Sčk a inspirace z jiných krájů

Moderátor: PKS Středočeský kraj

Pravidla fóra
  • Toto je veřejné fórum. Stanoviska nevyjadřují názor Pirátů, pokud nebyla schválena příslušnými orgány. Stanoviska se publikují na krajském webu.

  • V anketách mohou hlasovat i návštěvníci bez přihlášení. Ankety proto nelze v žádném případě považovat za závazná hlasování.

  • Moderátorem tohoto fóra je krajské předsednictvo.

  • Toto fórum je viditelné pro návštěvníky bez přihlášení. Kdokoliv do něj může psát nebo hlasovat v anketách.

  • Registrovaní uživatelé (včetně členů a RegP) si mohou fórum zneviditelnit, viz návod.

Stepan.Drtina
Předseda/předsedkyně místního sdružení
Příspěvky: 1734
Registrován: 27 črc 2017, 19:16
Profese: Historik, radní Kutné Hory
Bydliště: Kutná Hora
Dal poděkování: 1818 poděkování
Dostal poděkování: 2739 poděkování

Re: Sčk a inspirace z jiných krájů

Příspěvek od Stepan.Drtina »

Jan.Korbel píše: 08 pro 2018, 21:22 Ty platformy se mění mimojiné proto, aby to ti obyčejní uživatelé co nechtějí nic řešit měli jednodušší.

Co se týče facebooku, tak to je naprosto antipirátská služba. Takže i když má facebook díky svému rozšíření své výhody a v současné době ho nemůžeme ignorovat, neměli bychom ho používat interně a neměli bychom mu solit peníze. Za to já budu bojovat i za cenu, že tím někdo přijde o svůj komfort. A věř mi, že to není zábava být stále opakovaně vylučován z různých komunit, které přechází na facebook. Ale nevzdávám to :-)
A řekni mi jaké procento tvoří ti "obyčejní' uživatelé, kteří by přešli na jinou platformu? Řekl bych, že poměr těch, kteří jsou na fb a jsou happy bude dominantnější. Ale toť pouze můj konstrukt. A co se týče "sypání" peněz fb. Placené reklamy jsou součástí dnes naprosto běžné a potřebné propagace. Nelze to brát stylem "já s tím nesouhlasím, tak proti tomu budu bojovat za každou cenu" :)

Žij tak, abys nemusel nosit kytky na Národní za tmy v šest ráno - staré čínské přísloví

stepan.drtina@pirati.cz - SčK profil - facebook - twitter - instagram - 775 221 705

Uživatelský avatar
Jan.Korbel
Místní předsednictvo
Příspěvky: 1803
Registrován: 03 úno 2012, 19:04
Profese: IT
Bydliště: Jílové u Prahy
Dal poděkování: 4199 poděkování
Dostal poděkování: 3073 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Sčk a inspirace z jiných krájů

Příspěvek od Jan.Korbel »

Lenka.Kozlova píše: 08 pro 2018, 21:37 Tomu nerozumím, znám jen 3 piráty, kteří na FB nejsou, ale to je asi jedno.
S penězi za FB to budeš mít těžké, počítá se s placením i v další kampani. Až bude něco lepšího, klidně se přesunu, zatím to ale nevypadá...
Myslel jsem změny mezi alternativníma platformama. A těch pirátů (a nejen pirátů), kteří si uvědomují, jaký je facebook problém, je mnohem víc.
Středočeský profil | "Systémy, kterých se týká tato dohoda, jsou účty majitelky." -- NDA Pirátů
Uživatelský avatar
Jan.Korbel
Místní předsednictvo
Příspěvky: 1803
Registrován: 03 úno 2012, 19:04
Profese: IT
Bydliště: Jílové u Prahy
Dal poděkování: 4199 poděkování
Dostal poděkování: 3073 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Sčk a inspirace z jiných krájů

Příspěvek od Jan.Korbel »

Stepan.Drtina píše: 08 pro 2018, 21:38 A řekni mi jaké procentu tvoří ti "obyčejní' uživatelé, kteří by přešli na jinou platformu? Řekl bych, že poměr těch, kteří jsou na fb a jsou happy bude dominantnější. Ale toť pouze můj konstrukt. A co se týče "sypání" peněz fb. Placené reklamy jsou součástí dnes naprosto běžné a potřebné propagace. Nelze to brát stylem "já s tím nesouhlasím, tak proti tomu budu bojovat za každou cenu" :)
Štěpáne bohužel jsi vůbec nepochopil, proti čemu (už delší dobu) bojuju (což je určitě i moje chyba). Placení reklam mi nevadí. Vadí mi z pirátských peněz podporovat korporaci, která dlouhodobě bojuje proti svobodnému internetu - což je to, kvůli čemu tahle strana vznikla. Je mi líto, že s tím nesouhlasíte. Mimo jiné tím říkáte, že to obrovské množství času, které jsem věnoval budování komunitních webů, byla zbytečná práce. A to od pirátů hodně zamrzí :-(
Středočeský profil | "Systémy, kterých se týká tato dohoda, jsou účty majitelky." -- NDA Pirátů
Stepan.Drtina
Předseda/předsedkyně místního sdružení
Příspěvky: 1734
Registrován: 27 črc 2017, 19:16
Profese: Historik, radní Kutné Hory
Bydliště: Kutná Hora
Dal poděkování: 1818 poděkování
Dostal poděkování: 2739 poděkování

Re: Sčk a inspirace z jiných krájů

Příspěvek od Stepan.Drtina »

Jan.Korbel píše: 08 pro 2018, 22:04
Stepan.Drtina píše: 08 pro 2018, 21:38 A řekni mi jaké procentu tvoří ti "obyčejní' uživatelé, kteří by přešli na jinou platformu? Řekl bych, že poměr těch, kteří jsou na fb a jsou happy bude dominantnější. Ale toť pouze můj konstrukt. A co se týče "sypání" peněz fb. Placené reklamy jsou součástí dnes naprosto běžné a potřebné propagace. Nelze to brát stylem "já s tím nesouhlasím, tak proti tomu budu bojovat za každou cenu" :)
Štěpáne bohužel jsi vůbec nepochopil, proti čemu (už delší dobu) bojuju (což je určitě i moje chyba). Placení reklam mi nevadí. Vadí mi z pirátských peněz podporovat korporaci, která dlouhodobě bojuje proti svobodnému internetu - což je to, kvůli čemu tahle strana vznikla. Je mi líto, že s tím nesouhlasíte. Mimo jiné tím říkáte, že to obrovské množství času, které jsem věnoval budování komunitních webů, byla zbytečná práce. A to od pirátů hodně zamrzí :-(
Takže to znamená, že Piráti, kteří jsou celorepublikově fungují na FB, platí si reklamy (podporují korporaci, která dlouhodobě bojuje proti svobodnému internetu) jdou vlastně sami proti sobě? Co bychom podle tebe tedy měli udělat? Zrušit naše fungování na FB, kde se odehrává dost podstatná část veřejného dění?

Žij tak, abys nemusel nosit kytky na Národní za tmy v šest ráno - staré čínské přísloví

stepan.drtina@pirati.cz - SčK profil - facebook - twitter - instagram - 775 221 705

Uživatelský avatar
Dalibor.Zahora
Člen KS Ústecký kraj
Příspěvky: 13440
Registrován: 21 dub 2009, 12:29
Profese: zakládající člen
Bydliště: Praha
Dal poděkování: 34808 poděkování
Dostal poděkování: 17633 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Sčk a inspirace z jiných krájů

Příspěvek od Dalibor.Zahora »

Málo tu rozlišujete dvě věci - externí komunikaci Pirátů k veřejnosti (voliči, etc.) a interní komunikaci pirátů (členů, regP., etc.).

Každá má jiné důvody i jiná rizika, i jiná řešení. Víc teď nenapíšu, ale před další diskuzí je potřeba tohle ujasnit a bavit se o těch dvou věcech spíše odděleně. Jinak se budou plést jabka s hruškama, a není šance se něčeho dobrat. :)

zakládající člen, více na profilu lide.pirati.cz, občas píšu na Deník Referendum, preferuji twitter @daliborzz před FB fb.com/dlbrz, najdete mě i na Mastodon witter.cz/@daliborzz
tel. 773 993 465, e-mail: dalibor.zahora(zav)pirati.cz

Uživatelský avatar
Jan.Korbel
Místní předsednictvo
Příspěvky: 1803
Registrován: 03 úno 2012, 19:04
Profese: IT
Bydliště: Jílové u Prahy
Dal poděkování: 4199 poděkování
Dostal poděkování: 3073 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Sčk a inspirace z jiných krájů

Příspěvek od Jan.Korbel »

Dalibor odpověděl za mě - facebook používat, ale jenom v komunikaci s venkem. Krom toho zdaleka ne všechny pirátské skupiny používají facebook. Byla k tomu diskuze na pirátském chatu - někde používají Slack (včetně našich benešováků), někde Telegram, někde zase riot.im. TO se snaží zajistit platformu, kde by mohlo dojít ke sjednocení. Což je další důvod, proč v budoucnu pirátský chat možná opustí Rocket chat.

Jinak ano, někteří piráti jdou sami proti sobě.

Pokud to téma někoho zajímá víc, v roce 2015 jsem k tomu něco psal (i když pro jinou cílovku) a jsou tam poměrně zajímavé odkazy na externí zdroje (třeba tohle - vč. přednášky dole).
Středočeský profil | "Systémy, kterých se týká tato dohoda, jsou účty majitelky." -- NDA Pirátů
Uživatelský avatar
Dalibor.Zahora
Člen KS Ústecký kraj
Příspěvky: 13440
Registrován: 21 dub 2009, 12:29
Profese: zakládající člen
Bydliště: Praha
Dal poděkování: 34808 poděkování
Dostal poděkování: 17633 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Sčk a inspirace z jiných krájů

Příspěvek od Dalibor.Zahora »

Ten Slack je mj. zmíněn v aktuálním rozhovoru s Markétou:
Čeští Piráti pravidelně informují o možné cenzuře internetu, často zveřejňují články pirátské europoslankyně Julie Redy. Jste spolu v osobním kontaktu a probíráte také strategii pro eurovolby?

Jsme prakticky v každodenním kontaktu – skrze pracovní online nástroj, která celá její kancelář používá, Slack. Tam se denně diskutuje nad aktuální agendou a tu pak my zpracováváme, či nás na relevantní věci pro nás Julie přímo upozorní.
https://www.piratskelisty.cz/clanek-223 ... u1L4ewU21Q

zakládající člen, více na profilu lide.pirati.cz, občas píšu na Deník Referendum, preferuji twitter @daliborzz před FB fb.com/dlbrz, najdete mě i na Mastodon witter.cz/@daliborzz
tel. 773 993 465, e-mail: dalibor.zahora(zav)pirati.cz

Uživatelský avatar
Lenka.Kozlova
Příznivec Pirátů – Jihočeský kraj
Příspěvky: 3167
Registrován: 11 čer 2012, 09:34
Profese: vychovatelka
Dal poděkování: 9058 poděkování
Dostal poděkování: 3408 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Sčk a inspirace z jiných krájů

Příspěvek od Lenka.Kozlova »

Dalibor.Zahora píše: 09 pro 2018, 08:41 Málo tu rozlišujete dvě věci - externí komunikaci Pirátů k veřejnosti (voliči, etc.) a interní komunikaci pirátů (členů, regP., etc.).

Každá má jiné důvody i jiná rizika, i jiná řešení. Víc teď nenapíšu, ale před další diskuzí je potřeba tohle ujasnit a bavit se o těch dvou věcech spíše odděleně. Jinak se budou plést jabka s hruškama, a není šance se něčeho dobrat. :)


Směju se, přes FB budeme nahánět voliče, ale jinak budeme všichni volat nahlas fůůůj :D

Podporuji myšlenky Renesance Pirátů. web | forum | zulip

Uživatelský avatar
Dalibor.Zahora
Člen KS Ústecký kraj
Příspěvky: 13440
Registrován: 21 dub 2009, 12:29
Profese: zakládající člen
Bydliště: Praha
Dal poděkování: 34808 poděkování
Dostal poděkování: 17633 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Sčk a inspirace z jiných krájů

Příspěvek od Dalibor.Zahora »

Jistě, můžeš se na to dívat i jako na pokrytectví, ačkoli sis ani nepočkala, až to rozvedu. Zase si jasnovidka? :)

zakládající člen, více na profilu lide.pirati.cz, občas píšu na Deník Referendum, preferuji twitter @daliborzz před FB fb.com/dlbrz, najdete mě i na Mastodon witter.cz/@daliborzz
tel. 773 993 465, e-mail: dalibor.zahora(zav)pirati.cz

Uživatelský avatar
Jan.Korbel
Místní předsednictvo
Příspěvky: 1803
Registrován: 03 úno 2012, 19:04
Profese: IT
Bydliště: Jílové u Prahy
Dal poděkování: 4199 poděkování
Dostal poděkování: 3073 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Sčk a inspirace z jiných krájů

Příspěvek od Jan.Korbel »

Pokrytectví je hlásat svobodu internetu a přitom podporovat finančně i jinak korporaci, jejíž cíl je naprosto opačný. Náš cíl by měl být omezení moci facebooku - a začít musíme u sebe (interně). Komunikace s voliči je až poslední krok.
Středočeský profil | "Systémy, kterých se týká tato dohoda, jsou účty majitelky." -- NDA Pirátů
Odpovědět

Zpět na „Středočeský kraj“