Priority zahraničního odboru

Zahraniční odbor komunikuje s dalšími členy mezinárodního Pirátského hnutí, zejména přináší v zahraničí osvědčené nápady do strany, vypracovává společný postup při projednávání mezinárodních problémů.

Moderátor: Zahraniční odbor

Uživatelský avatar
Marketa.Gregorova
Republikové předsednictvo
Příspěvky: 1183
Registrován: 15 dub 2012, 21:18
Profese: europoslankyňa
Bydliště: Brno
Dal poděkování: 1228 poděkování
Dostal poděkování: 4295 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Priority zahraničního odboru

Příspěvek od Marketa.Gregorova »

Děkuji vám všem za feedback a nápady. Příští týden to zpracuji do uceleného souboru bodů a v jeho průběhu ukončím i doodle (asi v pátek), takže se zapisujte, ať se nás sejde co nejvíc. .)
Sem samozřejmě stále můžete přispívat až do konání mumble.

Přeji vám krásný den!
Tito uživatelé poděkovali autorovi Marketa.Gregorova za příspěvky (celkem 2):
Dalibor.Zahora, Filip.Krska

Europoslankyňa.
Místopředsedkyňa.
Vedoucí RT EZO.

Pravda bolí.
Politika je pro všechny.
NEklikat.
Píše se to AI.

Petr.Bajgar
Návštěvník – nepatří k Pirátům
Příspěvky: 7457
Registrován: 22 čer 2009, 21:57
Profese: ,
Bydliště: Chrudim, Na Šancích 1180
Dal poděkování: 6865 poděkování
Dostal poděkování: 3623 poděkování

Re: Priority zahraničního odboru

Příspěvek od Petr.Bajgar »

Obracím se tímto na vedoucí ZO jestli by mohla prověřit případně vyzvat další PP v EU k podpoře petice za regulaci konopí v EU více zde: clenske-podnety-f350/podporme-celoevrop ... 24478.html

Zatím v této petici excelují pouze Poláci.
Považuji tuto iniciativu za vhodnou možnost pro jednu ze zajímavých možností pro systematickou součinnost při zviditelňování PP v jednotlivých členských zemích EU.
Screen shot 2014-07-12 at 18.54.09.png
Uživatelský avatar
Marketa.Gregorova
Republikové předsednictvo
Příspěvky: 1183
Registrován: 15 dub 2012, 21:18
Profese: europoslankyňa
Bydliště: Brno
Dal poděkování: 1228 poděkování
Dostal poděkování: 4295 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Priority zahraničního odboru

Příspěvek od Marketa.Gregorova »

Ahoj, doodlování se nakonec zúčastnili jen dva z vás, nicméně doufám, že dorazí i další. .)
Termín byl vybrán tato neděle večer, tzn. pokud není nikdo proti, navrhuji čas 19:00, 20. 7. na německém serveru (pro jistotu) mumble.piratepartei-nrw.de (port 64738), místnost International -> Česká pirátská strana. Prosím, zkuste si předem, jestli vám to jede OFFTOPIC(častý problém je neaktuální verze mumble, ujistěte se, že máte nejnovější), ušetříte tím mnoho starostí sobě i mně. ;D
Budu se těšit naslyšenou!
Tito uživatelé poděkovali autorovi Marketa.Gregorova za příspěvky (celkem 2):
Petr.Bajgar, Dalibor.Zahora

Europoslankyňa.
Místopředsedkyňa.
Vedoucí RT EZO.

Pravda bolí.
Politika je pro všechny.
NEklikat.
Píše se to AI.

anonym72078
Návštěvník – nepatří k Pirátům
Příspěvky: 2945
Registrován: 10 říj 2011, 22:43
Dal poděkování: 5496 poděkování
Dostal poděkování: 3646 poděkování

Re: Priority zahraničního odboru

Příspěvek od anonym72078 »

Ja jsem v nedeli vecer v praci, presto jsem vam svuj pohled zde jiz nastinil. Ovsem bude velmi tezke cokoliv z toho dokazat, pokud bude dale v teto strane probihat valka mezi dvema frakcemi.
Uživatelský avatar
Petr.Balaz
Návštěvník – nepatří k Pirátům
Příspěvky: 358
Registrován: 05 říj 2013, 16:07
Profese: dělník
Bydliště: Hodonín
Dal poděkování: 250 poděkování
Dostal poděkování: 304 poděkování

Re: Priority zahraničního odboru

Příspěvek od Petr.Balaz »

technická: mám 1.2.3a a nelze se mi připojit na německý server :/ vůbec mě to nenabídne možnost connect/připojit se.. to samé i u dalších verzí
Nechtěj být člověkem, který je úspěšný, ale člověkem, který za něco stojí. Albert Einstein
Kontakty:
Uživatelský avatar
Tomas.Lastuvka
Návštěvník – nepatří k Pirátům
Příspěvky: 1135
Registrován: 19 říj 2013, 21:07
Profese: html coder
Bydliště: Turnov
Dal poděkování: 335 poděkování
Dostal poděkování: 921 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Priority zahraničního odboru

Příspěvek od Tomas.Lastuvka »

S Petrem jiz bylo vyreseno.. Co se tyce ceskeho mumble, pokud chcete, mohu se domluvit s Lukasem a budeme vas rucne identifikovat a tim padem muzete mit schuzi na cz..

Pokud by nekdo mel problem s pripojenim na ppi mumble, dejte vedet, nastavime..
Ten, kdo je ti nejbliz, bude vzdy tim, co ti ublizi nejvic!

Nemam na vas naladu, nedivte se mym reakcim.
Uživatelský avatar
Marketa.Gregorova
Republikové předsednictvo
Příspěvky: 1183
Registrován: 15 dub 2012, 21:18
Profese: europoslankyňa
Bydliště: Brno
Dal poděkování: 1228 poděkování
Dostal poděkování: 4295 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Priority zahraničního odboru

Příspěvek od Marketa.Gregorova »

Díky, Tome, za nabídku! Nicméně v pohodě, nač si komplikvoat životy. Už je domluven a vyhlášen německý server, který nevyžaduje žádné specifické podmínky na připojení, tak se pro dnešek sejdeme tam. Příště třeba (snad) na českém. :)

Europoslankyňa.
Místopředsedkyňa.
Vedoucí RT EZO.

Pravda bolí.
Politika je pro všechny.
NEklikat.
Píše se to AI.

Uživatelský avatar
Marketa.Gregorova
Republikové předsednictvo
Příspěvky: 1183
Registrován: 15 dub 2012, 21:18
Profese: europoslankyňa
Bydliště: Brno
Dal poděkování: 1228 poděkování
Dostal poděkování: 4295 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Priority zahraničního odboru

Příspěvek od Marketa.Gregorova »

Ahoj!

Dnes proběhl mumble meeting za účasti Dalibora Záhory a Alexe Mansurova a společnými silami jsme dali dohromady tyto priority ZO na příští rok (počítaje od 1. srpna).
Priority ZO
1. Spolupracovat s pirátskou kanceláří v Evropském parlamentu
a) stáže pro Piráty
b) pomoc Julii Reda

2. Zefektivnit činnost a výstupy PP-EU

3. Podporovat regionální spolupráci
a) setkání PP3
b) výměna materiálů apod.

4. Zajištovat funkční chod Mirroru a mezinárodní komunikace
a) delegáti pro ostatní pirátské strany
b) práce s informacemi ze zahraničí
Prosím o feedback, nicméně pokud možno co nejkonkrétněji popsaný a vysvětlený (proč něco chcete/nechcete apod.). Kdo by potřeboval dovysvětlení výše popsaných bodů, rozhodně se směle ptejte - na mumblu jsme to probrali opravdu detailně, výsledný produkt je však již jen shrnutím a něco by tak nemuselo být zcela jasné (proto na to upozorňujte, abych to třeba zformulovala lépe).
Nejvíce ošemetný je pravděpodobně bod č. 4 - skrývá pod sebou hned několik činností, které byly zde zmiňovány jako návrhy priorit; spadá pod něj druh "velvyslaneckého systému", o němž hovořil Petr, aktualizované anglické verze wiki i pirati.cz či komunikování situace v EU od nás ven. Všechny tyto činnosti protíná společný jmenovatel, a to jsou informace. Získávání, předávání, tvoření, třídění,... Je to až čtvrtou prioritou, vzhledem k aktuálnosti jiných témat, ale je to něco, co by podle mě mělo být nejstabilnější součástí ZO - pomoc straně v jejím růstu prací s informacemi ze zahraničí.

Pokud se vám priority zamlouvají, můžete mi to tu opalcovat. Pokud se tu v průběhu příštího týdne nevyskytnou pozmněňovací návrhy (či budou implementovány) a já dostanu více jak tři palce :D budu považovat priority za oficiální a... začnu podle nich jednat. .)

Děkuji za pozornost i pomoc a přeji krásný den!

Europoslankyňa.
Místopředsedkyňa.
Vedoucí RT EZO.

Pravda bolí.
Politika je pro všechny.
NEklikat.
Píše se to AI.

Uživatelský avatar
Dalibor.Zahora
Člen KS Ústecký kraj
Příspěvky: 13456
Registrován: 21 dub 2009, 12:29
Profese: zakládající člen
Bydliště: Praha
Dal poděkování: 34835 poděkování
Dostal poděkování: 17681 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Priority zahraničního odboru

Příspěvek od Dalibor.Zahora »

Dovolím si k tomu doplnit trochu pelmelu z mumble pro lepší pochopení:

Aby se zlepšila spolupráce/informování primárně s PP z nejbližších zemí bylo by ideální mít pro jednotlivé země spojky (tak jak třeba už teď funguje Mikuláš Peksa pro Německo) a cíleně shánět lidi s vazbou či jinými předpoklady pro danou zemi - když se specifikuje sháníme spojku např. pro Polsko je to konkrétnější než obecné pojď dělat to zahraničního odboru.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Dalibor.Zahora za příspěvky (celkem 2):
Jan.Kochert, Tomas.Vymazal

zakládající člen, více na profilu lide.pirati.cz, občas píšu na Deník Referendum, preferuji twitter @daliborzz před FB fb.com/dlbrz, najdete mě i na Mastodon witter.cz/@daliborzz
tel. 773 993 465, e-mail: dalibor.zahora(zav)pirati.cz

anonym72078
Návštěvník – nepatří k Pirátům
Příspěvky: 2945
Registrován: 10 říj 2011, 22:43
Dal poděkování: 5496 poděkování
Dostal poděkování: 3646 poděkování

Re: Priority zahraničního odboru

Příspěvek od anonym72078 »

To jste, vazeni, objevili Ameriku. Tenhle system uz jsem se snazil zavest pred rokem, problem je nestabilita lidi a nemoznost nekomu naridit kontakt. Jedine spoje, ktere se mi takhle povedlo navazat, bylo s lidmi, s kterymi jsem se osobne setkal (nebo M. Peksa). Ale vite co, zkuste si to sami a za rok si popovidame, proc jste to nezvladli.

Ad staze: neni napsano jakym smerem a ke komu. Faktem je, ze jedine zrealizovane zahranicni staze - ja u Amelie, Jan L. (neclen) u Amelie, Misa v Nemecku. Vzhledem k nevzdelanosti clenu strany (neznalost cizich jazyku) a k tomu, ze ten vzdelany zbytek uz ma zamestnani, je to zatim marna prace. Jinak se mi hlasil jedinej clovek a ten mel neumerne naroky na plat.

Informace si sdilejte, jak chcete, ale pokud nebudete posilat do zahranici a) pracovni silu b) penize, tak jste ostatnim Piratum platni jako zimnik v lete.

Pokud nekomu vadi, ze vam nemazu med kolem huby, jak pekne jste to vymysleli, tak mate smulu. Jsem na vas mozna zlej :) ale jestli chcete neco dokazat, je lepsi nalit si cisteho vina.
Tito uživatelé poděkovali autorovi anonym72078 za příspěvek:
Dalibor.Zahora
Zamčeno

Zpět na „Zahraniční odbor“