CF 13/2017 Volba vedoucího zahraničního odboru

Celostátní fórum tvoří všichni členové a je nejvyšším orgánem Pirátské strany.


Moderátor: Předsedající

Pravidla fóra

Na celostátním fóru se vyjadřujte slušně a k věci. Nepřístojnosti budou vykázány do samostatného vlákna.
Než napíšete nový příspěvek, zamyslete se, zda má takovou hodnotu, aby ho musely číst stovky lidí.

Uživatelský avatar
Vojtech.Pikal
Administrativní odbor
Příspěvky: 26261
Registrován: 19 srp 2010, 23:45
Profese: politik, informatik
Bydliště: Olomouc
Dal poděkování: 37067 poděkování
Dostal poděkování: 30243 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: CF 13/2017 Volba vedoucího zahraničního odboru

Příspěvek od Vojtech.Pikal »

Mno, vyvozuji, že šéf ZO se k takovým otázkám, na rozdíl od garanta mezinárodních vztahů, nemá primárně vyjadřovat jménem strany, resp. není v tomhle vykladatelem programu nad úroveň běžného člena "každý Pirát je vysílač".

Profil, Vedoucí AO; KaS, ZO; vedoucí MRT Demokracie v rezignaci
„Nakonec vám budou vládnout ti nejneschopnější z vás. To je trestem za neochotu podílet se na politice.“*
Podporuji myšlenky.

Uživatelský avatar
Dalibor.Zahora
Člen KS Ústecký kraj
Příspěvky: 13456
Registrován: 21 dub 2009, 12:29
Profese: zakládající člen
Bydliště: Praha
Dal poděkování: 34835 poděkování
Dostal poděkování: 17681 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: CF 13/2017 Volba vedoucího zahraničního odboru

Příspěvek od Dalibor.Zahora »

Rozumím ti, ale osobně spíš předpokládám, že na téhle pozici bude něco trochu víc než běžný vysílač, minimálně kvalifikovaný vysílač. Samozřejmě pokud upozorňuješ na to, že může docházet k nějakým nesouladům s garantem, tak to chápu, ale primárně bych to nepředpokládal.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Dalibor.Zahora za příspěvek:
Vojtech.Pikal

zakládající člen, více na profilu lide.pirati.cz, občas píšu na Deník Referendum, preferuji twitter @daliborzz před FB fb.com/dlbrz, najdete mě i na Mastodon witter.cz/@daliborzz
tel. 773 993 465, e-mail: dalibor.zahora(zav)pirati.cz

Uživatelský avatar
Marketa.Gregorova
Republikové předsednictvo
Příspěvky: 1183
Registrován: 15 dub 2012, 21:18
Profese: europoslankyňa
Bydliště: Brno
Dal poděkování: 1228 poděkování
Dostal poděkování: 4295 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: CF 13/2017 Volba vedoucího zahraničního odboru

Příspěvek od Marketa.Gregorova »

Tomas.Vymazal píše:Rad bych se Marketky zeptal, jaky ze je ten vyvoj situace s PPSK, ze ji prijde, ze dava smysl s nimi ztracet cas. Diky
Díky moc za otázku, Tome. Asi ani nebudu rozvádět, proč jsem tak dlouho váhala a jsem samotná svou volbou trochu překvapená; PP-SK měla (a má) problémy personální i motivační.
Ale k tomu vývoji:
- od minule přibyly stanovy, což je velká byro zátěž, která odpadla, a důležitá část registrace;
- jsou vytvořeny nové podpisové archy;
- měl by být nachystán wordpressový web; zde se přiznám, že jsem ho zatím neviděla, a tak je možná mé nadšení uvařené z vody, ale web byl v mé hlavě i bez této informace, počítám tedy s jeho tvorbou či "rozchozením" a bude fajn i jen mít na čem stavět;
- a je tu ještě jedna změna od minule, KoDo. Nechci to představovat jako finito věc, že část agendy se pokusím takto delegovat, jelikož po pravdě na placené dobrovolníky .) ještě nemám hotový názor, ale... Je to možnost, a ta dřív nebyla. Je faktem, že jsme se více profesionalizovali a díky tomu věřím, že budeme schopni to rozjet a přenést naši zkušenost do dalších "krajů" (pročež Slovensko jako kraj označuji pro potřeby paralely, aby byly snáz pochopitelné mé myšlenkové pochody), ba co víc, udržet to při životě.

No a krom těchto změn, co vnímám, mám potřebu ještě vypíchnout důvod, který mě k rozhodnutí posunul nejvíce: a tím je možnost pro ZO v období před volbami pro volby reálně něco udělat (mediální boost). To, že to je momentálně win-win aktivita pro naši i slovenskou stranu bylo pro mě hlavním kritériem, proč jo [pročež slovo momentálně neidikuje, že se na ně po volbách vykašlu, slibuji tady věci na celé své volební obodbí .) jen hovořím o primárních motivacích].
Dalibor.Zahora píše:Mám také dvě otázky. První k tomuto, prosím rozvést, co si pod tím mám představit (čistka, revize, zpříjemněné fungování)?
Ahoj Dalibore! .) Když jsem se o kandidatuře rozhodovala, a pak se při psaní řeči brífovala o situaci v ZO průchodem těmito kanály, všimla jsem si množství... zanedbaností. 50 visících úkolů v redmine, nefunkční odkazy z fóra na wiki, roztříštěnost na fóru, zanedbanost wiki... Zní to bohužel dramatičtěji, než to vidím a rozhodně nikoho nekritizuji, jelikož to chápu; ale i jako dlouhodobý a dříve aktivní člen jsem si v tom všem připadala, jako bych si šla poprvé vyřizovat papíry na nějaký městský úřad. .) Být to mé skutečné "poprvé" v ZO, nebo kdybych jen chtěla jako středně-aktivní člen s něčím pomoc, asi by mě to dost vydeptalo a demotivovalo.
A jelikož já potřebuji na ovládnutí světa hrozně moc lidí, chci vyřešit podání v redmine, opravit chybné cesty a aktualizovat wiki, aby měli všichni snadné se ke mně přidat. <3

Postačuje ti tato odpověď? Přijde mi kontraproduktivní být ještě konkrétnější, protože ten čas na vyjmenování by mohl padnout na dělání, ale že jsi to ty, ráda případně vyhovím. ;D
Dalibor.Zahora píše:Druhá. Jak se sama testuješ na mediální tlaky à la kauzička Vašíček, což u zahraničně politických témat hrozí, že nebudeme zajedno s "pražským" mainstreamem. Osobně mi přišlo, že nemálo pirátů a pirátek stáhlo kalhoty a sukně před brodem, tak bych rád slyšel představu, jestli se cítíš spíš na kotvu nebo plášť ve větru. :)
Promiň, ale tu metaforu si nedávám, takže ti radši odpovím na své "vlně". .D
Tohle je zajímavá otázka. Všeobecně a nejstručněji ti můžu říct, že mediálním tlakům nechci podléhat, a že patřím spíš do té samozvané skupiny lidí, co se chtějí držet principů před, hm, nazvěme to výsledky. Tolik tedy aspoň ke "kauzám", kde moje pozice vyplývá z mého chápání Pirátství. .) Na každý pád dokáži být i diplomat, uznávám své chyby a nejsem alergická na kompromisy. Odpověděla jsem ti dostatečně i bez kotvy a pláště, či to mám opět rozvést?

===

Díky, kočičáci, že vás to zajímá, ani nevíte, jak mě to těší.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Marketa.Gregorova za příspěvky (celkem 6):
Dalibor.Zahora, Vojtech.Pikal, Tomas.Vymazal, Mikulas.Peksa, Olga.Richterova, Ivo.Vlasaty

Europoslankyňa.
Místopředsedkyňa.
Vedoucí RT EZO.

Pravda bolí.
Politika je pro všechny.
NEklikat.
Píše se to AI.

Uživatelský avatar
Dalibor.Zahora
Člen KS Ústecký kraj
Příspěvky: 13456
Registrován: 21 dub 2009, 12:29
Profese: zakládající člen
Bydliště: Praha
Dal poděkování: 34835 poděkování
Dostal poděkování: 17681 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: CF 13/2017 Volba vedoucího zahraničního odboru

Příspěvek od Dalibor.Zahora »

Já sem uspokojen, hlásím. (a blbý smajlík k tomu :D )
Tito uživatelé poděkovali autorovi Dalibor.Zahora za příspěvek:
Marketa.Gregorova

zakládající člen, více na profilu lide.pirati.cz, občas píšu na Deník Referendum, preferuji twitter @daliborzz před FB fb.com/dlbrz, najdete mě i na Mastodon witter.cz/@daliborzz
tel. 773 993 465, e-mail: dalibor.zahora(zav)pirati.cz

Uživatelský avatar
Marek.Necada
Administrativní odbor
Příspěvky: 3428
Registrován: 05 lis 2009, 22:44
Profese: silozpytec
Bydliště: Helsinki
Dal poděkování: 9688 poděkování
Dostal poděkování: 6765 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: CF 13/2017 Volba vedoucího zahraničního odboru

Příspěvek od Marek.Necada »

Ukončuji volbu a konstatuji, že Markéta Gregorová byla většinou 76 z 92 hlasů zvolena vedoucí zahraničního odboru.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Marek.Necada za příspěvky (celkem 5):
Dalibor.Zahora, Mikulas.Peksa, Alexandr.Mansurov, Marketa.Gregorova, Petr.Vileta
Místopředseda finských Pirátů
Долой царя!
Zamčeno

Zpět na „Celostátní fórum“