Nominace Ivana Bartoše na předsedu Pirátské strany

Do tohoto fóra se přesouvají uzamčené a zpracované členské podněty.


Moderátor: Předsedající

Zamčeno

Ve věci nominace Ivana Bartoše na předsedu Pirátské strany jsem

Pro

211
56%

Proti

149
40%

Zdržuji se

14
4%
 
Celkem hlasujících: 374 - Celkem hlasů: 374

Ivan.Bartos
Republikové předsednictvo
Příspěvky: 10310
Registrován: 11 čer 2009, 09:44
Profese: Senior Oracle Database Engineer / Functi
Bydliště: U Botiče 1390/3, Praha 4 - Michle, 14000
Dal poděkování: 4200 poděkování
Dostal poděkování: 18251 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Nominace Ivana Bartoše na předsedu Pirátské strany

Příspěvek od Ivan.Bartos »

Díky Jirko za nominaci i za poměrně přesný popis „jak to na tom českým politickým moři vypadá“. Vnímám to dost podobně.

Pokud potřebnou nominaci od členů a členek získám, budu se o pozici předsedy Pirátů v lednové volbě Celostátního fora Pirátské strany ucházet. Dovolím si tedy nyní "v krátkosti“ něco říci k nominaci všem vám, členům a členkám, který to tady čtete.

Piráti, Pirátky, Pirátstvo,

volba nového vedení Pirátské strany spadá opět do velmi turbulentního období.

Jsme v polovině cyklu parlamentních voleb, kdy zakoušíme tíhu politiky jako součást vlády ČR. Stejně tak naše posádky v krajích, kde jsme většinou součástí exekutivy. Krajům klepou volby na dveře už v následujícím roce, a to záhy po volbách do Evropského parlamentu.

Ve všech patrech našeho konání se snažíme, aby domácí i světový vývoj, ekonomická situace a související politická rozhodnutí, která musíme my Piráti činit, byly v souladu s tím, co prosazujeme, co jsme lidem slíbili. Tak, abychom se dokázali vždy a všem lidem podívat do očí a říct jim, co jsme doposud a dnes pro ČR a její budoucnost, tedy pro ně, udělali. Nebo, a to se moc nenosí, co jsme nedokázali ovlivnit a proč.

Jak jsme na tom my?

Myslím, že s ohledem na světovou i vnitrostátní situaci si Pirátská strana směrem k občanům vede dobře. Ostatně o tom hovoří poměrně stabilní podpora lidí, kterou zachycují relevantní průzkumy. Pokud neberu covidové období, kdy jsme jako jediní přinášeli z opozičních lavic relevantní a konstruktivní vstupy a podpora Pirátů přesahovala i 15 %, máme nyní trvale jednu z nejvyšších podpor veřejnosti v naší historii. To chceme určitě uhájit, ale musíme mít ambice jít výš.

Je na místě zmínit, že nejsme v ostré fázi žádné kampaně (i když kotníky se okopávají neustále) a ani strany současné parlamentní opozice ani naši koaliční partneři na libovolné úrovni nás fakticky nebudou šetřit, byť se na řešení problémů společnosti s řadou z nich podílíme nyní. Věřím, že si toto každý uvědomuje.

Schopnost spolupracovat i s těmi, kteří jsou ve svých postojích, světonázoru, ale i motivaci o dost jiní, než jsme my Piráti, neředí naši opravdovost.

Umění najít kompromis v momentech, kdy z počátku řešení není jasné, je proti našim postojům, nebo je vychýleno nějakými jinými zájmy než zájmy společenství lidí, je nedílnou součástí politiky.

Stejně však schopnost jasně říci a umět sdělit, jaké je za nás ideální řešení a jak by to bylo, kdyby záleželo pouze na nás. Jaké jsou limity kompromisů, proč se něco muselo stát tak a tak. Když budeme čitelní, otevření a lidem srozumitelní my navenek - a to jak ve vnitřní jednotě, naplňování očekávání, tak v komunikaci - nehrozí, že by nás spláchla jakákoliv vlna.

Naše cesta. Na co můžeme být hrdí.

Od našich prvních malých politických úspěchů (bez oligarchů a bohatých sponzorů v pozadí) před lety jsme se hodně naučili. Chytli jsme hodně šrámů, ať už v kampaních, tak i v různých formách politických střetů v mezidobí. Jsem přesvědčený, že nejsme žádný ořezávátka, a po tom, co jsme za téměř 15 let už všechno prošli, máme zkušený lidi s různou mírou pragmatismu a idealismu a za mě skutečně solidní výsledky v evropský, celostátní i krajský a místní politice.

Za téměř 15 let jsme neztratili charakter. I když se měníme, stárneme, noví lidé přicházejí, stále jsme na politické scéně výjimeční co do míry vnitrostranické demokracie, nezávislosti na mocných, a odvahy prosazovat, čemu věříme, nehledě na diskomfort, který nám to způsobí.

Tohle všechno v sobě máme. Chtěl bych, abychom si všechny tyhle zkušenosti v sobě zhmotňovali a uvědomovali si je, nejen při tvorbách našich strategií, ale vlastně každý den.

Abychom jasně uměli pro sebe pojmenovávat (i když to nikomu není příjemný), kde jsou naše slabý a silný stránky a z chyb, který jsme udělali, se nejen poučili, ale fakticky změnili věci, který se ukázaly jako hloupý či neefektivní, nebo skutečně poškozující…teda takový, který nevedou k tomu, abychom byli v naší snaze realizovat pozitivní společenskou změnu tady i v mezinárodním kontextu úspěšný.

Tohle bude v následujících letech sakra důležitý.

Ambice a možnost realizovat pozitivní změnu je věc jedna, druhá důležitá věc pro nás i společnost je schopnost a možnost zastavit změny, který jdou proti našim cílům a táhnou společnost zpět do nějaký doby konzervativního nebo autoritářského temna.

Ani jedno ani druhý však nejde bez toho, abychom byli politicky úspěšní, tedy dosahovali dobrých výsledků ve volbách a měli tak možnost se aktivně podílet na tom, nebo relevantně (z opozice) oponovat to, co se kolem nás děje.

Něco o mě a mé motivaci.

Jakou roli v tomhle celým hraju já? Možná menší než si mnozí myslí, ale taky větší, než si myslí jiní. Rozhodně nejsem žádný superman. Snažím se každej jeden den odvádět poctivou práci, učit se a hledat dlouhodobě jak pro společnost, tak pro Pirátskou stranu a úspěšnost naší politiky to nejlepší řešení. Tu nejlepší možnou cestu. Ani v politice navenek, ani směrem k současným partnerům, ani ve věcech vnitrostranických, tedy doma v Pirátské straně, to nedělám pro „lajkýsky“.

Udělám-li chybu, jdu ji řešit a napravit. Má-li kritika opodstatnění, snažím se ji pochopit a věci/sebe zlepšit.

Svá rozhodnutí nedělám většinou sám, ale spolu s těmi, na které se můžu obrátit. Neobracím se na nějakou společnost VIPek, ale na lidi, který v danou chvíli k hledání odpovědi (nikoliv věčnýmu hledání) můžou přispět, protože mají relevantní znalost nebo zkušenost, ať už politickou nebo oborovou a dokáží v nějakým rozumným čase pomoci při rozhodování, který prostě kdokoliv ve vedoucí pozici udělat musí, a to na denní bázi.

Délka takovýho procesu je dána nejen faktorem vnější potřeby, ale taky časovými možnostmi všech, kteří se na něm podílejí. Někdy je potřeba téměř v reálném čase servis dovnitř Pirátů, někdy je potřeba akce navenek hned. Tam myslím funguji transparentně a v předvídatelných schématech.

Jasně, že nemám už mnoho let možnost řešit s každým všechno, byť stále občas cítím jistý rozčarování, nebo nepochopení možností osobních i možností rolí, do kterých v politice navenek i dovnitř vstupuju.

Když mě kdokoliv z vás třeba večer napíše přes FB chat a potřebuje nutně probrat něco, k čemu právě viděl článek.. Na rovinu, na jednu stranu je fakt dobrý, když máme ve straně neformální a osobní vztahy, ale tenhle aspekt je někdy fakt neúnosný. Takže zrovna takové potřeby je třeba řešit jinudy. Ne proto, že bych byl nějakej VIP, ale pohotovst 24/7 držet nejde a komunikačně je to pak už jen totální overload.

Abych to nebagatelizoval, rád pomůžu v libovolným problému, přesto nemohu fungovat jako ultimátní autorita a první volba pro řešení libovolného problému v libovolný čas. Podle kalendáře i čistý empirie věnuji vnitrostranické práci (plánovaní, rozhodování, řízení, jednání, komuniakci) na denní i týdenní bázi nezanedbatelný čas. Nevnímám, že bych v této oblasti vykazoval nějaký deficit, na což občas někdo poukazuje.

Má současná role ve vládě a pozice předsedy.

Má role ve vládě je naprosto stejná jako role libovolného předsedy stran vládní koalice. (TOPka zvolila jinou variantu). Je normální, že předseda strany je členem vlády. Argument rozpojení se stranou proto beru s poměrně zásadní rezervou. Naopak vzhledem k formátům, na kterých se celostátní politika odehrává, a relevanci toho, že předseda reprezentuje zároveň stranu a její voliče vůči politickým partnerům i oponentům, bych vnímal jako zásadní oslabení naší pozice, kdyby předseda nebo předsedkyně Pirátů tuto roli (ministra/vícepremiéra, ale to je jen frčka) ve vládě neměl/a.

Je to jeden z dalších faktorů a má osobní zkušenost a znalost, i když to zase někdo může zpochybňovat, o kterou svou kandidaturu nyní opírám.

Leadership napříč stranou a spolupráce jako podmínka úspěchu.

Není to jen o volbě předsedy, předsedkyně či vedení Pirátské strany. Důležitá je každá jedna volba, která určuje pro politickou stranu nezbytnou elementární hierarchii, která fakt neznamená moc, ale faktickou osobní zodpovědnost za práci, která se s volbou do libovolných vedoucích pozic pojí. Volím lidi, kterým v dané úrovni věřím.

Chtěl bych u příležitosti své kandidatiury zdůraznit, že není podstatná pouze skladba republikového předsednictva, ale také role vedení krajských a městských organizací. V počtu, ve kterém Pirátská strana operuje v ČR, je role lokálních lídryň a lídrů zcela zásadní. Stejně tak jako aktivní spolupráce předsednictev centrálních a regionálních. V rámci eskalací vnitřních i vnějších otázek, koordinace, hledání podpory jsou to právě šéfky a šéfové krajů a předsednictva, která dokážou věci řídit i na úrovni individuální. V tom mají PKSka moji plnou podporu.

Reformy!

Myslím si, že v souvislosti s mou kandidaturou je nezbytné explicitně říci, že podporuji řadu reforem, o jejichž nutnosti jsem přesvědčen. Některé z nich jsou ve vysokém stádiu prodiskutování a připraveny na finální kolečko, schválení či adaptaci (eskalační mechanismy, etický kodex, inkubátor členských podnětů, ...) některé je třeba ještě stále dodiskutovat (způsob řízení strany politické/odborné role, idea pirátské „asociace krajů“ apod.), některé nám fungují na úrovni krajů či RV a je možné je pozvednout na celostátní úroveň. I o tomto bylo poslední neformální setkání RP a PKS na pirátském Kompotu v půlce listopadu. Zde bych šel cestou rychlého dokončení věcí, které se zdají neproblematické a mají největší efekt na to, co já vnímám jako naše slabiny.

Uvědomme si, že řadu vnitřních mechanik jsme skutečně nastavovali před více jak 10 lety, a jestli by někdo měl uplatňovat evoluční a progresivní přístup a umět aplikovat zkušenosti do vlastního fungování, jsem přesvědčen, že by to měla být Právě pirátská strana.

Respekt je fakt profi! Pokud to není jen prázdná fráze

Než se dostanu k závěrečnému shrnutí, chci zdůraznit ještě jednu věc. Vzájemný respekt uvnitř a neméně tak k lidem, co pro nás něco dodávají, je podle mě něco, kde máme stále co zlepšovat. Vidím to dnes a denně. Nehledě na osobní diskomfort (a nikdo nemá rád konfliktní situace) musíme chování, který je za hranou, umět jasně označit, a proti tomu, kdo dělá dusno, umět vystoupit. Zjednat nápravu. I to je zodpovědnost lidí v určitý úrovni řízení.

To nejdůležitější nakonec!

V případě, že získám v nadcházející volbě důvěru Pirátek a Pirátů chtěl bych, abychom se jako Piráti semkli kolem těchto třech „stěžňů“. Vnímám je jako velmi důležitý.

A) Jasně formulovaný politický cíle a dobrý delivery

Umět vždy jasně říci, co a proč chceme a co to lidem přináší. Mít vždy dobrý, vizionářský , odvážný a realistický program a následně ho dodávat v reálný politice směrem ke společnosti dle možností, kterou nám lidé dají ve volbách a našich dovedností, které časem stále narůstají.

B) Vůle měnit svět i měnit sebe

Neztratit tah na branku a vyřešit si vnitřní deficity, který naše organizace – politická strana ve svém fungování má.

Zachovat unikátnosti České pirátské strany a přesto se snažit být efektivnější. Naše fungování musí podporovat schopnost efektivně řešit to, proč politické strany vznikají a proč se lidé se stejnými ideály do nich sdružují. Tedy přinášet společnosti a lidem změny skrze svou práci a získávání vlivu na rozhodování ve veřejných věcech skrze volené politiky a političky nebo skrze výběr a nominace vhodných lidí s podobným smýšlením na nepolitické pozice.

C) Vnitřní jednota a vnější čitelnost

Pracovat se vzájemným respektem a respektem k lidem, který jsme si v demokratických procesech zvolili v libovolný struktuře našeho vedení i k těm, který díky podpoře občanů ve volbách mají možnost stát za nás v první linii politiky, neboť jejich úloha je ještě o dost náročnější…což věřím, že potvrdí každý, kdo takovou zkušenost má.

Chtít a moci prezentovat ve veřejném prostoru naše, názory, postoje, řešení a úspěchy, nikoliv být konfrontován a pálit čas a energii na vysvětlování nedůležitých byť mediálně vděčných věcí. Proto by naše vnitrostranické problémy neměly být řešeny tak, aby z nich média či naši oponenti dělali senzace a tím oslabovali důvěru v nás jako kompetentní stranu, kterou si doufám tvrdit, že ideově i odborně jsme.

Chtěl bych, byť pohledy na realizaci téhož mohou být různé, aby tyto moje 3 priority byly v Pirátský straně žitý. Moje kandidatura na předsedu se s nimi pojí. S takovým „mindsetem“ podle mě můžeme být dále úspěšní my i naše politika.

Děkuji za vaši případnou podporu v nominaci i v následující volbě.

Ivan

předseda Pirátů
ivan.bartos@pirati.cz
Uživatelský avatar
Lukas.Novy
Příznivec Pirátů – Jihomoravský kraj
Příspěvky: 21728
Registrován: 02 črc 2009, 22:45
Profese: auditor kyber. bezpečnosti, muž z Brna
Bydliště: Brno
Dal poděkování: 5281 poděkování
Dostal poděkování: 12572 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Nominace Ivana Bartoše na předsedu Pirátské strany

Příspěvek od Lukas.Novy »

Nejvíc mid kandidátská řeč, co sem kdy slyšel. Kandidaturu nepodporuji.

Tito uživatelé poděkovali autorovi Lukas.Novy za příspěvky (celkem 3):
Roman.Pasek, Robert.Magni, Martin.Polak

Máte pocit, že Vás KK nebo jiný funkcionář šikanuje, pomlouvá či zesměšňuje? Nejsem právník, ale zastoupím Vás v jednání s přezkumnými orgány. Pište nestranickému ombudsmanovi na ombudsman@krtek.net
Tel: 777-5-KRTEK

Uživatelský avatar
Zdenek.Hrib
Republikový výbor
Příspěvky: 1627
Registrován: 03 říj 2013, 09:43
Profese: konzultant
Dal poděkování: 1065 poděkování
Dostal poděkování: 3288 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Nominace Ivana Bartoše na předsedu Pirátské strany

Příspěvek od Zdenek.Hrib »

Ahoj všem,

jednoznačně a všemi deseti podporuji nominaci Ivana Bartoše na našeho předsedu.

Důvodů je vícero, ale na úvod si dovolím malou vzpomínku na 24. květen 2022, kterou najdete i na mém twitteru:

Dneska jsem měl fofr. Reakce pro ČTK, pak živý vstup ČT, pak duel v TV, cestou komentář pro rozhlas po telefonu, pak rozhovor, pak komentář v TV a komentář v další TV. Zhruba v polovině tohohle maratonu jsem dostal otázku: "Nemáte pocit, že Piráti zmizeli z mediálního prostoru?"

Tehdy jsem si uvědomil, že Ivanova role je skutečně nezastupitelná. Protože i když si myslíme, že teď už máme v našich řadách více známých osobností, tak tváří Pirátů je prostě stále Ivan a v půlce roku 2022 jednoduše bylo v médiích méně dredů než obvykle. A zvlášť v tuhle dobu nemůže být tváří Pirátů nikdo jiný. A není to jen o tom, že Ivan má neuvěřitelný výkon a obětuje se pro tým. Není to jen o tom, že je konsenzuální i tam, kde třeba já už bych dávno nebyl. Není to jen o tom, že dokáže být hluboce lidský, což je mezi námi ajťáky btw celkem vzácná vlastnost. Je to tohle všechno dohromady a ještě něco navíc. Protože být nejdůvěryhodnější politik ve vládě není náhoda. Stejně jako není náhoda, že pod Ivanovým vedením nám vyšlo v dnešním průzkumu, že máme přes 10 % a jsme tedy "na svým", i když jiným vládním stranám padají preference.

Chápu, že někteří z nás jsou trochu unavení, že Ivan nestíhá být s námi tak často, jako býval, a že ta vládní koala má k ideálu daleko. Pětikoalice jsou prostě složité už z principu (sám jsem jednu vedl na magistrátu v minulém období - se STAN, Prahou Sobě, TOP09 a KDU-ČSL) a ekonomika se teprve zvedá. Ale my jsme politická strana. Neděláme to pro sebe, děláme to pro lidi, co nám dali důvěru a mandát se rvát za jejich lepší budoucnost. A s ohledem na to, jak blbé karty Ivan nafasovaval na začátku, tak hraje maximum možného.

Vím, že jsme stranou propagující změny, ale zažil jsem už spoustu personálních změn, které opravdu nebyly k lepšímu. Těch více než 10 % totiž fakt není automatických. ČSSD si tu opozici sice nevybrala, ale na jejich příkladu můžeme vidět, co tak zhruba dneska může uhrát nepopulistická OFFTOPIC(tedy nepopulistická ve srovnání s Babišem a Okamurou) mimovládní partaj.

Takže suma sumárum, já tam hodím Ivana. Hodím ho tam proto, protože vím co dostanu, protože dělá maximum možného a protože má výsledky. A doufám, že mu zvolíme i dobré místopředsedkyně a místopředsedy, protože dobrý tým je základ.

Uživatelský avatar
Tereza.Vovesova
Člen KS Středočeský kraj
Příspěvky: 1329
Registrován: 01 pro 2017, 22:10
Profese: rozpočtář, referent EU fondů a strategie
Dal poděkování: 1413 poděkování
Dostal poděkování: 2102 poděkování

Re: Nominace Ivana Bartoše na předsedu Pirátské strany

Příspěvek od Tereza.Vovesova »

Díky za kandidátskou řeč @Ivan.Bartos . Měla bych jeden doplňující dotaz.
Snad všichni se shodujeme na tom, že "reformy" ve smyslu změn vedoucích k větší efektivitě a reflexi doby jsou potřeba nebo tedy alespoň neznám v naší straně nikoho, kdo by tvrdil, že se žádné změny dělat nemají. Naše strana stejně tak jako každá politická strana nejen na základě svého růstu ale i s ohledem na vnější okolnosti a vývoj společnosti prostě prochází vývojem a s ním spojenými změnami. Všichni asi víme z příkladů některých zaniklých nebo zanikajících stran, kam ignorace toho faktu vede.

Ráda bych se zeptala na tvůj osobní názor, k čemu konkrétnímu by měly "Reformy!" v dnešní době v naší straně směřovat?
Zajímá mě co nového straně, našim politikům a členům by podle tebe měly přinést a co by procesně a fakticky mělo být jejich výsledkem.

Za odpověď předem děkuju.

Tito uživatelé poděkovali autorovi Tereza.Vovesova za příspěvky (celkem 9):
Jan.Podhajsky, Lukas.Novy, Robert.Magni, Zbynek.Janoska, Vit.Fux, Jiri.Hlavenka, Jan.Zavadil, Petr.Prochazka, Romana.Korosi

Tereza Vovesová
Obrázek

Uživatelský avatar
David.Wagner
Republikový výbor
Příspěvky: 2194
Registrován: 06 lis 2017, 23:35
Profese: vykonavatel vůle
Dal poděkování: 944 poděkování
Dostal poděkování: 7372 poděkování

Re: Nominace Ivana Bartoše na předsedu Pirátské strany

Příspěvek od David.Wagner »

Ahoj,

Jsem rád, že to chceš ještě jednou dělat a jako, diky za to, @Ivan.Bartos , je to nelehký a těžký.
Ale ať máme víc představu jak moc se shodujeme na vnímání toho co se kdy stalo a co má předseda dělat: co vnímáš třeba jako tři věci za poslední dva roky, které se ti v roli předsedy úplně nepovedly a neměly se stát?
Díky moc za rozvážení a odpověď.

(PirStan v to nepočítaje, to bylo ještě před tím)

Tito uživatelé poděkovali autorovi David.Wagner za příspěvky (celkem 7):
Jaroslav.Lainz, Robert.Magni, Jan.Lipavsky, Jan.Hora, Katerina.Migdau, Michal.Soltys, Martin.Novak

Podporuji myšlenky.

Uživatelský avatar
Tereza.Vovesova
Člen KS Středočeský kraj
Příspěvky: 1329
Registrován: 01 pro 2017, 22:10
Profese: rozpočtář, referent EU fondů a strategie
Dal poděkování: 1413 poděkování
Dostal poděkování: 2102 poděkování

Re: Nominace Ivana Bartoše na předsedu Pirátské strany

Příspěvek od Tereza.Vovesova »

Zdenek.Hrib píše: 27 lis 2023, 07:39

Hlavní "pravomocí" předsedy je mluvit za republikové předsednictvo a tím i za Piráty navenek. Vlastně si rovnou přiznejme, že jiné formální pravomoci nemá :-)(tedy kromě svolávání jednání RP, RV a CF)

...A kromě spoluúčasti na všech pravomocích, které náleží Republikovému předsednictvu. ;)

Ale jinak naprostý souhlas, i já vnímám jako hlavní úkol předsedy prezentaci Pirátské strany navenek, na kterou předseda má mít čas a prostor, který mu místopředsedové mají poskytnout.

Tito uživatelé poděkovali autorovi Tereza.Vovesova za příspěvky (celkem 4):
Lukas.Novy, Jan.Zavadil, Robert.Magni, Jaroslav.Toman

Tereza Vovesová
Obrázek

Uživatelský avatar
Jan.Tempel
Krajské předsednictvo
Příspěvky: 1025
Registrován: 15 říj 2016, 08:53
Profese: IT specialista
Dal poděkování: 549 poděkování
Dostal poděkování: 1486 poděkování

Re: Nominace Ivana Bartoše na předsedu Pirátské strany

Příspěvek od Jan.Tempel »

Ahoj @Ivan.Bartos zajímal by mě tvůj názor na využívání platforem třetích stran pro vnitrostranickou komunikaci - jde mi především o strategickou komunikaci mezi týmy, například RP a MO apod.

Tito uživatelé poděkovali autorovi Jan.Tempel za příspěvky (celkem 5):
Petr.Tkadlec, Lukas.Novy, Jan.Korbel, Roman.Pasek, Ondrej.Profant
Liberecký kraj - zastupitel
Uživatelský avatar
Pavel.Knezik
Předseda/předsedkyně krajského sdružení
Příspěvky: 487
Registrován: 08 lis 2018, 06:37
Profese: IT Administrator
Bydliště: Pelhřimov
Dal poděkování: 592 poděkování
Dostal poděkování: 638 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Nominace Ivana Bartoše na předsedu Pirátské strany

Příspěvek od Pavel.Knezik »

Velice si cením, že do toho @Ivan.Bartos znovu jde.
A má moji plnou podporu.
Cením si jeho osobních obětí a neskutečně času který pro straně věnoval.
Cením si té odvedené práce, cením si toho jaký je.

A jsem taky rád, že si uvědomuje, že naše strana se musí reformovat.

Protože změna je nutná,
změnám lze totiž čelit dvěma způsoby, být její součástí nebo se jí bránit.

Ale pokud historie něco ukázala je,
že vše se vyvíjí a roste,
a že je nutné se tedy přizpůsobovat a růst.
Bez růstu není prosperity.

Pevně věřím, že svoji pozici obhájí, bez něj by to totiž nebyla ta samá pirátská strana.
Zároveň mu přeju aby mu do předsednictva přibyli lidi, kteří to tam pujdou odřít
a svojí usilovnou prací budou piráty dál posouvat.

Protože nekonečný diskuze na gaučíku nikam nevedou.
Za piráty mluví a vždy mluvila jejich práce!

Zlom vaz, držím palec, předsedo !

Tito uživatelé poděkovali autorovi Pavel.Knezik za příspěvky (celkem 6):
Mikulas.Ferjencik, Eva.Ticha, Marek.Krejpsky, Jan.Lipavsky, Jan.Hora, Michal.Soltys
Uživatelský avatar
Vit.Fux
Příspěvky: 1319
Registrován: 24 led 2012, 16:41
Profese: Programátor
Bydliště: Brno
Dal poděkování: 9886 poděkování
Dostal poděkování: 2538 poděkování

Re: Nominace Ivana Bartoše na předsedu Pirátské strany

Příspěvek od Vit.Fux »

Já si myslím, že tahle kandidatura je chyba. Ivan by si měl odpočinout a nechat vyrůst a zviditelnit další kolegy.

Imho má šanci vyhrát a docela právem, ale neměl by se o to snažit, protože tím z volby dělá referendum o vládním angažmá a to nemá být účel téhle volby. Sjednocovat stranu a pomáhat s reformami může i ze závětří, třeba z RV nebo "jen" jako poslanec nebo v expertních týmech.

Tito uživatelé poděkovali autorovi Vit.Fux za příspěvky (celkem 8):
Robert.Magni, Eva.Novakova, Lukas.Novy, Petr.Tkadlec, Dalibor.Zahora, Lucie.Spacilova, Daniela.Weissova, Romana.Korosi
Uživatelský avatar
Jan.Posvar
Jednatel/ka republikového výboru
Příspěvky: 1705
Registrován: 11 čer 2010, 11:33
Profese: Programátor
Bydliště: Havlíčkův Brod
Dal poděkování: 1826 poděkování
Dostal poděkování: 2119 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Nominace Ivana Bartoše na předsedu Pirátské strany

Příspěvek od Jan.Posvar »

Ahoj Ivane,
díky za tvoji práci. Máš moji podporu.

Byť nejsi neomylný, neděláš zázraky a vygenerovali se neřidké zástupy fanatických podporovatelů, nepodléháš představám o své výjimečnosti. To si cením asi nejvíc.

Tito uživatelé poděkovali autorovi Jan.Posvar za příspěvky (celkem 9):
Eva.Ticha, Robert.Magni, Jan.Lipavsky, Ondrej.Profant, Jan.Zavadil, Pavel.Bulicek, Jan.Hora, Martin.Novak, Jana.Kabelova
Zamčeno

Zpět na „[Archív] Ukončené členské podněty“