Bílá paní)

Uživatelský avatar
Dalibor.Zahora
Člen KS Ústecký kraj
Příspěvky: 13440
Registrován: 21 dub 2009, 12:29
Profese: zakládající člen
Bydliště: Praha
Dal poděkování: 34808 poděkování
Dostal poděkování: 17633 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Online audio / video hovory a konference (mumble, jitsi)

Příspěvek od Dalibor.Zahora »

Já sem zkopíruji tohle:
Ondrej.Karas píše: 01 zář 2019, 22:10 Co se týče využití obou platforem, nenarazil jsem osobně na problém typu, že bych se nemohl připojit. Týká se to jak PC, tak mobilní aplikace. Z tohoto pohledu jsou obě platformy OK, Jitsi považuji v tomto ohledu dokonce za lepší, protože stačí kliknout na odkaz a MĚLO by vše fungovat (narozdíl od Mumble, který nějaké to nastavování vyžaduje a to bylo pro mnoho lidí show stopper). Před týdnem se ale ukázalo, že ne všem i tato jednoduchá metoda funguje (asi MAC :) ). Protože se obě platformy zásadně liší, budu komentovat jen ty vlastnosti, které využívám já (ostatní jsou mi fakt jedno).

Plusy pro Mumble (zároveň mínusy Jitsi):
  • bezproblémová možnost nahrávání pro účely zápisu (pro mě velmi důležité)
  • přehlednost
  • nemožnost podvržení identity
Mínusy pro Mumble (zároveň plusy Jitsi):
  • potřeba aplikace na PC nebo mobilním telefonu, komplikovaná možnost adhoc připojení z cizího zařízení
  • komplikovanější nastavení (souvisí s předchozím)
  • nemožnost sdílení obrazovky
Ani jeden z plusů/mínusu dané platformy mi zásadně nebrání v jejich využívání, ikdyž některé z nich musím zbytečně komplikovaně obcházet (hlavně nahrávání u Jitsi). Jsem schopný s oběma pracovat i nadále. Návrat na Mumble by mi nijak nevadil. Spíš bych uvítal, kdybychom se začli poohlížet po něčem dalším, co by výše uvedené plusy/mínusy umělo překonat.
Zdenek.Kubala píše: 04 zář 2019, 17:05 Pridam svuj nazor k Ondrove(souhlasim s nim), jen s poznamkami,
  • ze mobilni aplikaci musi mit oba(aby se dalo vubec pouzivat - jitsi na mobilnim prohlizeci nenajede).
  • u Mumble odpadaji problemy s videem(myslim tim technicke) a zaroven mensi datova narocnost(pri horsi pripojeni mumble zvlada lepe diky mensi narocnosti + prepinani TCP/UDP, u jitsi si nejsem jist)
  • Jitsi vzdy vytvari ad-hoc mistnosti (tzn. nazev muze pouzivat a zaheslovat nekdo chvilku predtim), mumble ma pevnou strukturu(nikdo nemuze vytvaret mistnosti)
Jitsi je videokonferencni nastroj, idealni, kdyz je potreba sdilet plochu(prezentace, skoleni). Mumble byl navrzen pro domluvu, kde neni potreba video/sdileni a s ohledem na presnos dat.

Osobne preferuji mumble pro reseni veci, protoze clovek se soustredi na probiranou vec a neni rozptylovan webkamerami, nicmene pouzivat mohu oboje. :))

EDIT: za tu dobu co pouzivam oboje, jsem mel problemy s obema. :) I kdyz u Jitsi prohlizece je na houby, ze je potreba povolit obe dve zarizeni(kamera+mikrofon), aby se vubec nacetlo.
viewtopic.php?p=633915#p633915

zakládající člen, více na profilu lide.pirati.cz, občas píšu na Deník Referendum, preferuji twitter @daliborzz před FB fb.com/dlbrz, najdete mě i na Mastodon witter.cz/@daliborzz
tel. 773 993 465, e-mail: dalibor.zahora(zav)pirati.cz

Uživatelský avatar
Jan.Korbel
Místní předsednictvo
Příspěvky: 1803
Registrován: 03 úno 2012, 19:04
Profese: IT
Bydliště: Jílové u Prahy
Dal poděkování: 4199 poděkování
Dostal poděkování: 3073 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Online audio / video hovory a konference (mumble, jitsi)

Příspěvek od Jan.Korbel »

Podle všeho je jitsi mnohem více závislé na kvalitě připojení. Je to způsobené zřejmě tím, že jitsi klient komunikuje přímo s ostatními klienty (proto může vypadnout spojení mezi určitými uživateli). Na rozdíl od mumble klienta, který drží spojení pouze se serverem, který mixuje všechny audio streamy dohromady a rozesílá je ostatním klientům v jednom toku.
Středočeský profil | "Systémy, kterých se týká tato dohoda, jsou účty majitelky." -- NDA Pirátů
Uživatelský avatar
Zdenek.Kubala
Jednatel/ka republikového výboru
Příspěvky: 1679
Registrován: 25 pro 2012, 19:32
Profese: Linux Architect, AT Engineer, UNIX Admin
Bydliště: Chrudim,Praha
Dostal poděkování: 1038 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Online audio / video hovory a konference (mumble, jitsi)

Příspěvek od Zdenek.Kubala »

Petra.Smutna píše: 08 zář 2019, 23:29 Ahoj, čerstvé zkušenosti z jitsi komunikace během zasedání RV v Rožnově pod Radhoštěm tento vikend:
Technický background kromě lidi z jihomoravského kraje zajišťovali naše TO tedy Jitka N. s Andreje R. Přesto všechno jsme Zdeňka Hriba nakonec museli připojit přes telefonni hovor, a Vojta Pikal s Markem Necadou v následujících bodech neustále padali, prostě hrůza, přičemž online byli stále tři lidi, ve špičce jich bylo pět.
Na základě této zkušenosti jsme začali diskutovat jiné možnosti, do budoucna.
Vzpominam si, ze v patek se preslo na mumble a to slo nekolik hodin bez problemu(az na Mikulase, ale ten se pripojil pres Janu Kolarikovou). :)

Muj podpis? Ten "ve spravny cas" kazdy pozna. :)

UNIX - Where is a shell, there is a way.

Emeritni mistopredseda KS Pardubicky kraj a MS Chrudimsko.
clen Republikoveho vyboru za CF (drive za PaK)
soucasti technickeho odboru

Odpovědět

Zpět na „Středočeský kraj“