Dovolba předsedy MS

Moderátoři: PKS Pardubický kraj, KoKS Pardubický kraj, PMS Chrudimsko

Andrea.Linhartova
Krajské předsednictvo
Příspěvky: 374
Registrován: 08 bře 2018, 09:11
Profese: metodik EU
Bydliště: Chrast, Reinitzova 92
Dal poděkování: 543 poděkování
Dostal poděkování: 403 poděkování

Re: Dovolba předsedy MS

Příspěvek od Andrea.Linhartova »

Pavel.Stepanek píše: 12 črc 2019, 15:48 Nic se tu neděje a tak si v obavách, zda Zdeněk nominaci přijme, dovolím nominovat také @Andrea.Linhartova. Oba výše zmínění byli vždy největšími kritiky mé osoby ve funkci, proto by se z mého pohledu měli nyní o pozici předsedy přihlásit a ukázat, jak se to dělá správně. Fakt, že je Andrea členem PKS není v žádné kolizi s našimi vnitřními předpisy a já bych to osobně vnímal spíše jako výhodu. Děkuji.
Pavle, děkuji za nominaci, ale nepřijímám ji.

Byla bych ráda, zda by jsi upřesnil v čem přesně jsem Tvou osobu kritizovala? Konkrétní případy, abychom se stále natočili na domněnkách.

Aleši, omlouvám se, ale dovolbu předsedy MS Chrudimska jsem pouze vnímala jako informací a termínům jsem nevěnovala pozornost, jelikož jsem neměla v úmyslu se nějak zapojovat. Chyba je na mé straně, díky za prodloužení termínu, abych mohla na nominaci alespoň reagovat.

Za mě jsou tam dva, kteří byli i v původní nominaci, což je fajn. Díky oběma nominantům. Good luck.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Andrea.Linhartova za příspěvek:
Andrej.Ramaseuski
Udělat věc, které se bojíme, je první krok k úspěchu. — Mahátma Gándhí
Uživatelský avatar
Pavel.Stepanek
Personální odbor
Příspěvky: 1398
Registrován: 29 pro 2010, 13:36
Profese: živnostník
Bydliště: U Stadionu 742, Chrudim
Dal poděkování: 1164 poděkování
Dostal poděkování: 1442 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Dovolba předsedy MS

Příspěvek od Pavel.Stepanek »

Andrea.Linhartova píše: 15 črc 2019, 14:45 Byla bych ráda, zda by jsi upřesnil v čem přesně jsem Tvou osobu kritizovala? Konkrétní případy, abychom se stále natočili na domněnkách.
Dovolím si neodpovědět, protože to nesouvisí s tématem dovolby. Díky za vyjádření.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Pavel.Stepanek za příspěvek:
Ondrej.Karas

Centrální volební manažer
pavel.stepanek@pirati.cz
telefon: 770113647

Andrea.Linhartova
Krajské předsednictvo
Příspěvky: 374
Registrován: 08 bře 2018, 09:11
Profese: metodik EU
Bydliště: Chrast, Reinitzova 92
Dal poděkování: 543 poděkování
Dostal poděkování: 403 poděkování

Re: Dovolba předsedy MS

Příspěvek od Andrea.Linhartova »

Pavel.Stepanek píše: 15 črc 2019, 15:14
Andrea.Linhartova píše: 15 črc 2019, 14:45 Byla bych ráda, zda by jsi upřesnil v čem přesně jsem Tvou osobu kritizovala? Konkrétní případy, abychom se stále natočili na domněnkách.
Dovolím si neodpovědět, protože to nesouvisí s tématem dovolby. Díky za vyjádření.
Ty jsi to v tomto vlákně zmínil.

Budu ráda, když mě nebudeš osočovat bez nějakého konkrétního podloženi.
Díky.
Smile and try to be happy.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Andrea.Linhartova za příspěvek:
Andrej.Ramaseuski
Udělat věc, které se bojíme, je první krok k úspěchu. — Mahátma Gándhí
Uživatelský avatar
Zdenek.Kubala
Jednatel/ka republikového výboru
Příspěvky: 1679
Registrován: 25 pro 2012, 19:32
Profese: Linux Architect, AT Engineer, UNIX Admin
Bydliště: Chrudim,Praha
Dostal poděkování: 1038 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Dovolba předsedy MS

Příspěvek od Zdenek.Kubala »

Zapojit vice obcanu/dobrovolniku/clenu. To si myslim, ze je hlavni cil.

Mame zastupitele, mame lidi v komisich a mame priznivce, kteri nam fandi, toho je potreba vyuzit, abychom se nestali stranou sami pro sebe, ale dali moznost zapojit se i ostatnim.
Nejsilnejsi postaveni mame v Chrudimi a toho je potreba vyuzit zejmena k ziskani zkusenosti nove prichozich , ale take k posileni znalosti stavajicich.

Osobne bych se rad zasadil o zlepseni v oblasti:
  • zapojeni (utvorit skupiny kolem temat, ktere se resi v komisich , pripadne v mestech - priprava kvalitnich navrhu a vizi)
  • informovanosti (pravidelne informovat o aktivitach, protoze - Pirati pracuji a to i tam, kde nemame zastupitele)
  • aktivite (mistni sdruzeni neni jen predsednictvo, ale vsichni clenove, musime byt atraktivni jak pro lidi se zkusenostmi - chceme menit mesta k lepsimu, tak zaroven pro "vcelky" - bez tech to nejde)
Predseda muze polozit zaklady, ale bez zapojeni ostatnich to proste nejde(a to vcetne PMS, protoze to neni jen o zvednuti ruky "prijimam" a take dost zavisi na ochote zastupitelu se podilet/sdilet). Nema smysl mazat si med kolem pusy, MS se nezvedne samo, ale tim jak co delame a jak Piraty reprezentujeme.
Nadruhou stranu chapu, ze casu mame vsichni malo a je pro nas drahoceny, takze jej musime vyuzit maximalne efektivne.
Predstavuji si, ze zbytek predsednictva se vice zapoji do chodu a vezme si na sebe nekterou z agend MS. At uz administrativni, technickou, dobrovolnickou ci jinou, coz je na dohode - aby to vse neviselo jen na predsedovi.
Dalsi mou myslenkou jsou *stinove* odbory MS, tedy neformalni jednotlivec/skupina, ktere by meli nastarosti nekterou z nepokrytych oblasti.


Jsem dlouholety ITak. U Piratu jsem uz nejaky ten patek a prosel jsem si ruznymi pozicemi v kraji a i na celostatni urovni, nelpim na funkcich, tesi me, kdyz je videt posun k lepsimu a o to se budu snazit i zde.
Veci neberu osobne, vsimam si detailu i celkoveho obrazu a rozhoduji se na zaklade faktu(hledam kompromisnich reseni). Vetsina z Vas se mnou jiz komunikovala. Snazim se hledat reseni a nemam rad politikareni. Pozici predsedy beru jako vyzvu a zavazek.
Nemusime se vsichni milovat, ale dulezite je, abychom sli za spolecnym cilem - otevrit, transparentnit, zlepsit zivot a priblizit lidem lokalni politiku bez svinaren.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Zdenek.Kubala za příspěvky (celkem 4):
Pavel.Stepanek, Nikola.Stepankova, Andrej.Ramaseuski, Ales.Nunvar

Muj podpis? Ten "ve spravny cas" kazdy pozna. :)

UNIX - Where is a shell, there is a way.

Emeritni mistopredseda KS Pardubicky kraj a MS Chrudimsko.
clen Republikoveho vyboru za CF (drive za PaK)
soucasti technickeho odboru

Uživatelský avatar
Sara.Zavrelova
Člen KS Pardubický kraj
Příspěvky: 30
Registrován: 09 bře 2018, 11:30
Dal poděkování: 27 poděkování
Dostal poděkování: 30 poděkování

Re: Dovolba předsedy MS

Příspěvek od Sara.Zavrelova »

Ahoj, chci vyjádřit podporu Nikče a díky za její kandidaturu a její,, koule". 🖤 K Pirátům mě přitáhla především energie, která u Štěpánků proudí a nenechám se o ní bez boje připravit. Zdeňkovi komunikaci jsem zatím neporozuměla, přes veškerou snahu.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Sara.Zavrelova za příspěvek:
Nikola.Stepankova
Uživatelský avatar
Pavel.Stepanek
Personální odbor
Příspěvky: 1398
Registrován: 29 pro 2010, 13:36
Profese: živnostník
Bydliště: U Stadionu 742, Chrudim
Dal poděkování: 1164 poděkování
Dostal poděkování: 1442 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Dovolba předsedy MS

Příspěvek od Pavel.Stepanek »

Jednou z hlavních priorit MS pro blízkou budoucnost by měl být růst členské základny. Rád bych se kandidátů zeptal, zda to vidí stejně a jak toho případně chtějí dosáhnout. Zda a jak se bude MS připravovat na krajské volby na podzim 2020. Děkuji za odpovědi.

Centrální volební manažer
pavel.stepanek@pirati.cz
telefon: 770113647

Uživatelský avatar
Zdenek.Kubala
Jednatel/ka republikového výboru
Příspěvky: 1679
Registrován: 25 pro 2012, 19:32
Profese: Linux Architect, AT Engineer, UNIX Admin
Bydliště: Chrudim,Praha
Dostal poděkování: 1038 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Dovolba předsedy MS

Příspěvek od Zdenek.Kubala »

Pavel.Stepanek píše: 16 črc 2019, 10:47 Jednou z hlavních priorit MS pro blízkou budoucnost by měl být růst členské základny. Rád bych se kandidátů zeptal, zda to vidí stejně a jak toho případně chtějí dosáhnout. Zda a jak se bude MS připravovat na krajské volby na podzim 2020. Děkuji za odpovědi.
Rust jsem uz nakouskl v bodech pro mozne zlepseni. Strucne rozsireni:
  • Dulezi to je, nicmene jako stejne dulezite vidim nejen "nabor", ale i zapojeni/udrzeni. Tzn. napr. ze prijdou nejen na jednu schuzi.
  • Je potreba ukazat, ze Pirati makaji (zmena k lepsimu, slusna politika, obcanske aktivity, vzdelavani atd.)
  • Necilim primo na loveni clenu, ale spis na snadne zapojeni zajemcu a to i nejen pro "piraty". To lze udelat systematickym pristupem a organizaci(napr. rozcestnik na webu, garanti "temat" atd.). Z tech co se zapoji je vetsi sance, ze se pridaji nebo ovlivni sve zname svou cinnosti pro Piraty. Nicmene jak je videt napr. na rezortnich tymech, neni to tak snadne, jak to vypada. Lokalni temata jsou v tomto vyhodou.
  • Priprava na krajske volby, jak sam vis, je dost ovlivnena krajem a zalezi na chuti jednotlivcu se zapojit. Mame dobre zajety system pro roznos novin(mapa co kdysi predstavili pardubaci) a se spolupraci s KOKS lze zapojovat dobrovolniky.
  • Vyse napsane body pokryvaji jak ziskavani clenu pres "zname", tak i "nahnani" na centralni nalodeni, ktere pak kontakty predava KOKS>MS.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Zdenek.Kubala za příspěvek:
Pavel.Stepanek

Muj podpis? Ten "ve spravny cas" kazdy pozna. :)

UNIX - Where is a shell, there is a way.

Emeritni mistopredseda KS Pardubicky kraj a MS Chrudimsko.
clen Republikoveho vyboru za CF (drive za PaK)
soucasti technickeho odboru

Uživatelský avatar
Pavel.Stepanek
Personální odbor
Příspěvky: 1398
Registrován: 29 pro 2010, 13:36
Profese: živnostník
Bydliště: U Stadionu 742, Chrudim
Dal poděkování: 1164 poděkování
Dostal poděkování: 1442 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Dovolba předsedy MS

Příspěvek od Pavel.Stepanek »

Díky. Více než co je třeba bych chtěl vědět jak na to. Ale s odpovědí jsem spokojen. Ještě mě napadla jedna otázka - na oba - jak jste se do chodu MS zapojovali doposud, s čím pomáháte a kde se angažujete? Kolik času chcete funkci věnovat?

Centrální volební manažer
pavel.stepanek@pirati.cz
telefon: 770113647

Uživatelský avatar
Ales.Nunvar
Předseda/předsedkyně místního sdružení
Příspěvky: 170
Registrován: 07 bře 2018, 17:18
Profese: Projektový manažer
Bydliště: Chrudim, Dostálova 269
Dal poděkování: 231 poděkování
Dostal poděkování: 182 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Dovolba předsedy MS

Příspěvek od Ales.Nunvar »

Ahoj,

já bych se rád zeptal obou na to, jak si představují zapojení stávajících místopředsedů - a to mě a Martina - osobně jsem velmi vytížen a bez stimulace a nasměrování od předsedy nenacházím kapacitu na to si sám vyhledávat úkoly.

Jinak jsem rád, že máme dva z mého pohledu kvalitní adepty a nebudu mít problém spolupracovat ani s jedním - čuz bus :-)

Tito uživatelé poděkovali autorovi Ales.Nunvar za příspěvek:
Jiri.Snizek

Ing. Aleš Nunvář
předseda MS Chrudimsko, radní města Chrudim
ales.nunvar@pirati.cz
mobil: 608 530 251
"Ochraňuj Dharmu a Dharma ochrání Tebe." - Mahábhárata

Uživatelský avatar
Nikola.Stepankova
Člen KS Pardubický kraj
Příspěvky: 149
Registrován: 05 led 2011, 12:06
Profese: koordinátorka linky a centra pro seniory
Bydliště: U Stadionu 742, Chrudim 53703
Dal poděkování: 177 poděkování
Dostal poděkování: 102 poděkování

Re: Dovolba předsedy MS

Příspěvek od Nikola.Stepankova »

Pavel.Stepanek píše: 16 črc 2019, 10:47 Jednou z hlavních priorit MS pro blízkou budoucnost by měl být růst členské základny. Rád bych se kandidátů zeptal, zda to vidí stejně a jak toho případně chtějí dosáhnout. Zda a jak se bude MS připravovat na krajské volby na podzim 2020. Děkuji za odpovědi.
Ano, růst je pro nás důležitý, jak již zaznělo nejen z centrály Pirátů a i pro mě je to jednou z hlavních priorit. Pro to, abychom rostli je potřeba být vidět a slyšet.

Virtuální platforma
  • Ráda bych zavedla Newsletter z MS, který by vždy shrnoval zásadní události nejen z obcí, kde máme zastupitele, ale i těch, kde se konala/bude konat pirátská akce. Četnost by myslím stačila 1 za měsíc a tak, aby se nekryl s krajským newsletterem. Do tohoto bych zapojila i místopředsedy, kde bychom se vždy před vydáním sešli/zavolali a dohodli se na tématech. Tím, že budeme naše členy/příznivce informovat o dění v MS, vytváříme prostor pro předávání našich témat dál mezi občany.
  • Je potřeba aktualizovat náš web, abychom ho mohli dále propagovat. Bude tak více atraktivním pro naše příznivce i pro nové návštěvníky. Stejně tak pravidelně dávkovat info na náš facebook a využívat při tom mediaplán.
Kontakt face to face
  • V rámci celého kraje bychom měli pořádat více pirátských akcí a to nejen v období voleb - semináře na atraktivní témata (máme přislíbenou např. Ninu Špitálníkovou). Zároveň bych ráda, aby se jednalo i o neformální setkání typu - grilování s Piráty (např.na rozhledně Bára) /pirátská snídaně. V rámci formálnějšího pak pravidelné hodiny pro setkání s osobou předsedy MS a to v prostorách nynějšího ChrPice budoucího coworku. Zde bych ráda trávila jedno dopo/odpoledne v týdnu.
  • Včasné kontaktování zájemců nejen o členství z nalodění a to osobitým způsobem - nejen zaslání e-mailu ale i osobní setkání, pokud bude možné.
Tyto aktivity můžeme i dále využít v krajských volbách v roce 2020. Jako start považuji krajské fórum, které by nás mělo stmelit, vzdělat a dodat drift. Velmi důležitá pak bude spolupráce napříč celým krajem, a podpora vznikajících KET (krajských expertních týmů). Naše MS by pak mělo pomoci i tak, jak tomu bylo doposud (roznos novin, výlep plakátů).

Nejdůležitější bude umět se domluvit, brát věci s nadhledem a z více úhlů :)
Tito uživatelé poděkovali autorovi Nikola.Stepankova za příspěvky (celkem 2):
Pavel.Stepanek, Ales.Nunvar
Předsedkyně MS Chrudimsko
nikola.stepankova@pirati.cz
telefon: 775013751
Zamčeno

Zpět na „Místní fórum Chrudimsko“