Jan Abrahám [V PROCESU]

V tomto fóru se představují příznivci Pirátů, kteří se chtějí stát členy.

Moderátoři: PKS Středočeský kraj, Personální odbor - celý

Pravidla fóra
V tomto vlákně se prosím ostatním členům stručně představte:
  1. Představení vložíte kliknutím na ikonu Obrázek, která se zobrazuje, pokud jste přihlášeni.
  2. Do předmětu napište svoje jméno a příjmení.
  3. V textu se nám prosím stručně představte a napište nám, co vás vede k zájmu o členství v Pirátech. Budeme rádi, když nám zároveň řeknete, jak byste se chtěli do činnosti strany zapojit a jaké máte zájmy, schopnosti a dovednosti.
Krajské předsednictvo vás bude informovat o nejbližší schůzi v tomto tématu nebo jiným vhodným způsobem.
Členství vznikne, jakmile na schůzi podáte písemnou přihlášku, budete přijati předsednictvem a zaplatíte členský příspěvek na transparentní bankovní účet (podrobnosti).
Odpovědět
jonas
Příznivec Pirátů – Středočeský kraj
Příspěvky: 7
Registrován: 25 črc 2019, 13:57
Profese: procurement engineer
Dal poděkování: 2 poděkování
Dostal poděkování: 12 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Jan Abrahám [V PROCESU]

Příspěvek od jonas »

Ahoj,
tímto bych chtěl opět obnovit svůj zájem o členství. Mé představení naleznete níže v odkazu, kde jsem vše již téměř před 5 lety uvedl. Vše je platné jen s malým updatem
Dokončil jsem ještě studium MBA - strategii a management organizací
ad bod - 14. seznámil jsem se 25.01.24 v Berouně se členy nastávajícího MS Poberouní, které vznikne sloučením současných MSek
A už mi není 37 let, ale brzy dovrším věku 42 let (čas nezastavíš :) )

Odkaz zde
viewtopic.php?t=48259

Díky Honza

Tito uživatelé poděkovali autorovi jonas za příspěvky (celkem 5):
Jiri.Snizek, Barbora.Knotova.Vaicova, Martin.Karim, Ondrej.Klimes, Martin.Martin
Uživatelský avatar
Barbora.Knotova.Vaicova
Koordinátor/ka krajského sdružení
Příspěvky: 368
Registrován: 30 lis 2020, 18:39
Profese: Koordinátorka dobrovolníků
Bydliště: Rakovník
Dal poděkování: 419 poděkování
Dostal poděkování: 659 poděkování

Re: Jan Abrahám

Příspěvek od Barbora.Knotova.Vaicova »

Ahoj Honzo,

díky moc, že si se odhodlal obnovit svůj zájem. Já bych ještě doplnila dvě nové otázky, které nyní nováčkům pokládáme (kromě těch, na které si již odpovídal).

Četl/a jsi náš program? Který? Co tě v něm zaujalo, co se ti líbí a k čemu máš výhrady?

Jaký je tvůj pohled na "Manželství pro všechny", adopci dětí stejnopohlavími páry a poviné kastrace u trans-lidí?

Díky moc a těším se někdy na setkání. Možná už teď v neděli v Praze na schůzi?

Tito uživatelé poděkovali autorovi Barbora.Knotova.Vaicova za příspěvek:
jonas

Barbora Knotová Vaicová

Koordinátorka dobrovolníků pro Středočeský kraj

Nic není neuskutečnitelné. Pokud to není vyloženě nemožné. – Sir Nicholas Winton

jonas
Příznivec Pirátů – Středočeský kraj
Příspěvky: 7
Registrován: 25 črc 2019, 13:57
Profese: procurement engineer
Dal poděkování: 2 poděkování
Dostal poděkování: 12 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Jan Abrahám

Příspěvek od jonas »

Ahoj Barčo,
ano četl jsem dlouhodobý pirátský program a celý je velmi zajímavý, ale abych tu nevypisoval skoro všechno, vyzdvihnu body, které mě v něm nejvíce zaujaly jako:
Implementace transparentnosti (všude kde by to bylo možné), pak návrh úpravy tzv. "autorského zákona", Snížení byrokracie v podnikání, Odstraňování monopolů a oligopolů (což jak je uvedeno povede ke zvýšení konkurence, snižování cen a zvyšování kvality zboží a služeb) a Zastavení monopolizace vlastnictví půdy.
Z právě probíhajících aktivit se mi nejvíce líbí zavádění E-Governmentu a v Dopravě Propojení dopravních systémů kdy na jednu jízdenku (z mého pohledu časová PID) mohu využít všechny formy dopravy autobus, vlak, metro, tramvaj, atd., jen mě mrzí, že se vcelku razantně zredukovala nabídka časových jízdenek (zřejmě z důvodu zvyšování nákladů na dopravu v rámci PID).
Nemám k žádnému bodu nějaké kritické výhrady, jen bych doplnil do několika bodů programu doplňující text, který by reflektoval vývoj poslední doby. Např. hned v části Úvodu,Ohnisku a odstavci 4, bych za slova na začátku věty Svobodné šíření informací doplnil ještě 2 slova nikoliv dezinformací a to samé v části Občanská práva, Svoboda informací, bod Svoboda informací za slova Svoboda šířit informace. A v části Hospodářství, Svoboda podnikání, bod Odstraňování škodlivých monopolů za větu Například v telekomunikacích chceme umožnit vznik virtuálních telefonních operátorů, doplnil Otevřít trh resp. odstranit bariéry pro vstup na český trh dalším operátorům,

A jak jsem ti psal v emailu, tuto neděli jsem nemohl, ale toho 7. dubna 24 bych už si čas, na to grilovací bbq :) ,našel.

H.

Tito uživatelé poděkovali autorovi jonas za příspěvek:
Barbora.Knotova.Vaicova
jonas
Příznivec Pirátů – Středočeský kraj
Příspěvky: 7
Registrován: 25 črc 2019, 13:57
Profese: procurement engineer
Dal poděkování: 2 poděkování
Dostal poděkování: 12 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Jan Abrahám

Příspěvek od jonas »

Ještě jsem zapomněl doplnit odpovědi na otázky ohledně "Manželství pro všechny". Určitě jsem Pro, ať tento institut má název jakýkoliv (Partnerství nebo Manželství). Z mého pohledu jde jen o názvosloví, důležitá jsou práva z toho vyplývající, pokud budou rovná, tak nevidím problém. V adopci dětí jinými než heterosexuálními páry také nevidím problém, hlavní je, aby výchova dítěte probíhala v harmonickém vyrovnaném prostředí (a tím nemám na mysli rozmazlování) bez ohledu na to o jaký pohlavní pár jde. A co se týče povinné kastrace lidí všeobecně, tak tam mi povinnost připadá v pořádku akorát u odsouzených násilníků, kde není možná jiná ústavní léčba, jinak by si o tom měl každý (i trans) rozhodnout sám.

H.

Uživatelský avatar
Dalibor.Zahora
Člen KS Ústecký kraj
Příspěvky: 13431
Registrován: 21 dub 2009, 12:29
Profese: zakládající člen
Bydliště: Praha
Dal poděkování: 34744 poděkování
Dostal poděkování: 17623 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Jan Abrahám

Příspěvek od Dalibor.Zahora »

Ahoj,
vypichuješ dezinformace. Není už jen tento termín problematický? Neslouží i jako klacek na nepohodlné názory? Kdo a jak by měl určovat co je dezinformace?

Dík za odpovědi.

zakládající člen, více na profilu lide.pirati.cz, občas píšu na Deník Referendum, preferuji twitter @daliborzz před FB fb.com/dlbrz, najdete mě i na Mastodon witter.cz/@daliborzz
tel. 773 993 465, e-mail: dalibor.zahora(zav)pirati.cz

jonas
Příznivec Pirátů – Středočeský kraj
Příspěvky: 7
Registrován: 25 črc 2019, 13:57
Profese: procurement engineer
Dal poděkování: 2 poděkování
Dostal poděkování: 12 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Jan Abrahám

Příspěvek od jonas »

Samozřejmě bude velmi těžké to uchopit tak, aby nebyl omezen volný přístup k reálným informacím, ale je to problém stále aktivní, který má stoupající tendenci. Nicméně existuje a není to malý problém, na který je, aspoň z mého pohledu, důležité poukazovat, připomínat ho a s vědomím neomezit volný přístup k informacím, pracovat na jeho eliminaci, dle možností. Jelikož dezinformace můžou způsobovat a způsobují (jak víme ze současnosti) velmi negativní sociální externality jako např. souhlas s vyprovokováním násilím (viz současná situace na Ukrajině), útlakem, poškozováním určitých "nepohodlných, nevhodných či nepřizpůsobivých" skupin atd. atd.

Uživatelský avatar
Dalibor.Zahora
Člen KS Ústecký kraj
Příspěvky: 13431
Registrován: 21 dub 2009, 12:29
Profese: zakládající člen
Bydliště: Praha
Dal poděkování: 34744 poděkování
Dostal poděkování: 17623 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Jan Abrahám

Příspěvek od Dalibor.Zahora »

jonas píše: 09 bře 2024, 19:38

Samozřejmě je to můj názor a nechci ho nikomu vnucovat, nicméně to bylo důležité téma i třeba na WEF v Davosu viz https://www.weforum.org/publications/gl ... 24/digest/
a to i v předchozích letech

Ano, samozřejmě že pro establishment je to důležité téma, protože se tím cítí ohrožení a mohou to používat i jako další klacek na kteroukoli kritiku, ne jen tu vskutku dezinformační a je to další kouřová clona k odvádění pozornosti od závažnější problémů, které řešit nechtějí či nemůžou. Nic překvapivého. Jestli Piráti preferují kritické myšlení a data based, asi by na podobné věci neměli automaticky naskakovat. ;)

zakládající člen, více na profilu lide.pirati.cz, občas píšu na Deník Referendum, preferuji twitter @daliborzz před FB fb.com/dlbrz, najdete mě i na Mastodon witter.cz/@daliborzz
tel. 773 993 465, e-mail: dalibor.zahora(zav)pirati.cz

Uživatelský avatar
Barbora.Knotova.Vaicova
Koordinátor/ka krajského sdružení
Příspěvky: 368
Registrován: 30 lis 2020, 18:39
Profese: Koordinátorka dobrovolníků
Bydliště: Rakovník
Dal poděkování: 419 poděkování
Dostal poděkování: 659 poděkování

Re: Jan Abrahám

Příspěvek od Barbora.Knotova.Vaicova »

Ahoj Honzo, těším se na grilování 7. 4. Schůze je vyhlášena zde viewtopic.php?f=799&p=873771#p873771.

Barbora Knotová Vaicová

Koordinátorka dobrovolníků pro Středočeský kraj

Nic není neuskutečnitelné. Pokud to není vyloženě nemožné. – Sir Nicholas Winton

Uživatelský avatar
Martin.Martin
Krajské předsednictvo
Příspěvky: 895
Registrován: 25 úno 2013, 11:08
Profese: stavební tech, ISP tech, audio inženýr
Bydliště: Nymburk
Dal poděkování: 4167 poděkování
Dostal poděkování: 1315 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Jan Abrahám [V PROCESU]

Příspěvek od Martin.Martin »

Přijat zde: viewtopic.php?p=875089#p875089

(also sem uklidil ten bordel od backy)

Vojtěch Pikal moderuje:

Moderace byla upravena do souladu s vyhláškou.

Naposledy upravil(a) Vojtech.Pikal dne 25 dub 2024, 11:47, celkem upraveno 1 x.
Důvod: Moderace

“Once men turned their thinking over to machines in the hope that this would set them free. But that only permitted other men with machines to enslave them.” ― Frank Herbert, Dune
https://lide.pirati.cz/osoba/505/

Skrytě ovládám stranu pomocí postování kapybar na Zulipu v Podpalubí.

Odpovědět

Zpět na „Zájemci o členství Středočeský kraj“