Novelizace bodu: Drogy I

Moderátoři: Rada resortních týmů - členové, Resortni tym Navykove chovani

Pravidla fóra
Vítejte ve fóru meziresortního týmu Návyková chování. Kalendář akcí a další informace najdete na internetové stránce týmu.
Martin.Kaleta
Návštěvník – nepatří k Pirátům
Příspěvky: 432
Registrován: 20 bře 2012, 23:29
Profese: podnikatel
Dal poděkování: 251 poděkování
Dostal poděkování: 228 poděkování

Re: Rozpracování bodu: Drogy

Příspěvek od Martin.Kaleta »

Josef Kadlecek píše:
MrdBrd píše:... Myslím,že mentalita lidí v naší zemi ještě neuzrála pro legalizaci drog.
No, ona není zralá ani na represi, spojenou s momentální ilegalitou drog. Nedomnívám se, že všechno to, co nikdo nevidí a stojí neuvěřitelně gigantický balík peněz (školení policajtů, výcvik psů - ale to jsou jen špičičky tohoto neuvěřitelně rozvinutého byznysu, který si bez skrupulí dovolím tvrdit, že státu dodávají mafie) !
Kdyby se tohle naráz zrušilo, to by byly zástupy lidí bez práce. Něco jako estébáci po listopadu...
A teď se pojďme zamyslet nad tím, že by se stejná suma lidí (tím neříkám stejní lidé !) profesionálně věnovala osvětě.
----------------------------------------
Vždyť kdo a kdy vymyslel, že drogy jsou ilegální ?

Prosím o odpověď na tuto otázku (nebudu nikomu podsouvat, že to byl katolický fanatismus).

No podle teorie p. Wagnera by ti lidi o praci nepřišli ,protože po legalizaci by zase kontrolovali tu kvalitu a ty kanaly .
a to zdanění by chtelo takovej aparát finačních kontroloru že by byl i nedostatek lidí na tu práci :)
a dělat osvětu když jsem povolil třeba reklamu na onen produkt bude jistě učinné asi tak jako že mladiství v cz nepiji alkohol až od 18 h let .

ja bych řekl že drogy jsou !!! už tisice let ..a jestli tomu nekdo říka legal nebo nelegal je uplně fuk .
a vubec jakej ilegal :: trava je uznaným lekem !!už i v cz priznali že to může pomahat .
tak jak sakra nekdo mužet nazvat ilegalní to že mi na zahradě roste něco co mi pomáhá !
nechme to na lidech ,dejme jim osobní svobodu volby jak se chtějí lečit a nebo se zřizovat :)
Tito uživatelé poděkovali autorovi Martin.Kaleta za příspěvek:
V__
poDporuji bezpodmínečný ZDRAVÝ ROZUM!
Petr.Nemecek
Návštěvník – nepatří k Pirátům
Příspěvky: 586
Registrován: 22 led 2010, 11:40
Profese: IT - sítě a správa systémů
Bydliště: Trutnov
Dal poděkování: 1202 poděkování
Dostal poděkování: 784 poděkování

Re: Rozpracování bodu: Drogy

Příspěvek od Petr.Nemecek »

Martin Kaleta píše:a je uhozene vybírat od lidi co fetujou abych měl na prevenci !!! nemela by ta prevence predchazet tomu fetování ??
jediný co navrhujete že tu budou pak zavody o to kdo nam nacpe v reklamě lepší a kvalitnější matroš .
Ten kdo fetuje už teď platí víc než dost, ale platí do špatné kapsy. Výrobní cena drogy je jsou jednotky procent její ceny na černém trhu, zbytek jsou náklady na utajení, převoz a zisky dealerů a mafie. Legalizací lze z řetězce efektivně vyřadit mafii a příživníky a protože užívání drog způsobuje státu spoustu nákladů navíc, bude tam ta daň, která bude tohle kompenzovat. Reklamu na drogy (včetně nikotinu a klidně i alkoholu) kompletně zakázat.

P.S.: garant je IMHO hlavně od toho, aby ty odborníky našel, popoháněl k činnosti a koordinoval jejich spolupráci, nemusí nutně sám všemu rozumět ;)

EDIT: Vždyť to je o co nám jde, o tu svobodu volby, ale také řešení důsledků takové volby!
Naposledy upravil(a) Petr.Nemecek dne 11 úno 2013, 12:52, celkem upraveno 1 x.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Petr.Nemecek za příspěvky (celkem 3):
Josef.Kadlecek, Vit.Konecny, Michal_Wagner
Uživatelský avatar
Josef.Kadlecek
Člen KS Praha
Příspěvky: 2136
Registrován: 01 čer 2010, 21:17
Profese: revizní technik elektro, energetik
Bydliště: Bráník, Příkrá x U Háje, dřevěný domeček, P4
Dal poděkování: 1916 poděkování
Dostal poděkování: 1776 poděkování

Re: Rozpracování bodu: Drogy

Příspěvek od Josef.Kadlecek »

Martin Kaleta píše:...ale to neznamená že to z legalizujeme protože jsou to hnoje který ti rozežerou mozek .
a je uhozene vybírat od lidi co fetujou abych měl na prevenci !!! nemela by ta prevence predchazet tomu fetování ??
.... musím říci že už davno mě zaraželo že garantem v tomto bodu je pan Wagner a tak bych se rád optal jakou že má odbornou kvalifikaci
že garantem je ??
Váš návrh mi přijde jak z dílny pavla béhma :lol:
No, vem si, že globální legalizaci veškerých drog nevymyslel ani nějakej přiblblej Kadleček, ani Michal Wagner. Tohle je z dílny lidí, jako je bývalý drogbijec Kwašněvski, jako je Chavier Solana, nebo třeba současný president Mexika. A to jsou lidé, kteří mají lepší informační zdroje, než nějaká banda Pirátů... Prostě asi to je levnější varianta, akorát je třeba dodat informace těm, kteří to hned neskousnou anebo jsou líní si ty informace vyhledat. Ano, budou se všude válet zfetované trosky či mrtvoly zbytečných lidí (fetek), to asi jo, ale do té doby se na to můžeme připravit. A v další etapě - když si budeš chtít udělat trip na něčem neběžném, tak cáluj. Ale máš to bezpečné a "bez následků". A v přítomnosti gurua. Tak to vidím za sebe.
Existuje princip: je hrází pro jakékoli informace, odolává všem argumentům a úspěšně drží lidi ve věčné ignoranci: zavrhnout věc ještě před prozkoumáním
Herbert Spencer, 1820-1903 https://cs.wikipedia.org/wiki/Herbert_Spencer
Za sebe - mám vás všecky rád. Akorát před fanatickými "souložníky teoretiky" mě i u Pirátů naučilo se už mít na pozoru.
Neomylné lidi bez váhání devitalizovat!
Martin.Kaleta
Návštěvník – nepatří k Pirátům
Příspěvky: 432
Registrován: 20 bře 2012, 23:29
Profese: podnikatel
Dal poděkování: 251 poděkování
Dostal poděkování: 228 poděkování

Re: Rozpracování bodu: Drogy

Příspěvek od Martin.Kaleta »

mě by ani nešlo o tu legalizaci ,i když to je blbost jen kvuli tomu že to nekdo kdysi označil za nelegalní .
me vadí to zdanění a to byznys odvětví statu které tu někdo popisuje . zdaníme to :)
dosud to funguje taky a stát k tomu nepotřebujeme . kdo chce ví kde si co sehnat .
dejme lidem svobodu at mají možnost si vybrat ,ale ne že jim to bude dohazovat stat a tvdit že jen to je ta nej kvalitka .
at si sami najdou dodavatele a zjistí kvalitu ,stát jim nemusí dělat dohazovače aby na tom taky cosi trhnul .
nechte lidem vlastní rozum at si každý vybere čím se bude lečit ,nebo případně čím si bude oblbovat mozek .
stát má dávat informace ,pomoc těm který to možná nevzládnou , dělat prevenci ale ne participovat na tom obchodě kterej třeba z trávy udělal drogu místo toho aby vnímana jako lečivá bylina . Nikdo snad nezpochybnuje ted že daleko významější je ta lečivá čast one rostliny než to že si po tom trochu motá škeble :)

dejte lidem možnost si pěstovat ,a seminka do každe rodiny a pak zmizí černý trh s trávou ,protože jen magor by platil 2 kila za 1 g když to má za par bobku hnoje a slunce na zahradě .
učme lidi být zase samostní v jejich rozhodovaní jako to bylo kdysi . konopí rosto skoro na každe zahradě a nepamatuji se že by to zpusobovale velké problemy v období začatku naši země :)
jinak myšlenka toho že by uvedomělí lide zkoušeli ony tripy pod dozerem guru je stará jako lidstvo samo už od dob šamanů
a já myslím že takové lidi by si každý musel najít sam aby si opravdu zažil to co chce a v klatním podání ,ale stát by neměl být ten kdo mu ukazuje cestu do které ordinace :)
to by ztratilo to kouzlo .
Tito uživatelé poděkovali autorovi Martin.Kaleta za příspěvky (celkem 2):
MrdBrd, Michal.Ketner
poDporuji bezpodmínečný ZDRAVÝ ROZUM!
Uživatelský avatar
MrdBrd
Návštěvník – nepatří k Pirátům
Příspěvky: 327
Registrován: 04 úno 2013, 09:28
Profese: občan
Dal poděkování: 81 poděkování
Dostal poděkování: 150 poděkování

Re: Rozpracování bodu: Drogy

Příspěvek od MrdBrd »

Josef Kadlecek píše:
MrdBrd píše:... Myslím,že mentalita lidí v naší zemi ještě neuzrála pro legalizaci drog.
No, ona není zralá ani na represi, spojenou s momentální ilegalitou drog. Nedomnívám se, že všechno to, co nikdo nevidí a stojí neuvěřitelně gigantický balík peněz (školení policajtů, výcvik psů - ale to jsou jen špičičky tohoto neuvěřitelně rozvinutého byznysu, který si bez skrupulí dovolím tvrdit, že státu dodávají mafie) !
Kdyby se tohle naráz zrušilo, to by byly zástupy lidí bez práce. Něco jako estébáci po listopadu...
A teď se pojďme zamyslet nad tím, že by se stejná suma lidí (tím neříkám stejní lidé !) profesionálně věnovala osvětě.
----------------------------------------
Vždyť kdo a kdy vymyslel, že drogy jsou ilegální ?

Prosím o odpověď na tuto otázku (nebudu nikomu podsouvat, že to byl katolický fanatismus).
Represe v našem státě je minimální,stačí se jen podívat na svodky z kždého dne kolik bylo na silnicích provedeno alko testů a kolik testů na drogy,je to nepoměr,několik tisíc proti ani né desítkám.
naopak do prevence se rvou miliardy a jaký je výsledek,závislých přibývá.
Já osobně nemám nic proti tomu aby lidé využívali možnosti bylin jak k léčbě tak k povyražení,ale musí pak nést zodpovědnost za své činy.A když tady někdo píše o tom,že by se měli zlegalizovat všechny drogy,stejně jako alkohol,vzpomenu si kolik jsem viděl drogami zničených osudů a říkámsi,bude to lepší,když to bude legální?? Ne nebude.
A kdo a kde vymyslel,že drogy jsou nelegální?? Nevím,ale vím,že ani v minulosti nebyly drogy kdoví jak rozšířené,používali se k obřadům a né jen tak pro pobavení.
Jinak doporučoval bych navštívit Somálsko,až uvidíte policajty na celnici žvýkat to svoje mojo a dojde vám,že je jen na nich a jak jsou sjetí zdali vás podřežou,zastřelí nebo nechaj jít dojde vám jaký jsou volně přístupné drogy problém.
Tito uživatelé poděkovali autorovi MrdBrd za příspěvky (celkem 2):
Martin.Kaleta, Petr.Nemecek
Uživatelský avatar
Michal.Ketner
Republikový výbor
Příspěvky: 2897
Registrován: 09 pro 2012, 13:16
Profese: Panda všeho druhu
Dal poděkování: 1910 poděkování
Dostal poděkování: 3394 poděkování

Re: Rozpracování bodu: Drogy

Příspěvek od Michal.Ketner »

Důvodu pro nepovolení je tu více , tipoval bych to na lobbisty velkých pivovarů , bylo by evidentní že by jim to snížilo o něco byznys.
A k těm vyrokům o drogách co tu probíhaj. Drogy nejsou špatné, špatní jsou lidé co je neumí brát.
Naposledy upravil(a) Michal.Ketner dne 11 úno 2013, 14:53, celkem upraveno 1 x.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Michal.Ketner za příspěvky (celkem 6):
Martin.Kaleta, Ondrej.Profant, Josef.Kadlecek, Hurvajz.jr, Michal_Wagner, V__

Nejhorsi je lidska ublíženost :fet:

Sebeonanující popisky jaký mám funkce a jak jsem důležitej. :fet:

Uživatelský avatar
MrdBrd
Návštěvník – nepatří k Pirátům
Příspěvky: 327
Registrován: 04 úno 2013, 09:28
Profese: občan
Dal poděkování: 81 poděkování
Dostal poděkování: 150 poděkování

Re: Rozpracování bodu: Drogy

Příspěvek od MrdBrd »

ostudalidstva píše:Důvodu pro nepovolení je tu více , tipoval bych to na lobbisty velkých pivovarů , bylo by evidentní že by jim to snížilo o něco byznys.
A k těm vyrokům o drgách co tu probíhaj. Drogy nejsou špatné, špatní jsou lidé co je neumí brát.
Hezkej výrok na konci :).Ale nesedí mi to třebas na heroin:),ten se jaksi nedá brát rozumně .)
Hurvajz.jr
Návštěvník – nepatří k Pirátům
Příspěvky: 132
Registrován: 07 úno 2012, 10:31
Profese: elektrikář - manager
Bydliště: Kostelec nad Černými lesy
Dal poděkování: 367 poděkování
Dostal poděkování: 88 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Rozpracování bodu: Drogy

Příspěvek od Hurvajz.jr »

Obavam se ze to co si tu kreslite dost dobre nejde by se nejdrive muselo odstoupit od mnoha mezinarodnich smluv

http://www.google.cz/url?sa=t&rct=j&q=& ... 0656,d.bGE
Tito uživatelé poděkovali autorovi Hurvajz.jr za příspěvky (celkem 2):
MrdBrd, V__
Uživatelský avatar
Michal.Ketner
Republikový výbor
Příspěvky: 2897
Registrován: 09 pro 2012, 13:16
Profese: Panda všeho druhu
Dal poděkování: 1910 poděkování
Dostal poděkování: 3394 poděkování

Re: Rozpracování bodu: Drogy

Příspěvek od Michal.Ketner »

MrdBrd píše:
ostudalidstva píše:Důvodu pro nepovolení je tu více , tipoval bych to na lobbisty velkých pivovarů , bylo by evidentní že by jim to snížilo o něco byznys.
A k těm vyrokům o drgách co tu probíhaj. Drogy nejsou špatné, špatní jsou lidé co je neumí brát.
Hezkej výrok na konci :).Ale nesedí mi to třebas na heroin:),ten se jaksi nedá brát rozumně .)
vzhledem k tomu, že s ním osobní zkušenost nemám , nemůžu soudit , ale četl jsem o tom , že bylo i zaznamenáno občasné použití bez odvykacích příznaků,
ale tak je to furt o tom člověku , vždyt i heroin je původně snad lék na kašel , když má někdo potom tendenci si prostě vykašit ,tak to udělá tak jako tak, ta droga je jen ,,nevinná obět" a když se zatím ohlédnu, tak když bude dostatečně chtít tak to na alkoholu také zvládne jako nic a ten je legální
Tito uživatelé poděkovali autorovi Michal.Ketner za příspěvky (celkem 2):
MrdBrd, V__

Nejhorsi je lidska ublíženost :fet:

Sebeonanující popisky jaký mám funkce a jak jsem důležitej. :fet:

Martin.Kaleta
Návštěvník – nepatří k Pirátům
Příspěvky: 432
Registrován: 20 bře 2012, 23:29
Profese: podnikatel
Dal poděkování: 251 poděkování
Dostal poděkování: 228 poděkování

Re: Rozpracování bodu: Drogy

Příspěvek od Martin.Kaleta »

Hurvajz.jr píše:Obavam se ze to co si tu kreslite dost dobre nejde by se nejdrive muselo odstoupit od mnoha mezinarodnich smluv

http://www.google.cz/url?sa=t&rct=j&q=& ... 0656,d.bGE

od tech smluv o drogách které v mnohých případech CZ jeste ani neratifikovalo ??
bohužel naše stavajicí pravní uprava je naprostý paskvil a to zaměrně . kdyby kdosi cosi dělal aspon s tímto ,udělal by lepe než to prodavat nemocným duchodcum za tvrdou vatu .
A nevidím jakýkoli duvod proč od někud nevystoupit pokud to bude mít logický důvod proč .
většina těch mezinarodních smluv je stejně paskvil kterej má jen kohosi omezovat .
jejich smlouvy maji pro nas obyč piráty váhu asi jako sepsaní ACTA . je to kravina na entou tak proč to podepisovat ..či proč nevystoupit .

změna společnosti sebou musí přinašet i bouraní ruzných mýtu a předsudku a to že nejaká smlouva k něčemu je , je jeden z nich .

a je třeba si uvědomit že v tomto oboru jsou všechny smlouvy postavene prohibičně --tedy je to zlé .
takove smyšlene pohadky z dob kdy potřebovala jedna loby cosi přejet ,jsou už davno zastarale a už jen to že mladež se mě na ulici ptá jestli nemam na brko ,misto jestli nemam cígo . holt jiná doba potřebuje nové přístupy .
Tito uživatelé poděkovali autorovi Martin.Kaleta za příspěvek:
V__
poDporuji bezpodmínečný ZDRAVÝ ROZUM!
Zamčeno

Zpět na „Návykové chování“