RV 4/2011 Pověření zástupce

Republikovému výboru je svěřena moc zákonodárná. Republikový výbor schvaluje stranické předpisy, programové dokumenty a kandidátní listiny.

Moderátoři: Jednatele, Republikovy vybor

Pravidla fóra
Do fóra mohou psát členové skupin Republikový výbor, Vedoucí orgánů, Garanti a Účastníci. Do skupiny Účastníci se přidává na základě oprávněné žádosti v podatelně RV nebo jednateli, eventuálně předsedajícímu. Jednáním předsedají Jednatelé eventuálně Předsedající.
Do fóra hlasování píšou jen členové republikového výboru a předsedající.
Zamčeno
Uživatelský avatar
Jakub.Michalek
Republikové předsednictvo
Příspěvky: 11543
Registrován: 22 čer 2009, 14:54
Profese: poslanec
Bydliště: Žižkov - Praha 3
Dal poděkování: 4985 poděkování
Dostal poděkování: 17441 poděkování
Kontaktovat uživatele:

RV 4/2011 Pověření zástupce

Příspěvek od Jakub.Michalek » 30 led 2011, 22:32

Podle usnesení rozhodčí komise https://www.ceskapiratskastrana.cz/foru ... 054#p90115 v řízení RK 14/2010 má republikový výbor možnost stanovit zástupce pro toto řízení. Pokud zástupce nepověří, zastupuje republikový výbor člen jeho vedení, kterým je republikové předsednictvo.
V řízení RK 14/2010 jde o otázku, zda se za počet všech členů orgánu bere počet všech členů orgánu nebo minimální počet členů, který ukládají stanovy celostátnímu fóru zvolit.

Republikový výbor přijal tehdy usnesení RV 14/2010, kterým splnil povinnosti, které mu ukládají stanovy o vydání statutů odborů a úpravě technických systémů strany. Mimo jiné statuty upravily i správu seznamu členů, který byl nezbytný pro zasedání celostátního fóra o čtrnáct dní později.
Ledaže má republikový výbor jiný názor, navrhuji se záležitostí nezabývat a přenechat ji vedení čili republikovému předsednictvu v souladu s §12(3) StRK.
Stanovy píše:Čl. 6(4) V řádně oznámeném hlasování a na řádně oznámeném zasedání se orgány usnášejí většinou přítomných, jinak většinou všech členů. Odstranitelná vadnost právního aktu zakládá jeho neplatnost, pouze pokud lze předpokládat, že by odstranění vadnosti vedlo k jinému výsledku.
StRK píše:§12 Zastupování
(3) Orgány a organizační jednotky zastupuje ten, koho k tomu pověří, jinak člen jejich vedení. Vedením strany se rozumí předseda strany.


(1) Účastníky řízení jsou navrhovatel a orgán, který právní akt vydal. Pokud se obrana právního aktu jeví neúčinnou, přizve komise jako účastníka někoho, kdo bude platnost aktu účinně bránit.
(2) Rozhodčí komise v řízení zkoumá, zda byl právní akt řádně přijat a vyhlášen a zda je v souladu s právním aktem vyšší právní síly.
(3) Důkazní břemeno nese navrhovatel, který tak musí přesně označit ustanovení, která nejsou v souladu, nebo způsob, který se neslučuje s řádnou procedurou přijímání a vyhlašování.
(4) Pokud právní akt připouští souladný výklad, rozhodčí komise návrh zamítne a v odůvodnění vysloví tento souladný výklad.
(5) Pokud právní akt nepřipouští souladný výklad, rozhodčí komise vysloví rozpor a rozporná ustanovení zruší.
(6) Při vyslovení zjevného rozporu nebyla zrušená ustanovení právního aktu nikdy platná a veškeré jejich účinky jsou nicotné od počátku. Ten, kdo se podílel vydání takto zrušených ustanovení, za to může čelit stížnosti na člena.
(7) Při vyslovení jiného rozporu platila zrušená ustanovení právního aktu až do vykonatelnosti rozhodnutí rozhodčí komise; od té chvíle neplatí.
(8) Při tomto řízení se stejně jako při kompetenčních sporech podpůrně použije zákon o ústavním soudu.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Jakub.Michalek za příspěvek:
Marcel.Kolaja
Jakub Michálek, předseda poslaneckého klubu Pirátů a místopředseda strany

Uživatelský avatar
Marcel.Kolaja
Poslanec Evropského parlamentu
Příspěvky: 4800
Registrován: 14 čer 2010, 15:27
Profese: místopředseda Evropského parlamentu
Bydliště: Brno, Sadová
Dal poděkování: 7218 poděkování
Dostal poděkování: 6625 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: RV 4/2011 Pověření zástupce

Příspěvek od Marcel.Kolaja » 31 led 2011, 10:50

Jakub Michalek píše:Ledaže má republikový výbor jiný názor, navrhuji se záležitostí nezabývat a přenechat ji vedení čili republikovému předsednictvu v souladu s §12(3) StRK.
Navrhuji pověřit jako zástupce RV Jakuba Michálka.


Zdraví
Tito uživatelé poděkovali autorovi Marcel.Kolaja za příspěvky (celkem 2):
Filip.Krska, Ivan Soucek
Marcel Kolaja
místopředseda Evropského parlamentu

Uživatelský avatar
Jakub.Michalek
Republikové předsednictvo
Příspěvky: 11543
Registrován: 22 čer 2009, 14:54
Profese: poslanec
Bydliště: Žižkov - Praha 3
Dal poděkování: 4985 poděkování
Dostal poděkování: 17441 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: RV 4/2011 Pověření zástupce

Příspěvek od Jakub.Michalek » 04 úno 2011, 20:17

Vzhledem k tomu, že sedmidenní lhůta uložená rozhodčí komisí včera marně uplynula, zástupcem se stává republikové předsednictvo.
Jakub Michálek, předseda poslaneckého klubu Pirátů a místopředseda strany

Zamčeno

Zpět na „Republikový výbor“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 4 hosti