PPI-GA

Zahraniční odbor komunikuje s dalšími členy mezinárodního Pirátského hnutí, zejména přináší v zahraničí osvědčené nápady do strany, vypracovává společný postup při projednávání mezinárodních problémů.

Moderátor: Zahraniční odbor

Uživatelský avatar
Vojtech.Pikal
Administrativní odbor
Příspěvky: 26261
Registrován: 19 srp 2010, 23:45
Profese: politik, informatik
Bydliště: Olomouc
Dal poděkování: 37067 poděkování
Dostal poděkování: 30243 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: PPI-GA

Příspěvek od Vojtech.Pikal »

Navrhoval bych předložit následující návrh pořadu Agendy:


Sobota (9:00 - 20:00)
0) Zahájení přijetí RoP (1 h :x )
1) Technické věci (rozprava hlasování) (30 minut)
2) Představení kandidátů na členství (5+5 minut každý = 13 x 10 = 120 min)
(lunch break 12:30-13:30)
3) Řešení mnohačetného členství z jednoho státu (rozprava + hlasování) (1 h)
4) Reforma hlasování (netlačil bych, ideálně odročení na extraordinary meeting) (30 min)
5) Přijetí zájemců o členství (hlasování) (30 min - one ballot)
6) Reforma Boardu (rozprava, hlasování) (1 h)
7) Reforma CoA (rozprava, hlasování) (1 h)
8) Volby (2 h min)
Neděle (10:00 - 17:00)
9) Setting political goals (1h min)
10) Measurable goals of PPI (1h min)
11) e-democracy (1 h)
Tito uživatelé poděkovali autorovi Vojtech.Pikal za příspěvky (celkem 3):
anonym72078, Petr.Bajgar, Tomas.Vymazal

Profil, Vedoucí AO; KaS, ZO; vedoucí MRT Demokracie v rezignaci
„Nakonec vám budou vládnout ti nejneschopnější z vás. To je trestem za neochotu podílet se na politice.“*
Podporuji myšlenky.

Uživatelský avatar
Vojtech.Pikal
Administrativní odbor
Příspěvky: 26261
Registrován: 19 srp 2010, 23:45
Profese: politik, informatik
Bydliště: Olomouc
Dal poděkování: 37067 poděkování
Dostal poděkování: 30243 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: PPI-GA

Příspěvek od Vojtech.Pikal »

Ahoj odbore.

Zúčastnil jsem se organizačního meetingu, docela to jde, RoP vypadají nyní už dobře a funkčne, sbírám podporu pro naše návrhy, budu připravovat nějaké spojené návrhy s ostatníma:

Celkový seznam návrhů pro

(Pár lidí souhlasilo, že budgeting-rules alias rozpočtová pravidla by nebyla marná, než začnou téct nějaké příspěvky)

Jdu formulovat naše dodatky k SAP a naše pozice na SAP ostatních.

Jo, a prej, kdybych jel do Kazaně, tak mě tam Gregory udělá předsedajícím :)

RoP: https://ppi.piratenpad.de/ep/pad/view/k ... RoP/latest
(6a až 8 bude ještě upravováno.)
Poznámky - procedural motions pro každého speekra, více procedural motions) - udělám si pad na to.

SAPs: http://wiki.pp-international.net/PPI_Co ... Amendments

Minutes from today: https://ppi.piratenpad.de/statutes-meeting-2013-04-10
Tito uživatelé poděkovali autorovi Vojtech.Pikal za příspěvky (celkem 3):
Petr.Bajgar, Marketa.Gregorova, Tomas.Vymazal

Profil, Vedoucí AO; KaS, ZO; vedoucí MRT Demokracie v rezignaci
„Nakonec vám budou vládnout ti nejneschopnější z vás. To je trestem za neochotu podílet se na politice.“*
Podporuji myšlenky.

Uživatelský avatar
Vojtech.Pikal
Administrativní odbor
Příspěvky: 26261
Registrován: 19 srp 2010, 23:45
Profese: politik, informatik
Bydliště: Olomouc
Dal poděkování: 37067 poděkování
Dostal poděkování: 30243 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: PPI-GA

Příspěvek od Vojtech.Pikal »

Příprava stanovisek: http://pad.pirati.cz/p/PPIGASAP

Silně pracovní, nějakej mumble setkání by pomohlo.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Vojtech.Pikal za příspěvek:
Tomas.Vymazal

Profil, Vedoucí AO; KaS, ZO; vedoucí MRT Demokracie v rezignaci
„Nakonec vám budou vládnout ti nejneschopnější z vás. To je trestem za neochotu podílet se na politice.“*
Podporuji myšlenky.

Uživatelský avatar
Marketa.Gregorova
Republikové předsednictvo
Příspěvky: 1183
Registrován: 15 dub 2012, 21:18
Profese: europoslankyňa
Bydliště: Brno
Dal poděkování: 1228 poděkování
Dostal poděkování: 4295 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: PPI-GA

Příspěvek od Marketa.Gregorova »

Organizačně ke štábu v Brně:

* na 20. - 21. 4. je zařízená velká místnost, jde o klubovnu v suterénu Masaryčky na Komenského náměstí 2;
v sobotu to máme rezervované od osmi ráno, ale lze přijít dřív (kvůli posunu času v Kazani, tuším, že jsou o dvě hodiny před námi, tzn. začnou-li v 9am, pro nás to znamená v 7am (?));
prostor je zdarma, je obří, má spoustu zásuvek a jednu velkou stěnu - jen projektor musíme donést vlastní a rozhodně bych doporučila sehnat prodlužku & rozbočku;

* kdo/v jakém počtu se bude účastnit, už se to někde řešilo? (máme nárok na 6 delegátů, ale samozřejmě může přijet více lidí...)
Ptám se kvůli včasnému zajištění couchsurfingu;

* podle informačního e-mailu je nutné se pro vzdálenou účast předem zaregistrovat skrz mail na [co-chairmen (at) pp-international (dot) net] s "důkazem oficiální akreditace"
OFFTOPIC(The official sessions of the General Assembly will be streamed and remote participation will be possible. Detailed instructions will be sent to you as soon as possible. Remote delegates are asked to register in advance by sending an email to [co-chairmen (at) pp-international (dot) net] with proof of their official accreditation.)
-> asi by se toho měl ujmout Tom, předpokládám?
Mimochodem, detailed instructions už dorazily?;

* chtěla bych jen připomenout, že den předtím jsou proklamované narozky strany a dva dny předtím bude v Praze Mattias Bjärnemalm; asi to všichni víte, ale je to celkem plný týden, tak to zmiňuju, aby měli všichni dost prostoru pro časovou organizaci. :)
OFFTOPIC(a upřímně mě hlodá, i přes dohodu o štábu v Brně, myšlenka se sjet 18. do Prahy, pokecat s Mattiasem, oslavit bday, zaštábovat a 21. se zase rozjet pryč... ale nevím, kdo by se tam toho mohl organizačně ujmout či jak by to bylo reálně s ubytováním, tudíž to berte jen jako poznámku na okraj, takové what if) už to nemá informační potenciál, Vojta rozsekl :)
Tito uživatelé poděkovali autorovi Marketa.Gregorova za příspěvek:
Tomas.Vymazal

Europoslankyňa.
Místopředsedkyňa.
Vedoucí RT EZO.

Pravda bolí.
Politika je pro všechny.
NEklikat.
Píše se to AI.

Uživatelský avatar
Vojtech.Pikal
Administrativní odbor
Příspěvky: 26261
Registrován: 19 srp 2010, 23:45
Profese: politik, informatik
Bydliště: Olomouc
Dal poděkování: 37067 poděkování
Dostal poděkování: 30243 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: PPI-GA

Příspěvek od Vojtech.Pikal »

Rozhodně zjistit jak je to s tím časovým posunem, to je zásadní věc.

Já přijedu, místo ke spaní mi prosím zajistěne a dejte vědět jestli bude třeba spacák (obejdu se bez obého, ale nechce se mi furt o přespání otravovat ty samé kamarády)

Jmenování e možno provést oficiálním dokumentem na stránkách (vedoucí, zástupce, a již jmenovaní koordinátoři pro PPI nepotřebují), což by IMHO bylo nejlepší + to pak poslat.

Do prahy slavit nejedu, budu slavit s krajem v kraji (OLK). Už takto mám z ruky.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Vojtech.Pikal za příspěvek:
Tomas.Vymazal

Profil, Vedoucí AO; KaS, ZO; vedoucí MRT Demokracie v rezignaci
„Nakonec vám budou vládnout ti nejneschopnější z vás. To je trestem za neochotu podílet se na politice.“*
Podporuji myšlenky.

Uživatelský avatar
Vojtech.Pikal
Administrativní odbor
Příspěvky: 26261
Registrován: 19 srp 2010, 23:45
Profese: politik, informatik
Bydliště: Olomouc
Dal poděkování: 37067 poděkování
Dostal poděkování: 30243 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: PPI-GA

Příspěvek od Vojtech.Pikal »

Další meeting za mno, gregory mě zve do boardu :)

Udělali jsme Rules of Procedure, myslím, že jsou pěkná je v nich:
1) zákaz předsedajícímu vystupovat v debatě
2) Volební metoda podobná naší, trošku vylepšená
3) možnost aby procedurální návrhy (některé) prošli bez hlasování pokud nikdo není proti
4) procedurální návrh na opakování hlasování
5) procedurální návrh o nesprávnosti rozhodnutí předsedajícího (aka procedury)

A spousta dalších drobných vylepšení - mělo by to přijít dnes na wiki a být rozesláno během dne.
K nahlednutí zde: https://ppi.piratenpad.de/ep/pad/view/k ... RoP/latest

Jsem nově admin na wiki, :) Můžu tedy upravovati i teď, když je zamčená.
Gregory pozdravuje Jakuba :)

Jdu nahodit "naše" pozměňující návrhy (aka svoje) k některým SAP. Pak to případně můžem stáhnout, že.
Zítra by se to vše mělo rozeslat v pěkném .pdf.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Vojtech.Pikal za příspěvky (celkem 2):
Tomas.Vymazal, Jakub.Michalek

Profil, Vedoucí AO; KaS, ZO; vedoucí MRT Demokracie v rezignaci
„Nakonec vám budou vládnout ti nejneschopnější z vás. To je trestem za neochotu podílet se na politice.“*
Podporuji myšlenky.

Uživatelský avatar
Vojtech.Pikal
Administrativní odbor
Příspěvky: 26261
Registrován: 19 srp 2010, 23:45
Profese: politik, informatik
Bydliště: Olomouc
Dal poděkování: 37067 poděkování
Dostal poděkování: 30243 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: PPI-GA

Příspěvek od Vojtech.Pikal »

Nevím, jestli už něco přišlo, prosím prostudujte si RoP, jestli na něco narazíte, dejte vědět: http://wiki.pp-international.net/PPI_Co ... eeting/RoP

SAPs by měli být připraveny, včetně našich změn, jsou tam nějaké nové věci: http://wiki.pp-international.net/PPI_Co ... Amendments
Taky jsem přidal dva obecné motiony: http://wiki.pp-international.net/PPI_Co ... _proposals

"Naše" postoje k všemu jsou v padu, strategii včetně procedurálních návrhů na změnu pořadu a ukonšení bodů můžemew ladit později: http://pad.pirati.cz/p/PPIGASAP
<- viděl to někdo?

Začnu si organizovat dopravu.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Vojtech.Pikal za příspěvek:
Tomas.Vymazal

Profil, Vedoucí AO; KaS, ZO; vedoucí MRT Demokracie v rezignaci
„Nakonec vám budou vládnout ti nejneschopnější z vás. To je trestem za neochotu podílet se na politice.“*
Podporuji myšlenky.

Uživatelský avatar
Vojtech.Pikal
Administrativní odbor
Příspěvky: 26261
Registrován: 19 srp 2010, 23:45
Profese: politik, informatik
Bydliště: Olomouc
Dal poděkování: 37067 poděkování
Dostal poděkování: 30243 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: PPI-GA

Příspěvek od Vojtech.Pikal »

Ve čtvrtek už mám koupenej bus do Republiky a popravdě budu od 8:00 do 9:30 tvrdnout někde kolem nádraží, takže kdyby někdo chtěl rozptilovat, může.

Potvrzuji, že chci být v delegaci.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Vojtech.Pikal za příspěvek:
Tomas.Vymazal

Profil, Vedoucí AO; KaS, ZO; vedoucí MRT Demokracie v rezignaci
„Nakonec vám budou vládnout ti nejneschopnější z vás. To je trestem za neochotu podílet se na politice.“*
Podporuji myšlenky.

Uživatelský avatar
Tomas.Vymazal
Člen KS Jihomoravský kraj
Příspěvky: 4794
Registrován: 23 dub 2009, 16:31
Profese: designér legálních konopných produktů
Bydliště: Brno
Dal poděkování: 6558 poděkování
Dostal poděkování: 5611 poděkování

Re: PPI-GA

Příspěvek od Tomas.Vymazal »

Hlasim, ze jsem se konecne dokopal k nejake aktivite. Zatim jsem necetl zadnej z tech padu ani jinych informaci, co jsi semm, Vojto, postoval. Dekuju Markete za zarizeni luxusniho prostoru. Prodluzky AKA jezevciky sezenu. Nejak mi nedoslo, ze je ta konference uz tento vikend, takze me moji rodice asi zabijou, kdyz odvolam svoji navstevu u nich jeste jednou v rade, ale co se da delat, zeano :(

Casovej posun Kazane oproti nasemu casu je skutecne +2 hodiny, takze musime byt na stabu uz od sedmi, pokud teda konference skutecne zacina v Kazani v devet. Pokud je od deviti akreditace, pohodlne muzeme dojit na pul osmou :) Stejne se nevyspime, ale chtel jsem byt pozitivni :)

Jeste sem placnu tak trochu nesouvisejici vyzvu: Protoze jsem se tedka hodne flakal, tak mam solidni backlog veci, co mam udelat. Pokud neco specha, smele mi to pripomente SZ nebo mailem, at se na to vrhnu prednostne. Diky za pochopeni :)
Tom Vymazal, podporovatel phpBB a bojovník za legalizaci heroinu
Takovej ten stav, když seš uprostřed stavu a myslíš si, že nemáš stav. -- Michal Wagner, tč. garant programového bodu Drogy
Uživatelský avatar
Marketa.Gregorova
Republikové předsednictvo
Příspěvky: 1183
Registrován: 15 dub 2012, 21:18
Profese: europoslankyňa
Bydliště: Brno
Dal poděkování: 1228 poděkování
Dostal poděkování: 4295 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: PPI-GA

Příspěvek od Marketa.Gregorova »

Protože mám pozornost motýla, rozklikala jsem si odkazy a rovnou si z prvních začala dělat v padu "osnovu", co se bude o víkendu dít... až jsem se dostala skrz ty odkazy k padu, kde už to Vojta sepsal, ehm.
Nicméně jsem díky tomu zjistila, že agenda z jednání vypsaná mnou se poněkud liší v pořadí, jak a co půjde za sebou, tak jsem se rozhodla to nemazat, what if, a jen překopírovala stanoviska vypsaná Vojtou. Tu to je. Pro pocit užitečnosti... Může se to hodit lidem v časové tísni, jsem malinko stručnější. :)

A když už jsem se dostala k prozkoumání všeho, mám připomínky:
  • K MOPs, konkr. MOP-4: Decision on the membership fee for 2013.
    Než se tohle schválí, určitě chci slyšet vizi, k jakým účelům budou vybrané peníze sloužit. Protože "The money originating from the membership fee must be spent in accordance with the budget accepted by the General Assembly.", popř. "To sustain the operations of the PPI, some money is needed." je sice super, ale říká to kulový. A také kdo to bude spravovat. Přiznám se, že teď zmíním věc, o níž skoro nic nevím - ale zaslechla jsem tak ve větru, že už teď se řeší jakýsi PPI účet a jsou v tom strašné zmatky, takže bych byla velice obezřetná v další manipulaci s penězi v rámci PPI.
    Jinak se mi dost líbí způsob určování výše příspěvku, inspirativní. :)
    EDIT: Jo a ještě v tom padu myslím Gregory zmiňuje možnost platby bitcoiny... Nooo, s tímhle bych byla opatrná. BC jsou možná budoucnost, ale tím spíš - proč si chvíli nepočkat, než ta budoucnost přijde. Ale jsem otevřená debatě, klidně mě přesvědčte, že by se jiná měna pro membership fee ani neměla povolit. ;D

    K SAP-11 - za mě teda spíš NE, hrozí tu dost ošemetnost ve výběru vyšetřovatele a jeho příp. kontrole...
    SAP-8 a -9: to je rozhodně na větší debatu, která se sem nejspíš nevejde, neříkala bych NE, ale snažit se je z agendy pro tentokrát vypakovat.

    A ještě jeden poznatek mám, mrzí mě, že jsem to celkem zaspala - mezi žadateli o členství je i izraelská Piratim, "ti druzí". OFFTOPICJsou aktivnější a očividně schopnější, ale jejich předseda má pro mě stále mini-cejch "prošel více stranami než Karel" :), zatím nevysvětlili, proč nespolupracují s původními Piráty a řešit touhu mít na FB jen svou stránku a zrušit page "původních" Pirátů přes FB copyright-claim formulář (nebo jak se to...) je vyloženě antipirátské. Takže se chci zeptat, je možnost s žadateli ještě nějak komunikovat, nebo se v bodu "admitting new members" už automaticky počítá se schválením všech? Asi otázka na Vojtu... Nikde jsem to bohužel nenašla. Díky. :)

Europoslankyňa.
Místopředsedkyňa.
Vedoucí RT EZO.

Pravda bolí.
Politika je pro všechny.
NEklikat.
Píše se to AI.

Zamčeno

Zpět na „Zahraniční odbor“