Ideový dokument Mladého Pirátstva

Fórum pro práci týmu Mladého Pirátstva.


Moderátoři: Předsedající, Rada Mladého Pirátstva

Odpovědět
Uživatelský avatar
Samuel.Enenkl
Člen KS Moravskoslezský kraj
Příspěvky: 28
Registrován: 31 říj 2022, 08:20
Bydliště: Ostrava
Dal poděkování: 14 poděkování
Dostal poděkování: 29 poděkování

Ideový dokument Mladého Pirátstva

Příspěvek od Samuel.Enenkl »

Vážené členstvo Mladého Pirátstva,

naší organizaci dlouhodobě schází dokument, který by sdružoval naše hlavní politické priority. Proto přicházím s návrhem vytvoření Ideového dokumentu Mladého Pirátstva.

Tyto priority by byly semi-konkrétní cíle. Například jedna z priorit by mohla vycházet z projektu Vejška k nezaplacení, což by znamenalo že bychom si v Ideovém dokumentu stanovili, že jsme pro dostupné a důstojné vysokoškolské bydlení a vysvětlili v pár větách, o co usilujeme v rámci této priority.

Takto bychom kolektivně na setkání či v rámci pracovní skupiny seskupili nejvýše pět priorit, které budou reprezentovat priority, za kterými Mladé Pirátstvo stojí a které chce prosazovat. O znění tohoto dokumentu by se pak hlasovalo na fóru Mladého Pirátstva.

Proč Ideový dokument Mladého Pirátstva potřebujeme?

Pomůže nám k cílené prezentaci MP. Zjednodušíme si odpovědi na otázku “Za čím Mladé Pirátstvo stojí?” a my jako kolektiv budeme s našimi hlavními prioritami srozuměni - budeme mít k dispozici konkrétnější věty. Ukáže nám, co je pro nás zásadní při reprezentaci Mladého Pirátstva navenek, ale i při debatách uvnitř strany.

Aby tento dokument byl stále aktuální a reprezentoval hlavní priority členstva Mladého Pirátstva, aktualizoval by se nejméně jednou za dva roky.

Děkuji za váš čas a zájem.
Věřím, že projekt nalezne podporovatele i konstruktivní kritiky.

Tito uživatelé poděkovali autorovi Samuel.Enenkl za příspěvky (celkem 8):
Tomas.Jurica, Jan.Borovicka, Jakub.Stoces, Ayudh.Ray, miladuska, Ellen.Kovacikova, Jan.Grzegorz, vojtavengrin
Uživatelský avatar
Ellen.Kovacikova
Místní předsednictvo
Příspěvky: 42
Registrován: 04 bře 2023, 12:45
Dal poděkování: 43 poděkování
Dostal poděkování: 25 poděkování

Re: Ideový dokument Mladého Pirátstva

Příspěvek od Ellen.Kovacikova »

Milé členstvo Piráctva,
návrh Sama podporuji a považuji za důležité, aby Mladé Pirátstvo mělo dokument, který jasně a srozumitelně shrne, za čím stojíme, jaké máme priority a čemu se věnujeme. Takový materiál by byl klíčový nejen pro jednotné mediální výstupy směrem ven, ale také pro naši vnitrostranickou prezentaci. Novinářstvu, zájemstvu i kolegům a kolegyním by díky němu bylo hned jasné, co Mladé Pirátstvo představuje.

Dokument by nám navíc usnadnil odpovídat na otázky – třeba v hospodě nebo na schůzce – proč je MP důležité, za čím si stojí a jaká je jeho činnost. Všichni bychom měli jasný a jednotný základ, od kterého bychom se mohli odrazit.

Ze zkušeností s představováním MP v Pardubickém kraji nebo v MS Praha 2 vím, že takový dokument často chybí. Nejednou se mě členové nebo členky Pirátů ptali na priority a témata MP a já jsem neměla po ruce konsenzuální a ucelený seznam, který by je stručně a výstižně shrnoval.

Vím, že seznam našich témat už byl dříve komunikován, ale věřím, že by stálo za to ho rozvinout do uceleného dokumentu. Ten by mohl zahrnovat nejen naše priority, ale také krátké představení naší činnosti, například projekty jako Vejška k nezaplacení, Komunální program pro mladé nebo Cyklus není luxus. Dokument by zároveň mohl být hlavním nástrojem naší prezentace – třeba i na webu.

Návrh dalšího postupu
Souhlasím s návrhem Samuela, že by bylo vhodné vytvořit pracovní skupinu, která by dokument připravila. Tato skupina by:

  • Sbírala podněty od členů: Například přes signal chat nebo online dotazník.

  • Formulovala priority: Na základě návrhů by vybrala 3–10 hlavních témat s krátkým vysvětlením.

  • Navrhla strukturu dokumentu: Včetně vize MP, hlavních priorit, dosavadních úspěchů a možností zapojení.

  • Předložila návrh k hlasování: Dokument by prošel diskuzí a hlasováním na fóru MP.

Po schválení by dokument sloužil jako klíčový prezentační materiál a jak navrhuje Sam, aktualizovali bychom ho např. každé dva roky, kde by mohla stejná nebo jiná pracovní skupina opět opakovat podobný proces.

Tito uživatelé poděkovali autorovi Ellen.Kovacikova za příspěvky (celkem 4):
Jan.Borovicka, Samuel.Enenkl, Jan.Grzegorz, vojtavengrin
Uživatelský avatar
Katerina.Stojanova
Místní předsednictvo
Příspěvky: 1010
Registrován: 29 říj 2017, 11:54
Profese: studentka práv
Dal poděkování: 327 poděkování
Dostal poděkování: 762 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Ideový dokument Mladého Pirátstva

Příspěvek od Katerina.Stojanova »

Ahoj všem,
omlouvám se, že píšu až teď, ale teprve včera se nám povedlo sejít hromadně s Radou a probrat kolektivně mj. tento nápad, takže k resumé technicky i prakticky, jak nad tím uvažujeme:

Mladé Pirástvo se v součanosti řídí primárně vlastním Jednacím řádem a Organizačním řádem.

Jednací řád ve svém čl. II explicitně upravuje cíle a účel naší činnosti, ve čl. 2 je pak taxativní výčet našich směrodatných aktivit:

Čl. II Cíle a účel činnosti

Cílem Mladého Pirátstva je na prvním místě všeobecně podporovat aktivní občanství mladých lidí.
Mladé Pirátstvo chce svou aktivitou prosazovat a podporovat
a) svobodný přístup jednotlivců k informacím,
b) ochranu soukromí jednotlivce,
c) svobodu slova a vyjadřování,
d) svobodná díla, software a standardy,
e) demokracii, humanismus a maximální zapojení veřejnosti do rozhodování,
f) transparentní veřejný sektor,
g) podporu vzdělávání a vědeckých institucí,
h) solidaritu a toleranci mezi mladými lidmi,
i) ochranu životního prostředí.
Mladé Pirátstvo chtějí všemi zákonnými prostředky bojovat proti
a) zneužívání zákonů k omezování svobody,
b) cenzuře, násilí, rasismu, šikaně, strachu, nejistotě a pochybám ve společnosti a proti potlačování lidských práv.

Jde o předpis závazný nejen pro členstvo, ale samozřejmě i pro Radu, která na jeho podkladu připravuje nejen podobu našich vnějších projektů, ale řídí se jí i při naší mediální komunikaci (kdykoliv v součinnosti s MO odpovídám na podobu činnosti MP - naposledy před 14 dny pro iDnes - vždy vycházíme z tohoto ustanovení.) Jde o předpis veřejnosti přístupný a představujeme ho i našemu nováčstvu v pravidelných setkáních (jedno z nich se odehraje zrovna zítra).

Organizační řád nedávno prošel v RV směrem k nám výraznou novelizací, kdy naše fungování a činnost ve straně zakotvil v § 24a. Zejm. odst. 5 písm. d) a e) tohoto ustanovení hovoří o povinnosti naší činnosti v souladu se strategií a programem strany.

[(5) Mladé Pirátstvo:

a) ve spolupráci s personálním odborem vytváří prostředí pro zapojení zájemců z řad členů a registrovaných příznivců do činnosti strany,
b) pod dohledem (viz § 6) republikového předsednictva komunikuje a vede politická jednání s mládežnickými organizacemi v ČR,
c) ve spolupráci se zahraničním odborem komunikuje a vyjednává s mládežnickými organizacemi v zahraničí,
d) vykonává práva vyplývajících z členství strany v jiných organizacích podle bodů b) a c) – v souladu s programem a strategií strany,
e) v těsné spolupráci s mediálním odborem komunikuje s veřejností a sdělovacími prostředky cílené na mladé v souladu se strategií a programem strany,
f) nevstupuje do vnitrostranických osobnostních jednání a primárních voleb,
g) může připomínkovat přípravu programových dokumentů v týmech resortní sekce; nevytváří vlastní programové dokumenty.

V současné chvíli tedy existují dva zásadní předpisy, které naší činnost i ideové směřování upravují vyčerpávajícím způsobem. Mladé Pirástvo nemá samostatnou právní subjektivitu a se stranou tak tvoříme dvě spojené nádoby. Pokud tedy hovoříme o "ideovém dokumentu", který už z podstaty svého názvu ukotvuje naše ideové a hodnotové směřování, pak nelze, než se řídit již existujícím, vč. nezmíněných Stanov strany.

Ve světle výše řečeného tak, přiznám se, příliš nevidím smysl v tom, sepisovat třetí věc obdobného charakteru, která bude muset být stejně výrazně limitována a ovlivněna již dvěma existujícími dokumenty. V jejich de facto opisování nevidím žádnou přidanou hodnotu pro Mladé Pirátstvo, tím méně pro naše voličstvo. Pokud bychom se do budoucna chtěli odchýlit od nějakých ze současných bodů, nebo do něj naopak některý nově vtělit, pojďme klidně aktualizovat náš Jednací řád. Ostatně, teď k tomu byla opakovaná příležitost při probíhajících jednání o jeho novelizaci. Stejně tak jsou jen vítané nové aktivity a nápady, o co rozšířit naší veřejnou činnost.

Závěrem si dovolím ještě jednu úvahu, která zásadním způsobem vstoupila do mého postoje - strana aktuálně balancuje na hraně volitelnosti do Sněmovny (průzkumy nás řadí někam mezi 3 - 5 %). V tom jsme se jí teď urputně snažili a snažíme pomoc naší aktivitou, ať už jde o Vejšku k nezaplacení, nebo nedávno proběhnuvší Cyklus není luxus. Máme historicky největší počet zprocesovaných nováčků i žadatelů/tek o členství. Prosím, zkusme se v duchu posledních vnitrostranických debat méně zabývat sebou samými a činnostmi, které nám zaberou mnoho času, ale žádný efektivní užitek nepřinesou, a upněme více společných sil do viditelných aktivit směrem k veřejnosti. Jsem upřímně přesvědčená o tom, že by to mělo být aktuální prioritou.

Doufám, že jsem se nikoho nedotkla, nebylo to mým cílem, vím, že to všichni v našich úvahách myslíme dobře, byť se mohou lišit. Chtěla jsem jenom upřímně popsat hlavně po technické stránce současné úpravy našeho fungování, jak se to má.

Tito uživatelé poděkovali autorovi Katerina.Stojanova za příspěvky (celkem 3):
David.Chudozilov, Ayudh.Ray, Katerina.Demetrashvili

Kateřina Stojanová
-
Předsedkyně Mladého Pirátstva, místopředsedkyně MS Litoměřicko
Zastupitelka Ústeckého kraje v politickém důchodu

Jan.Grzegorz
Člen KS Moravskoslezský kraj
Příspěvky: 9
Registrován: 08 zář 2022, 21:10
Profese: student gymnázia
Dal poděkování: 2 poděkování
Dostal poděkování: 8 poděkování

Re: Ideový dokument Mladého Pirátstva

Příspěvek od Jan.Grzegorz »

Ahoj Pirátstvu,
já návrh podporuji, chápu argumenty @Katerina.Stojanova (potažmo Rady), ale cíle uvedené ve zmíněných Řádech považuji za dlouhodobé, dalo by se říct, životní nastavení.

Tento dokument má určit priority, které jsou (téměř) konkrétní - tedy chápu to tak, že si řekneme, že se následující rok(y) budeme věnovat např. bydlení, psychoaktivním látkám a menstruační chudobě a k tomu vyjmenujeme jednotlivé projekty.

Vnímám to i jako určitý výčet věcí, které budou “černé na bílém” a my si tak budeme moct i sami udělat zpětnou vazbu a říct si, zda jsme v některých prioritách pozadu, kde jsme na tom naopak dobře…

Pokud je problém s názvem “ideový” a zavání to Radě i ostatním jako snaha o odklon od ideového nastavení MP nebo strany, čemuž tak není, tak si myslím, že @Samuel.Enenkl nebude mít problém se změnou názvu na “priority pro rok xy” nebo jiný obdobný název.

Tito uživatelé poděkovali autorovi Jan.Grzegorz za příspěvek:
Jan.Borovicka
Uživatelský avatar
Samuel.Enenkl
Člen KS Moravskoslezský kraj
Příspěvky: 28
Registrován: 31 říj 2022, 08:20
Bydliště: Ostrava
Dal poděkování: 14 poděkování
Dostal poděkování: 29 poděkování

Re: Ideový dokument Mladého Pirátstva

Příspěvek od Samuel.Enenkl »

Děkuji za vyjádření Katky a zvážení tohoto návrhu radou. Musím se ale vyhradit k několika tezím, které zazněly.

Jednací řad Mladého Pirátstva ani Organizační řád strany nedává vyčerpávající náhled na to, o čem Mladé Pirátstvo je. Nemohu souhlasit s tím, že pár bodů jasně ukotvuje naše hodnoty a priority, které v Mladém Pirátstvu máme. Ideový dokument by měl za cíl konkretizovat to, o čem nám v politice jde. Jak už bylo zmíněno, tak Mladé Pirátstvo dělá několik projektů, které tlačí různé politické témata, takže se ptám, proč je nesepíšeme?

Tento dokument by sloužil jak veřejnosti, tak členům, ale i zájemcům o členství, aby si mohli udělat obrázek o tom, co jsou naše konkrétní politické priority. Když už tu zmiňujeme voliče, tak neslyšel jsem voliče být více iritován než když slyší od politických stran krátké a často prázdné fráze, které v tom Jednacím řádu máme. To neberu za špatné - dává nám to široký okruh toho v čem se můžeme soustředit, ale nikterak nám to neříká v čem se aktuálně soustředíme, nebo co aktuálně reprezentujeme směrem ke straně či veřejnosti. Toto ani nemá být v našem Jednacím řádě, kde by tato abstraktnost a širokost měla být, nýbrž kvůli toho bychom měli tento ideový dokument.

Ideový dokument má být i vystřel k motivaci budování struktur Mladého Pirátstva. Pokud si dokážeme říct, co jsou naše aktuální politické priority a aktualizovat to třeba jednou za dva roky, tak věřím, že nás napadnou další způsoby jak vyvíjet vnitřní politickou platformu a tlačit dál různé politické témata, ať už k veřejnosti nebo dovnitř strany. Dokumentace a byrokracie není vždy nutně negativní. Z osobní zkušenosti vím, že když nejsou žádné dokumenty a nikdo se nestará o uchovávání paměti organizace, tak ti kteří budou po nás, budou muset začít od začátku, protože my tu nebudeme navždy. Takže prosím, přemýšlejme o tomto aspektu, pokud chceme, aby Mladé Pirátstvo mělo stabilní růst.

Ještě jedna myšlenka zazněla a to, kde bychom se měli soustředit. Nesouhlasím s tím, že se máme soustředit jen k veřejnosti. Rozvoj a tvoření struktur vevnitř strany jdou v ruku v ruce s veřejnou politickou práci. Pokud se budeme soustředit jen na jedno, tak nám bude upadat to druhé, což jsme za poslední roky viděli. Neshazujme rozvoj vnitřních struktur Mladého Pirátstva argumentem, že bychom se měli soustředit na veřejnost a naše voliče. Můžeme dělat obojí.

Tito uživatelé poděkovali autorovi Samuel.Enenkl za příspěvky (celkem 2):
Jan.Borovicka, Jan.Podhajsky
Uživatelský avatar
Katerina.Stojanova
Místní předsednictvo
Příspěvky: 1010
Registrován: 29 říj 2017, 11:54
Profese: studentka práv
Dal poděkování: 327 poděkování
Dostal poděkování: 762 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Ideový dokument Mladého Pirátstva

Příspěvek od Katerina.Stojanova »

Samuel.Enenkl píše: 12 pro 2024, 18:54

Děkuji za vyjádření Katky a zvážení tohoto návrhu radou. Musím se ale vyhradit k několika tezím, které zazněly.

Jednací řad Mladého Pirátstva ani Organizační řád strany nedává vyčerpávající náhled na to, o čem Mladé Pirátstvo je. Nemohu souhlasit s tím, že pár bodů jasně ukotvuje naše hodnoty a priority, které v Mladém Pirátstvu máme. Ideový dokument by měl za cíl konkretizovat to, o čem nám v politice jde. Jak už bylo zmíněno, tak Mladé Pirátstvo dělá několik projektů, které tlačí různé politické témata, takže se ptám, proč je nesepíšeme?

Žádný dokument nebude nikdy podávat vyčerpávajícím způsobem, o čem Mladé Pirátstvo je, a je tomu tak dobře. Mění se totiž politické priority, mění se postavení strany na politickém trhu a v parlamentním systému, mění se vedení, mění se členská základna. I proto je náš Jednací řád vymezuje naše prioritní oblasti obecným, ale pokrývajícím způsobem, abychom v jeho limitech mohli operativně vytvářet konkrétní aktivity.

Samuel.Enenkl píše: 12 pro 2024, 18:54

Tento dokument by sloužil jak veřejnosti, tak členům, ale i zájemcům o členství, aby si mohli udělat obrázek o tom, co jsou naše konkrétní politické priority. Když už tu zmiňujeme voliče, tak neslyšel jsem voliče být více iritován než když slyší od politických stran krátké a často prázdné fráze, které v tom Jednacím řádu máme. To neberu za špatné - dává nám to široký okruh toho v čem se můžeme soustředit, ale nikterak nám to neříká v čem se aktuálně soustředíme, nebo co aktuálně reprezentujeme směrem ke straně či veřejnosti. Toto ani nemá být v našem Jednacím řádě, kde by tato abstraktnost a širokost měla být, nýbrž kvůli toho bychom měli tento ideový dokument.

Prosím, kde jsi naposledy slyšel, že by Mladé Pirátstvo bylo prezentováno "krátkými a prázdnými frázemi"? Kamkoliv jsem šla Mladé Pirátstvo prezentovat, nebo jsem odpovídala na otázky médií a voličstva v debatách, prezentovala jsem kromě našeho obecného ideového zaměření i naše konkrétní projekty a akce, které máme za sebou, nebo kterými aktuálně žijeme. Troufám si říct, že jsme aktuálně jediná mládežnická organizace, která se prezentuje konkrétními legislativními návrhy. I bez "ideového dokumentu". .) Venku je řada našich veřejných aktuálních výstupů, na které se dá donekonečna odkazovat jak před nováčky, tak před širší veřejností. Vejška k nezaplacení má vlastní tiskovku, vlastní web, vlastní výstupy z konkrétních akcí i poměrně obšírný díl podcastu. Podobně kampaň Cyklus není luxus. Všeříkající o našich aktuálních prioritách jsou pak naše profily na sociálních sítích, které jsou pravidelně udržovány infomativními grafikamy s našimi postoji k jednotlivým tématům i výstupy a pozvánky k našim projektům. To funguje současně i jako vděčnej archiv pro všechny, kteří přijdou po nás a který nevytváří potřebu neustálého jednání a hlasování nad tím, co má který seznam obsahovat. Dosud jsme dokázali naše témata tvořit organicky a pružně, a doufám si říct, že díky tomu se všechno dařilo zprocesovávat rychle a participující to dokázalo bavit. V tom byla naše velká síla oproti jiným orgánům strany, které jsou zahlcené procedurami a dokumenty, ale o jejich schopnosti přinášet a dotahovat konkrétní výstupy, by se dalo polemizovat.

Samuel.Enenkl píše: 12 pro 2024, 18:54

Ještě jedna myšlenka zazněla a to, kde bychom se měli soustředit. Nesouhlasím s tím, že se máme soustředit jen k veřejnosti. Rozvoj a tvoření struktur vevnitř strany jdou v ruku v ruce s veřejnou politickou práci. Pokud se budeme soustředit jen na jedno, tak nám bude upadat to druhé, což jsme za poslední roky viděli. Neshazujme rozvoj vnitřních struktur Mladého Pirátstva argumentem, že bychom se měli soustředit na veřejnost a naše voliče. Můžeme dělat obojí.

Já to žádným způsobem neshazuju a už vůbec nebagatelizuju. Ostatně, přebírala jsem Mladé Pirátstvo před 3 roky, kdy mělo sotva třetinovou členskou základnu, nemělo vlastní rozpočet, nemělo vlastní ukotvení v orgánech strany, nemělo vlastní administrativní správu nováčstva a procesy na jejich začlenění a ani zaběhlé komunikační kanály. Dobře jsem si tedy uvědomovala a uvědomuju důležitost neustálé práce na vnitřním fungování a každý rok se mu snažím věnovat mimořádnou pozornost - letos vzniklo krajské koordinátorstvo, pracovní týmy a zgruntu novelizujeme JdŘ. Jenom doporučuju dobře zvažovat, která z aktivit na vnitřní práci má skutečný smysl a doopravdy přináší hmatatelný užitek, a která se děje jen sama pro sebe. A přiznám se, vzhledem k tomu, co jsem popsala výše, o potřebnosti seznamu našich aktuálních projektů stále přesvědčená nejsem. Pokud má někdo pocit, že to je v aktuální situaci naprosto esenciální věc, tak necítím potřebu blokovat snahu sepsat konkrétní seznam toho, co děláme, jakkoliv se opravdu ztrácím v tom, v čem to má být takový game-changer. Ale mimochodem, strana má nového manažera kampaně Honzu Andršta, se kterým jsem se za MP už setkala, a nový britský tým stratégů. Ti by měli v následujících měsících vytipovat nejen prioritní témata pro sněmovní kampaň, kterou celá strana začne od února žít, ale vytyčit i roli MP v hypotetické kampani pro mladé, která bude centrálně řízena a ve které by, podle mě, mělo hrát MP klíčovou roli. Jestli tedy někdo trvá na tom, sepisovat naše priority, tak bych doporučila učinit tak v tandemu právě až s nimi (samozřejmě ne ve smyslu jejich aktivního zapojení, ale ve smyslu nacítění toho, co by od nás potřebovali, a jaká témata pro mladé budou v kampani a naší komunikaci klíčová), abychom mohli být užiteční a aby to takový papír zohledňoval. To se ale fakt nestane teď hned - tolik ještě dodatek k mé poznámce o prioritách dneška.

Tito uživatelé poděkovali autorovi Katerina.Stojanova za příspěvky (celkem 4):
David.Chudozilov, Katerina.Demetrashvili, Ayudh.Ray, Simon.Reizer

Kateřina Stojanová
-
Předsedkyně Mladého Pirátstva, místopředsedkyně MS Litoměřicko
Zastupitelka Ústeckého kraje v politickém důchodu

Uživatelský avatar
David.Chudozilov
Člen KS Praha
Příspěvky: 28
Registrován: 02 bře 2020, 20:12
Profese: Asist. vl. zmocněnce, student FJFI ČVUT
Dal poděkování: 12 poděkování
Dostal poděkování: 19 poděkování

Re: Ideový dokument Mladého Pirátstva

Příspěvek od David.Chudozilov »

Mladému Pirátstvu se v posledních měsících podařilo získat obrovské uznání, napříč veškerými frakcemi a proudy strany, za to, že dokážeme reagovat pružně, rychle a efektivně, což je v politice naprosto klíčová dovednost. Jako jedna z velmi mála struktur ve straně tuto dovednost máme, a tvorba dalších vnitřních dokumentů a bodů, podle kterých bychom se měli při našich výstupech ven řídit, této schopnosti jakkoli neprospívá, spíše naopak.

Ideový dokument nedávno tvořili v Mladém Progresivném Slovensku, a během osobních rozhovorů jak s bývalým spolupředsedou Jakubem Slámkou, tak současným spolupředsedou Patrikem Žemlou, mi bylo řečeno, že se z toho stala strašná bolest, do které zahučelo extrémní množství času, a praktický výsledek pro politické působení organizace je skutečně nulový. Taky se ukázalo, že sepsat self-konzistentní ideový dokument, který nemá pět odrážek a na kterém je široká shoda, není vůbec nic jednoduchého (ostatně, jak celá strana, tak my sami jsme na levo-pravém spektru rozloženi v celkem širokém intervalu). Pokud bude zájem, věřím, že Jakub by se s námi o svoje zkušenosti z této věci klidně rád podělil i jinak, než mým prostřednictvím.

Dále mám dojem, že tu vlastně ani není mezi všemi v tomto vlákně na první pohled viditelná idea, jaký by ten dokument měl být v první řadě - jestli něco obecného, co vydrží několik let neměnné, nebo nějaký velmi aktuální seznam témat. První zmíněný případ již řeší náš Jednací Řád (který je veřejně dostupný a jeho obsah jde směrem k veřejnosti prezentovat), a druhý zmíněný případ plní naše sociální sítě a web (které jsou pro prezentaci MP veřejnosti vyloženě určené).

Zkrátka a dobře, přijde mi, že ve srovnání s ostatními organizacemi a nebo strukturami strany fungujeme velmi dobře a máme jasné a čitelné výsledky a priority, i bez ideového dokumentu. Nicméně, jak již bylo řečeno, pokud tomu někdo chce věnovat energii a úsilí, nikdo mu nebo jí v tom bránit nebude. Mě však přijde smysluplnější, abychom svůj volný čas, kterého jakožto z velké části pracující studentstvo nemáme až tak mnoho, věnovali věcem, které mají svůj praktický výsledek jasný a jistý od samého začátku.

Tito uživatelé poděkovali autorovi David.Chudozilov za příspěvky (celkem 3):
Katerina.Demetrashvili, Ayudh.Ray, Simon.Reizer

Místopředseda Mladého Pirátstva, člen MS Praha 9, student Jaderky ČVUT se zaměřením na kvantové technologie, asistent vládního zmocněnce pro kvantové technologie

Signal: David Chudožilov
Mail: david.chudozilov@gmail.com

samopaulini
Příznivec Pirátů – Jihomoravský kraj
Příspěvky: 2
Registrován: 26 dub 2021, 21:47
Profese: študent biologie
Bydliště: Brno
Dostal poděkování: 2 poděkování

Re: Ideový dokument Mladého Pirátstva

Příspěvek od samopaulini »

Ahoj, dúfam, že nám držíte palce, v sobotu hlasujeme. Proces som nastavil ja naschvál zdĺhavo, aby na ňom bol kompletný konsenzus a bol to dlhodobý dokument, ktorý sa nebude len tak meniť... Myslím, že to je vďaka tomu kvalitný text, ktorý by každá youth org mala mať, aby veci nemusela riešiť operatívne. Nemenil by som.

Tito uživatelé poděkovali autorovi samopaulini za příspěvek:
Samuel.Enenkl
Uživatelský avatar
Katerina.Stojanova
Místní předsednictvo
Příspěvky: 1010
Registrován: 29 říj 2017, 11:54
Profese: studentka práv
Dal poděkování: 327 poděkování
Dostal poděkování: 762 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Ideový dokument Mladého Pirátstva

Příspěvek od Katerina.Stojanova »

samopaulini píše: 12 pro 2024, 21:23

Ahoj, dúfam, že nám držíte palce, v sobotu hlasujeme. Proces som nastavil ja naschvál zdĺhavo, aby na ňom bol kompletný konsenzus a bol to dlhodobý dokument, ktorý sa nebude len tak meniť... Myslím, že to je vďaka tomu kvalitný text, ktorý by každá youth org mala mať, aby veci nemusela riešiť operatívne. Nemenil by som.

Ahoj, fandíme, ale tady je výše popsaná vize ho naopak pravidelně aktualizovat, protože ideový ukotvení už dávno máme, a to v méně flexibilnějších dokumentech. A v tom cejtim fakt bolest.

Tito uživatelé poděkovali autorovi Katerina.Stojanova za příspěvek:
Ayudh.Ray

Kateřina Stojanová
-
Předsedkyně Mladého Pirátstva, místopředsedkyně MS Litoměřicko
Zastupitelka Ústeckého kraje v politickém důchodu

Uživatelský avatar
Samuel.Enenkl
Člen KS Moravskoslezský kraj
Příspěvky: 28
Registrován: 31 říj 2022, 08:20
Bydliště: Ostrava
Dal poděkování: 14 poděkování
Dostal poděkování: 29 poděkování

Re: Ideový dokument Mladého Pirátstva

Příspěvek od Samuel.Enenkl »

Na základě tohoto podnětu byla vytvořena pracovní skupina, ve které se zapojili @Katerina.Demetrashvili, @Kristian.Suser, @Jan.Grzegorz, @Zacharias.Samuel.Fischer a @Samuel.Enenkl

Po debatě vevnitř pracovní skupiny se došlo k závěru, že práce na ideovém dokumentu v aktuálním stavu, ve kterém se Mladé Pirátstvo nachází, nemá smysl. Tudíž tato pracovní skupina byla rozpuštěna a téma ideového dokumentu bylo odloženo na neurčitou dobu.

Všem děkuji za zapojení, ať už zde ve vláknu či v pracovní skupince.

Tito uživatelé poděkovali autorovi Samuel.Enenkl za příspěvky (celkem 5):
Ellen.Kovacikova, Kristian.Suser, Ayudh.Ray, Jan.Podhajsky, Vojtech.Pikal
Odpovědět

Zpět na „Mladé Pirátstvo“