Petice za zachování názvu strany

Diskuse členů a příznivců o věcech přesahujících působnost orgánů, netýkajících se programu nebo o straně jako celku.

Moderátor: Odbor - administrativni

Pravidla fóra
Než napíšete nový příspěvek, zamyslete se, zda má takovou hodnotu, aby ho musely číst stovky lidí.
  • Aktuální politické kauzy lze řešit v příslušné části veřejné diskuze.
  • Části programu, současné či budoucí, diskutujte na fóru Pirátský program.
  • Podání orgánům a jednoduché návrhy čiňte v příslušné podatelně.
  • Pokud chcete něco rozhodnout(usnést, zvolit, odvolat, přijmout), podejte členský podnět. Ale nejdřív zvažte, jestli by na to nestačil třeba republikový výbor.
  • Povídat o čemkoli si můžete v Podpalubí, což je skrytá část fóra otevřená všem zájemcům. (Je třeba se přidat do skupiny "Zobrazit - Podpalubí".)
Dodržujte prosím pravidla fóra.
Zamčeno
Jana.Syrovatkova
Člen KS Praha
Příspěvky: 2827
Registrován: 04 zář 2009, 14:34
Profese: finanční specialista
Bydliště: trvalé Úvaly u Prahy, přechodné Praha 7, Holešovice
Dal poděkování: 567 poděkování
Dostal poděkování: 2132 poděkování

Petice za zachování názvu strany

Příspěvek od Jana.Syrovatkova »

Zdravím,

RV má na stole změnu názvu strany na Pirátská strana, přitom pro pozměňovací návrh v Pirátské identitě pro užití značky ČPS, Piráti a používání názvů Česká pirátská strana i Pirátská strana hlasovalo 23 lidí. 14 bylo proti, u 20 neznáme zda se jen zdrželi nebo byli proti (hlasovali pro jiné návrhy a pro tento ne). O tento bod se nyní opírá navrhovaná změna názvu strany.

Jméno firmy bývá často něco, co se kupuje za velké peníze. A my ho prostě 2 roky budujeme a pak ho jen tak opustíme a začneme budovat nové jméno. Hrdě jsem říkala, že Česká pirátská strana je členem mezinárodního sdružení Pirástkých stran. Co z toho zbyde? Pirátská strana je členem mezinárodního sdružení Pirátských stran.

Pokud nás bude aspoň 33, tak se dá vyvolat hlasování CF a ukázat, jak se ke změně názvu strany staví členové.

Na druhou stranu - jednací řád pečlivě vypisuje, jak se hlasuje o osobnostních otázkách, ale nepodařilo se mi zjistit, jak se hlasuje, jde-li o změnu stanov (dokonce jsem tam ani nenašla to, co běžně používáme, že když se dává pozměňovací návrh, musí být pro nadpoloviční většina hlasujících, tzn. zdržel se = ne). Pokud někdo víte, kde v předpisech to je, dejte vědět. Jinak takový standard bývá, že stanovy jsou jako ústava, takže je potřeba 2/3 hlasujících (a to by vzhledem k výše uvedenému hlasování nemuselo být).

Tak kdo jste za zachování názvu strany, přičítejte prosím počet - já jsem 1.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Jana.Syrovatkova za příspěvky (celkem 4):
Petr.Bajgar, Jiri Vontroba, Evzen.Boura, Jaroslav.Kucera

Uživatelský avatar
Adam.Soukal
Uživatel fóra – není člen Pirátů
Příspěvky: 4075
Registrován: 05 črc 2009, 12:49
Profese: právník
Dal poděkování: 1939 poděkování
Dostal poděkování: 2650 poděkování

Re: Petice za zachování názvu strany

Příspěvek od Adam.Soukal »

1, prosím číst, myslet a pak hysterčit. RV má o tomto jednat, a pak se bude hlasovat, zda doporučuje CF hlasovat o změně názvu. Takže tak.
Připomínám, že výstupem tohoto jednání může být pouze předložení návrhu CF, měnit název strany není v kompetenci RV.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Adam.Soukal za příspěvky (celkem 3):
Ondrej.Profant, Mikulas.Ferjencik, Marcel.Kolaja

Jana.Syrovatkova
Člen KS Praha
Příspěvky: 2827
Registrován: 04 zář 2009, 14:34
Profese: finanční specialista
Bydliště: trvalé Úvaly u Prahy, přechodné Praha 7, Holešovice
Dal poděkování: 567 poděkování
Dostal poděkování: 2132 poděkování

Re: Petice za zachování názvu strany

Příspěvek od Jana.Syrovatkova »

Ano, RV má jednat - toto je i vhodný způsob, jak dát RV najevo, že se mi nelíbi, o čem jedná.

To je jako bych řekla, že Evropský parlament má teprve jednat - a tudíž můžeme čekat, až dojedná. Nebo že o změně autorského zákona se teprve jedná a tudíž není třeba hysterčit, že to třeba vůbec neschválí. A popravdě mi to přijde jako vaření žáby zaživa - přijít v lednu s nápadem na změnu jména strany, tak si asi budu ťukat na čelo a říkat, že někdo zešílel a nebudu to řešit. Někteří členové stále ještě tvrdí, že to se jen tak blbne a není třeba se tím zabývat, že jsou mnohem důležitější věci a toto ignorují. Jenže já mám pocit, že možné je fakt všechno a jako si pomalu zvykáme na kamery na ulicích, tak za chvíli bude vlastně v pořádku změnit jméno strany, vyměnit vlajku z České na Rakousko-Uherskou a jen se klepat, aby nás náhodou někdo nenařknul, že jsme Češi.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Jana.Syrovatkova za příspěvky (celkem 3):
Petr.Vileta, Jiri Vontroba, Jaroslav.Kucera

Uživatelský avatar
Ondrej.Polansky
Poslanec Parlamentu ČR
Příspěvky: 1091
Registrován: 12 čer 2009, 12:13
Profese: ---
Bydliště: Dr. Šmerala, Ostrava
Dal poděkování: 1191 poděkování
Dostal poděkování: 947 poděkování

Re: Petice za zachování názvu strany

Příspěvek od Ondrej.Polansky »

Vážení přátelé,

předem bych rád uvedl to, že změnu názvu strany obecně vítám. Je zcela v souladu s tendencemi celého pirátského hnutí, a určitě by k ní mělo časem dojít.

Ne však za současných okolností. Měl-li bych celou současnou akci pojmenovat jedním jediným slovem, nejpříhodnější bude asi naprostá zbrklost. Celé to vzniklo tak, že několik kluků odjelo na PPI, při čemž se vrátili natěšení z tamější atmosféry, a rozhodli se, že je potřeba něco udělat i tady doma. Až sem je to v pořádku.

Vysvětlí mi ale někdo, proč už za necelé dva měsíce po tom se musí hlasovat o změně názvu strany (byť jenom na úrovni RV)? Kam tak strašně spěcháte? Přejmenování strany je velmi vážný a vlastně nevratný krok. Děsím se především té rychlosti s jakou se koná. Bohužel se opět projevuje ten ryze český úřednický nešvar, že se snažíme být evropštější než evropané.

Kdyby přejmenovací iniciativa přišla např. z PPI pro všechny, byl by to logický krok a dal by se tak i medializovat. Takhle budem za bandu šašků, kteří se přejmenovávají proto, že nevědí kudy dál.

Co mě však asi děsí nejvíce je to, že zcela už delší dobu přestávám rozumět tomu, co se ve straně vlastně děje. Cítím se, a myslím právem být podveden a vyloučen z nejen rozhodování, ale i z diskuse. Jedno pár dní aktivní vlákno na fóru nepovažuji za dostatečnou diskusi. Neumím si vysvětlit, proč se poslední půlrok cítím tak, že bývám čím dál častěji postaven před hotovou věc.

Podívejte se na to z mého pohledu: nejprve se vůbec nic neděje, a poté najednou nejprve proběhne bez širší (pár dní trvající rozprava na fóru prostě není dostatečná na to, abych si zvládl udělat názor) diskuse hlasování o tom, že bychom si měli říkat jen piráti. No bezva. Jenže hned o týden později už se operuje s tím, že je blbost abychom si nějak říkali, a jinak se jmenovali, a že se tedy přejmenujeme. Co TOHLE je za špatný vtip?

Nápadem na kompletní změnu značky, tedy názvu i grafiky se hrstka lidí začala vážněji zabývat až teď, tedy na jaře 2011. Pokud už v létě 2011 bude strana přejmenovaná (což je asi cílem), bez toho, abychom se alespoň jednou v dostatečném předstihu v plénu s předkladateli návrhu vůbec osobně sešli, je prostě myslím něco hodně špatně. Znovu se ptám. Kam tak kvaltujete? Něco nám utíká?
Tito uživatelé poděkovali autorovi Ondrej.Polansky za příspěvky (celkem 6):
Martin.Kucera, Tomas Fuksa, Petr.Bajgar, Petr.Vileta, Jiri Vontroba, Jaroslav.Kucera
tel. +420608584090
email: ondrej<tečka>polansky<zavináč>pirati<tečka>cz
------------------------------------------------
"Každá společnost, která je ochotna vzdát se soukromí, aby získala bezpečí, si nezaslouží ani jedno - a přijde o obé." Benjamin Franklin

Ivan.Bartos
Předseda strany
Příspěvky: 10028
Registrován: 11 čer 2009, 09:44
Profese: Senior Oracle Database Engineer / Functi
Bydliště: U Botiče 1390/3, Praha 4 - Michle, 14000
Dal poděkování: 4162 poděkování
Dostal poděkování: 16528 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Petice za zachování názvu strany

Příspěvek od Ivan.Bartos »

. Sry. Psáno z mobilu.Ondřeji. V tomto nemáš pravdu. Problém pirátské identity se řeší již nejméně půl roku. S ppi to má společne maximálně to, že jsme se tam ujistili, ze identifikace s piratskym hnutím worldwide je zadouci. Vznik pirátského klíče, identifikace hodnot, způsob jejich komunikace, to vše je nás problém. Ano, když se někdo do procesu nazapojil, stojí nyní třeba před hotovou věcí. Čekám více takových reakcí. Ale to, ze na to lidé prdi, a ozvou se až post, je asi standard i u piratu. Vše probíhá maximálně demokraticky. Pokud hlasovalo pouze 70 lidí, je to holt zbytku jedno. Ze to vytáhnou nyní, a ze jich bude, je IMHO přesně to zneužívání demokracie. X lidí na necem maka a když je výsledek teď se x+1 ozve , ze takto ne. A jedeme znova. Kde byla Jana, když se to diskutovalo, no offence, kde jsi byl ty?
Tito uživatelé poděkovali autorovi Ivan.Bartos za příspěvky (celkem 3):
Ondrej.Profant, Filip.Krska, Marcel.Kolaja
předseda Pirátů
ivan.bartos@pirati.cz

Uživatelský avatar
Martin.Kucera
Republikové předsednictvo
Příspěvky: 15211
Registrován: 23 dub 2009, 16:41
Profese: nakladatel
Dal poděkování: 2160 poděkování
Dostal poděkování: 25741 poděkování

Re: Petice za zachování názvu strany

Příspěvek od Martin.Kucera »

Priznam se, ze uz se v tom prestavam orientovat. Kdyz se pred ani ne tremi tydny hlasovalo o Piratske identite, prvni dva body byly tyto:
1. Celostátní fórum schvaluje Pirátskou identitu a její součástky jako komunikační strategii České pirátské strany.
2. Celostátní fórum stanovuje za název značky označení Pirátská strana a jako zkratku značky označení Piráti. Název strany a její zkratka se v komunikaci použijí, pokud jde o rozlišení mezi Pirátskými stranami v různých zemích.
a tak nejak z nich vyplyva zachovani stavajiciho nazvu strany.
A v podstate vzapeti po schvaleni PI s vyse uvedenymi body zacne RV projednavat zmenu nazvu strany? Nedivim se ze to Jana oznacuje jako vareni zaby.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Martin.Kucera za příspěvky (celkem 5):
Tomas.Vymazal, Petr.Bajgar, Jan.Wagner, Jiri Vontroba, Jaroslav.Kucera
tel.: +420 778 702 711; (NEPIŠTE MI NA FACEBOOKU, TÉMĚŘ TAM NECHODÍM)
Jak jednoduchý by byl svět, kdybychom četli a dělali věci hned správně. :) -- Lucie Spáčilová

Uživatelský avatar
Jakub.Michalek
Poslanec Parlamentu ČR
Příspěvky: 11771
Registrován: 22 čer 2009, 14:54
Profese: poslanec
Bydliště: Žižkov - Praha 3
Dal poděkování: 5071 poděkování
Dostal poděkování: 18559 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Petice za zachování názvu strany

Příspěvek od Jakub.Michalek »

Martin Kucera píše:A v podstate vzapeti po schvaleni PI s vyse uvedenymi body zacne RV projednavat zmenu nazvu strany? Nedivim se ze to Jana oznacuje jako vareni zaby.
Já také nesouhlasím, aby se tím teď republikový výbor zabýval, když ještě nejsou žádné zkušenosti s praktickým použitím a není připraven grafický manuál. Myslím, že to Marcel uspěchal a jednání ani nebylo pravděpodobně řádně svoláno.

To, že část lidí je proti zkrácení názvu strany, část je pro, je všeobecně známá věc a pokud si chtějí odpůrci zkrácení sepsat petici, tak v tom nevidím problém.

Problém je v tvrzeních, které tu zaznívají. Tomu, proč Ondřej Polanský argumentuje lidmi nebo dokonce nějakým "výletem" na mezinárodní konferenci, nerozumím. Bavme se věcně a osobní útoky nechme dětem ze třetí třídy.
Jana Syrovatkova píše:Na druhou stranu - jednací řád pečlivě vypisuje, jak se hlasuje o osobnostních otázkách, ale nepodařilo se mi zjistit, jak se hlasuje, jde-li o změnu stanov (dokonce jsem tam ani nenašla to, co běžně používáme, že když se dává pozměňovací návrh, musí být pro nadpoloviční většina hlasujících, tzn. zdržel se = ne). Pokud někdo víte, kde v předpisech to je, dejte vědět. Jinak takový standard bývá, že stanovy jsou jako ústava, takže je potřeba 2/3 hlasujících (a to by vzhledem k výše uvedenému hlasování nemuselo být).
Ano, je to totiž přímo ve stanovách. http://www.ceskapiratskastrana.cz/wiki/ ... cne_zasady
(5) Návrhy označené za zásadní vyžadují schválení více než třípětinovou většinou. Přijaté zásadní návrhy lze měnit jen dalším zásadním návrhem. Stanovy lze měnit pouze na základě zásadního návrhu na zasedání.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Jakub.Michalek za příspěvky (celkem 3):
Tomas.Vymazal, Filip.Krska, Ivan.Bartos
Jakub Michálek, předseda poslaneckého klubu Pirátů, vedoucí resortního týmu Spravedlnost
Prosím obracejte se přednostně na poslance dle resortu či gesce. Na mě se prosím obracejte e-mailem, v akutních věcech po telefonu.
Šance pro nové nápady!

Jana.Syrovatkova
Člen KS Praha
Příspěvky: 2827
Registrován: 04 zář 2009, 14:34
Profese: finanční specialista
Bydliště: trvalé Úvaly u Prahy, přechodné Praha 7, Holešovice
Dal poděkování: 567 poděkování
Dostal poděkování: 2132 poděkování

Re: Petice za zachování názvu strany

Příspěvek od Jana.Syrovatkova »

Ivan Bartos píše:Kde byla Jana, když se to diskutovalo, no offence, kde jsi byl ty?
Od toho, co jsem si všimla, že někdo chce měnit znak ČPS a od toho, co jsem pochopila, že z návrhů mohou výplývat podobné z mého pohledu šílenosti jako změna názvu strany, začla jsem být poměrně aktivní. Fórum čtu poměrně pravidelně, takže možnost, že by mi něco uteklo sice je, ale malá. Ale těší mě, že si toho všímáš až teď. Už jsem si skoro říkala, zda s tím nejsem otravná příliš. Zjevně zatím nikoli :-).

A ano, to je demokracie - že i když někdo dlouho připravuje např. projekt golfového hřiště místo parku, tak když se to lidi dozví, tak proti tomu bojují. Tady to je stejné.

Citát nejmenovaných pirátů: "Nechápu, co řeší." ... "Když se někomu nelíbí česká vlajka, tak patří na psychiatrii." BTW nehlasoval ani o Pirátské identitě, protože to jsou podle něj nesmyslné podružné věci, kterými není třeba se zabývat a jsou tu věci mnohem důležitější. To je podobné jako s kopírovacím zákonem - dost lidí věnovalo mnoho energie a času na jeho pozměňovací návrh, na prodloužení práv, na vylepšení situace monopolních svazů. Plno lidí to ignoruje, protože se jich to (z jejich pohledu) netýká. A je tu parta buřičů, kteří říkají, že to je špatně - a ty, co to ignorují, upozorňují, že pokud se neozvou, můžou se pak ještě divit. Štěstím v ČPS je, že dokud jsem členem, mám hlasovací právo a tudíž i jiné možnosti než jen se bouřit a pokoušet se přesvědčit poslance.

Díky, Jakube, za ten citát ohledně hlasování - stanovy jsem procházela, nevšimla si a pečlivěji jsem pak prošla jednací řád, kde se řešily ty osobnostní věci. Pokud budou 3/5 hlasujících chtít opravdu změnu názvu strany, asi to tak má být.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Jana.Syrovatkova za příspěvky (celkem 2):
Petr.Bajgar, Jiri Vontroba

Uživatelský avatar
Roman.Kucera
Místní předsednictvo
Příspěvky: 15130
Registrován: 14 zář 2010, 10:04
Profese: IT
Bydliště: Praha, Letná
Dal poděkování: 9697 poděkování
Dostal poděkování: 17452 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Petice za zachování názvu strany

Příspěvek od Roman.Kucera »

Můžu jen nezaujatě přisvědčit, že Identita se řešila již na podzim v Alfu a že se tam občas zmínila i EVENTUÁLNÍ změna názvu jako námět k diskusi do budoucna. Není to tedy zdaleka otázka JARA.
Kdo chvíli stál, již stojí opodál :-)
Tito uživatelé poděkovali autorovi Roman.Kucera za příspěvek:
Marcel.Kolaja
Pirátem se člověk nestává, pirátem se rodí!

Uživatelský avatar
Zdenek.Stepanek
Člen KS Ústecký kraj
Příspěvky: 3516
Registrován: 25 črc 2009, 22:46
Profese: IT Expert
Bydliště: Varnsdorf
Dal poděkování: 1478 poděkování
Dostal poděkování: 2948 poděkování

Re: Petice za zachování názvu strany

Příspěvek od Zdenek.Stepanek »

Jenze, zmena nazvu strany a zmena loga, _byla zminena jako jedna z eventualit do budoucna_ !!! A ted je to tady jako naprosto hotova vec a s tim ostre nesouhlasim.

Jsem proti zmene nazvu strany i proti zasadni zmene loga.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Zdenek.Stepanek za příspěvky (celkem 3):
Petr.Bajgar, Jiri Vontroba, Jaroslav.Kucera
Nerušit, porušuju kopírovací monopol EMI Music...

Zdeněk Štěpánek, 776 189 619
„Stát vypíše nové daně, - Čech se bude dříti na ně,
Neb mu brání mozku lenost - vidět svoji zotročenost..“
F. Gellner

Zamčeno

Zpět na „Vnitrostranická diskuse“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 host