Nominace Markéty Gregorové na předsedkyni strany

Do tohoto fóra se přesouvají uzamčené a zpracované členské podněty.


Moderátor: Předsedající

Zamčeno

Ve věci nominace Markéty Gregorové na předsedkyni strany jsem

PRO

204
54%

PROTI

162
43%

ZDRŽUJI SE

12
3%
 
Celkem hlasujících: 378 - Celkem hlasů: 378

Uživatelský avatar
Daniel.Kus
Krajské předsednictvo
Příspěvky: 232
Registrován: 16 říj 2017, 13:07
Profese: Radní Plzně pro Smart city a podnikání
Dal poděkování: 469 poděkování
Dostal poděkování: 542 poděkování

Re: Nominace Markéty Gregorové na předsedkyni strany

Příspěvek od Daniel.Kus »

Za mně jasné PROTI! Kandidátka na předsedkyni jaké strany prosím? To bude nějaký omyl🙈Jdi prosím ke komunistům, tam si budete rozumět. Vem sebou i Janku a Adélu a další z vašeho komančského křídla. Bude Vám vděčná většina členů Pirátů. Tedy strany na které parazitujete a kterou stále poškozujete svými názory.

Oznámení moderátora:

Nominační vlákna vedou jednání o osobě a je zde tedy přípustné i trvdě kritizovat kandidáta. Kritika nicméně musí zůstat věcná a přiměřená. Napomínám uživatele za osobní útok.

Naposledy upravil(a) Tomas.Valek dne 03 pro 2023, 02:22, celkem upraveno 1 x.
Důvod: Moderace
Tito uživatelé poděkovali autorovi Daniel.Kus za příspěvky (celkem 7):
Frantisek.Pudil, Bohdana.Hola, Jiri.Rezek, Pavel.Sramek, Tomas.Zalabak, Michal.Koci, Jiri.Kratky

„Když už člověk jednou je, tak má koukat aby byl. A když kouká, aby byl a je, tak má být to, co je a nemá být to, co není, jak tomu v mnoha případech je“ (J. Werich)


Daniel Kůs

Radní města Plzně pro oblast Smart City a podporu podnikání
zastupitel MO Plzeň 3

Uživatelský avatar
Dominika.Michailidu
Republikové předsednictvo
Příspěvky: 3694
Registrován: 28 črc 2011, 22:13
Profese: výtvarník
Bydliště: Krnsko
Dal poděkování: 8310 poděkování
Dostal poděkování: 6373 poděkování

Re: Nominace Markéty Gregorové na předsedkyni strany

Příspěvek od Dominika.Michailidu »

Plzeň je fakt komedie, čest výjimkám..

Když se dá strana řídit z poslanecké sněmovny, proč by nešla z Brusele? Kdo jiný by to měl dát, než strana vystavěná online?

Markéta mi přijde naprosto skvělá, věcná, má politické myšlení out of the box (abych neříkala, že má pirátskej mozek) a jestli si tady někdo stýskal, že snad nemáme kým nahradit pana Bartoše, tak nesdílím tento názor a zrovna Markéta je na špičce mýho žebříčku lidí, co by to zvládli a disponujeme jima.

Svobodný internet nedáme. Ale vemte si místo něj válku proti drogám.
Me gusta myšlenky Renesance Pirátů. web | forum | zulip

Uživatelský avatar
Martin.Kucera
Kontrolní komise
Příspěvky: 18818
Registrován: 23 dub 2009, 16:41
Profese: nakladatel
Dal poděkování: 2165 poděkování
Dostal poděkování: 34068 poděkování

Re: Nominace Markéty Gregorové na předsedkyni strany

Příspěvek od Martin.Kucera »

Daniel.Kus píše: 02 pro 2023, 22:26

realizace vašich ideálů není v souladu s ideály Pirátů

Vzhledem k tomu, že ideály Pirátů jsou ukotvené v našich stanovách, mohl bys odkázat na nějaké Markétiny činy nebo projevy, které s těmi ideály nejsou v souladu?

Jak jednoduchý by byl svět, kdybychom četli a dělali věci hned správně. :) -- Lucie Spáčilová

Uživatelský avatar
Marketa.Gregorova
Republikové předsednictvo
Příspěvky: 1198
Registrován: 15 dub 2012, 21:18
Profese: europoslankyňa
Bydliště: Brno
Dal poděkování: 1231 poděkování
Dostal poděkování: 4337 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Nominace Markéty Gregorové na předsedkyni strany

Příspěvek od Marketa.Gregorova »

Daniel.Kus píše: 02 pro 2023, 21:28

Za mně jasné PROTI! Kandidátka na předsedkyni jaké strany prosím? To bude nějaký omyl🙈Jdi prosím ke komunistům, tam si budete rozumět. Vem sebou i Janku a Adélu a další z vašeho komančského křídla. Bude Vám vděčná většina členů Pirátů. Tedy strany na které parazitujete a kterou stále poškozujete svými názory.

Ahoj všem! Jak mám ve zvyku, na otázky budu odpovídat vždy souhrnně, aby se dalo vlákno číst a bylo to kolemčtoucím příjemné. Jelikož však tento příspěvek vyvolal již dvě stránky vášní, ráda bych na něj reagovala trochu přednostně.

Mrzí mě si toto od tebe číst, Dane. Tvé výhrady bohužel slyším poprvé - a překvapují mě. Když jsme se poprvé setkali a řekl jsi mi o svém pozadí s ODS a Svobodnými, také jsem tě nesoudila, ačkoli se domnívám, že naše největší současná hrozba, fašismus, je takovýmito stranami podporována, ať již vědomě či nekompetencí. Ty se zase nejvíce obáváš komunismu a já to respektuji a beru jako fér - extremismy na obou stranách spektra jsou hrozbou, kterou bychom si měli uvědomovat a každý bojovat s tou, na niž stačíme.

Z čeho však pramení tvé přesvědčení, že libovolný druh extremismu podporuji, mi není jasné a šokuje mě. Jelikož hlasujeme v 99 % případů stejně s Marcelem a Mikulášem, považuješ i je za extremisty? Či to není hlasováním v Parlamentu, ale tím, že se domnívám, že dávat autoritářskou nálepku na jakékoli levicové smýšlení je podle mě krátkozraké až hloupé?

Dovol mi také poznamenat, že v době, kdys byl v ODS, já jsem spolu s dalšími dvě stě nadšenci budovala Pirátskou stranu. Každý má právo na to se v životě splést a vybrat si špatně, samozřejmě. To tu nesrovnávám. Chci s tebou mluvit slušně a na dospělé úrovni, ne se posílat kamsi do jiných stran, jako jsi to udělal ty mně. Nicméně mě vskutku osobně uráží a mrzí to, že mi něco tvrdíš o parazitování na straně, do níž jsi mohl po jejím úspěchu v roce 2017 vstoupit i ty, nechat se za ni zvolit a využít tohoto momenta. Já rozhodně podporuji vaše vytěžení úspěchu Pirátské strany v plzeňském komunálu, od toho existujeme a rosteme, a nikdy bych netvrdila, že jsi na ní parazitoval - ačkoli by se tak z dálky mohlo zdát. Ty to však prosím tím pádem netvrď o mně, když zjevně nevíš nic o mé historii, ani o mých současných názorech, a hovoříš pouze o smyšlené představě Markéty ve své hlavě.

Děkuji.

Europoslankyňa.
Místopředsedkyňa.
Vedoucí RT EZO.

Pravda bolí.
Politika je pro všechny.
NEklikat.
Píše se to AI.

Uživatelský avatar
Lukas.Dolezal
Zahraniční odbor
Příspěvky: 2569
Registrován: 28 úno 2019, 14:48
Profese: Politolog, analytik mezinárodních vztahů
Dal poděkování: 4171 poděkování
Dostal poděkování: 3304 poděkování

Re: Nominace Markéty Gregorové na předsedkyni strany

Příspěvek od Lukas.Dolezal »

Ahoj @Marketa.Gregorova,
na konci dubna 2023 jsi byla zvolena do Republikového výboru (RV) České pirátské strany. OFFTOPICMediální zkratka po nedávných odvolávačkách je „širší vedení“ naší strany.

Proto bych se zeptal, jaká je Tvoje motivace a cíle, které nelze uskutečňovat v RV, a které Tě vedou k rozhodnutí kandidovat do „užšího vedení“ Pirátů? Jak vnímáš svou roli v rámci RV a potenciálně v Republikovém předsednictvu (RP)? Jaké vize a změny bys chtěla prosazovat v této nové pozici oproti mandátu v RV?

Děkuji za odpovědi.

OFFTOPICP.S. Ty uvozovky u „širšího“ a „užšího“ vedení jsou, protože jediné vedení v této straně je Celostátní fórum.

Tito uživatelé poděkovali autorovi Lukas.Dolezal za příspěvek:
Robert.Magni

Podporuji ██████████████████████████████████████████████████████████████.

Pomoz vytlačit okupanty z Ukrajiny. Слава Україні! Героям і Героїням слава! 🇺🇦 ✌️.

Člen MF Brno, KF Jihomoravský kraj, Zahraničního odboru a Rezortního týmu pro záležitosti Evropské unie, zahraničních věcí a obrany (RT EZO), lukas.dolezal@pirati.cz

Uživatelský avatar
Dalibor.Zahora
Člen KS Ústecký kraj
Příspěvky: 13489
Registrován: 21 dub 2009, 12:29
Profese: zakládající člen
Bydliště: Praha
Dal poděkování: 34912 poděkování
Dostal poděkování: 17700 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Nominace Markéty Gregorové na předsedkyni strany

Příspěvek od Dalibor.Zahora »

Mám další dotaz v souvislosti s tímto dotazem:

Michal.Macek píše: 02 pro 2023, 18:38

Ahoj,
já mám praktickou otázku:
Panuje politologická shoda, ověřená též praxí některých stran, že strana se nedá vést z Bruselu.
V čem jsou Piráti snazší na vedení, že by se to Tobě mělo podařit?

Co soudíš o názoru, že strana už dávno vedena není, že spíš letí na nějakého autopilota či několik autopilotů, kteří se občas různě přetahují o řízení někdy se ovšem úplně odmlčí nebo schovají všichni. Například nedávno aktuálně u školské stávky, zřejmě největšího protestu od roku 1989, nebo u další aféry Pavla Blažka nebo u čerstvé aféry Mariána Jurečky. Chceš být jen dalším autopilotem?

Tito uživatelé poděkovali autorovi Dalibor.Zahora za příspěvky (celkem 5):
Robert.Magni, Lukas.Novy, Eva.Novakova, Libor.Adamek, Lucie.Spacilova

zakládající člen, více na profilu lide.pirati.cz, občas píšu na Deník Referendum, preferuji twitter @daliborzz před FB fb.com/dlbrz, najdete mě i na Mastodon witter.cz/@daliborzz
tel. 773 993 465, e-mail: dalibor.zahora(zav)pirati.cz

Uživatelský avatar
Michal.Macek
Krajské předsednictvo
Příspěvky: 773
Registrován: 31 říj 2018, 12:52
Profese: Tajemník ZK Pirátů SČK
Dal poděkování: 679 poděkování
Dostal poděkování: 1124 poděkování

Re: Nominace Markéty Gregorové na předsedkyni strany

Příspěvek od Michal.Macek »

A pak mám vlastně ještě dvě otázky OFFTOPIC(omlouvám se za kouskování):

1) máš za to, že můžeš s kandidaturou na předsedkyni uspět s jasnou protivládní profilací OFFTOPIC(proti účastí Pirátů ve vládě, přesněji), když přes 80 % členů a členek hlasovalo pro vstup a 9 z 10 našich voličů naši účast kvituje?

2) je kandidatura na předsedkyni strany součástí širší sebereflexe ohledně zpackaného prvního roku Institutu Páj, kterýžto průšvih muselo hasit až současné RP spolu s RV a za který jsi (spolu)odpovědná?

Děkuju.

Tito uživatelé poděkovali autorovi Michal.Macek za příspěvky (celkem 6):
Bohdana.Hola, Daniel.Kus, Jakub.Backa, Martin.Sterba, Mikulas.Ferjencik, Eva.Ticha

místopředseda KS Praha, zastupitel Prahy 12, místopředseda MS Praha 12, tajemník ZK SČK

Uživatelský avatar
Jiri.Rezek
Krajské předsednictvo
Příspěvky: 5246
Registrován: 23 čer 2009, 19:35
Profese: výzkumný pracovník
Bydliště: Sokolovská, Plzeň
Dal poděkování: 2032 poděkování
Dostal poděkování: 3096 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Nominace Markéty Gregorové na předsedkyni strany

Příspěvek od Jiri.Rezek »

Promiň, za mě opravdu ne. Tvé mediální výstupy ( nevím jak moc tvoje či centrály) o migraci, která dle mě nekorespondují se schválenými programovými dokumenty strany, mě opravdu vadí.

Tito uživatelé poděkovali autorovi Jiri.Rezek za příspěvky (celkem 4):
Robert.Magni, Daniel.Kus, Martin.Sterba, Eva.Ticha
  1. místopředseda KS Plzeňský kraj tel.: 72tri 175 03devet
    místostarosta Plzeň 1
Uživatelský avatar
Jan.Prokop
Kontrolní komise
Příspěvky: 2509
Registrován: 22 dub 2009, 08:49
Profese: ITak
Bydliště: Brandýs nad Labem
Dal poděkování: 2025 poděkování
Dostal poděkování: 3292 poděkování

Re: Nominace Markéty Gregorové na předsedkyni strany

Příspěvek od Jan.Prokop »

Myslíš si, když něco pokazí MO, měl by si to vyžrat kandidát o kterém to je i vnitrostranicky?

Tito uživatelé poděkovali autorovi Jan.Prokop za příspěvky (celkem 4):
Dalibor.Zahora, Michaela.Nepejchalova, Vojtech.Pikal, Lucie.Spacilova
Uživatelský avatar
Dan.Lestina
Krajský zastupitel
Příspěvky: 2678
Registrován: 01 zář 2013, 22:18
Profese: aspirující přírodovědec
Dal poděkování: 3690 poděkování
Dostal poděkování: 3788 poděkování

Re: Nominace Markéty Gregorové na předsedkyni strany

Příspěvek od Dan.Lestina »

Jiri.Rezek píše: 03 pro 2023, 10:21

Promiň, za mě opravdu ne. Tvé mediální výstupy ( nevím jak moc tvoje či centrály) o migraci, která dle mě nekorespondují se schválenými programovými dokumenty strany, mě opravdu vadí.

Jestli myslíš tweet z minulého týdne, tak to jaksi není Markéty problém, to jen někdo "zapomněl" upravit popisek videa.
Více zde: https://zulip.pirati.cz/#narrow/stream/ ... ar/3036466

Nerad se hlásím k nějakým proudům, ale i proto rozhodně podporuji myšlenky Renesance Pirátů. web | forum | zulip

Zamčeno

Zpět na „[Archív] Ukončené členské podněty“