[z PP-EU] Program Eurovolby

Zahraniční odbor komunikuje s dalšími členy mezinárodního Pirátského hnutí, zejména přináší v zahraničí osvědčené nápady do strany, vypracovává společný postup při projednávání mezinárodních problémů.

Moderátor: Zahraniční odbor

Uživatelský avatar
Ondrej.Polansky
Člen KS Moravskoslezský kraj
Příspěvky: 1114
Registrován: 12 čer 2009, 12:13
Profese: ---
Bydliště: Dr. Šmerala, Ostrava
Dal poděkování: 1200 poděkování
Dostal poděkování: 1031 poděkování

Re: PP-EU

Příspěvek od Ondrej.Polansky »

Libor Spacek píše: Eurovolby 2014: souhlas zásadně zjednodušit volební program na dva body: svobodný internet a přímou demokracii. Využívat legislativu EU k podporování prvního bodu, kritizovat EU kdekoliv má problémy, zejména s druhým bodem. Dávat příkladem přímou demokracii ve Švýcarsku a požadovat její zavedení po celé EU.
V tomhle je vše, netřeba nic přidávat ani ubírat. Prostě svobodný internet a švýcarská demokracie. Čím jednodušší program, tím lepší.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Ondrej.Polansky za příspěvky (celkem 2):
Libor.Spacek, TiborGanzer
Uživatelský avatar
Mikulas.Peksa
Poslanec/poslankyně Evropského parlamentu
Příspěvky: 4625
Registrován: 29 lis 2012, 08:33
Profese: europoslanec, ajťák, fyzik
Dal poděkování: 7813 poděkování
Dostal poděkování: 11919 poděkování

Re: PP-EU

Příspěvek od Mikulas.Peksa »

Roman Kucera píše:Já se ho nepokouším rozporovat NAJEDNOU, tenhle nesmysl jsem kritizoval už v rozpravě, ale holt nejsem v RV, takže nám v programu kromě tohodle září i takové perly jako přímá volba ředitele ČT :-) To je tak na stejné úrovni :-)
A řeč na to přišla jen proto, že tady někdo KRITIZUJE Němce, ža tam ten nesmysl nemají. Tak vám jen vysvětluju, proč. Jsou prostě chytřejší než my, to je celé, chybí jim ta čecháčkovská malost.
Takže souhlasíš s tím, že mám na Liborovu žádost předložit návrh na celoevropské referendum jako oficiální? Chápu, že Ti to připadá jako nesmysl, ale jestli teda máme demokracii, tak o programu rozhoduje RV nebo CF, ne Roj (sorry). I kdyby Roj nebo Němci byli chytřejší než RV nebo CF. Pokud jsou Němci rozumní, jak říkáš, pošlou mě s tím do háje a bude vyřešeno....
Mám blog, jsem na Facebooku, Twitteru, Instagramu a Mastodonu.

Chcete se zapojit do evropské politiky? Náš konzultační tým na Mattermostu evropských Pirátů najdete zde!
Uživatelský avatar
Mikulas.Peksa
Poslanec/poslankyně Evropského parlamentu
Příspěvky: 4625
Registrován: 29 lis 2012, 08:33
Profese: europoslanec, ajťák, fyzik
Dal poděkování: 7813 poděkování
Dostal poděkování: 11919 poděkování

Re: PP-EU

Příspěvek od Mikulas.Peksa »

Marcel Kolaja píše:Já jsem konsternován obsáhlostí navrženého společného programu, hlavně pak z německé strany. Ten program by měly ideálně podepsat všechny PP kandidující do EU, to znamená, že by na něm měl být konsenzus. Při takové obsáhlosti je velmi pravděpodobné, že se na něm budou PP tříštit, což je naprosto kontraproduktivní. Takže bych také navrhoval, aby do něj byly přijaty pouze body, s kterými budou souhlasit _všechny_ přítomné PP, nikoli pouze většina.

EDIT: I za cenu, že by měl mít na konec jen pár strohých bodů. Stále by to bylo cennější než obsáhlý program, který nepodpoří všechny kandidující PP.
No, jak já rozumím tomu http://ppeu.net/wiki/doku.php?id=progra ... athens2013, výsledkem konference má být jen draft. Po tom je tam lhůta pro podávání dalších návrhů. V rámci poslední lhůty můžou všechny strany kteroukoli část vetovat. Po tom teprve začne samotný schvalovací proces v jednotlivých stranách.

Čili, ono je dost možné, že projde jen zlomek, toho co bylo původně navrženo. Každopádně to IMO poběží, jak říkáš. Bylo by velmi účelné, abychom si předběžně odsouhlasili vlastní návrh, abychom si pak nevetovali vlastní návrhy :)
Tito uživatelé poděkovali autorovi Mikulas.Peksa za příspěvek:
Filip.Krska
Mám blog, jsem na Facebooku, Twitteru, Instagramu a Mastodonu.

Chcete se zapojit do evropské politiky? Náš konzultační tým na Mattermostu evropských Pirátů najdete zde!
Uživatelský avatar
Roman.Kucera
Člen KS Praha
Příspěvky: 15276
Registrován: 14 zář 2010, 10:04
Profese: IT
Bydliště: Praha, Letná
Dal poděkování: 9833 poděkování
Dostal poděkování: 18137 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: PP-EU

Příspěvek od Roman.Kucera »

Mikulas Peksa píše: Takže souhlasíš s tím, že mám na Liborovu žádost předložit návrh na celoevropské referendum jako oficiální? Chápu, že Ti to připadá jako nesmysl, ale jestli teda máme demokracii, tak o programu rozhoduje RV nebo CF, ne Roj (sorry). I kdyby Roj nebo Němci byli chytřejší než RV nebo CF. Pokud jsou Němci rozumní, jak říkáš, pošlou mě s tím do háje a bude vyřešeno....
Smysl otázky vůbec nechápu, ale jestli chceš odpověď takm nesouhlasím.
A ano, pošlou vás s tím do háje, jen jsem chtěl zabránit tomu, abych před nimi vaším prostřednictvím nevypadal jako člen bandy idiotů :-)
Pirátem se člověk nestává, pirátem se rodí!
Uživatelský avatar
Libor.Spacek
Návštěvník – nepatří k Pirátům
Příspěvky: 2223
Registrován: 16 říj 2012, 09:30
Dal poděkování: 2637 poděkování
Dostal poděkování: 4251 poděkování

Re: PP-EU

Příspěvek od Libor.Spacek »

Roman Kucera píše:
Mikulas Peksa píše: Takže souhlasíš s tím, že mám na Liborovu žádost předložit návrh na celoevropské referendum jako oficiální? Chápu, že Ti to připadá jako nesmysl, ale jestli teda máme demokracii, tak o programu rozhoduje RV nebo CF, ne Roj (sorry). I kdyby Roj nebo Němci byli chytřejší než RV nebo CF. Pokud jsou Němci rozumní, jak říkáš, pošlou mě s tím do háje a bude vyřešeno....
Smysl otázky vůbec nechápu, ale jestli chceš odpověď takm nesouhlasím.
A ano, pošlou vás s tím do háje, jen jsem chtěl zabránit tomu, abych před nimi vaším prostřednictvím nevypadal jako člen bandy idiotů :-)
Vůbec nechápu "Piráty" kteří hlásají, že přímá demokracie je idiocie, navzdory tomu, že je to centrální téma našich jasně schválených programů.
Úsvit přímé demokracie zrovna dostal téměř dvakrát tolik hlasů a je pohodlně ve směmovně s tímto jednoduchým programem, přesto, že Okamura jako nepopulární "cizinec" byl pro ně spíš zátěží.
Pirátům se přímá demokracie viditelně moc nezamlouvá, tak raději mluvili o spoustě jiných věcí.
Jenže nakonec, podle objektivních výsledků, kdo jsou tady ti opravdoví idioti?
Tito uživatelé poděkovali autorovi Libor.Spacek za příspěvek:
anonym72078

Dle pirátského velení senilní dědouch a troll.

Uživatelský avatar
Mikulas.Peksa
Poslanec/poslankyně Evropského parlamentu
Příspěvky: 4625
Registrován: 29 lis 2012, 08:33
Profese: europoslanec, ajťák, fyzik
Dal poděkování: 7813 poděkování
Dostal poděkování: 11919 poděkování

Re: PP-EU

Příspěvek od Mikulas.Peksa »

My jsme se o tom Rojem bavili na živo na parníku. Pokud jsem to správně pochopil, Roj se bojí/bál toho, že referendum bude zneužitelné k přehlasování nějakého národa druhým. Z jeho pohledu by referendum bylo přijatelné, pokud by kritériem pro jeho vyvolání byl určitý počet podpisů ve VŠECH státech EU (oprav mě Roji, jstli jsem to špatně pochopil). Mě to sice připadá přehnané, ale naprosto souhlasím s tím, že referendum musí mít nějaké pojistky proti zneužití.

Taky jsme se o tom bavili s Marcelem a závěr byl takový, že nás nikdo nenutí explicitně vyjmenovávat všechny úrovně, na kterých by referendum mělo proběhnout. Čili můžeme v souladu s naším programem uvést "na všech úrovních" a není nutné explicitně jmenovat evropskou.

Navrhl bych následující - vynechme z návrhu "at state-level, regional-level and municipality-level", čímž IMO vznikne v Česku nekontroverzní kompromis. Pokud bod jako celek projde, zeptám se, jaký je názor ostatních delegací na možnost celoevropského referenda. Zároveň s tím bych zdůraznil, že my sice nejsme principielně proti, ale bojíme se systému úplné proporcionality. Diplomaticky sdělím důvody - jsme relativně malý národ a tím, že je veřejná debata jazykově izolována, bojíme se, že referenda budou rozhodována jinde. Čili bychom chtěli nějaké pojistky. Technikálie lze dohodnout později (osobně by mi přišlo jako zajímavá varianta - "souhlas vyžaduje nadpoloviční většinu obyvatel a nadpoloviční většinu zemí", mám jí zmínit?).

@Libor Špaček @Marcel Kolaja @Roman Kučera - bylo by to pro vás takto přijatelné?
Tito uživatelé poděkovali autorovi Mikulas.Peksa za příspěvky (celkem 3):
Roman.Kucera, Vojtech.Pikal, Ivo.Vlasaty
Mám blog, jsem na Facebooku, Twitteru, Instagramu a Mastodonu.

Chcete se zapojit do evropské politiky? Náš konzultační tým na Mattermostu evropských Pirátů najdete zde!
Uživatelský avatar
Marketa.Gregorova
Republikové předsednictvo
Příspěvky: 1183
Registrován: 15 dub 2012, 21:18
Profese: europoslankyňa
Bydliště: Brno
Dal poděkování: 1228 poděkování
Dostal poděkování: 4295 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: PP-EU

Příspěvek od Marketa.Gregorova »

Ahoj!

Mumble k základnímu sesumírování našich postojů, jež chceme skrze Mikuláše prosazovat na zasedání v Athénách 2. - 3. listopadu, se bude konat zítra, tj. 28. 10. ve 20:00 v místnosti ZO.
Vycházím z doodle hlasování, nicméně pokud by se někdo nemohl zúčastnit a má zásadní poznatky, nechť mi je napíše a já slibuji, že je budu na mumble prezentovat s vervou, jako by byly vlastní. :)
Doufám, že se nám tím podaří vyřešit základní neshody; pro usnadnění a urychlení práce si, prosím, pročtěte všichni náš návrh programu, zcela ideálně pak i návrh Němců.

Děkuji předem a budu se zítra těšit naslyšenou! :) Přeji vám krásný den.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Marketa.Gregorova za příspěvky (celkem 2):
Libor.Spacek, Mikulas.Peksa

Europoslankyňa.
Místopředsedkyňa.
Vedoucí RT EZO.

Pravda bolí.
Politika je pro všechny.
NEklikat.
Píše se to AI.

Uživatelský avatar
Roman.Kucera
Člen KS Praha
Příspěvky: 15276
Registrován: 14 zář 2010, 10:04
Profese: IT
Bydliště: Praha, Letná
Dal poděkování: 9833 poděkování
Dostal poděkování: 18137 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: PP-EU

Příspěvek od Roman.Kucera »

Na ten mumble se asi nedostanu, pač se budu vracet od rodičů, ale myslím, že jsme si to s Mikulášem vysvětlili a tlumočil to správně.
Pirátem se člověk nestává, pirátem se rodí!
Uživatelský avatar
Libor.Spacek
Návštěvník – nepatří k Pirátům
Příspěvky: 2223
Registrován: 16 říj 2012, 09:30
Dal poděkování: 2637 poděkování
Dostal poděkování: 4251 poděkování

Re: PP-EU

Příspěvek od Libor.Spacek »

Já beru něco z toho, co Mikuláš píše. Nezapomínejte ale, že zde jednáme o volebním programu, nikoliv o ústavě EU. Není nutné, ani žádoucí, předvídat a detailně řešit všechny hypotetické problémy. Lepší je zdůraznit obecné principy, tj. přímou demokracii jako takovou. Mimo to, problém neviditelosti malého státu je obecný, není působen přímou demokracií.
Pojistka je už sama obsažena v přímé demokacii na všech úrovních, tj. v možnosti zamítnutí nepřijatelných EU rozhodnutí státním referendem. Nicméně si osobně myslím, že nacionalistické smýšlení nejde s EU dobře dohromady a radil bych všem co to pořád vidí jen jako boj mezi národy, aby se raději otevřeně zasazovali o vystoupení z EU. Jinak řečeno, EU nutně do určitého stupně omezuje suverenitu všech svých členů, takže zahodit náš trumf přímé demokracie kvůli něčemu, k čemu už stejně došlo, se mi zdá nesmyslné. Dále nacionalismus je možná výhodný pro Němce a Rusy, ale pro nás určitě ne. Národnostní konflikty jsou pro nás velmi špatný nápad a vůbec bych na ně nepřivolával pozornost.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Libor.Spacek za příspěvky (celkem 5):
anonym72078, Dominika.Michailidu, Michal.Ketner, Mikulas.Peksa, Tomas.Klapka

Dle pirátského velení senilní dědouch a troll.

Uživatelský avatar
Libor.Spacek
Návštěvník – nepatří k Pirátům
Příspěvky: 2223
Registrován: 16 říj 2012, 09:30
Dal poděkování: 2637 poděkování
Dostal poděkování: 4251 poděkování

Re: PP-EU

Příspěvek od Libor.Spacek »

- jsme relativně malý národ a tím, že je veřejná debata jazykově izolována, bojíme se, že referenda budou rozhodována jinde
Piráti se nebojí :!:
Tito uživatelé poděkovali autorovi Libor.Spacek za příspěvky (celkem 2):
anonym72078, Mikulas.Peksa

Dle pirátského velení senilní dědouch a troll.

Zamčeno

Zpět na „Zahraniční odbor“