17.11. Den boje za svobodu v Pardubicích

Moderátoři: PKS Pardubický kraj, KoKS Pardubický kraj

Pravidla fóra
  • Toto je veřejné fórum. Stanoviska nevyjadřují názor Pirátů, pokud nebyla schválena příslušnými orgány. Stanoviska se publikují na krajském webu.

  • V anketách mohou hlasovat i návštěvníci bez přihlášení. Ankety proto nelze v žádném případě považovat za závazná hlasování.

  • Moderátorem tohoto fóra je krajské předsednictvo.

  • Toto fórum je viditelné pro návštěvníky bez přihlášení. Kdokoliv do něj může psát nebo hlasovat v anketách.

  • Registrovaní uživatelé (včetně členů a RegP) si mohou fórum zneviditelnit, viz návod.

Petr.Bajgar
Návštěvník – nepatří k Pirátům
Příspěvky: 7457
Registrován: 22 čer 2009, 21:57
Profese: ,
Bydliště: Chrudim, Na Šancích 1180
Dal poděkování: 6865 poděkování
Dostal poděkování: 3623 poděkování

Re: 17.11. Den boje za svobodu v Pardubicích

Příspěvek od Petr.Bajgar »

Marek Dluhos píše:
Petr Bajgar píše:Den boje za svobodu v Pardubicích proběhl nad mé očekávání skvěle.
Od 17:00 před divadlem jsem s vlajkou Pirátské strany poskytl rohovor pro regionální televizi.
Dej odkaz na ten TV rozhovor, jestli ho najdeš. Myslím na to bude chtít kouknout hodně Pirátů :twisted:
Asi by to mělo být v tomto pořadu, ale jak to tak vypadá asi se jim moje vyjádření nehodilo do jejich sentimentalně konformní normalizované a normalizační šablony. Je to docela sranda vidět jak nekonformní lidé zpracováním reportáže slouží k prohlubování systematizovaného normalizačního konformizmu.
Petr.Bajgar
Návštěvník – nepatří k Pirátům
Příspěvky: 7457
Registrován: 22 čer 2009, 21:57
Profese: ,
Bydliště: Chrudim, Na Šancích 1180
Dal poděkování: 6865 poděkování
Dostal poděkování: 3623 poděkování

Re: 17.11. Den boje za svobodu v Pardubicích

Příspěvek od Petr.Bajgar »

Rok se s rokem sešel a za pár dní bude naše republika slavit výročí vzniku ČSR po 400 letech od stráty samostatnosti. Zajmalo by mě jestli má někdo v hlavě nějaký nápad nebo podnět ke spolupodílení se na oslavách připomenutí že naše republika a naše samostatnost je pro nás významná?

Za pár dní pak budeme slavit celosvětový den boe za svobodu a den studentstva 17.11. Mnoha lidem v Česku možná připadá, že není co slavit. Právě proto považuji za potřebné připomínat, že dnešní průšvihy našeho společenství už jsou výsledky nezkušenosti a nebo rovnou pohodlnosti našeho společenství bránit se šmejdům zneužívajícím vybojované svobody proti spoluobčanům.
Proto mě zajímá jestli budeme také toto výročí slavit pasivně nebo aktivně?
Uživatelský avatar
Ondrej.Cesik
Člen KS Pardubický kraj
Příspěvky: 995
Registrován: 15 črc 2012, 18:37
Profese: programator
Dal poděkování: 114 poděkování
Dostal poděkování: 287 poděkování

Re: 17.11. Den boje za svobodu v Pardubicích

Příspěvek od Ondrej.Cesik »

Udělat akci na 17.11. by bylo zajímavé. Mohlo by se to začlenit do kampaně Aktivuj se.
Budovatel o kousek lepšího světa.
Petr.Bajgar
Návštěvník – nepatří k Pirátům
Příspěvky: 7457
Registrován: 22 čer 2009, 21:57
Profese: ,
Bydliště: Chrudim, Na Šancích 1180
Dal poděkování: 6865 poděkování
Dostal poděkování: 3623 poděkování

Re: 17.11. Den boje za svobodu v Pardubicích

Příspěvek od Petr.Bajgar »

Ondrej.Cesik píše:Udělat akci na 17.11. by bylo zajímavé. Mohlo by se to začlenit do kampaně Aktivuj se.
Ty o tom píšeš jako by šlo o to sejít se na grilovačce.

17.11. je celosvětovým Dnem boje za svobodu a ty jsi členem RV tedy nejvyššího orgánu Pirátské strany mezi jednáními CF, neměl by jsi spíš iniciovat celorepublikovou demonstraci našeho usilování o Svobodu pro občany a zpovídání se státu a jeho představitelů nám občanům?

Jinak ti děkuji aspoň za tebou projevený zájem udělat na tento významný den aspoň něco malého, když už jak je vidět nejsme schopni udělat něco většího-celorepublikového.

PS: Ještě máme 14 dni za které by se dalo vyjednat i něco většího, pokud by ovšem byl zájem aspoň od samotných Pirátů.
Uživatelský avatar
Ondrej.Cesik
Člen KS Pardubický kraj
Příspěvky: 995
Registrován: 15 črc 2012, 18:37
Profese: programator
Dal poděkování: 114 poděkování
Dostal poděkování: 287 poděkování

Re: 17.11. Den boje za svobodu v Pardubicích

Příspěvek od Ondrej.Cesik »

No, lidi maj grilovačky rádi. Jejich dnešní obliba hraničí s posedlostí.

Co je u pirátů fajn, je že na navržení čehokoliv nepotřebuješ funkci. Stačí mít dobrej nápad, dobře ho podat a můžeš realizovat. V zásadě můžeš realizovat i špatnej nápad, když ho zvládneš realizovat sám a nepotřebuješ na něj peníze. Funkce vidím jako razítkovací posty. Navrhování a realizování akcí není můj šálek kávy.
Budovatel o kousek lepšího světa.
Petr.Bajgar
Návštěvník – nepatří k Pirátům
Příspěvky: 7457
Registrován: 22 čer 2009, 21:57
Profese: ,
Bydliště: Chrudim, Na Šancích 1180
Dal poděkování: 6865 poděkování
Dostal poděkování: 3623 poděkování

Re: 17.11. Den boje za svobodu v Pardubicích

Příspěvek od Petr.Bajgar »

Ondrej.Cesik píše:No, lidi maj grilovačky rádi. Jejich dnešní obliba hraničí s posedlostí.

Co je u pirátů fajn, je že na navržení čehokoliv nepotřebuješ funkci. Stačí mít dobrej nápad, dobře ho podat a můžeš realizovat. V zásadě můžeš realizovat i špatnej nápad, když ho zvládneš realizovat sám a nepotřebuješ na něj peníze. Funkce vidím jako razítkovací posty. Navrhování a realizování akcí není můj šálek kávy.
Grilovačky můžem udělat v podstatě kdykoliv. Možná bych na takové grilování mohl pujčit gril, zkusím se zeptat jestli by případné grilování mohlo proběhnout v místě mého podnájmu.

Ano to je fajn. A k čemu potom vlastně máme naše volené funkcionáře?

Jestliže vidíš funkce jako razítkovací posty, tak kteří lidé jsou potom našimi vedoucími představiteli a důvěryhodní zástupci členů vyzvednutí volbami ke kormidlu.
Uživatelský avatar
Ondrej.Cesik
Člen KS Pardubický kraj
Příspěvky: 995
Registrován: 15 črc 2012, 18:37
Profese: programator
Dal poděkování: 114 poděkování
Dostal poděkování: 287 poděkování

Re: 17.11. Den boje za svobodu v Pardubicích

Příspěvek od Ondrej.Cesik »

:) Grilování je nejlepší pod otevřeným nebem. A na venkovní akci bude lepší vyčkat, až se nám navrátí léto.

Funkce jsou dány použitím trojím dělení moci. Více popsáno zde: https://www.pirati.cz/law/organizace

Já bych to takhle nerozlišoval, jak začneš hledat vedoucí představiteli začnou se objevovat nevedoucí představitelé. S trochou nadsázky bych řekl, že nemáme žádného vedoucího představitele. Máme vedoucí představitele v dílčích oblastech. V Pardubickém kraji jsme na tom obdobně.
Budovatel o kousek lepšího světa.
Petr.Bajgar
Návštěvník – nepatří k Pirátům
Příspěvky: 7457
Registrován: 22 čer 2009, 21:57
Profese: ,
Bydliště: Chrudim, Na Šancích 1180
Dal poděkování: 6865 poděkování
Dostal poděkování: 3623 poděkování

Re: 17.11. Den boje za svobodu v Pardubicích

Příspěvek od Petr.Bajgar »

Ondrej.Cesik píše:Já bych to takhle nerozlišoval, jak začneš hledat vedoucí představiteli začnou se objevovat nevedoucí představitelé. S trochou nadsázky bych řekl, že nemáme žádného vedoucího představitele. Máme vedoucí představitele v dílčích oblastech. V Pardubickém kraji jsme na tom obdobně.
To je stará vesta že se mnozí chtějí nechat zvolit ale nechtějí přijmout s tím související zodpovědnost.
Jak hledat? Volení představitelé jsou snad volení proto aby byli viditelní.
Co to je za "Pojem" "Nevedoucí představitel"?
Připadá mi to jako obyčejný alibizmus člověka který se nechal zvolit do RV protože mu imponovalo získat funkci a vliv a po svém zvolení odmítá (zdá se mu těžké) plnit to proč byl zvolen k zastupování volitelů, kteří ho k vedení Pirátské strany v nejvišším orgánu mezi CF, který může úkolovat i RP.

Toto vlákno je přece o tom jestli členové KS Pardubice uspořádají cokoliv na podporu celosvětového Dne boje za svobodu a O.Češík jako člen RV zvolený za KS Pardubice má možnost své kolegy vyzvat k nějaké takovéto akci. Stejně jako má možnost jako náš vyslanec iniciovat hlasování v RV o celorepublikové akci na podporu boje za svobodu.
Uživatelský avatar
Zdenek.Kubala
Jednatel/ka republikového výboru
Příspěvky: 1679
Registrován: 25 pro 2012, 19:32
Profese: Linux Architect, AT Engineer, UNIX Admin
Bydliště: Chrudim,Praha
Dostal poděkování: 1038 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: 17.11. Den boje za svobodu v Pardubicích

Příspěvek od Zdenek.Kubala »

Petr.Bajgar píše:
Ondrej.Cesik píše:Já bych to takhle nerozlišoval, jak začneš hledat vedoucí představiteli začnou se objevovat nevedoucí představitelé. S trochou nadsázky bych řekl, že nemáme žádného vedoucího představitele. Máme vedoucí představitele v dílčích oblastech. V Pardubickém kraji jsme na tom obdobně.
To je stará vesta že se mnozí chtějí nechat zvolit ale nechtějí přijmout s tím související zodpovědnost.
Zajimalo by me, jak si dospel k teto implikaci. Tady jsme zvykli pracovat jako kolektiv, funkce pouzivame jen pro "administrativni" ucely. A aktualne nam to vyhovuje. Zodpovednost mame vsichni, bez te by to neslo. Aktualne si jediny, kdo tu porad mava funkcemi. Proc jsi jimi tak posedly?
Petr.Bajgar píše: Jak hledat? Volení představitelé jsou snad volení proto aby byli viditelní.
To je lacine Petre, tak lacine vyjadreni. V krajich jsou voleni zejmena pro zjednoduseni administrativnich zalezitosti a komunikaci. O vsem podstatnem rozhoduji clenove. Mozna by sis mel precit odkaz, co Ti dal Ondra.
Petr.Bajgar píše: Co to je za "Pojem" "Nevedoucí představitel"?
Nevedouci predstavil je ten, ktery na sebe bere bedra administrativni zalezitosti a roli "koordinatora" proto, aby ulehcil ostatnim clenum dychani, ne proto, aby si mohl rikat predseda.
Pokud Ti tento zpusob vadi, nikdo Ti nebrani prestoupit jinam.
Petr.Bajgar píše: Připadá mi to jako obyčejný alibizmus člověka který se nechal zvolit do RV protože mu imponovalo získat funkci a vliv a po svém zvolení odmítá (zdá se mu těžké) plnit to proč byl zvolen k zastupování volitelů, kteří ho k vedení Pirátské strany v nejvišším orgánu mezi CF, který může úkolovat i RP.
Kdy uz konecne prestanes urazet lidi, chovat se jako hulvat, shazovat vsechny kolem sebe a misto zacnes vecne jednat a podporovat. Stejne chovani jsi mel i drive(KS OLK) a pokracujes v tom tady. Porad jen pises a pises a urazis, ale kdyz se Te clovek zepta, co si udelal ci udelas pro zmenu, tak se odkazujes na to, ze nic, pac nejsi predseda.

Muj podpis? Ten "ve spravny cas" kazdy pozna. :)

UNIX - Where is a shell, there is a way.

Emeritni mistopredseda KS Pardubicky kraj a MS Chrudimsko.
clen Republikoveho vyboru za CF (drive za PaK)
soucasti technickeho odboru

Petr.Bajgar
Návštěvník – nepatří k Pirátům
Příspěvky: 7457
Registrován: 22 čer 2009, 21:57
Profese: ,
Bydliště: Chrudim, Na Šancích 1180
Dal poděkování: 6865 poděkování
Dostal poděkování: 3623 poděkování

Re: 17.11. Den boje za svobodu v Pardubicích

Příspěvek od Petr.Bajgar »

Děkuji, že mi Z.K vysvětlil, že volby minimálně v KS Pardubice jsou v podstatě naprosto k ničemu.
Žil jsem viditelně v milné představě, že si volíme představitele pro sebe i pro veřejnost jako lídry a nejdůvěryhodnější z důvěryhodných. Jinak nikoho jsem se nesnažil urážet to je naprostý nesmysl a obsedantní představa nezakládající se na pravdě. Zkouším a dál budu zkoušet představit si jak a kam asi pojede náš společný autobus s mnoha řídícími a žádným řidičem.

Ještě by mohl Z.K. napsat aspoň slovo k tématu, které je hlavním předmětem jednání v tomto vlákně, tedy jestli je připraven se případně spolupodílet na nějaké akci k 17.11.? Mohu jen doufat, že tento můj dotaz Z.K. neoznačí za urážlivý.

Po nedávných zkušenostech s obyčejnou schůzkou příznivců se docela obávam cokoliv iniciovat.
Odpovědět

Zpět na „Pardubický kraj“