SMS brána

Moderátoři: Předsedající, KoKS Liberecký kraj, PKS Liberecký kraj, Odbor LbK - administrativni

Pravidla fóra
  • Toto je veřejné fórum. Stanoviska nevyjadřují názor Pirátů, pokud nebyla schválena příslušnými orgány. Stanoviska se publikují na krajském webu.

  • V anketách mohou hlasovat i návštěvníci bez přihlášení. Ankety proto nelze v žádném případě považovat za závazná hlasování.

  • Moderátorem tohoto fóra je krajské předsednictvo.

  • Toto fórum je viditelné pro návštěvníky bez přihlášení. Kdokoliv do něj může psát nebo hlasovat v anketách.

  • Registrovaní uživatelé (včetně členů a RegP) si mohou fórum zneviditelnit, viz návod.

Uživatelský avatar
Jan.Kohler
Návštěvník – nepatří k Pirátům
Příspěvky: 888
Registrován: 25 kvě 2010, 15:51
Profese: OSVČ
Bydliště: Jablonec nad Nisou
Dal poděkování: 697 poděkování
Dostal poděkování: 521 poděkování

Re: SMS brána

Příspěvek od Jan.Kohler »

Petr.Vileta píše:
Ondrej.Kolek píše:Možná poradí i naši IT borci (Mára, Martin, Petr V.)?
Co takhle? http://wiki.ispadmin.eu/index.php?title ... setlang=cs
Se Siemens HW jsem už pracoval a mám na to dokonce vlastní fungující zdroják v Perlu pro použití na linuxu. Na vyžádání pošlu mimo fórum OFFTOPICKrtka by to stejně nezajímalo :P. Pak by stačilo jen napsat webovou aplikaci, která to do té krabičky bude ládovat. Protokol je opravdu velice jednoduchý.
To je pak fixovaný pevně na jednoho člověka, jeden počítač, jeden HW, nebo to může být přístupné odkudkoliv, kde je internet (PC, telefon)?

Řekněme, že chci, aby SMS rozesílal kdokoliv, kdo tím bude pověřen=:
- různé operační systémy
- uživatelsky přátelské
- různé seznamy kontaktů/skupiny
- možnost načasování odeslání v budoucnu
- další funkce a možnosti

Důvod je ten, aby to neodnesl jeden člověk, jako jediný centrální rozesílač.....

Momentálně jsem koukal na službu od O2, SMSsender, ale teď koukám, že:
01.02.2016 – Uzavření SMSender
S platností od 31.03.2016 z technických důvodů uzavíráme službu SMSenderu. V případě, že Vás zajímají alternativy této služby, obraťte se prosím na naši zákaznickou linku.
Zákaznická linka rezidentních klientů - 800 02 02 02.
Zákaznická linka firemních klientů - 800 111 777.
Vaše O2
Tak jsem jim tam zavolal,,,30 minutový telefonát, tedy asi s 15 minutovým vyčkáváním a result:

Žádná alternativa k tomuto momentálně neexistuje, a odkázala mne paní prakticky na jiné firmy, které tyto služby nabízejí.......
Nečekal jsem, že s tímto bude takový problém u operátorů

Nevím, tuto agendu mám méně prioritní, tak se v tom nebudu šťourat....ale prosím Petře V., pošly mi do SZ detaily, možná už jsem to jednou řešili...díkes H.
| Jan Köhler | E-mail: jan.kohler@pirati.cz | +420 775 579 686 | Jablonec nan Nisou |
| 3D tiskárna | Řezací ploter na reklamy, samolepky, šablony a nažehlovačky | DTP/grafika |
| Lepená reklama na padákové kluzáky |
Uživatelský avatar
Jan.Kohler
Návštěvník – nepatří k Pirátům
Příspěvky: 888
Registrován: 25 kvě 2010, 15:51
Profese: OSVČ
Bydliště: Jablonec nad Nisou
Dal poděkování: 697 poděkování
Dostal poděkování: 521 poděkování

Re: SMS brána

Příspěvek od Jan.Kohler »

Lukas.Novy píše:Zadarmo nebo s minimalni cenou = nespolehlive.
Toto je taková nekonkrétní debata, protože zdarma neznamená nespolehlivé (můj názor):
Asi jsi to zadarmo myslel jinak, než když mám bránu u Vodafone, tak do sítě Vodafone to mám zdarma, do ostatních placené, a že bych s tím měl za 6 let používání problém,,,to nemohu říct (ale to je takové zavádějící zdarma, je to částečně zdarma a průměr za cenu SMS to vždy sklepe níž, aniž by utrpěla podle mne kvalita)

Zadání tedy detailně a přesněji řečeno, co nejlevnější při dodržení nějakého našeho minima spolehlivost a našich požadavků na obsluhu.
To rovnítko mezi cenou a spolehlivostí máš čím podložené? K rovnítkům jsem často kritický, většinou je to subjektivní názor jedotlivce nebo skupin.

Zdarma to nechci taky, pak tam většinou ládují nějaká obchodní sdělení, nebo obchodují s těmi kontakty = chtěl bych to mít ideálně od operátora, nebo jasně ve smlouvě deklarováno, že s našemi kontaktky nebudou obchodovat a ani je využívat pro sůvj vlastní marketing...
| Jan Köhler | E-mail: jan.kohler@pirati.cz | +420 775 579 686 | Jablonec nan Nisou |
| 3D tiskárna | Řezací ploter na reklamy, samolepky, šablony a nažehlovačky | DTP/grafika |
| Lepená reklama na padákové kluzáky |
Uživatelský avatar
Jan.Kohler
Návštěvník – nepatří k Pirátům
Příspěvky: 888
Registrován: 25 kvě 2010, 15:51
Profese: OSVČ
Bydliště: Jablonec nad Nisou
Dal poděkování: 697 poděkování
Dostal poděkování: 521 poděkování

Re: SMS brána

Příspěvek od Jan.Kohler »

Lukas.Novy píše:
Petr.Vileta píše:
Ondrej.Kolek píše:Možná poradí i naši IT borci (Mára, Martin, Petr V.)?
Co takhle? http://wiki.ispadmin.eu/index.php?title ... setlang=cs
Se Siemens HW jsem už pracoval a mám na to dokonce vlastní fungující zdroják v Perlu pro použití na linuxu. Na vyžádání pošlu mimo fórum OFFTOPICKrtka by to stejně nezajímalo :P. Pak by stačilo jen napsat webovou aplikaci, která to do té krabičky bude ládovat. Protokol je opravdu velice jednoduchý.
Napikacu, 500 sms tomu trva poslat skoro hodinu. A i se dobrym hw (napriklad Huawai E173) se nikdy nedostanes pod sekundu na SMS. Nejde s tim tedy delat nic duleziteho, nicmene pokud to chcete na neformalni informovani, tak dodejte simku a usb modem (E1750, E220, E173, E160, jiny nemuzu zarucit), reseni mam uz nasazeny a volnej usb port taky.
Díky za nabídku, úplně o rychlost nám nejde, jako příklad jde o to, že když si zrušíme naší stranickou schůzku v den jejího konání, tak SMS se jeví jako největší jistota zásahu. Protože email nemusím zachytit, nemusím být na netu celý den, a pak večer volám,j estli jsem na správném místě a ve správný čas....
Pak taky informování i našich příznivců, pokud nám dají kontakt a budou se chít účastit našich akcí, tak to bude skupina aktivistů, kteří chtějí uklízet, ale nechtějí se bavit o politice na radnicích atd...

Prostě telefon má vždy každý u sebe, oproti na internetu lidé nejsou 24/7...to je hlavní důvod, proč jsem s tímto vůbec začali.

každopádně vím o tvé nabídce, jakmile se rozhoupeme a vyladíme detaily, aby to splňovalo naše minimální požadavky, tak bychom toho možná využili...
| Jan Köhler | E-mail: jan.kohler@pirati.cz | +420 775 579 686 | Jablonec nan Nisou |
| 3D tiskárna | Řezací ploter na reklamy, samolepky, šablony a nažehlovačky | DTP/grafika |
| Lepená reklama na padákové kluzáky |
Karel.Kadlec
Člen KS Liberecký kraj
Příspěvky: 54
Registrován: 04 říj 2013, 16:46
Profese: důchodce
Dal poděkování: 12 poděkování
Dostal poděkování: 40 poděkování

Re: SMS brána

Příspěvek od Karel.Kadlec »

Nemyslím, že by to byla věc, která by se měla outsorcovat. I pitomej Android umí v základu pracovat se skupinama (hromadné rozesílání).
Pokud se najde nebo vytvoří něco lepšího, tak se to udělá podle potřeb a může se to rozvíjet a ne jen poslouchat jak něco nejde.
Rychlost odesílání na LTE by snad už nemusela být takový problém.

Ať rozesílá ten, kdo má neomezený tarif a bude to zadarmo.
anon238
Návštěvník – nepatří k Pirátům
Příspěvky: 28
Registrován: 18 bře 2014, 11:53
Dal poděkování: 16 poděkování
Dostal poděkování: 23 poděkování

Re: SMS brána

Příspěvek od anon238 »

Zdravím,
já mám v tuto chvíli (a ještě dlouho mít doufám budu) neomezený tarif - navrhuju se s Ondrou dohodnout, že mi dá seznam tel. čísel, udělám si skupinu a když bude něco potřeba, pošlete mi zprávu ve stylu text "blabla" rozešli skupině... Na telefonu jsem pořád, takže to prostě vezmu, upravím a přepošlu. Hotovo. Můžem se třeba pro jistotu dohodnout, že když do x hodin nepotvrdím, že jsem přeposlal, je nutné volit jinou cestu. Hlásím se dobrovolně, žíly mi to neutrhne. Elektronická forma by byla fajn, SMS zdarma z brány ale asi nikdo nenabídne, messengery jsou fajn, ale sms je univerzální bez nutnosti být stále online...
Uživatelský avatar
Jan.Kohler
Návštěvník – nepatří k Pirátům
Příspěvky: 888
Registrován: 25 kvě 2010, 15:51
Profese: OSVČ
Bydliště: Jablonec nad Nisou
Dal poděkování: 697 poděkování
Dostal poděkování: 521 poděkování

Re: SMS brána

Příspěvek od Jan.Kohler »

Filip.Kavan píše:Zdravím,
já mám v tuto chvíli (a ještě dlouho mít doufám budu) neomezený tarif - navrhuju se s Ondrou dohodnout, že mi dá seznam tel. čísel, udělám si skupinu a když bude něco potřeba, pošlete mi zprávu ve stylu text "blabla" rozešli skupině... Na telefonu jsem pořád, takže to prostě vezmu, upravím a přepošlu. Hotovo. Můžem se třeba pro jistotu dohodnout, že když do x hodin nepotvrdím, že jsem přeposlal, je nutné volit jinou cestu. Hlásím se dobrovolně, žíly mi to neutrhne. Elektronická forma by byla fajn, SMS zdarma z brány ale asi nikdo nenabídne, messengery jsou fajn, ale sms je univerzální bez nutnosti být stále online...
Alternativa OK, jen doplním, že jeden z důvodů bylo právě vyhnutí se nutnosti to hnát přes jednu osobu,,, přístupy by se dali určitým lidem, kteří s tím budou moci pracovat "odkudkoliv" a případně kdokoliv....

ale nabídka se cení ;) Třeba ji Ondra využije...
| Jan Köhler | E-mail: jan.kohler@pirati.cz | +420 775 579 686 | Jablonec nan Nisou |
| 3D tiskárna | Řezací ploter na reklamy, samolepky, šablony a nažehlovačky | DTP/grafika |
| Lepená reklama na padákové kluzáky |
anon238
Návštěvník – nepatří k Pirátům
Příspěvky: 28
Registrován: 18 bře 2014, 11:53
Dal poděkování: 16 poděkování
Dostal poděkování: 23 poděkování

Re: SMS brána

Příspěvek od anon238 »

V tom případě navrhuji např. SMS manager http://www.smsmanager.cz/rozesilani-sms/ceny/, která se zdá ideální pro naše potřeby i v té nejlevnější variantě.
tedy:
- cena 1 SMS je 0,375 Kč (přijatelná cena)
- doručení do dvou hodin (podle mě přijatelný čas)
nevýhody: není garantována doručenka, příjemce nemůže na SMS odepsat ani volat (to bych ignoroval).
nebo
- cena 1 SMS je 0,75 Kč (podle mě stále přijatelná cena, na to, jak často a jak moc bychom to využili)
- doručení do 5 sekund
- garantována doručenka

U obojího pohodlná webová správa kontaktů.
Odpovědět

Zpět na „Liberecký kraj“