[oddělená diskuse] Rozesílání čl. podnětů

Administrativní odbor vede seznam členů a spravuje členské příspěvky, administruje a moderuje webovou diskuse včetně předsedání jednáním na Internetu.

Moderátor: Administrativní odbor

Uživatelský avatar
Martin.Kucera
Kontrolní komise
Příspěvky: 18678
Registrován: 23 dub 2009, 16:41
Profese: nakladatel
Dal poděkování: 2165 poděkování
Dostal poděkování: 33872 poděkování

Re: Žádosti o rozeslání členského podnětu

Příspěvek od Martin.Kucera »

Jindrich Bartek píše:
Martin Kucera píše:Jenže ty to "řešíš" tím způsobem, že obviňuješ AO z nerovného zacházení, přestože postupuje furt stejně. Tj. error je v předpisu ale ty obviňuješ lidi (a navíc podsouváš nekalé úmysly).
Ano furt stejně způsobem, že se občas stane, že hlas nějakého Piráta má poloviční váhu. Error je v předpisu, ale není to snad předpis AO? Blik :)
Nic ti nebrání navrhnout změnu. Blik ;)
(Jen měj na paměti, že podle změněných pravidel musí být možné postupovat - když navrhneš, že podnět musí být rozeslán do 12 hodin od žádosti, tak to těžko projde, protože ti do AO žádný dobrovolník nepoleze, pokud by se měl zavázat, že bude minimálně jednou za 12 hodin online a ochoten řešit žádosti.)
Martin Kucera píše:Zase podsouváš.
Nevím, co tady podsouvám. Jen vidím, že když se vám neřekne, nezavřete ani závoru před přijíždějícím vlakem.
Podsouváš že to AO vyignoruje.
Martin Kucera píše:stejně jako neočekévám, že mě státní úředník bude aktivně vodit za ručičku
Já naopak neočekávám, že budu já státního úředníka vodit za ručičku. Je tady proto, aby občanům sloužil, ne oni mu. Ať si své povinnosti řeší sám, a nepřenáší je na občany(!).
Ovšem např. povinností finančního úředníka zajisté není aktivně upozorňovat majitele nemovitostí, že mají podat přiznání k dani z nemovistosti, že?

(OT diskusi oddělím do smaostaténho vlákna, jen co se vrátím z procházky s dětmi.)

Jak jednoduchý by byl svět, kdybychom četli a dělali věci hned správně. :) -- Lucie Spáčilová

Uživatelský avatar
Petr.Vileta
Člen KS Plzeňský kraj
Příspěvky: 34747
Registrován: 22 črc 2009, 18:12
Profese: Celkem Spokojený Důchodce
Bydliště: Plzeň 2
Dal poděkování: 31652 poděkování
Dostal poděkování: 25744 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Žádosti o rozeslání členského podnětu

Příspěvek od Petr.Vileta »

Martine, měsíční periodicita rozesílání upozornění je pěkný nesmysl. Podnět by měl být rozeslán řekněme do 3 dnů od podání žádosti o rozeslání v podatelně AO. Co kdybych si v FO řekl, že budu také všechny žádosti vyřizovat jen jednou měsíčně? Mám to zkusit? :twisted:
Tito uživatelé poděkovali autorovi Petr.Vileta za příspěvky (celkem 4):
ItoldYouSo7227, Helena.Jarolimkova, Roman.Kucera, Lenka.Kozlova

Řadový člen, stínový ministr švihlých nápadů a fórista

Fide, sed cui fidas, vide.
Věř, ale komu věříš měř.

(Perchta z Pernštejna - Bílá paní)

Uživatelský avatar
ItoldYouSo7227
Návštěvník – nepatří k Pirátům
Příspěvky: 2710
Registrován: 14 črc 2012, 00:45
Bydliště: London
Dal poděkování: 3183 poděkování
Dostal poděkování: 2614 poděkování

Re: Žádosti o rozeslání členského podnětu

Příspěvek od ItoldYouSo7227 »

Poslední věc co k tomu řeknu je to, že měnit vyhlášku AO přímo podnětem CF se mi zdá jako docela scestný přístup. To už je když tak rozumnější pro nespokojenost odvolat vedoucího AO ;) Doufám, že jsem na tento problém upozornil dostatečně. Teď si dělejte, co uznáte za vhodné.
Tito uživatelé poděkovali autorovi ItoldYouSo7227 za příspěvek:
Helena.Jarolimkova
Nikdy plně nezměníte věci bojem s existující realitou. Abyste něco změnili, vytvořte nový model, který udělá současný model zastaralým. -- z článku o bitcoinu
Uživatelský avatar
Martin.Kucera
Kontrolní komise
Příspěvky: 18678
Registrován: 23 dub 2009, 16:41
Profese: nakladatel
Dal poděkování: 2165 poděkování
Dostal poděkování: 33872 poděkování

Re: Žádosti o rozeslání členského podnětu

Příspěvek od Martin.Kucera »

Jindrich Bartek píše:Poslední věc co k tomu řeknu je to, že měnit vyhlášku AO přímo podnětem CF se mi zdá jako docela scestný přístup.
Bohajeho, a kdo píše o podnětu CF? Píšu, že můžeš navrhnout změnu (tj. stačí podat takový návrh do podatelny AO).
Petr Vileta píše:Martine, měsíční periodicita rozesílání upozornění je pěkný nesmysl.
Ehm... já mezi "podnět bude rozeslán do jednoho měsíce od podání žádosti" a "podněty budou rozesílány jednou měsíčně" vidím rozdíl, ty ne?
Každopádně pokud teď nechám stranou podnět pro mimořádný přezkum (protože to je speciální situace), tak mi frekvence rozesílání mezi jednou týdně a jednou měsíčně (podle situace a počtu nashromážděných podnětů) přijde dostatečná, protože a) nebývá kam spěchat, b) lidi IMHO líp skousnou když dostanou během týdne jeden mail se 3-4 podněty než 3-4 maily, každý s jedním podnětem. (Ale možná se mýlím, můžem na to udělat orientační anketu.) A opět - alternativou by mohlo být, pokud by se to podařilo automatizovat a jednou za N dní by to prostě rozslal robot.

Edit: Diskuse oddělena do samostatného vlákna.

Jak jednoduchý by byl svět, kdybychom četli a dělali věci hned správně. :) -- Lucie Spáčilová

Uživatelský avatar
ItoldYouSo7227
Návštěvník – nepatří k Pirátům
Příspěvky: 2710
Registrován: 14 črc 2012, 00:45
Bydliště: London
Dal poděkování: 3183 poděkování
Dostal poděkování: 2614 poděkování

Re: [oddělená diskuse] Rozesílání čl. podnětů

Příspěvek od ItoldYouSo7227 »

Martin Kucera píše:Bohajeho, a kdo píše o podnětu CF? Píšu, že můžeš navrhnout změnu (tj. stačí podat takový návrh do podatelny AO).
Pokud AO nestačí mých x příspěvků, a vyžaduje speciální příspěvek do podatelny, tak AO můžem zrušit a nahradit ho nemyslícím programem. Já už si s tím programem pak "přes podatelnu popovídám". Neboj.
Tito uživatelé poděkovali autorovi ItoldYouSo7227 za příspěvek:
Helena.Jarolimkova
Nikdy plně nezměníte věci bojem s existující realitou. Abyste něco změnili, vytvořte nový model, který udělá současný model zastaralým. -- z článku o bitcoinu
Uživatelský avatar
Vojtech.Pikal
Administrativní odbor
Příspěvky: 26224
Registrován: 19 srp 2010, 23:45
Profese: politik, informatik
Bydliště: Olomouc
Dal poděkování: 37004 poděkování
Dostal poděkování: 30167 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: [oddělená diskuse] Rozesílání čl. podnětů

Příspěvek od Vojtech.Pikal »

Já to řeknu úplně jednoduše.
Až bude AO schopno zaručit, že depeše a souhrnné informace členům bude odesílat častěji, než cca 1x měsíčně, klidně to zkrátím.
Do té doby budeme přistupovat ke všem stejně.
A zároveň chci slíbyt, že upozornění na podnět bude rozesláno dříve, než za měsíc.

A pokud ti to moc vadí, tak tu vyhlášku o rozesílání zruším úplně a nebude se rozesílat nic. Nazdar.
Povinnost ve ZřKO nebo StAO k tomu nemám.

idea nahradit všechnu práci stroji se mi velmi líbí, jsem pro, kdo se toho ujme?
Tito uživatelé poděkovali autorovi Vojtech.Pikal za příspěvek:
Tobias.Esner

Profil, Vedoucí AO; KaS, ZO; vedoucí MRT Demokracie v rezignaci
„Nakonec vám budou vládnout ti nejneschopnější z vás. To je trestem za neochotu podílet se na politice.“*
Podporuji myšlenky.

Uživatelský avatar
Martin.Kucera
Kontrolní komise
Příspěvky: 18678
Registrován: 23 dub 2009, 16:41
Profese: nakladatel
Dal poděkování: 2165 poděkování
Dostal poděkování: 33872 poděkování

Re: [oddělená diskuse] Rozesílání čl. podnětů

Příspěvek od Martin.Kucera »

Jindrich Bartek píše:Pokud AO nestačí mých x příspěvků
Ve tvých X příspěvcích žádný konkrétní návrh na úpravu četnosti a lhůt rozesílání nenacházím.
(A na rovinu říkám, že aktivní prolézání členských podnětů a zjišťování, zda některý nezískal potřebnou podporu (a následně i bez žádosti konat), dělat nebudu. Buď požádejte TO o robota, nebo si svoje podněty hlídejte.)

Jak jednoduchý by byl svět, kdybychom četli a dělali věci hned správně. :) -- Lucie Spáčilová

anonym2064
Návštěvník – nepatří k Pirátům
Příspěvky: 7040
Registrován: 07 dub 2012, 21:03
Dal poděkování: 9165 poděkování
Dostal poděkování: 9447 poděkování

Re: [oddělená diskuse] Rozesílání čl. podnětů

Příspěvek od anonym2064 »

dejte navrhovateli podnětu právo, ať si to rozešle sám. On si to pohlídá.
Tito uživatelé poděkovali autorovi anonym2064 za příspěvek:
Helena.Jarolimkova
Uživatelský avatar
Martin.Kucera
Kontrolní komise
Příspěvky: 18678
Registrován: 23 dub 2009, 16:41
Profese: nakladatel
Dal poděkování: 2165 poděkování
Dostal poděkování: 33872 poděkování

Re: [oddělená diskuse] Rozesílání čl. podnětů

Příspěvek od Martin.Kucera »

Právo mu nepomůže. Na hromadné rozeslání všem členů mailem potřebuje hromadný mailový alias. Ten by podle tebe získal jak a kdy?

Jak jednoduchý by byl svět, kdybychom četli a dělali věci hned správně. :) -- Lucie Spáčilová

anonym2064
Návštěvník – nepatří k Pirátům
Příspěvky: 7040
Registrován: 07 dub 2012, 21:03
Dal poděkování: 9165 poděkování
Dostal poděkování: 9447 poděkování

Re: [oddělená diskuse] Rozesílání čl. podnětů

Příspěvek od anonym2064 »

Martin Kucera píše:Právo mu nepomůže. Na hromadné rozeslání všem členů mailem potřebuje hromadný mailový alias. Ten by podle tebe získal jak a kdy?
může rozeslat přes SZ. Bez toho "práva" je to považováno za spam.
Tito uživatelé poděkovali autorovi anonym2064 za příspěvek:
Helena.Jarolimkova
Odpovědět

Zpět na „Administrativní odbor“