Ideový mumble o geopolitice

Moderátoři: Rada resortních týmů - členové, Resortni tym EZO

Pravidla fóra
Vítejte ve fóru resortního týmu Evropská unie, zahraničí, obrana. Kalendář akcí a další informace najdete na internetové stránce týmu.
Uživatelský avatar
Martin.Svadlenka
Krajský zastupitel
Příspěvky: 1840
Registrován: 20 srp 2009, 22:24
Profese: elektromechanik
Bydliště: Přerov
Dal poděkování: 3012 poděkování
Dostal poděkování: 1644 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Ideový mumble o geopolitice

Příspěvek od Martin.Svadlenka »

To nikdo nepochopí, respektive budeme za rusofily.
(Vymezuju se už dlouho) :-)
Tito uživatelé poděkovali autorovi Martin.Svadlenka za příspěvek:
Ivan.Sirko
Boj s dezinformacemi nelze vyhrát pomocí dezinformací.
Krajský zastupitel v OLK, pěšák v operaci "Hrajeme svobodnou hudbu!" a aktivista Hnutí za pravdu o 11. září 2001.
Uživatelský avatar
Ivo.Vasicek
Místní předsednictvo
Příspěvky: 7013
Registrován: 02 úno 2010, 22:50
Profese: manažer
Bydliště: 69615 Čejkovice, Bílovická
Dal poděkování: 10900 poděkování
Dostal poděkování: 11475 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Ideový mumble o geopolitice

Příspěvek od Ivo.Vasicek »

Martin Svadlenka píše:To nikdo nepochopí, respektive budeme za rusofily.
(Vymezuju se už dlouho) :-)
Situace se změnila a mění. Nicméně s konfrontací je nutné počítat. Všechna ta okřikování (co si mám myslet, co číst a co psát) vyplývají právě ze strachu, že budeme dehonestováni.
Já do té konfrontace jít chci, bez ní nic nezměníme, naopak tou konformitou systém více legitimizujeme. Stačí se podívat co se děje kolem všech, kteří odmítají opakovat USA lži.
Lidi však nejsou úplně blbí a už jim ty lži přestávají žrát. Ostatně já taky ještě před pár lety ignoroval zcela zřejmá fakta.
Kritizovat USA se pořád všichni bojí, protože jsou reálnou hrozbou pro všechny, a jsou všeho schopní. Přesto, dokud nepřestanou ty jejich základy všude existovat, nebude odstřihnout NSA atd. budou nás i celý svět terorizovat.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Ivo.Vasicek za příspěvky (celkem 8):
Marek.Necada, Richard.Przeczek, anonym2064, Libor.Spacek, Mikulas.Peksa, Milan.Muller, Alexandr.Mansurov, Ales.Jakl
"Skutečná svoboda slova je právo říkat lidem to, co nechtějí slyšet"(George Orwell)
Uživatelský avatar
Libor.Spacek
Návštěvník – nepatří k Pirátům
Příspěvky: 2223
Registrován: 16 říj 2012, 09:30
Dal poděkování: 2637 poděkování
Dostal poděkování: 4250 poděkování

Re: Ideový mumble o geopolitice

Příspěvek od Libor.Spacek »

Taky jsem si to nějakou dobu myslel, ale zašel jsem dál.

Teď jsem toho názoru, že vymezovat se jenom proti některému jednomu konkrétnímu státu, i třeba zdánlivě momentálně všemocnému, nejenže vede k rozhádanosti (tj. hádky o tom, který z nich je horší, se spoustou dobrých argumentů na všech stranách), ale hlavně bohužel neadresuje ten hlavní problém, který pořád bude existovat až Státy taky padnou.
Respektive když chcete napadat USA, zeptejte se napřed co přesně to je, tj., kdo tam vládne, proč a jak. Obyčejní tamní lidi to určitě nejsou.

Ten problém je Globalizace nadnárodní skupinou, která nedá "flying fu.k" o žádné zemi. Viz například: http://www.goldmercury.org/

Pokud se pořád hádáme mezi sebou o soutěžících náboženstvích nebo velmocech, to jim jenom hraje do noty a chechtají se nám za zády.
Naposledy upravil(a) Libor.Spacek dne 21 lis 2014, 17:58, celkem upraveno 1 x.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Libor.Spacek za příspěvky (celkem 8):
Richard.Przeczek, Mikulas.Peksa, Marek.Necada, Ivan.Sirko, Ivo.Vasicek, Janka.Michailidu, Ales.Jakl, Dalibor.Zahora

Dle pirátského velení senilní dědouch a troll.

Richard.Przeczek
Návštěvník – nepatří k Pirátům
Příspěvky: 454
Registrován: 04 črc 2014, 23:03
Profese: je
Dal poděkování: 435 poděkování
Dostal poděkování: 592 poděkování

Re: Ideový mumble o geopolitice

Příspěvek od Richard.Przeczek »

Míru suverenity České republiky naznačilo Sobotkovo turné po USA. OFFTOPICTrochu mi to připomíná Star Trek, "My jsme Borgové. Sklopte štíty a vzdejte se. Přidáme vaši biologickou a technologickou osobitost k naší vlastní. Vaše kultura se přizpůsobí a bude nám sloužit. Odpor je marný."
Tito uživatelé poděkovali autorovi Richard.Przeczek za příspěvky (celkem 3):
Ivo.Vasicek, Dalibor.Zahora, Hurvajz.jr
Uživatelský avatar
Mikulas.Peksa
Poslanec/poslankyně Evropského parlamentu
Příspěvky: 4625
Registrován: 29 lis 2012, 08:33
Profese: europoslanec, ajťák, fyzik
Dal poděkování: 7811 poděkování
Dostal poděkování: 11919 poděkování

Re: Ideový mumble o geopolitice

Příspěvek od Mikulas.Peksa »

Martin Svadlenka píše:To nikdo nepochopí, respektive budeme za rusofily.
(Vymezuju se už dlouho) :-)
My se totiž musíme vymezovat JAK vůči Američanům, TAK vůči Rusům. Jinak prostě nebudeme věrohodní. Musí to být slušné, korektní a musí to obsahovat nástin řešení.

Já v úterý na tom mumble každopádně budu k dispozici každému, kdo si bude chtít povídat, klidně i v menším počtu. Nepředpokládám, že se problém vyřeší hned, možná si budeme muset rozdělit nějaká témata pro rešeršování. On ten problém totiž ústí i v diskusi o systémech kolektivní obrany, finančních systémech, hospodářské výkonnosti, potravinové soběstačnosti, migrační politice, kulturních okruzích v současném světě a končí to někde u otázky operačních systémů používaných státní správou. Tohle všechno jsou strategické aspekty, které musíme nějak pořešit, abychom nebyli "sféra vlivu". Nerad bych diskusi zakládal na dojmech "já si myslím", "Američani mě serou", "Rusové mě serou" atp. Rád bych měl na konci nějaký souhrn typu: "taková je situace, a proto si Piráti myslí, že je nejlepší, aby....". A byl bych rád, kdyby se o materiály z té diskuse mohl opřít člověk, který za nás půjde do televize diskutovat s profesionálním politologem a nebyl za blbce.

Navrhoval bych sejít se další týden k širší diskusi ve větším počtu lidí založené už na nějakých podkladech. Termín bych vydoodlil, s tím, že finální rozhodnutí přizpůsobíme tomu, aby tam bylo jednak co nejvíc lidí a druhak hlavně lidé, kteří si připraví nějaké podklady.

http://doodle.com/876dr6r8p8q679ki
Tito uživatelé poděkovali autorovi Mikulas.Peksa za příspěvky (celkem 3):
Richard.Przeczek, Alexandr.Mansurov, Ivan.Sirko
Mám blog, jsem na Facebooku, Twitteru, Instagramu a Mastodonu.

Chcete se zapojit do evropské politiky? Náš konzultační tým na Mattermostu evropských Pirátů najdete zde!
anonym2064
Návštěvník – nepatří k Pirátům
Příspěvky: 7040
Registrován: 07 dub 2012, 21:03
Dal poděkování: 9165 poděkování
Dostal poděkování: 9447 poděkování

Re: Ideový mumble o geopolitice

Příspěvek od anonym2064 »

jen aby to vymezování nedopadlo jak je u pirátů běžné vyhlášením, že chceme světový mír.
Tito uživatelé poděkovali autorovi anonym2064 za příspěvky (celkem 2):
Mikulas.Peksa, Libor.Spacek
Uživatelský avatar
Libor.Spacek
Návštěvník – nepatří k Pirátům
Příspěvky: 2223
Registrován: 16 říj 2012, 09:30
Dal poděkování: 2637 poděkování
Dostal poděkování: 4250 poděkování

Re: Ideový mumble o geopolitice

Příspěvek od Libor.Spacek »

Jestli si myslíš, že ti ČT dovolí tohle pořádně prodiskutovat s kýmkoliv, tak žiješ ve světě iluzí. Ale jinak nic proti.
Jinak já se nestydatě přiznávám, že mír preferuji, když už pro nic jiného nežli proto, že ta globalizace a centralizace a ožebračování lidí vždy skokem pokročí právě během válek.

Dle pirátského velení senilní dědouch a troll.

Uživatelský avatar
Mikulas.Peksa
Poslanec/poslankyně Evropského parlamentu
Příspěvky: 4625
Registrován: 29 lis 2012, 08:33
Profese: europoslanec, ajťák, fyzik
Dal poděkování: 7811 poděkování
Dostal poděkování: 11919 poděkování

Re: Ideový mumble o geopolitice

Příspěvek od Mikulas.Peksa »

Libor Spacek píše:Jestli si myslíš, že ti ČT dovolí tohle pořádně prodiskutovat s kýmkoliv, tak žiješ ve světě iluzí. Ale jinak nic proti.
Na to dlabu. To je práce MO, aby dostali nějakého ksichta do televize. Alternativně celé strany, aby vzala šturmem kongresový palác a nějak se tam přes ochranku probila. Moje práce je zařídit, aby ten ksicht neplácal nesmysly. Jak říká Martin Shánil, velkohubé prohlášení o celosvětovém míru nic nevyřeší.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Mikulas.Peksa za příspěvky (celkem 2):
Marek.Necada, Alexandr.Mansurov
Mám blog, jsem na Facebooku, Twitteru, Instagramu a Mastodonu.

Chcete se zapojit do evropské politiky? Náš konzultační tým na Mattermostu evropských Pirátů najdete zde!
Richard.Przeczek
Návštěvník – nepatří k Pirátům
Příspěvky: 454
Registrován: 04 črc 2014, 23:03
Profese: je
Dal poděkování: 435 poděkování
Dostal poděkování: 592 poděkování

Re: Ideový mumble o geopolitice

Příspěvek od Richard.Przeczek »

Libor Spacek píše:Taky jsem si to nějakou dobu myslel, ale zašel jsem dál.

Teď jsem toho názoru, že vymezovat se jenom proti některému jednomu konkrétnímu státu, i třeba zdánlivě momentálně všemocnému, nejenže vede k rozhádanosti (tj. hádky o tom, který z nich je horší, se spoustou dobrých argumentů na všech stranách), ale hlavně bohužel neadresuje ten hlavní problém, který pořád bude existovat až Státy taky padnou.

Ten problém je Globalizace nadnárodní skupinou, která nedá "flying fu.k" o žádné zemi. Viz například: http://www.goldmercury.org/

Pokud se pořád hádáme mezi sebou o soutěžících náboženstvích nebo velmocech, to jim jenom hraje do noty a chechtají se nám za zády.
Ano, nadnárodní korporace můžou velice brzy plnit úlohy v EU, Rusku, Číně stejné jako v USA. Pokud se tak již nestalo, a neliší se pouze formami prosazování zájmu vzhledem k míře decentralizace moci daného celku, kulturním odlišnostem apod.
Mikulas Peksa píše:
Martin Svadlenka píše:To nikdo nepochopí, respektive budeme za rusofily.
(Vymezuju se už dlouho) :-)
My se totiž musíme vymezovat JAK vůči Američanům, TAK vůči Rusům. Jinak prostě nebudeme věrohodní. Musí to být slušné, korektní a musí to obsahovat nástin řešení.
Ano, to by bylo rozumné řešení, ďábel je potom v detailu.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Richard.Przeczek za příspěvek:
Ivo.Vasicek
Uživatelský avatar
Ivo.Vasicek
Místní předsednictvo
Příspěvky: 7013
Registrován: 02 úno 2010, 22:50
Profese: manažer
Bydliště: 69615 Čejkovice, Bílovická
Dal poděkování: 10900 poděkování
Dostal poděkování: 11475 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Ideový mumble o geopolitice

Příspěvek od Ivo.Vasicek »

Problém je však operativní - aktuálně s námi USA manipulují, to nedělá nikdo jiný. Stejně tak odposlechy NSA, včetně politiků EU. Z USA nepřicházejí virtuální hrozby, vytvořené emociálním pohnutím, ale oni zcela konkrétně zasahují do vnitřních záležitostí druhých zemí, aktuálně i té naší. Zcela konkrétně nás chtějí přinutit k podpisu TTIP, zcela konkrétně po nás požadují, abychom okupovali jimi dobyté území...
Tito uživatelé poděkovali autorovi Ivo.Vasicek za příspěvky (celkem 2):
Richard.Przeczek, Martin.Svadlenka
"Skutečná svoboda slova je právo říkat lidem to, co nechtějí slyšet"(George Orwell)
Odpovědět

Zpět na „Evropská unie, zahraničí, obrana“