Reporty ze zastupitelstva

Moderátoři: Komunální zastupitelé, Krajští zastupitelé

Uživatelský avatar
Antonin.Schejbal
Místní předsednictvo
Příspěvky: 149
Registrován: 04 kvě 2016, 21:46
Profese: student
Dal poděkování: 42 poděkování
Dostal poděkování: 158 poděkování

Re: Reporty ze zastupitelstva

Příspěvek od Antonin.Schejbal »

Report z dnešní schůze ze starostou:
S vybudováním prvního veřejného griloviště souhlasil, teď je na nás, abychom vybrali vhodné místo. Ideálně pomocí veřejné ankety přes naší stránku.
Ohledně zapojení do spolku Otevřená města jsem byl odkázán na místostarostu Buršíka. Mám s ním domluvenou schůzku a budeme řešit i možnosti využívání jednotlivých výhod ( rozklikávací rozpočet na úroveň jednotlivých faktur, hlasování.eu, dotační software).
V rámci diskuze jsme se bavili i o možnosti vybudování nábytkové banky v rámci sběrného dvora.
Na chodbě jsem se po jednání potkal s ředitelem SZM Slabou a prohodili pár slov o možnosti rozšíření graffiti stěny.
Vše zaevidováno v registru lobistických kontaktů ☠
Uživatelský avatar
Antonin.Schejbal
Místní předsednictvo
Příspěvky: 149
Registrován: 04 kvě 2016, 21:46
Profese: student
Dal poděkování: 42 poděkování
Dostal poděkování: 158 poděkování

Re: Reporty ze zastupitelstva

Příspěvek od Antonin.Schejbal »

Dnes jsem na zastupitelstvu vystupoval ke třem bodům:
1) Optimalizace středních škol – jasně jsem se vymezil proti rušení Gymnázia pod Svatou Horou. Ve stejném duchu budu pokračovat ve spolupráci se členy krajského expertního týmu Pirátů i na krajské úrovni.
2) Připojil jsem se k dotazu pana zastupitele Krále, kolik občanů města v současné době využívá stránku Portál občana, kde je možné si online vyřídit část agendy spadající pod městský úřad. Odpověď by mi měla být doručena mailem a v případě malé využívanosti budou Piráti usilovat o větší propagaci a využijí i vlastní komunikační kanály pro jeho sdílení.
3) V rámci interpelace jsem se pana místostarosty Buršíka zeptal, jakým způsobem bude přistupovat ke snižování nájmu živnostníkům podnikajícím v nemovitostech patřících městu. Bylo mi odpovězeno, že dojde ke snížení nájmu o 30 %.
Odpovědět

Zpět na „Zastupitelstvo - Příbram“