Členský podnět na přezkum rozhodčího nálezu DZ

Do tohoto fóra se přesouvají uzamčené a zpracované členské podněty.


Moderátor: Předsedající

Podporuji přezkum rozhodčího nálezu DZ ze dne 29. 2. 2024

Ano

41
28%

Ne

99
67%

zdžuji se

8
5%
 
Celkem hlasujících: 148 - Celkem hlasů: 148

Uživatelský avatar
Martin.Karim
Rozhodčí komise
Příspěvky: 465
Registrován: 30 led 2020, 20:26
Profese: právník
Bydliště: Trnová
Dal poděkování: 809 poděkování
Dostal poděkování: 718 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Členský podnět na přezkum rozhodčího nálezu DZ

Příspěvek od Martin.Karim »

Dalibore, naše rozhodnutí nemá opravdu nic společného s návrhem na odvolání. Snažili jsme se vědc posoudit v souladu se zásadanmi equity a aplikovali jsme zásadu in dubio pro reo. Nechci být součástí tvého sporu, opravdu ne.

Tito uživatelé poděkovali autorovi Martin.Karim za příspěvky (celkem 5):
Robert.Magni, Ivo.Vlasaty, Milan.Dadourek, Bohdana.Hola, Jaroslav.Toman

m: martin.karim@pirati.cz
t:+420602383636

Uživatelský avatar
Dalibor.Zahora
Člen KS Ústecký kraj
Příspěvky: 13456
Registrován: 21 dub 2009, 12:29
Profese: zakládající člen
Bydliště: Praha
Dal poděkování: 34835 poděkování
Dostal poděkování: 17681 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Členský podnět na přezkum rozhodčího nálezu DZ

Příspěvek od Dalibor.Zahora »

Martin.Karim píše: 01 bře 2024, 22:33

Dalibore, naše rozhodnutí nemá opravdu nic společného s návrhem na odvolání. Snažili jsme se vědc posoudit v souladu se zásadanmi equity a aplikovali jsme zásadu in dubio pro reo. Nechci být součástí tvého sporu, opravdu ne.

Já netvrdím, že má, ale co mám dělat s tím, když se stejně stalo. Možná jsem se rozhodl špatně, ale když už se to řešit takto extenzivně řešit začalo, už jsme to vzal z gruntu celé, pardon.

zakládající člen, více na profilu lide.pirati.cz, občas píšu na Deník Referendum, preferuji twitter @daliborzz před FB fb.com/dlbrz, najdete mě i na Mastodon witter.cz/@daliborzz
tel. 773 993 465, e-mail: dalibor.zahora(zav)pirati.cz

Uživatelský avatar
Dalibor.Zahora
Člen KS Ústecký kraj
Příspěvky: 13456
Registrován: 21 dub 2009, 12:29
Profese: zakládající člen
Bydliště: Praha
Dal poděkování: 34835 poděkování
Dostal poděkování: 17681 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Členský podnět na přezkum rozhodčího nálezu DZ

Příspěvek od Dalibor.Zahora »

Tomas.Pastircak píše: 01 bře 2024, 21:22

Podnet na prezkum nemohu podporit.

Smysl mimoradneho prezkumu je ochrana ultima ratio pred vyznamnymi excesy organu strany. Zde zadny exces ani jen neni tvrzen, takze - co by po takovem prezkumu melo nasledovat? Nove projednani, v nemz se takove dukazy (ktere mel navrhovatel dle § 17 RŘ predlozit v jiz probehlem rizeni) najednou objevi? Nemyslim si - spis budeme tam, kde jsme nyni, jen na ceste k tomu spalime nekolik mesicu a nizsi desitky hodin casu clenu strany (a zejmena dobrovolniku, kteri budou vec muset procesne resit).

Nejen ochrana před excesy, ale i možnost opravy a nalezení potřebných informací. Samozřejmě plně respektuji, že to vidíš jinak.

Tito uživatelé poděkovali autorovi Dalibor.Zahora za příspěvek:
Eva.Novakova

zakládající člen, více na profilu lide.pirati.cz, občas píšu na Deník Referendum, preferuji twitter @daliborzz před FB fb.com/dlbrz, najdete mě i na Mastodon witter.cz/@daliborzz
tel. 773 993 465, e-mail: dalibor.zahora(zav)pirati.cz

Uživatelský avatar
Filip.Jirousek
Krajské předsednictvo
Příspěvky: 94
Registrován: 30 říj 2020, 17:11
Profese: Venkovský učitel, historik
Bydliště: Starkoč
Dal poděkování: 321 poděkování
Dostal poděkování: 133 poděkování

Re: Členský podnět na přezkum rozhodčího nálezu DZ

Příspěvek od Filip.Jirousek »

Mohli bychom věnovat čas a energii kampaním, propagaci naší politiky, úspěchům ministrů a krajských radních. Ale ne. My budeme řešit osobní politické hrátky @Dalibor.Zahora, kdy nejde o stranu ani o pirátství. Škoda.

Podnět samozřejmě nepodporuji.

Tito uživatelé poděkovali autorovi Filip.Jirousek za příspěvky (celkem 9):
Zdenek.Kricka, Jaroslav.Toman, Marek.Cmiel, Petr.Vileta, Tomas.Marik, Martin.Sterba, Tomas.Murnak, Tereza.Hubackova, Bohdana.Hola

Filip Jiroušek

„Domnívám se, že politik může říkat pravdu a žít v souladu se svým svědomím. Já se o to alespoň snažím.“
— Václav Havel


https://www.youtube.com/watch?v=WazjUode6uU

Uživatelský avatar
Dalibor.Zahora
Člen KS Ústecký kraj
Příspěvky: 13456
Registrován: 21 dub 2009, 12:29
Profese: zakládající člen
Bydliště: Praha
Dal poděkování: 34835 poděkování
Dostal poděkování: 17681 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Členský podnět na přezkum rozhodčího nálezu DZ

Příspěvek od Dalibor.Zahora »

Filip.Jirousek píše: 01 bře 2024, 23:33

Mohli bychom věnovat čas a energii kampaním, propagaci naší politiky, úspěchům ministrů a krajských radních. Ale ne. My budeme řešit osobní politické hrátky @Dalibor.Zahora, kdy nejde o stranu ani o pirátství. Škoda.

Podnět samozřejmě nepodporuji.

To mi přijde velmi vtipné, že to píšeš zrovan ty Filipe, který máš za sebou jednu výraznou stopu, která mi přijde v rozporu s tím co tu deklaruješ. A ve srovnání s kauzou pražských výběrek, které stranou hýbou opakovaně od roku 2018 - protože fakticky se přezkum právě jich týká - byla tvoje kauza daleko více zbytečnější. Ale jistě, každý máme jiné priority...
Nicméně si vážně myslíš, že můžeme "propagavat naší politiku, úspěchy ministrů a krajských radních" když nezvládáme udělat ani dobře výběrka v hlavním městě?
Nebo to výběrko, kde se stal asistentem partner radní bylo dobře? A z jakého důvodu asi dobře nebylo? Z jakého důvodu nezafungovalo výběrové komise, která nikdy neměla dopustit, že se něco takového stane?
A nejde jen o tohle výběrko - co třeba výběrko do SFDI? Zajímají tvoje odpovědi, díky za ně.

EDIT: SFDI

Viktor.Derka píše: 05 úno 2024, 11:03

Zápis ze zasedání Rozhodčí komise dne 17. 1. 2023 v 18:30 - online
(...)
následovala svědecká výpověď Davida Witosze

  • Svědek uvedl, že má srovnávací rovinu v důsledku svých zkušeností z jiných výběrových řízeních, popsal průběh výběrového řízení do SFDI, kde vyhrál Jindřich Lechovský, Svědek s výsledkem nesouhlasil a uvedl, že následně, došlo ke konfliktním situacím
    (...)

  • dotaz odpůrce: jak nakonec dopadlo opakované výběrové řízení do SFDI? Odpověď svědka: Lechovský odstoupil, následovalo nové výběrové řízení, kde vyhrál Václav Vislous a až za ním se umístili odborníci
    (...)

  • dotaz zástupce KK: ? Svědek: výběrová řízení vypadají tak, že byla udělána někomu na míru, body jsou rozdávány tak, že odborníci prohráli, výběrové řízení bylo hacklé, je to domino, které se rozprostřelo do celé strany

zakládající člen, více na profilu lide.pirati.cz, občas píšu na Deník Referendum, preferuji twitter @daliborzz před FB fb.com/dlbrz, najdete mě i na Mastodon witter.cz/@daliborzz
tel. 773 993 465, e-mail: dalibor.zahora(zav)pirati.cz

Uživatelský avatar
Bohdana.Hola
Místní předsednictvo
Příspěvky: 1006
Registrován: 09 srp 2018, 09:21
Profese: datový analytik
Dal poděkování: 1485 poděkování
Dostal poděkování: 1143 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Členský podnět na přezkum rozhodčího nálezu DZ

Příspěvek od Bohdana.Hola »

Dalibor.Zahora píše: 02 bře 2024, 09:28

Když už to tu citujete, pane Záhoro, tak by bylo dobré dát odkazviewtopic.php?p=869297#p869297, aby si to členové mohli přečíst celé, včetně toho, že oba vámi vyžádaní "svědci" při jednání otevřeně přiznali, že o uměle eskalované kauze pražských výběrek neví konkrétně vůbec nic.

Vy pouze vytrháváte z kontextu a postujete, co se vám hodí a zneužíváte toho, že jak spis podání ke KK (42612), tak moje stížnost (43385), tak stížnost KK ve veřejném zájmu (43425) jsou neveřejné spisy a lidé, kteří nejsou účastníky sporu, nemají šanci si splnit de minimis.

To podání a následně stížnost bylo směřováno prostě a jednoduše na to, že jste ve veřejném prostoru lhal a pomlouval aniž byste své výroky ČÍMKOLI RELEVANTNÍM podložil.
Tj.na lživé a pomlouvačné výroky na twiterovém účtu Dalibora Záhory (v příloze)

Snímek obrazovky 2023-07-28 204448.png
Snímek obrazovky 2023-07-28 142643.png
Snímek obrazovky 2023-07-28 142602.png
Snímek obrazovky 2023-07-28 142602.png (14.07 KiB) Zobrazeno 737 x

, které byly následně citovány mainstreamovými médii.

Žádala jsem, aby s.Dalibor Záhora své výroky na adresu pražských výběrek buďto podložil nebo ze svého účtu stáhl a omluvil se veřejně prostřednictvím médií, které jeho lživé a ničím nepodložené výroky citovaly. Je to takhle prosté!
S. Dalibor Záhora nejen,že nic nedoložil, ani se o doložení konkrétních případů ani nesnažil, ale ani výroky nestáhl

Celou dobu se snaží převést problém "Dalibor Záhora osočuje spolustraníky bez podložení jakýmikoliv důkazy" na problém jiný a problém někoho jiného než jeho osobně.

Nemyslím si, že KDOKOLI ZE ČLENŮ je nad pravidly a neměl by je dodržovat. Stejně jako by všichni měli dodržovat základy lidské slušnosti - tj. nelhat a nepomlouvat, a když už se mi to "vysmekne" tak se umět omluvit a vyvodit ze svého nepěkného chování důsledky!

Stejně jako @Daniel.Mazur mám za to, že přezkum by byl na místě spíše opačným směrem. Protože RK oproti stížnosti KK ve veřejném zájmu (43425) utlumila rozsah provinění pouze na poškození dobrého jména člena strany a nikoliv na poškození strany, jak zněl návrh rozhodčího nálezu od KK.

Vzhledem k tomu, že s. Dalibor Záhora žádá o mimořádný přezkum rozhodnutí CF, které se nemůže seznámit s celým obsahem spisu, tak by to bylo stejně jen další z hlasování "miss sympatie".

VP moderuje:

Uživatelka byla varována za nálepkování OFFTOPIC(s. jako soudruh).

Naposledy upravil(a) Vojtech.Pikal dne 05 bře 2024, 12:52, celkem upraveno 1 x.
Důvod: moderace
Tito uživatelé poděkovali autorovi Bohdana.Hola za příspěvky (celkem 4):
Tereza.Hubackova, Jaroslav.Toman, Jiri.Rezek, Marek.Krejpsky

Motto: Pane Bože, dej mi sílu bojovat s problémy, se kterými můžu něco udělat
Dej mi trpělivost nebojovat s věcmi, se kterými nic udělat nemůžu
a dej mi moudrost rozeznat ten rozdíl.
Bohdana

Uživatelský avatar
Andrej.Ramaseuski
Jednatel/ka republikového výboru
Příspěvky: 3481
Registrován: 28 srp 2016, 20:49
Profese: programátor
Bydliště: Sedlíšťka (Radhošť)
Dal poděkování: 2644 poděkování
Dostal poděkování: 5102 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Členský podnět na přezkum rozhodčího nálezu DZ

Příspěvek od Andrej.Ramaseuski »

Lukas.Novy píše: 01 bře 2024, 17:37

Tohle sis mohl odpustit, Dalibore. Fakt by nešlo se prostě omluvit?

No, teoretický může to byt tak, že pravdu má a nevidí důvod k omluvě. Ale pokud nemůže svá tvrzení nečim podložit, tak má smůlu a páchá tu marnost.

Tito uživatelé poděkovali autorovi Andrej.Ramaseuski za příspěvky (celkem 4):
Lukas.Novy, Robert.Magni, Jiri.Rezek, Bohdana.Hola

0x8DE5F4739D2A2F0B | Ceterum censeo Facebook esse delendam

Uživatelský avatar
Jan.Hora
Kontrolní komise
Příspěvky: 3092
Registrován: 19 led 2016, 15:51
Profese: IT analytik / Software developer (MSSQL)
Bydliště: Praha
Dal poděkování: 4865 poděkování
Dostal poděkování: 6446 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Členský podnět na přezkum rozhodčího nálezu DZ

Příspěvek od Jan.Hora »

Požádal jsem členy KK, ať v těchto podnětech nevystupují, dovolím si ale faktickou poznámku:

Stížnost, ve které RK nedávno vydala předmětné rozhodnutí není veřejná úplně pro kohokoliv, ale dle nastavení nadřazeného projektu je obsah stížnosti a spis RK dostupný všem členům a RegP, jsou-li přihlášeni.

Tito uživatelé poděkovali autorovi Jan.Hora za příspěvky (celkem 2):
Robert.Magni, Vojtech.Pikal

Jan Hora
KS Praha
PMS Praha 4
zastupitel MČ Praha 4
jan.hora@pirati.cz
Keep calm and practise Iaido

Uživatelský avatar
Frantisek.Pudil
Senioři na Palubě
Příspěvky: 299
Registrován: 23 lis 2017, 21:20
Profese: OSVČ Potápěč fotograf
Bydliště: koněvova 242 Praha 3
Dal poděkování: 112 poděkování
Dostal poděkování: 259 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Členský podnět na přezkum rozhodčího nálezu DZ

Příspěvek od Frantisek.Pudil »

Já bych jen upřesnil: podle mích informací není Dalibor Záhora zakládající člen ale maximálně registrovaný příznivec ( jestli zakládající to úplně netuším) a občasný člen. Hezky to tady nedávno popsal Ivan Bartoš.

Vojtěch Pikal moderuje:

Toto tvrzení není pravdivé; Dalibor Záhora byl členem přípravného výboru a jako takový se na ustavujícím fóru stal (zakládajícím) členem strany.

Tito uživatelé poděkovali autorovi Frantisek.Pudil za příspěvek:
Dalibor.Zahora
Uživatelský avatar
Bohuslav.Svehla
Člen KS Jihočeský kraj
Příspěvky: 475
Registrován: 26 zář 2018, 13:21
Bydliště: České Budějovice
Dal poděkování: 728 poděkování
Dostal poděkování: 727 poděkování

Re: Členský podnět na přezkum rozhodčího nálezu DZ

Příspěvek od Bohuslav.Svehla »

Ano, ovšem, Františku. Stačí trochu to naše fórum projít. 1 minuta hledání
viewtopic.php?t=7

Tito uživatelé poděkovali autorovi Bohuslav.Svehla za příspěvek:
Rostislav.Reha
Zamčeno

Zpět na „[Archív] Ukončené členské podněty“