Nominace Zuzany Klusové do krajských voleb

Moderátoři: KoKS Moravskoslezský kraj, PKS Moravskoslezský kraj

Podporuji nominaci Zuzanu Klusovou na čelo kandidátky do krajských voleb 2024

Ano

23
70%

Ne

5
15%

Zdržuji se

5
15%
 
Celkem hlasujících: 33 - Celkem hlasů: 33

Uživatelský avatar
Zuzana.Klusova
Krajský zastupitel
Příspěvky: 284
Registrován: 01 lis 2014, 21:31
Profese: Asistentka, PR a média
Bydliště: Petrovice u Karviné
Dal poděkování: 127 poděkování
Dostal poděkování: 625 poděkování

Re: Nominace Zuzany Klusové do krajských voleb

Příspěvek od Zuzana.Klusova »

Andrea.Hoffmannova píše: 08 lis 2023, 19:57

Ahoj, stejná otázka jako na Lea Zuzi. Na jaké tři úspěchy z pozice zastupitelky kraje jsi hrdá a co bys udělala jinak. Díky

Nejvíce se nám povedlo zvednout téma Spravedlivé transformace, kanálu DOL a energetické koncepce (konce uhlí). Podařilo se mi ve výboru pro životní prostředí dojednat, že bude Lazecká remíza v Karviné posouzena a následně snad zařazena mezi přírodní památky nebo lesy zvláštního určení. V odpadové koncepci i dotačních titulech je kladen větší důraz na prevenci vzniku odpadu.

Z opozice, jak víte, je obtížné něco zásadního prosadit, reálně nám zamítli všechny navržené body a dokonce i požadavky na rozdělení bodů tak, abychom mohli hlasovat proti konkrétním dotacím jako Miss Reneta apod. Jako hlavní úspěch tedy vidím to, že se mi podařilo v rámci celé ČR být jedním z hlavních kritických hlasů v rámci aktuální podoby Spravedlivé transformace. Toto byl náš volební program - pohlídat, aby se miliardy určené na transformaci utrácely smysluplně, efektivně a ve prospěch místních lidí. Ten plním, jak nejlépe umím.

A co bych udělala jinak? Nehlasovala bych pro aktualizaci č. 7 Zásad územního rozvoje, které umožní vznik průmyslové zóny na dohled od šikmého kostela. Toto bych chtěla ještě předložit jako nový návrh aktualizace, který by území opět vrátil do původní podoby.

Nelituji ale toho, že jsme byli v opozici, v koalici s ANO bychom nemohli prosazovat náš program a museli dělat příliš mnoho kompromisů. Na druhou stranu jsme konstruktivní a nehlasujeme proti smysluplným návrhům. Trochu mě mrzí, že jsem nepřiměla naše zástupce ve výborech a komisích podávat reporty členské základně a informovat lépe o materiálech, které tam přitékají.

Uživatelský avatar
Radek.Simkanic
Člen KS Moravskoslezský kraj
Příspěvky: 763
Registrován: 25 dub 2012, 22:21
Profese: Computer vision programátor
Bydliště: Pustějov
Dal poděkování: 1474 poděkování
Dostal poděkování: 544 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Nominace Zuzany Klusové do krajských voleb

Příspěvek od Radek.Simkanic »

Velka gratulace :)

Tito uživatelé poděkovali autorovi Radek.Simkanic za příspěvek:
Leonard.Varga
„Kráčíme v minulostí, naší budoucností je tvořit přítomnost.“
Odpovědět

Zpět na „Členské podněty a nominace“