Daniel Moravec - žádost o členství

V tomto fóru se představují příznivci Pirátů, kteří se chtějí stát členy.

Moderátoři: KoKS Praha, PKS Praha

Pravidla fóra
V tomto vlákně se prosím ostatním členům stručně představte:
  1. Představení vložíte kliknutím na ikonu Obrázek, která se zobrazuje, pokud jste přihlášeni.
  2. Do předmětu napište svoje jméno a příjmení.
  3. V textu se nám prosím stručně představte a napište nám, co vás vede k zájmu o členství v Pirátech. Budeme rádi, když nám zároveň řeknete, jak byste se chtěli do činnosti strany zapojit a jaké máte zájmy, schopnosti a dovednosti.
Krajské předsednictvo vás bude informovat o nejbližší schůzi v tomto tématu nebo jiným vhodným způsobem.
Členství vznikne, jakmile na schůzi podáte písemnou přihlášku, budete přijati předsednictvem a zaplatíte členský příspěvek na transparentní bankovní účet (podrobnosti).
Odpovědět
Daniel.Moravec
Člen KS Praha
Dal poděkování: 1 poděkování
Dostal poděkování: 13 poděkování

Daniel Moravec - žádost o členství

Příspěvek od Daniel.Moravec »

Ahoj Piráti a Pirátky,

po delší úvaze přišlo rozhodnutí. Jmenuju se Daniel Moravec, je mi 57 a rok a půl pracuju jako dodavatel PK Pirátů. Předtím jako vedoucí Tvůrčí skupiny dokument v ČRo, dokumentarista, dramaturg podcastů (Matematika zločinu, České podsvětí, Akce olej...)
Důvody pro tu práci a posléze i členství jsou: Jiná politická strana mě odrazuje a nezajímá. Nikdy jsem v žádné nebyl, Piráti mi i v mém věku přišli vždycky jako nejpřirozenější volba. Žiju v registrovaném partnerství a po 14 letech bych si svého partnera rád vzal. Jo, občas si zahulíme a nechci zažívat zkušenosti některých mých známých kvůli pěstování pár kytek. Jsem liberál, spíše středový, s akcentem na rovnost a lidská práva, mediální gramotnost atd., a po nástupu jako dodavatel PK Piráti (mediální poradenství...) jsem si i přes veškeré občasproblémy uvědomil, že jsem se nespletl. Že jsem dobře, že už znám mezery a možnosti, jak komunikovat líp, jak opravdu prodat to množství práce, které se děje, ale prodávat ji moc neumíme. Dohromady.

těším se na další,
Dan

Simona.Mikusova
Krajské předsednictvo
Dal poděkování: 1082 poděkování
Dostal poděkování: 443 poděkování

Re: Daniel Moravec - žádost o členství

Příspěvek od Simona.Mikusova »

Ahoj Dane, děkujeme za představení a těšíme se 7.12. na krajské schůzi:) a ještě víc na další spolupráci!

• místopředsedkyně KS Praha
  • místopředsedkyně MS Praha 3

simona.mikusova@pirati.cz

Simona.Mikusova
Krajské předsednictvo
Dal poděkování: 1082 poděkování
Dostal poděkování: 443 poděkování

Příspěvek od Simona.Mikusova »

Děkujeme za představení na schůzi 7.12. Zároveň ti pokládám klasickou sadu otázek pro všechny nové tváře.

Proč my a ne někdo jiný? Popiš strany, nad kterými bys uvažoval/a, a proč jsi je zavrhl/a.

Máš nějakou politickou nebo aktivistickou minulost? Kandidoval(a)s ve veřejných volbách?

Myslíš, že existuje něco z tvé minulosti či současnosti nebo z tvého okolí, co by mohlo po tvém případném přijetí poškodit dobré jméno Pirátské strany? Např. spolupráce s represivními složkami (agent nebo spolupracovník, v minulosti např. u STB), nebo je proti tobě vedeno trestní řízení a nebo to očekáváš?

Jaký máš názor na legalizaci drog? Legalizoval/a bys konopí? LSD? Heroin?

Co si myslíš o státních dotacích? V zemědělství? V průmyslu? V ohledu na rozvoj podnikání?

Co si myslíš o OSA, Intergramu a autorském zákonu? Víš jaké sdílení dat je legální a nelegální a že se platí poplatky z prázdných médií?

Kde vidíš největší díru/nebezpečí v ochraně soukromí a svých osobních údajů?

Kde si myslíš, že je hranice mezi svobodou projevu a rozumným omezením kvůli hanobení rasy a vyzývání k násilí?

Co si myslíš o imigraci?

Jaký je tvůj názor na referendum?

Co nejvíc pálí Českou republiku?

Máš v úmyslu se u Pirátů zapojit do dění v kraji, sledovat fórum a účastnit se hlasování?

Je nějaký krajský expertní tým, do kterého by ses mohl(a) a chtěl(a) zapojit?

Už jsi v kontaktu s nějakými piráty, třeba ve svém okolí?

Četl/a jsi náš program? Který? Co tě v něm zaujalo, co se ti líbí a k čemu máš výhrady?

Jaký je tvůj pohled na "Manželství pro všechny", adopci dětí stejnopohlavími páry a poviné kastrace u trans-lidí?

• místopředsedkyně KS Praha
  • místopředsedkyně MS Praha 3

simona.mikusova@pirati.cz

Daniel.Moravec
Člen KS Praha
Dal poděkování: 1 poděkování
Dostal poděkování: 13 poděkování

Příspěvek od Daniel.Moravec »

Ahoj, díky, tady odpovědi:

Proč my a ne někdo jiný? Popiš strany, nad kterými bys uvažoval/a, a proč jsi je zavrhl/a.
Piráty volím dlouhodobě, ale až po zkušenosti dodavatele pro PK (skoro 2 roky), a po pochopení praktické politiky v PS, mi došlo, že bez zapojení lidí (včetně mě), není posun. A ten je třeba. O jiné straně neuvažuju a neuvažoval jsem.
Máš nějakou politickou nebo aktivistickou minulost? Kandidoval(a)s ve veřejných volbách?
Ne. Kromě neziskovky Art for Life – pomoc HIV pozitivním.
Myslíš, že existuje něco z tvé minulosti či současnosti nebo z tvého okolí, co by mohlo po tvém případném přijetí poškodit dobré jméno Pirátské strany? Např. spolupráce s represivními složkami (agent nebo spolupracovník, v minulosti např. u STB), nebo je proti tobě vedeno trestní řízení a nebo to očekáváš?
Nic z toho.
Jaký máš názor na legalizaci drog? Legalizoval/a bys konopí? LSD? Heroin?
Mám zkušenosti s psychedeliky. Konopí rozhodně legalizace, LSD a další psychedelika také, ale vím, jak můžou ublížit i pomoci = opatrně, možná s podmínkami (informovanost) . Heroin – váhám = svoboda rozhodnutí jedince x devastace apod.
Co si myslíš o státních dotacích? V zemědělství? V průmyslu? V ohledu na rozvoj podnikání?
Zneužívaný nabobtnalý instrument. Cíleně transparentně směřované dotace pro malé podnikatele, pěstitele, chovatele, startupy - ano. Dojná kráva pro oligarchy – ne.
Co si myslíš o OSA, Intergramu a autorském zákonu? Víš jaké sdílení dat je legální a nelegální a že se platí poplatky z prázdných médií?
Autor, interpret atd. je hoden tantiém, ale kde, jak a proč si uzurpuje skupina lidí, která se tím živí.
Kde vidíš největší díru/nebezpečí v ochraně soukromí a svých osobních údajů?
Paradoxně v tom, co se mi líbí = digitalizace a koncentrace dat od zdravotních po řidičák. Nutná kontrola kontrolora. Plošné šmírování. Rozumím letišti, nerozumím parkovišti v HorníDolní.
Kde si myslíš, že je hranice mezi svobodou projevu a rozumným omezením kvůli hanobení rasy a vyzývání k násilí?
V té otázce je odpověď. Ale rozlišuji v kontextu (jako gayové si někdy děláme srandu z gayů, zvenku bych to asi nerozchodil, „uvnitř“ ano = kontext). Výzvy k násilí – bez diskuze.
Co si myslíš o imigraci?
Je přirozená. Masivní se obávám (a vím, že přijde). Jezdím často do Indie, uvědomuju si úskalí i výhody setkávání jiných kultur (a jsou jiné), na druhou stranu mě máloco obohatilo víc.
Jaký je tvůj názor na referendum?
Spíše negativní. V komunálním a komunitním rozměru na místě, v celorepublikovém mě děsí to, že rozhoduje způsob položení otázky a načasování spíše než znalost nebo zájem o téma.
Co nejvíc pálí Českou republiku?
Chce se mi napsat Češi 😊 Ale vážně: záměrná neschopnost dát lidem ze všech regionů stejné možnosti. Záměrně udržovaná sociální nerovnost, populismus, dezinformace a jejich opět záměrné neřešení.
Máš v úmyslu se u Pirátů zapojit do dění v kraji, sledovat fórum a účastnit se hlasování?
Ano.
Je nějaký krajský expertní tým, do kterého by ses mohl(a) a chtěl(a) zapojit?
Pocházím z médií, zajímá mě mediální komunikace, projev, gramotnost a výchova. S tím souvisí dezinformace, příprava na deepfakes apod.
Už jsi v kontaktu s nějakými piráty, třeba ve svém okolí?
Docela dost 😊
Četl/a jsi náš program? Který? Co tě v něm zaujalo, co se ti líbí a k čemu máš výhrady?
Ano. Lidská práva, digi, legalizace. Výhrady mám právě k podcenění působení hybridní války, dezinfa, nestíhání reakcí na tak rychlý vývoj.
Jaký je tvůj pohled na "Manželství pro všechny", adopci dětí stejnopohlavími páry a poviné kastrace u trans-lidí?
Jsem 8 let v registrovaném (ano, takhle hnusně to zní) partnerství a chceme se vzít. Adopce ano za podmínek, kastrace rozhodně ne.

Díky za otázky, případně doplním, Dan

Tito uživatelé poděkovali autorovi Daniel.Moravec za příspěvky (celkem 2):
Simona.Mikusova, Mikulas.Ferjencik
Odpovědět

Zpět na „Zájemci o členství Praha“