KF ZLK 4a/2023 Primární volby do kraje - volba lídra

Fórum pro diskusi členů a registrovaných příznivců. Zde lze vyhlašovat závazná hlasování členů krajského sdružení.

Moderátoři: Předsedající, KoKS Zlínský kraj, PKS Zlínský kraj, Odbor ZlK - administrativni

Zamčeno
Uživatelský avatar
Tomas.Valek
Předseda/předsedkyně místního sdružení
Příspěvky: 2485
Registrován: 08 dub 2018, 16:47
Profese: Navrhovatel
Dal poděkování: 1763 poděkování
Dostal poděkování: 2841 poděkování

KF ZLK 4a/2023 Primární volby do kraje - volba lídra

Příspěvek od Tomas.Valek »

Vážené krajské fórum,

vytvářím oddělek z volby krajských primárek KF ZLK 4a/2023 Primární volby do kraje - volba lídra.

Otázky na lídra, kandidátské řeči lídra a další směřem prosím do tohoto vlákna. OFFTOPICTrochu jsem se vytrestal, tím, že by vše zůstalo jen v hlavním vlákně by to bylo dost nepřehledné.

Doba na navrhování na lídra, do kdy je nutné splnit podmínky kandidatury, tedy kromě podpořené nominace i medailonek a dodaná kandidátská řeč je 15.11. Doba na rozmyšlenou potrvá do 16.11. a 17.11. bude zahájena volba.

Eviduji tyto kandidáty (dokud mají něco červeně či oranžově, je to nedodané či neúplné a nejsou zaregistrováni):

Kandidáti na lídra
Kandidát a jeho medailonekKandidátská řečZávěrečné slovo
Hana Ančincovákandidátská řeč-

Tomáš Válek
tomas.valek@pirati.cz
+420 774 652 082
Semper ita agere vis ut alii te faciant. Benevolentia adsume.
Někdo musel najít tu odvahu.

Uživatelský avatar
Hana.Ancincova
Příspěvky: 565
Registrován: 15 říj 2017, 22:18
Profese: účetní, ekonomka
Bydliště: Hulín
Dal poděkování: 738 poděkování
Dostal poděkování: 1137 poděkování

Re: KF ZLK 4a/2023 Primární volby do kraje - volba lídra

Příspěvek od Hana.Ancincova »

Ahoj Pirátky, ahoj Piráti, vážené krajské forum,

po důkladném uvážení, jsem se rozhodla nominaci na lídra kandidátky přijmout. A to na základě rozhovorů s členskou základnou, kolegy z práce, i rodinou.

Po 4 letech máme opět na stole tvorbu kandidátky.
Při minulé zkušenosti, kdy jsem ještě chvílemi stála na vratkých nožkách a místy byla místo energie a zkušeností poháněna naivitou, jsem si tímto krokem naprosto jistá.
Bez jasného cíle, čeho chceme v krajských volbách dosáhnout a zejména tvrdé práce to nepůjde.

Chci pro úspěch Pirátů v krajských volbách udělat maximum a mým cílem je minimálně obhájit to, co jsme získali v minulých krajských volbách.

A když mi dáte důvěru, jaká budu lídryně?
energická, (někdy až moc),
s vizí (máme na čem stavět, dokázali jsme toho na kraji velmi mnoho!)
zkušená (tento mandát byla největší škola života mého života)
protýmová! (bez lidí kolem sebe to nedám, politika je o týmové spolupráci)
s emocemi (do práce dávám srdce, vždy)
pracovitá (dám do toho maximum)
autentická (však mě znáte :) )

A na čem můžu stavět?
Moje práce na kraji se točí od běžné operativy až po návrhy legislavitních změn. Na kraji mám na starosti sociální oblast, životní prostředí, zemědělství a neziskový sektor. Spadli jsme rovnýma nohama do případu Bečva, nová nemocnice a covidu.
Já jsem dostala do gesce oblast s nejhorším ukotvením a bez vyjasnění role jednotlivých aktérů. A přitom tak důležitou. A i přes to, jaký podfinancovaný chaos to je, jsem se do sociální oblasti zamilovala. A to myslím naprosto vážně.
Hlavní součástí politické práce je umět převzít odpovědnost a vyjednat si politickou podporu. A jsem ráda, že se toho podařilo strašně moc.

navýšení finančních prostředků do sociální oblasti, mezi lety 2020 a 2024 došlo k navýšení o 70 procent, do roku 2025 chceme jít dokonce do dvojnásobku částky oproti roku 2023! Na čtvrt miliardy korun z rozpočtu kraje.

podpora terénních služeb (jen v letošním roce navýšení o vyšší desítky nových úvazků),

po 15 letech poprvé navyšujeme kapacity pobytových služeb pro seniory,

podpora paliativní péče, duševního zdraví,

práce na legislativních změnách, financování sociálních služeb v rámci fondového systému obcí,

podpora dobročinných aktivit a společenské odpovědnosti,

příprava rodinné politiky

zavádění inovací v sociální oblasti,

práce v oblasti životního prostředí a zemědělství se točí okolo odpadů, kvality ovzduší (super jsou třeba projekty z Norských fondů!),
Do sociální oblasti se v životě nedávalo ve Zlínském kraji tolik peněz, jsme úspěšní v čerpání projektů i chystání velkých investic.

Mou práci najdete v reportech na foru, v tiskových zprávách kraje, na stránkách Pirátů Zlínského kraje a na mých sociálních sítích.

Jaké budou hlavní témata pro tyto volby?

Kraj 2030+
Nastartovat strategický rozvoj kraje. Být mozkovnou. Predikce nám říkají, že kvůli vylidňování a demografickému vývoji může počet obyvatel kraje začínat 4kou. Pro mladé nejsme atraktivní.
Co však bude klást obrovské nároky na sociální služby je stárnutí populace. Problém je, že se výrazně zaspalo už x volebních období na úrovni státu. Jako kraj jdeme ale tomuto trendu naproti, výrazně navyšujeme terenní služby, poprvé od roku 2009!!!! navyšujeme pobytové služby a pracujeme na inovacích. Bez inovací chybějícící počet pracovníků nevykryjeme. Sociální oblast nyní stojí ve Zlínském kraji v součtu 4 miliardy korun a mým cílem je připravit ho na to, aby stál 8 milard. Velmi se i stírá rozdíl mezi zdravotnictvím a sociální oblastí. Co je velkým problémem, že lidé se dožívají větší délky života, nicméně bez odpovídající kvality.

Co považuji za obrovské plus současné koalice, tak že nesázíme na jednu kartu. Rozvíjíme kraj jako celek, což je dobře. Protože abychom ty prognozy co nás čekají zvládli, musíme skládat všechny oblasti do sebe jako puzzle.

Do voleb bych chtěla jít s tématy životního prostředí a zemědělství, sociální oblasti a sociálně zdravotním pomezí. Jen člověk, který je zdravý a je bez sociálního problému, se může vzdělávat, pracovat, věnovat volnočasovým aktivitám, prostě fungovat. A tyto oblasti považuji za naprostý základ toho, co má veřejná správa zajišťovat. Za každým jednotlivým úvazkem vidím pomoc lidem.

Chtěla bych se ještě omluvit, že Vám řeč dodávám až nyní, z médií asi víte, jaká kauza mě momentálně nejvíce zaměstnává.

Předem moc děkuji za podporu. Vážím si naší vzájemné spolupráce, máme na čem stavět a držíme kurz! Budu ráda za vaše dotazy :)

Statutární náměstkyně hejtmana Zlínského kraje,
Členka Kontrolního výboru města Kroměříže.
Uživatelský avatar
Tomas.Valek
Předseda/předsedkyně místního sdružení
Příspěvky: 2485
Registrován: 08 dub 2018, 16:47
Profese: Navrhovatel
Dal poděkování: 1763 poděkování
Dostal poděkování: 2841 poděkování

Re: KF ZLK 4a/2023 Primární volby do kraje - volba lídra

Příspěvek od Tomas.Valek »

Oznámení moderátora:

Díky @Hana.Ancincova za dodání, registruji tě k volbě.

Tomáš Válek
tomas.valek@pirati.cz
+420 774 652 082
Semper ita agere vis ut alii te faciant. Benevolentia adsume.
Někdo musel najít tu odvahu.

Uživatelský avatar
Tomas.Valek
Předseda/předsedkyně místního sdružení
Příspěvky: 2485
Registrován: 08 dub 2018, 16:47
Profese: Navrhovatel
Dal poděkování: 1763 poděkování
Dostal poděkování: 2841 poděkování

Re: KF ZLK 4a/2023 Primární volby do kraje - volba lídra

Příspěvek od Tomas.Valek »

Oznámení moderátora:

Byla zahájena 1. kolo volby lídra.

Hlasovat můžete zde do 20.11. 20:00.

Tomáš Válek
tomas.valek@pirati.cz
+420 774 652 082
Semper ita agere vis ut alii te faciant. Benevolentia adsume.
Někdo musel najít tu odvahu.

Uživatelský avatar
Jaromir.Slezak
Člen KS Zlínský kraj
Příspěvky: 53
Registrován: 10 lis 2017, 10:42
Profese: Disponent zahraniční dopravy
Dal poděkování: 263 poděkování
Dostal poděkování: 150 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: KF ZLK 4a/2023 Primární volby do kraje - volba lídra

Příspěvek od Jaromir.Slezak »

Dobrý večer, Pirátky, Piráti, vážené krajské forum,

omlouvám se za pozdní reakci, dřív jsem to nestihl. Dovolte mi pár slov ke kandidátské řeči @Hana.Ancincova

1.od lídryně/lídra do krajských voleb čekám představení odvedené práce na kraji, krátkou prezentaci a né emoční vyjádření, jak byla před čtyřmi lety naivní a teď si je svou kandidaturou jistá..

2.co se podařilo v rámci tobě svěřených gescí na KÚ:
sociální oblast, životní prostředí, zemědělství a neziskový sektor.
Co se ti podařilo v případu Bečvy?

3.Kraj 2030+
Nastartovat strategický rozvoj kraje. Být mozkovnou. Predikce nám říkají, že kvůli vylidňování a demografickému vývoji může počet obyvatel kraje začínat 4kou. Pro mladé nejsme atraktivní.
Tohle zní moc hezky, zajímalo by mě jaké konkrétní kroky jsi ohledně toho poskytla? Jak chceš nastartovat strtegický rozvoj kraje a co chceš udělat proto abychom byli mozkovou? Jak chceš zastavit odliv mladých obyvatel?

Předem děkuji za odpověď Jerry.

Tito uživatelé poděkovali autorovi Jaromir.Slezak za příspěvky (celkem 2):
Libor.Adamek, Frantisek.Stodola

Jaromír Slezák
732 559 610
jaromir.slezak@pirati.cz

Pirátský ex-zastupitel a ex-člen kontrolního výboru ve Vizovicích.

Uživatelský avatar
Hana.Ancincova
Příspěvky: 565
Registrován: 15 říj 2017, 22:18
Profese: účetní, ekonomka
Bydliště: Hulín
Dal poděkování: 738 poděkování
Dostal poděkování: 1137 poděkování

Re: KF ZLK 4a/2023 Primární volby do kraje - volba lídra

Příspěvek od Hana.Ancincova »

Ahoj, tak co se tyče mých svěřených oblasti,
Je toho velmi moc, já bych určitě vypichla

  • rozvoj sociálních služeb, když jsem nastoupila na kraj, polovina krajů už měla tzv, zmrazene site sociálních služeb, vzhledem k problematickému financování. (Stát nepridava tolik kolik by měl, plus kraj ani obec nemá povinnost financovat). Díky jednání v koalici jsme jako kraj porostli z rozpočtu kraje a mravenci práci s obcemi (tady jdeme čiste do jejich samosprávy a je to rozhodnutí obce, jestli dá na social peníze nebo ne). Díky tomuto jen minuly rok přibylo třeba 61 uvazku terénní pece a my to cítíme i na menším tlaku na pobytove služby
  • rozvoj pobytových služeb pro seniory, za poslední 3 období se nepustilo do základní site sociálních služeb ani lůžko, díky vyjednani financích prostředku z rozpočtu kraje budeme od roku 2025 (už je v Akčním plánu schvaleno zastupitelstvem) navyšovat pocty lůžek domova se zvláštním rezimem, jsou to služby pro lidi s demenci, Alzheimerovou chorobou Atd,
  • práce s obcemi a poskytovateli sociálních služeb na přípravě čerpání finančních prostředku z Národního plánu obnovy na vybudování infrastruktury sociálních služeb (výzva 43), 2.11. Na jednání poskytovatelů sociálních služeb zaznelo ze strany MpSV, ze Zlínský krja je v tomto nejdál a má nejvyšší počet projektu, které se budou podávat. Je to díky vyjednani peněz z rozpočtu kraje na zařazeni lůžek do základní site sociálních služeb, a individuálním dotacím na výstavbu, bez naši pomoci by to nedali a ta připravenost by nebyla tak velká
  • projekt na podporu duševního zdraví v rodinách. Na vládní úrovni bohužel zamrzla reforma pece o duševní zdraví, situaci eskalovalo v našem kraji ještě to co se stalo v Psychiatrické nemocnici se změnou vedení. A my na číslech ze sociálních služeb jasne vidime, ze duševní zdraví se zhoršuje. Obrovsky problém je nejsou pedopsychiatri (jedna lékařka jde od ledna do důchodu a ruší praxi a na Zlínský kraj budeme mít 1,5 uvazku pedopsychiatra. Chybějící personal z oblasti zdravotnictví nedokážeme vykryt (pedopsychiatr se skolí 13 let), ale vymysleli jsme model za sociální oblast, kdy proskolujeme pracovníky sociálně aktivizacni služby v práci s lidmi s duševním onemocněním a díky včasným intervencim se vykryje doba, než se dostanou k odborníkovi,
  • v lednu startuje projekt s názvem Nejste na to sami na pomoc lidem sociálně vyloucenym, ve dvou ORP chceme rozjet i projekt Housing first,
  • pro poskytovatele sociálních služeb jsme zjednodušili vykazování v rámci systému Kissos a elektronizovali veškeré úkony spojené s žádostmi a vyplacení dotaci, doba než se dostanou peníze poskytovatelů se zkrátila o 2 týdny,
  • zavedení rakouského modelu Audit family friendly community do Zlínského kraje, například v Rakousku už je podle tohoto modelu auditovano 1/4 obci a je to super nástroj, jak posílit dialog jednotlivých akteru v obci a umožňuje nastavit opatření prorodinne politiky. Není to nějaký obecný balíček aplikovatelny pro všechny, ale pasuje se to přímo na konkrétní obec/město
  • kraj získal v rámci Regionálního akčního plánu balíček 464 milionu na Transformaci pro osoby se zdravotním postižením, každý rok musí kraj cerpat 17 procent z balicku, jinak o peníze přijde, už nyní máme projektové nachystany projekty na 4 roky dopředu. Díky těmto projektům umožníme lidem s postižením žit co nejprirozenejsim způsobem života místo života v ústavu. Vznikne například zařízení v Uherském Brodu, Kelci, Uherském Ostrohu,
  • chystáme unikátní zařízení pro lidi s roztroušenou sklerózou a těmi, co trpí neurodegenerativnim onemocněním, ve Zlínském kraji toto zařízení na pomezí sociální oblasti a zdravotnictví chybí,
  • v Uherském Hradišti vznikne zařízení pro děti s postižením, pro ty nejhorší zdravotní stavy, bude to v arealu UH nemocnice,
    Za velký úspěch považuji zavádění inovaci do sociální oblasti, tento úkol ma po projektu s cvut nove na starosti Technologické inovacni centeum. Z konkrétních projektu chystá například to zařízení pro osoby trpící RS nebo inovace v Domově pro seniory v Liptale.
    Vzhledem k tomu, ze v oblasti životního prostředí je většina agendy v přenesené působnosti, působí životní prostředí možná komunikačne méně bohaté, ale například za velký úspěch považuji chystané překladiště na třídění ve Zlíně, naopak za neúspěch nulový posun ohledně třídění a zpracování odpadu v Otrokovicich, a super je projekt na kontinuální měření ve vybraných obcích Zlínského kraje, pilot běží do dubna, už ale máme peníze v rozpočtu na trvale měření,

V kauze Bečva Zlínský kraj prováděl rozsáhlé kontroly a chystal novelu vodního zákona, i ve spolupráci s Olk, protože jsme byli nejzasazenejsimi kraji. V novele se například i vyjadřovali role toho, co kdo ma dělat. U Becvy byl problem, ze v klíčový okamzik neodebral někdo vzorek tam kde měl. Nebo ty co byly od rybářů se vylily. Ještě za minulého vedení MZP byla snaha vyvinout CIZP z tohoto odebiraciho procesu, což jsem rozporovali, protože na to mají technické a personální zabezpeceni. Vyšetřovat co se stalo, bohužel nemůžeme.

Kraj 2030plus
Vzhledem k mým gescim resim spíše to, co demografický vývoj prinasi, to jsou ty body výše v souvislosti s posilováním kapacit sociálních služeb

  • inovace v sociální oblasti (jelikož jen v socialu bude chybet 1500 pracovníků, proste se nenarodili, problém jak vyřešit tento problém je buď migrace pracovníků nebo inovace v sociální oblasti a také masivní podpora terénních služeb a neformálních pecujicich v domácím prostředí
    Příprava aktivního stárnutí a podpora zdravého životního stylu - navysujeme program na Sociálně zdravotní aktivity na preventivní akce
    Co se tyče mladych, s hejtmanem chystáme program na podporu bytu zvláštního určení (jak bydlení pro mladé, nebo například pro seniory), konkrétně v úterý na to máme v Katerinicich seminář pro starosty obci, příklady dobre praxe už v kraji máme, chceme je přenášet dal a finančně tomu z rozpočtu kraje pomoci,
  • intenzivní spolupráce s univerzitou (podpora novych programu a center excelence z rozpočtu Zlínského kraje)
  • od 1.1. Vzniká agentura Zlin Invest na lákání novych zamestnavatelu, za moje oblasti tam mám například podporu inovaci v sociální oblasti, díky developerce asistivek v Technologickém inovacnim centru s univerzitou a předchozím projektům jsme v tomto napřed, vzhledem prave k demografickemu vývoji je to hudba budoucnosti
    Já osobne to vidím vše jako kombinaci nabídka vzdělání mladým, pracovní příležitosti, bydlení, kvalitní služby (soc, zdrav, školství). Za me se chci zaměřovat na pracovní příležitosti, kvalita služeb a bydlení a rodinnou politiku.

Pokud jsem na něco zapomněla, doplním. Díky za otázky :)

Tito uživatelé poděkovali autorovi Hana.Ancincova za příspěvky (celkem 6):
Libor.Adamek, Jaromir.Slezak, Frantisek.Elfmark, Martin.Valasek, Vaclav.Krapacek, Frantisek.Stodola
Statutární náměstkyně hejtmana Zlínského kraje,
Členka Kontrolního výboru města Kroměříže.
Uživatelský avatar
Tomas.Valek
Předseda/předsedkyně místního sdružení
Příspěvky: 2485
Registrován: 08 dub 2018, 16:47
Profese: Navrhovatel
Dal poděkování: 1763 poděkování
Dostal poděkování: 2841 poděkování

Re: KF ZLK 4a/2023 Primární volby do kraje - volba lídra

Příspěvek od Tomas.Valek »

Tomas.Valek píše: 17 lis 2023, 07:20

Byla zahájena 1. kolo volby lídra.

Hlasovat můžete zde do 20.11. 20:00.

Hlasování bylo ukončeno.

Hlasovalo 43 členů, pro postup bylo nutné získat 22 hlasů:

Otázka #1
Jako lídr krajské kandidátky je pro mě přijatelná
Hana Ančincová 42

Jako lídr byla v prvním kole zvolena @Hana.Ancincova, které tímto gratuluji.

Oznámení moderátora:

Vlákno tím uzamykám a budeme pokračovat ve volbě čela.

Tito uživatelé poděkovali autorovi Tomas.Valek za příspěvky (celkem 4):
Jakub.Zach, Eliska.Holsanova, Zdenek.Tros, Frantisek.Elfmark

Tomáš Válek
tomas.valek@pirati.cz
+420 774 652 082
Semper ita agere vis ut alii te faciant. Benevolentia adsume.
Někdo musel najít tu odvahu.

Zamčeno

Zpět na „Krajské fórum Zlínský kraj“