Krajská schůze 4.12. od 18:00

Moderátoři: Krajsti predsedajici, PKS Plzeňský kraj

Pravidla fóra
  • Toto je veřejné fórum. Stanoviska nevyjadřují názor Pirátů, pokud nebyla schválena příslušnými orgány. Stanoviska se publikují na krajském webu.

  • V anketách mohou hlasovat i návštěvníci bez přihlášení. Ankety proto nelze v žádném případě považovat za závazná hlasování.

  • Moderátorem tohoto fóra je krajské předsednictvo.

  • Toto fórum je viditelné pro návštěvníky bez přihlášení. Kdokoliv do něj může psát nebo hlasovat v anketách.

  • Registrovaní uživatelé (včetně členů a RegP) si mohou fórum zneviditelnit, viz návod.

Karolina.Steflickova
Koordinátor/ka krajského sdružení
Příspěvky: 176
Registrován: 20 čer 2021, 15:01
Bydliště: Jindřichův Hradec
Dal poděkování: 5 poděkování
Dostal poděkování: 34 poděkování

Krajská schůze 4.12. od 18:00

Příspěvek od Karolina.Steflickova »

Vážení členové a příznivci,

s pověřením PKS svolávám schůzi KS Plzeňského kraje. Krajská schůze proběhne v pondělí 4.12. 2023 od 18:00 v Pirátském centru (U Zvonu 4/9, Plzeň). Možnost účasti krajské schůze bude také online a to zde: https://jitsi.pirati.cz/ksplk
Program schůze:
1, Představení zájemců o členství
2, Grilování kandidátů do RP
3, Aktuální nejdůležitější informace z PKS PLK
3.1, od KoKs
3.2, od Mediální spojky
3.3, Rozpočet 2024
4, Volby 2024
4.1, Krajské
4.2, Eurovolby
4.3, Senátní
5, Informace z MS a zastupitelstev
5.1, Krajské zastupitelstvo
5.2, MS Plzeň a zastupitelstva
5.3, MS Domažlice a zastupitelstvo
5.4, MS Sušice a zastupitelstvo
5.5, Zastupitelstvo Vejprnice
5.6, Zastupitelstvo Holýšov
6, z RV
7, Body na základě členského podnětu

Karolina.Steflickova
Koordinátor/ka krajského sdružení
Příspěvky: 176
Registrován: 20 čer 2021, 15:01
Bydliště: Jindřichův Hradec
Dal poděkování: 5 poděkování
Dostal poděkování: 34 poděkování

Re: Krajská schůze 4.12. od 18:00

Příspěvek od Karolina.Steflickova »

1, Představení zájemců o členství
Denny
Martin Jurik
Michal Ertl – omluva Pavlovi Štěpánkovi, Pavel omluvu přijal
2, Grilování kandidátů do RP
Kdo nasbíral podporu, již doručil nominaci: viewtopic.php?t=65681
Rudolf Špoták – žádám o nominaci na předsedu, chci, aby se pirátská strana tvořila více z regionů, proto žádám o nominaci v regionech, spousta toho bylo ve vlákně na fóru napsáno, všichni mě znáte, jsem připraven na vaše dotazy
PH: proč chceš kandidovat? Vedení pirátské strany se vzdálilo od regionů, když byl v každém kraji minimálně jeden poslanec, tak tok informací z Prahy šel lépe než teď, klíčové je zlepšit komunikaci od centrály k regionům
VM: Konkrétní nápad? K14 z každého kraje bude jeden zástupce, který by na pravidelný bázi
komunikoval s kraji
MP: Jaké byly důvody zúčastnění se stínové vlády? Byl jsem jako hejtman pozvaný primátorem, byl jsem dotazovaný na některý věci, jak je vnímáme věci jako kraj, diskuze byla občas vyhrocenější, když jsem kritizoval jejich politiku, jsem zvyklý se bavit se všemi
Marcel Kolaja – jsem v současném RP, zhodnocení: strana byla v kritickém období po volbách 21, teď je období před důležitými volbami, do velké míry se podařilo se odrazit ode dna a začít komunikovat s veřejností tak, aby to dávalo smysl, snažím se dbát na komunikaci navenek, měl jsem to v RP na starosti – měli bychom pokračovat v upevňování toho, kdo jsme – sociálně-liberální strana
PV: Co si myslíš o tom, že lidi v RP mají vysoké politické funkce (ministr, poslanec apod.)? – Myslím si, že je to dobře, dokážeme se dobře doplňovat.
VM: Jaký máte vztah k tzv. kvótám? (ženy muži apod.,)
Marcel: jsem proti kvótám, nemyslím si, že je to ten správný a efektivní způsob
RS: Jaký máš vztah k Marxovi, Leninovi apod.?
Marcel: neshodnu se s nimi
Jana Holomčík Leitnerová – Radní jihomoravského kraje pro sociální politiku, kandiduji na pozici místopředsedkyně, mám aktuálně jen tu veřejnou funkci, původně jsem PR a markeťačka, chtěla bych se v rámci předsednictva věnovat mediím a komunikaci s médii a chtěla bych pomoct krajům, aby měli prostor se také více mediálně prezentovat, mám za sebou i kampaně z pohledu marketingu
PV: Co si myslíš o tom, že lidi v RP mají vysoké politické funkce (ministr, poslanec apod.)? – Lidé, kteří se dostanou do té veřejné funkce mají výhodu v tom, že si ten čas mohou organizovat podle sebe, protože nemáme pracovní dobu tím pádem se můžeme věnovat vnitrostranické politice.
JR: Jaký máte vztah k tzv. kvótám? (ženy muži apod.,)
Jana: Jsem proti kvótám v politice.
RS: Jaký máš vztah k Marxovi, Leninovi apod.?
Jana: Jsem spíše od středu vpravo.
Tereza Vovsová – nežádám o nominaci vašeho kraje, protože mě nominoval můj kraj, přišla jsem se představit, nominaci mám na SČK a teď žádám na CF
RS: Jaký máš vztah k Marxovi, Leninovi apod.?
Tereza: jsem napravo
Markéta Gregorová – Hlásí se v celostátním fóru na pozici předsedkyně strany, chtěla bych se zaměřovat v RP na mediální komunikaci a jak fungují naše odbory, nebo bych se chtěla zaměřit na reformu strany.
RS: Co bys dělala s instituem Pí?
Markéta: Seděla jsem v předchozí správní radě, takže bych se tomu nevěnovala přímo, aby to nevytvářelo větší rozkoly. Je možné, že bude potřeba obměna ředitele.
Albert Štěrba – Pracuji jako lékař, hlásím se na místopředsedu, myslím si, že by RP mělo být prostředí lidí z různých prostředí a s různými životními zkušenostmi, rád bych doplnil zkušenější kolegy a rád bych se soustředil na komunikaci jak navenek, tak hlavně vevnitř strany.
Dominika Michailidu – Jsem ze SČK zastupitelska v obci, jsem místopředsedkyně v MS, momentálně jsem v RV, kandiduji do RP, protože mám dvě krajské nominace a teď mi běží žádost o nominaci na CF, přišla jsem se sem k Vám představit.
Doporučuji věnovat pozornost členskému podnětu na sedmičlenné RP.
Hana Hajnová – Už teď v RP sedím, je to zajímavá zkušenost, bere mi to hodně času, ale myslím si, že se nám to v RP podařilo hezky si rozdělit úkoly a fungujeme dobře, stavěli jsme se k věcem čelem, měla jsem na starosti volby.
Hlasování o nominacích na předsedu zde: https://helios.pirati.cz/helios/electio ... vjA9ERPryQ
Hlasování o nominacích na místopředsedu zde: https://helios.pirati.cz/helios/electio ... vvvpSwdpYI

3, Aktuální nejdůležitější informace z PKS PLK
3.1, od KoKs
CF – 13.1. – 14.1. pátek párty, v sobotu zasedání, v neděli workshopy
Vytvořen web - https://cf2024.pirati.cz
Vánoční večírek 18.12. – krajský zastupitelský klub dal 1000k, doneste co budete chtít pít jíst, něco málo tu bude
3.2, od Mediální spojky
kdybyste měli někdo nějaké vánoční téma, dejte vědět Lence
určitě se zaregistrujte k odběru newsletteru, pokud Vám náš krajský nechodí, zaregistrovat se můžete zde:https://lists.pirati.cz/subscription/qA ... kDVSSP6mrY
3.3, Rozpočet 2024
-předseda prezentoval rozpočet na rok 2024, odkaz na něj zde: viewtopic.php?t=65967
4, Volby 2024
4.1, Krajské
-prošel členský podnět Tomáše Zalabáka, grilování na lídra proběhne 18.12. v rámci Vánočního večírku a lídr bude zvolen do CF 2024
Jednání o lídrovi zde: viewtopic.php?t=65942
4.2, Eurovolby
4.3, Senátní
5, Informace z MS a zastupitelstev
5.1, Krajské zastupitelstvo
18.12 se bude schvalovat rozpočet
5.2, MS Plzeň a zastupitelstva
-nic nového
5.3, MS Domažlice a zastupitelstvo
-nic nového
5.4, MS Sušice a zastupitelstvo
-nic nového
5.5, Zastupitelstvo Vejprnice
-řeší problém s vodou a vodárnou
5.6, Zastupitelstvo Holýšov
-nic nového
6, z RV
7, Body na základě členského podnětu

Odpovědět

Zpět na „Plzeňský kraj“