Zápisy jednání PKS JčK

Fórum pro diskusi a hlasování krajského předsednictva

Moderátoři: PKS Jihočeský kraj, KoKS Jihočeský kraj, Administrativa-KS Jihočeský kraj

Odpovědět
Uživatelský avatar
Veronika.Kovarova
Předseda/předsedkyně krajského sdružení
Příspěvky: 204
Registrován: 20 črc 2018, 12:43
Profese: architekt, grafik
Bydliště: Volyně
Dal poděkování: 336 poděkování
Dostal poděkování: 269 poděkování

Jednání PKS JčK 27.6.2023 od 20:00

Příspěvek od Veronika.Kovarova »

Přítomní: Luboš Kudláček, Júsuf Traore, Klára Bidařová, Verča Kovářová, Lukáš Kolářík, Jana Pincová, Sandrik Bednář, Nikola Mrázová (30 min.)
Zapisuje: KB
Ověřuje: VK
Omluven: Michal Horák

Júsuf předsedá.
Júsuf vítá, gratuluje a děkuje. Děkuje i předchozímu PKS za jejich práci.
Zapisovatel, ověřovatel a program schválen.

1) volba komunikačního kanálu mezi členy PKS
Luboš K.: navrhuji Signal
LK: je mi to jedno, Signal používám nejčastěji
VK: Signal, chat FB
JT: za mě chat FB. Za mě, až vybereme komunikační kanál měli by tam být KoKS, kMO i tajemník ZK
LK: Dává to smysl
KB: preferuji chat FB, ale je mi to jedno
NM a SB a JP: je to jedno, máme všechno
Luboš: jsem proti FB chatu z bezpečnostních a ideologických důvodů

hlasování PKS i s dodavateli: 2x Signal a 4x chat FB

2) volba pravidelného termínu, dne a času, jednání PKS
JT: Michal chtěl středy
LK: je mi to jedno, jen at je to předvídatelné a naplánované dopředu
Luboš: úterky ideál, středa jednou za čas nebudu moci
JT: frekvenci ob týden bych zanechal a později bychom se domluvili. Necháme si tedy středy od 20hod, příští jednání bude 12.7.

3) úvodní slovo pro členy KS
JT: myslím, že by bylo dobré o nás dát vědět členům a sdělit jim plán
LK: jsem pro, po finální aktualizaci matice odpovědnosti, až budou rozděleny gesce
VK: souhlas
Luboš: souhlasí
JT: pošleme tedy info až bude hotová matice
VK: začala bych formulovat úvodní slovo a poslala bych s hotovou maticí

Úkol: Verča bude pracovat na úvodním textu

4) doladění koncepce místních PiCe
JT: napsal bych koncepci více jednodušeji, lépe bych ji formuloval
Luboš: znění, které tam je vzniklo tak, že jsme to procházeli slovo od slova a něco jsme doplnili. Pokud by tam detaily nebyly a bylo by to více obecné, nejsem proti poud to nezmění smysl.
LK: potvrzuji, navíc jsme to konzultovali s Vojtou Pikalem - návrh: ne koncepce schválená KF, ale předpis pro PMS. Pokud strategický dokument, tak bych to okrášlil.
VK: mně se to líbí, tak jak to je, ale změnám se nebráním
LK: můžeme mrknout na tvoji textaci?
JT: už jsem to udělal u provních dvou odstavců. Do 30.6. máme povinnost předložit koncepci KF. Je návrh řešení prodloužit termín o 14 dní?
LK: nevidím problém, mezitím probíhala nová volba PKS
JT: mám návrh: napíšu nový text celý a na příštím PKS schválíme jednu z verzí
Luboš: nemusíme hlasovat o obou verzích, klidně to uprav při zachování toho smyslu

Úkol: Júsuf navrhne nový text a na příštím PKS se bude hlasovat o verzi

5) zahájení primárek – volba lídra, způsob a stanovení termínů
Luboš: mezi navrhováním a volbou je několik týdnů. Lídra myslím máme mít do podzimu
VK: koncem srpna bych chtěla lídra
LK: primárky můžeme zahájit klidně hned. V půlce října lídr a listopad čelo - ideál. Grilování může probíhat celé prázdniny a září.
JT: poslední krajské volby jsme v prosinci ještě neměli ani lídra.
Luboš: v lednu se představoval na CF
JT: je volba čela a lídra spojená s programem a kampaní ebo to můžeme řešit odděleně? jde mi o to, jestli termíny máme nějak ladit
LK: zodpovědnost za krajské volby má PKS, můžeme si to udělat jak chceme. Nemyslím, že je to spojeno s programem. Hlídá to RV, takže pirátská čistota zachována.
JT: otázka Luboše na termíny..
Luboš: nevím, pojďme je domluvit. Michal mi slíbil, že odpředsedá primárky.
VK: volba musí začít přes léto
LK: čas nás netlačí, můžeme navrhování spustit teď. Chce to čas na to grilování a práci s uzavřenou skupinou lidí
VK: neodkládala bych to až na září, doba na navrhování lídra např do 11.8. a pak debaty a gril
JT, VK, LK: volba lídra zvlášť
Luboš: v nejbližších dnech vykopneme volbu lídra do půlky srpna na navrhování a do půlky září čas na diskusi?
VK: první týden srpen konec navrhování a první týden září volba
SB: měla by být možnost fyzického grilování. Lidi by měli někde vystoupit a grilovat je při zasedání a hlasování po zasedání KF (plán 17.9.). Nebo KF posunout.
LK: ukazuje harmonogram z minulých voleb
JT: asi na to bude potřeba více času, abychom jen něco neplácli
VK: máme 17.9. zasedání KF - hodilo by se tedy do té doby dát navrhování a fyzické grilování na KF
Luboš: souhlas, pár dní po KF by mohla začít volba
SB: zasedání je nešikovně, je naplánované těsně před zastupitelstvem kraje. Volba lídra ok, ale možný časový problém pro kandidáty.
Luboš: jsem pro přípravu, hodíme to do tabulky a doladíme
VK a LK: pro
LK: vzpomíná na skvělou administrativní práci Tomáše Válka. Můžeme ho oslovit a požádat o pomoc s byro ohledně voleb
VK: zeptala bych se Tomáše kolik času nám může věnovat
JT: domluvím se s Tomášem

Úkol: Verča a Júsuf do konce týdne doladí tabulku (harmonogram) a pošle ostatním k hlasování

6) matice odpovědnosti, její revize, rozdělení úkolů v rámci PKS
VK: jsem zběhlý hospodář a stále se cítím být členem mediálního týmu. Za PKS bych chtěla být u lidí a hospodář.
LK: matice je všeobjímající. Chceme ji upgradovat?
Luboš: souhlasím. Někdo zkušený by to mohl proškrtat
JT: souhlasím s revidováním celé matice a myslím, že bychom to měli projít všichni a shodnout se na ní na příštím PKS
Luboš: myslím, že bychom to nemuseli odkládat
VK: bylo by dobré, kdybychom oblasti měli dva, abychom byli zastupitelní. Hodně se to překrývá
JT: je tu riziko, že když budou dva, tak to nebude dělat ani jeden. Chtěl bych, aby se na to každý z nás podíval a udělal sám za sebe. Nápady pak můžeme propojovat a inspirovat se.
LK: nejsem si jist časem, ale přizpůsobím se. Verča by mohla něco nastřelit.
JT: beru to jako formu přípravy na to, aby byl člověk dostatečně informovaný a uvědomil si co to obnáší
SB: návrh - poznámky podrobnosti co jaká oblast obnáší a nastavit si časový úsek jak se věci vyvíjí

Úkol: Júsuf a Verča nastřelí návrh nové matice do konce týdne, na příštím PKS se to dokopne

7) pirátské systémy – podání na AO
Luboš: nevím, jestli je zadáno podání na AO
VK: Klára to může zkontrolovat

Úkol: Klára podá na AO zvolení nového PKS

8) Různé

a) Dotační program na mediální projekty
LK: zahlasoval bych a posunul se dál
Luboš: nevyplývají z toho další povinnosti?
JT: termín pro vyúčtování
Luboš: zhodnocení efektivnosti?
LK: účelnost zhodnocuje ten, kdo to proplatí
Luboš: souhlas s Kolisem, abyste to odhlasovali a noviny jsou třeba předložit KF (záměr nad 100k)
VK: jsou to 4 projekty a 80k je dotace, můžeme hlasovat jako PKS
Luboš: je to záměr nad 100k, musí hlasovat KF
VK: pravda

Úkol: vyplnit hlasovací tabulku a dát hlasovat KF o záměru nad 100k (noviny)

b) ohlédnutí za výsledky volby do PKS
Luboš: to je diskuse spíše k pivu :-) o přijatelnosti hlasovalo 30 lidí a každý jsme dostali cca půlku hlasů. Vzbuzuje to ve mně pocit rozštěpenosti.
VK: taky mi to tak přijde, že jsou lidi naštvaný
SB: to, že se nedostali ti další rzhodovaly 1-2 hlasy a je třeba k tomu přistupovat s pokorou. Je vidět, že tam pnutí s některými z vás je, podle výsledků.
LK: více parametrů. Kdo něco dělá a projevuje názory získává určitý počet nefanoušků. Kdo nic nedělá, nic nezkazí. Je to určitě zpětná vazba a reflektuje to předchozí PKS.
JT: asi jsem to tak nevnímal, přijde mi, že předchozí volby také takhle dopadaly. Vypovídá to o tom v jakém stavu KS je a budu rád, když se to posune.
Luboš: souhlas, vnímám to stejně a je třeba na tom pracovat.

c) podoba e-mailů s pozvánkou na PKS
Luboš: souvisí to i s informováním. Líbilo by se mi když posíláme pozvánku, tak aby na začátku byly dvě tři věty co řeším. Můžeme tímto způsobem informovat o naší činnosti. A za druhé, aby se body neopakovaly (viz Úkoly z minula)
LK: zápis a evidence úkolů jsou dvě věci. PR, o které jde Lubošovi může jít novou nástěnkou nebo spešl mailem.
Luboš: chci jen lépe využít ty maily, které jdou pravidelně co 14 dní - dvě věty, co se řešilo a co se řeší - stručně. Budu na tom programu a znění mailu pracovat.
JT: krásně se nám tím propojuje matice
VK: přijde mi to dobrý, nepoužívat další kanál.

d) kompletní vyčištění redmine, mějme čistý stůl
Luboš: v RM je strašně starých úkolů. Je třeba to projít a vyčistit.
LK: navrhuji následující postup - někdo tam může mít evidenci úkolů a vyzval bych vlastníka podání, at se na to podívají a uzavřou to. Pokud to do 3 týdnů nebude, tak to uzavřu.
Luboš: když napíšeš do toho úkolu, tak to vlastníkovi přijde

Úkol: Luboš - až bude mít práva do RM, udělá čistku do 15.8.

e) druhý hospodář PKS (předseda je vždy a druhý se volí)
JT: mohli bychom si ho zvolit příští PKS podle matice

f) ověřování nováčků v chobotnici za kraj
KB: nevidím v matici?
JT: dáme to do matice

g) smlouva Jana K.
JT: myslím, že počkáme jak dopadne výběrko na vedoucího PO?
VK: smlouva je připravena a uvidíme po volbě
Verča se domluví s Janou

h) nástěnka - https://nastenka.pirati.cz/
KB: budeme vytvářet nějaký jednoduchý přehled, co tam publikovat za kraj a co ne?
VK: naše nástěnka byla pro vedení MS a tohle je pro všechny členy a RegP
KB: ano, je to pod pirate ID
Luboš: než začnu používat nový pirsystém, tak bych rád věděl, že to někdo bude číst
JT: nejdříve bychom pokoukali a pak se domluvíme
LK: souhlas, ted ji zkoušíme za RT bezpečnost
Luboš: souhlas, počkat, pokoukat
VK: souhlas, žádný spěch

LK: připomínám, že kdo navrhuje bod, aby se k bodu podepisoval

Júsuf končí jednání a děkuje za účast!

Uživatelský avatar
Lubos.Kudlacek
Krajské předsednictvo
Příspěvky: 93
Registrován: 13 pro 2019, 20:31
Dal poděkování: 41 poděkování
Dostal poděkování: 73 poděkování

Jednání PKS JčK 26. 7. 2023 od 20:00

Příspěvek od Lubos.Kudlacek »

Přítomní: Nikola Mrázová, Veronika Kovářová, Jana Koláříková, Jana Pincová, Jiří Belšán, Klára Bidařová, Jusuf Traore, Luboš Kudláček, Lukáš Kolářík, Tomáš Válek, Michal Horák, Adam Vyplel (KK), Sandrik Bednář, Magdaléna Daňková (KK pozdeji pripojena), Marcel Kolaja (dtto), Martin Jiránek
Zapisuje: Nikola Mrázová,
Ověřuje: Luboš Kudláček

Redmine a plnění usnesení (Luboš)
Luboš Kudláček: informuje, že podatelnu PKS vyčistil, a žádá Kolise o dočistění - Luboš nemá oprávnění ke všem

koncepce místních center, předložení KF (Luboš)
Luboš Kudláček: bude hlasovat i Kolis? Ano.
úkol pro TV následně o předložení na KF s návrhem usnesení, který tam je.

pirátská nástěnka a slib v mailu (Luboš)
Luboš K: nemá v gesci komunikaci s členskou základnou.
Jusuf T: vnímám ji jako nástroj ke komunikaci a myslím, že bychom ji měli používat.
Veronika K: ano, ale považuji v pořádku dát vědět, že ji máme.
KB: věci tam dáváme
JT:jo, používáme to jako standardní nástroj
LKudl: jde mi o tu odpovědnost, kdo za to odpovídá?
JT: odpovědnost za komunikaci mám já

Strategické plánování (JT)
JT v chatu návrh na proces možné realizace plánování
https://docs.google.com/document/d/11Fb ... g=h.gjdgxs
JT: proces není zatěžující pro PKS
Kolis: pojdme to spolu projit
JT krátce představuje dokument a popisuje jednání
Luboš K: jsem pro
úkol JT začne pracovat dle návrhu
MH: pro
VK: pro
Kolis: pro

noviny ČB a krajského klubu, předložení KF (Luboš)
Luboš K: je domluva s krajským klubem na financování?
VK: odsouhlasila si to se zastupitelským klubem
TV úkol hodit celý záměr na KF

Informace z CVŠ
NM: proběhlo představovací kolečko, strategie a základní info. Otázkou je kolik chceme vložit do voleb do EP a jestli ty finace dáme centrále, nebo je pronvestujeme v kraji ke kampani v EP.

volební manažer/ka a matice odpovědností osob a týmů (Luboš)
Luboš Kudl: otázka - udělat výběrko na manažera k volbám a sehnat někoho standardní cestou? nebo sehnat někoho zevnitř?
vytvořil jsem matici odpovědnosti:
https://docs.google.com/spreadsheets/d/ ... XTPrg/edit

VK: volební výbor bude PKS
LubošK: pomohlo by vědět, kdo má ty domluvené věci sdílet
JT: Volební manažer bude mít tohle vše na starosti?
MH: nesedí mi tam - schvalování finančních prostředků - je jasná struktura, kdo to bude schvalovat a jak to bude řešit volební štáb?
JT: kdo to bude řídit a zastřešovat?
LubošKudl: nemyslím si, že je to vhodný kombinovat s funkcí v PO (Jana)
JT:nedá se to dělat dobrovolnicky
VK: nabízím dost času a prostoru
LubošKudl: závazně se hlásí Verča?
VK: počítám, že budu pracovat na kampani.
JT: očekávám, že to bude jeden člověk, co bude řešit, co se dělat.
MH: JT má představu, co bude dělat člověk, proč by to neměl dělat tým
VK: Šimon byl šikovný, ale nedokázal projít dobře vůči vhledu do strany

dokumenty k volbám – základ, harmonogram, Nároky na krajské zastupitele a základní pravidla hry (Luboš)
Luboš K: rád bych se domluvil na rozdělení práce:
základní strategie pro volby
https://docs.google.com/document/d/1jVe ... SwrGk/edit

úkol harmonogram JT a VK dotáhnout
úkol LubošK dotáhne základní dokument
úkol VK pravidla hospodaření
JT neshodli jsme se na tom harmonogramu
VK dopíšeme, co bylo minule
Kolis: zkuste to a kde najdete sporné body, tak to pojdme dohlasovat
JT: neshodli jsme na tom, někde si nejsme jisti
JT a VK dokopne harmonogram a doplní body Lubošovi
JT: 2,3 a 4 budeme hlasovat najednou nebo zvlášť?
MH: zdá se mi, že toho motáme více věcí - harmonogram a technikálie
VK a jakou variantu preferujete?
Kolis - 1-5 zvlast, pak dohromady
LubošK: nejdůležitější zvlást
MH: 1-5 po jednom
Jana: 1-3, 4-5
TV: prijatelnost hromadne a nebo muze byt prijatelnost zvlast, moznosti je spoustu
po jednom je to dlouhé
LubošK: a ted k manažerovi
MH: situace dospela k tomu, ze je nas 5 a hlasovanim to musi vyjit

úkol MH udělá hlasování na RM k tomuto tématu (odhlasovat do nedelniho vecera)
LubošK: beru to na zamyšlenou, 3 varianta je oslovit někoho z členské základny
JT: pokud by to byl tým? VK, NM, KB a SB? Jak to vidí tyhle 4. chce to si říci i ty vstupní věci.
LubošK: co si myslí, ty 4.
MH: já žiju v tom, že mají nějaké smlouvy a úvazky. Stanovme exaktní odměnu, kdyby to bylo přesčas.
NM: asi to zvládneme
KB: myslím, že to zvládneme
Kolis: at je jeden koordinátor
Sandrik: v rámci tech smluv to zvládneme
Jana Pincová: s mediálními věcmi počítám
JT: jasnější kompetence a odměnovaní v rámci tohoto úkolu

nároky na zastupitele a pravidla hry
https://docs.google.com/document/d/1PDv ... 7idqw/edit
úkol JT projít to a zjistit, zda je platný tento dokument
Kolis: refresh je potřeba

Kolis vůči kraji - uzavřený bod
JT: na uzavřeném bodu bude jen KK (Adam Vyplel, Magda Vaňková) PKS a RP (Martin Jiránek, Marcel Kolaja) a Jana Koláříková

Výstup z uzavřené části:

Lukáš Kolářík podrobně informoval členy PKS o diskutované situaci a o tom, že ve věci podniká další kroky a inicioval spolupráci s kontrolní komisí. Na základě těchto sdělení se členové PKS neshodli na doporučení rezignace Lukášovi Koláříkovi z pozice člena PKS JčK.

Další vyjádření PKS k této věci je zde - viewtopic.php?p=848737#p848737

místopředseda KS Jihočeský kraj

+420 725 427 429 | lubos.kudlacek@pirati.cz

Uživatelský avatar
Veronika.Kovarova
Předseda/předsedkyně krajského sdružení
Příspěvky: 204
Registrován: 20 črc 2018, 12:43
Profese: architekt, grafik
Bydliště: Volyně
Dal poděkování: 336 poděkování
Dostal poděkování: 269 poděkování

Zápis jednání PKS JčK 16.8.2023

Příspěvek od Veronika.Kovarova »

Přítomní: Nikola Mrázová, Veronika Kovářová, Honza Novák, Sandrik Bednář, Luboš Kudláček, Michal Horák, Jana Pincová, Tomáš Válek, Jusúf Traore, Dan Leština
Zapisuje: Nikola Mrázová
Ověřuje: Veronika Kovářová

volební příprava
harmonogram:
https://docs.google.com/spreadsheets/d/ ... 1579654362
TV: Je třeba si říci, jak to budeme dělat?
VK: Přístupnost bude pro všechny a pak se dořeší před volbou.
HN: PKS může přijít s volbou postupu.
TV: čelo je asi o dvě pozice méně
diskuze k tématu
VK: jde o obecný rámce času, nejedná se konkrétní návrh řešení.
Tv: ok, souhlasím, pokud se jedná o obecné stanovení času
HN: 7.9 se může zahájit s návrhem postupu, které bude odpovídat minulé volbě

dohoda o prodloužení o dva týdny - zapracováno do návrhu

TV: volba lídra si zaslouží více prostoru

shoda na harmonogramu dle úprav v dokumentu

strategie kampaně:
https://docs.google.com/document/d/1jVe ... SwrGk/edit

diskuze k navrhovaným změnám a vypořádávání komentářů
HN: chtěl bych mít jednoho manažera
VK: to budu já
JT: manažer má být Veronika a střet zájmu nevidím
MH: hlasování dle PKS dopadlo a jestli Honza nesouhlasí, at podá rozpor
HN: manažer si na sebe vydělá, takže to není otázka peněz a přijde mi to jako střed zájmů
JT: dotaz k volebnímu štábu a jeho otevřenosti
VK: jedná se o běžnou činnost
LK: hospodaří s prostředky kampaně, volební štáb navrhuje a rozhoduje PKS
VK: hospodaření budeme ladit při detailnějším rozpočtu
diskuze k připomínkám
https://docs.google.com/document/d/1PDv ... 7idqw/edit

diskuze k požadavkům o insolvenci a dalším podmínkám a nárokům na zastupitele
diskuze k bodu vstup/ odchod do klubu
lídr kandidátky respektuje
závazky klubu vůči kf, pkzk
diskuze k formulacím a po vzájemném odsouhlasení úpravy dokumentu
diskuze - komise a výbory a vyběr kandidátů do komisí a výborů
odhlasována varianta
dokument bude předložen KF
Sandrik: navrhuje stylisticky, gramaticky a věcně upravit ( místa na kandidátkách apod.)
úkol VK připraví dokument
úkol strategii a harmonogram vykopne Tomáš Válek 17.8. do 6.9., aby bylo rozhodnuto
Sandrik : doplnění bodu k 4

Uživatelský avatar
Veronika.Kovarova
Předseda/předsedkyně krajského sdružení
Příspěvky: 204
Registrován: 20 črc 2018, 12:43
Profese: architekt, grafik
Bydliště: Volyně
Dal poděkování: 336 poděkování
Dostal poděkování: 269 poděkování

Zápis jednání PKS JčK 30.8.2023

Příspěvek od Veronika.Kovarova »

Přítomní: Veronika Kovářová, Klára Bidařová, Nikola Mrázová, Tomáš Válek, Jana Pincová, Erik Ferchenbauer, Michal Horák, Jusúf Traore, Luboš Kudláček
Zapisuje: Nikola Mrázová
Ověřuje: Veronika Kovářová

Úkoly z minula:
úkol VK připraví dokument - hotovo
úkol strategii a harmonogram vykopne Tomáš Válek 17.8. do 6.9., aby bylo rozhodnuto - hotovo
Rezignace člena PKS
Jusuf Traore rezignuje k 31.8.2023 kvůli budoucí práci pro MPSV na post místopředsedy PKS JčK i PMS Prachaticko
matice odpovědnosti se dořeší na příštím jednání PKS i na PMS Prachaticko
Usnesení: PKS přijímá rezignaci a děkuje za spolupráci a přeje hodně štěstí a novým místopředsedou je náhradník Václav Klecanda, který prošel přijatelností při poslední volbě
všichni PRO

úkol: do podatelny RM dá Klárka po vyvěšení zápisu na forum

Volby
a) Infobod z CVŠ
b) Rozpočet pro evropské volby (VK)
Nyní je ve výhledu 50 tisíc - kolik dáme a chceme si je utratit sami nebo je dáme volebnímu štábu k dispozici?

diskuze k tématu
LK: měli bychom vědět, jestli po nás budou chtít něco dalšího?
VK: platí 50 a je možné případně navýšit z rozpočtu na senát
úkol: NM zjistí na štábu, co dalšího po nás budou chtít
LK chce se ucastnit pruzkumu, pokud bude centralni pruzkum a připlatit si za bližší data z jihočeských reálií
úkol Verča dořeší výhrady na foru
TV do konce doby na navrhování můžeš dělat redakční úpravy

Setkání KF do konce roku (KB)
a) 8.10. v Písku
návrh - vzhledem k důležitosti jednání navrhuji místo konání v ČB
b) pokud trvá Písek, tak prosím o pomoc s výběrem prostor, aby dobře bylo
návrhy od Pepy Soumara: Hotel OtavArena, Interhotel Amerika, obě střední třída, hlavně klid na jednání = pronájem
Ptala jsem se ho i na možnost jednat v zasedačce na radnici, ale Pepa ale by rád úřad zachoval apolitický ve vztahu k jednáním. Nicméně se zeptá na možnost (v Budovcově ulici - MÚ a Pepy kancelář) - to neprošlo.

VK v Hotel OtavAréna jsem byli v 2019 a bylo to klidné, ale 3600 aréna pronájem plus 1600 občerstvení
MH Je možné být pod čárou - v předsálí
Pod Čarou bude bez nájmu (MH domluví),
LK je spíš pro Pod Čárou, je ještě potřeba zjistit možnosti Otavaareny
úkol MH zjistí, zda je volno a dořeší se pak/příště

c) Další naplánovaná schůze je na 19.11. v Táboře, což je brzy po sobě - přesun? (pozn. bude se řešit rozpočet)
https://redmine.pirati.cz/issues/40957
navrhuje se posun na 26.11. - první adventní neděle
úkol Klárka navrhne místo
jako bod bude i rozpočet, Amnesty(?) dopoledne
d) hosté -
Klára Kocmanova a Markéta Gregorová by měly zájem navštívit naše jednání KF. Nemyslím hned to příští. Můžu jim dát termíny?
Pavel Štěpánek (CVŠ) a Aneta Králová (MO) - 8.10. nemohou, ale můžeme jim nabídnout další termín?

úkol pozvat Klára Kocmanová na oba termíny, Štěpus plus Aneta na listopad

Ukliďme Česko
KB: rozeslána poptávka na místní Piráty, pak by se vytvořila krajská událost, která se přidá do celostátní. Stálice jako ČB a Soběslav tentokrát uklízet nepůjdou, čekám na vyjádření Tábora. Nikdo jiný se neozval.
MH: Písek asi taky nic
Tv také nic

Různé
a) KB: info k Jitsi s kandidáty do EP - proběhne 14.9. od 19:00 viz viewtopic.php?t=65091 - info na naše členy je na Zulipu a půjde interním NL

diskuze k bodu - TV upozorňuje, že není oficiální diskuze, jde o aktivitu KHkraje
b) KB: rozpočet Čepice - je třeba nastavit TP 10-12 na energie, nájem, plyn. Proběhla prosba na Kárského na převod peněz od podnájemce a z rozpočtové položky Provozní výdaje (schváleno PKS 10k), podle předběžných odhadů peníze v rozpočtové položce PICE vyjdou do konce roku jen tak tak. Jakmile budeme mít dostatek prostředků v položce, zadám TP do konce roku. Viz: https://piroplaceni.pirati.cz/rozpocet/polozka/2968/
LK : 3.9. se bude na MS Českobudějovicko řešit Čepice, LK se sejde s Řehořem a bude potřeba vyřešit nové smlouvy v září.

diskuze k doplatku elektřiny ve Vopici po vyúčtování v červenci

Uživatelský avatar
Lubos.Kudlacek
Krajské předsednictvo
Příspěvky: 93
Registrován: 13 pro 2019, 20:31
Dal poděkování: 41 poděkování
Dostal poděkování: 73 poděkování

Zápis jednání PKS JčK 6.9.2023

Příspěvek od Lubos.Kudlacek »

Přítomní: Nikola Mrázová, Sandrik Bednář, Luboš Kudláček, Veronika Kovářová, Jana Pincová, Klára Bidařová, Václav Klecanda, Michal Horák
Zapisuje: Nikola Mrázová
Ověřuje: Luboš Kudláček

úkoly z minula
úkol: do podatelny RM dá Klárka po vyvěšení zápisu na forum rezignaci

2)diskuze, kdo vykopne věci na forum ohledně volby
dohoda: úkol Michal Horák si zavolá s Tomášem Válkem a domluví se

3)matice odpovědností PKS aktualizace
https://docs.google.com/spreadsheets/d/ ... 1067015284
Erik a Vašek si rozmyslí, které úkoly a zodpovědnosti si převezmou a pobaví se o tom příště
úkol Sandrik nastaví oprávnění pro Erika a Vaška na disk PKS

4)volby

a)odměny dodavatelů za kampaň
LK: navrhuje poptat PO a z jakých peněz peníze půjdou a z jakých peněz půjdou a navrhnout i odstupňování peněz
úkol NM pošle dotaz na Janu K.

b)infobod z CVŠ

c)merch - je potřeba udělat inventuru merche - co se dá použít ( tabulka)

úkol Klárka a Sandrik do NL dát info o stavech merche
úkol Václav dá do RM

d)procedura primárních voleb

LK: Michal se domluví s Tomášem, jaký bude harmonogram primárních voleb (vytvoří dokument) - lidr solo plus dve varianty (2-5 v bloku, 6-10 v bloku a 11 vs. druhá varianta 2,3,4,5 solo )
diskuze k tématu - jak se bude tvořit harmonogram
lídr solo
2-5 - přijatelnost jedním vrzem a stanovit pořadí podle počtu hlasů v druhém kole, LK navrhuje 2-3 a 3-4 po dvojicích, Erik - 2 zvlast a 3-5 pohromade
od 6 -10 dolu pak navolit společně
10-20 společně

diskuze k tématu
MH: myslí, že to sníží angažovanost při volbě - raději by to sloučil
VK: první 4 místa budou rozhodovat o koalici, je potřeba volit opatrně a volbě se pověnovat
LK: at Michal vykopne dokument a pobavíme se o tom
VK budme opatrní do první pětky
Vašek: individuálně do první pětky a pak 1-5 hlasu pro jednoho člověka
MH musí se to nechat hlasovat i o formě hlasování členskou základnou
LK souhlasím s extra
Erik do první šestky jednotlivě a pak po balíkách
VK: aspoň první 4
LK: shoda je tedy na 4?

shoda na 1-5 a 6-10 více hlasů a pak už jen podle počtu hlasů přípustnost

5)ČePiCe - vypořádání vztahů mezi MS Českobudějovicko a KS Jihočeský kraj, provozní záležitosti

ČePiCe - nové zasmluvnění všech subjektů, předložení KF
LK : MS se usneslo, že tam zůstane. Pořídíme si správce, který bude placen sice symbolicky, ale bude. Bude placeno z MS Českobudějovicko
LK se sejde s Řehořem - podepíše dodatek na byt a pronájem. 3 smlouvy, které podepisuje Verča jako předsedkyně
bude jednání o 3 smlouvách ( navýšení nájmu, podnájem hospody plus smlouva viktorie), o kterých musí hlasovat celé KF

uprava uvazku MO
VK bylo domluveno zhodnocení celé spolupráce a revize úvazku. Návrh bude volně pracovat a budeme sledovat kolik bude za září a budeme asi okolo 0,75-1 úvazku
Jusuf: navrhuje udělat snímek dne
JP: eviduji v redmine
VK: pro mne je redmine a ten mesicni vykaz pro MO dostatečný

Různé:
a) info ke KF 8.10. v Písku (KB)

vyhlášena schůze na fóru: viewtopic.php?t=65119 - prosím o přípravu návrhu programu + Divadlo Pod Čarou od 14 hodin
přijede Markéta Gregorová - Co se týče formátu, pokud Markéta dostane nějaký prostor, tak navrhuje třeba diskuzi o volbách a EP všeobecně, aby to nebylo jen o ní - stanovit pevný bod
VK: dopolední program nebude, ale mohli bychom si dát oběd?
MH: Sladovna, nebo je posezení i balzám Kafé.
úkol PKS koukne na návrh programu do 25.9.
Sandrik - grilování bude to nejdůležitější

b) info od AO: PKS přebírá vedení nad MS Prachaticko, dokud nevyřeší malý počet členů v PMS: https://redmine.pirati.cz/issues/43073#change-175120

c) určení pevného termínu jednání PKS - poté ob 14 dní

info o eshopu

místopředseda KS Jihočeský kraj

+420 725 427 429 | lubos.kudlacek@pirati.cz

Uživatelský avatar
Erik.Ferchenbauer
Předseda/předsedkyně místního sdružení
Příspěvky: 45
Registrován: 27 říj 2020, 14:20
Profese: student teritoriálních studií
Bydliště: České Budějovice
Dal poděkování: 47 poděkování
Dostal poděkování: 34 poděkování
Kontaktovat uživatele:

PKS JčK 20.9.2023 od 20:00

Příspěvek od Erik.Ferchenbauer »

Přítomní: Veronika Kovářová, Luboš Kudláček, Erik Ferchenbauer, Václav Klecanda, Jana Pincová, Sandrik Bednář, Klára Bidařová, Tadeáš Vangelov, Michal Horák (od 20:30)
Zapisuje: Klára Bidařová
Ověřuje: Erik Ferchenbauer

Matice odpovědnosti
EF: souhlasí s přebráním gescí v matici po Júsufovi, namísto KoKS by si vzal komunikaci s centrálou
VK: Václav by ale neměl mít KoKS (střet zájmů)
EF: ok, tak si nechám KoKS
Václav: koukal jsem na to a např fundraisingu nerozumím a myslím, že by tam neměl ani být. Vedení jednání také nevím. Redmine ok. Sledování dění beru.
EF: Vedení jednání si vezmu.

Nájemní smlouva ČePiCe
LK: prosba na Michala na zahájení jednání KF - dodatek ke smlouvě o nájmu s panem Řehořem, pokud je připravena smlouva i s panem Doležalem, tak bych jednání KF spojil. Smlouvu pro Viktorii máme také připravenou
EF: smlouva s Doležalem je hotova, jen čekám na jeho reakci. Je tam ale čas do 15.11., kdy končí předešlá smlouva
LK: popisuje obsah dodatku: rozšiřuje se nájem o byt ve 2np, zvyšuje se nájem z 15k na 22k, možnost podnájmu…

Úkol: MH - zahájení jednání o dodatku ke smlouvě o nájmu Čepice

Kandidátka na senátorku

dotaz ke spolupráci - schůzka s PKS -> diskuze

Volby
VK: dostala jsem se do úzkého VŠ díky spolupráci s eshopem.
Máme možnost mít reklamu na nástupištích železnic, líbí se mi to. Je to plocha která přímo komunikuje s voliči. Ráda bych se o tom pobavila a myslela na to v rozpočtu.
Václav: potřebujeme vědět cenu, pak se můžeme bavit
VK: ano, chtěla jsem to zmínit
MH: jde o rozpor lavičky vs. komerční reklama, cena rozhoduje
VK: neni to tak velký, ale rozumím
Václav: potřebujeme prodiskutovat volby jako celek, základní obrysy
VK: zásadní jsou kandidáti - lídra a čelo
MH: nejprve je třeba určit si formu celé kampaně
Václav: kdy se začne něco dít?
VK: S Janou si dáme schůzku v pondělí a rozhýbe se to
LK: Máme strategii, kde jsou popsané termíny - 18.11. má být nástřel kampaně
Václav: Vím, ale je třeba to řešit už teď, aby se termín splnil
LK: připravuje předpřípravné setkání VŠ
VK: souhlasí
Václav: stačí mi pondělní schůzka Jany a Verči
VK: podklady dáme na disk PKS
MH: prosím, apelujte na svá MS ohledně nominací na lídra a čelo

Různé
a) KB: připomínám tvorbu programu na KF - termín rozeslání návrhu programu se už blíží. Děkuji - viewtopic.php?t=65119
diskuze k programu na KF

Uživatelský avatar
Veronika.Kovarova
Předseda/předsedkyně krajského sdružení
Příspěvky: 204
Registrován: 20 črc 2018, 12:43
Profese: architekt, grafik
Bydliště: Volyně
Dal poděkování: 336 poděkování
Dostal poděkování: 269 poděkování

Mimořádné jednání PKS JčK 28.9.2023

Příspěvek od Veronika.Kovarova »

Mimořádné jednání PKS JčK 28.9.2023 od 20 hod
Přítomní: Verča Kovářová, Michal Horák, Luboš Kudláček, Vašek Klecanda, Erik Ferchenbauer, Klára Bidařová, Sandrik Bednář, Zuzana Kudláčková (poslední bod)
Zapisuje: KB
Ověřuje: V. Kovářová

Téma:
primárky a jejich svolání
schválení dodatku k čepici
členský podnět Honzy Nováka

Primárky

VK: problém vyhlášení primárek je, že tam není možnost se ted přihlašovat (6.-10. místo), nedobře svolané, zítra končí doba navrhování na první část čela a musíme to dořešit
MH: návrh - vyhlásím v pátek a dám dobu na navrhování překrývající se s hlasováním o 1.-5.
LK: musíš počítat i s prodlevou mezi hlasováním a navrhováním
VK: 28.11. by mělo být hotovo, navrhování do 5.11. by nemělo být nic proti ničemu
přípustnost jednokolová a 2. kolo nadvakrát 6.-7. (2 hlasy) a 8.-10. (3 hlasy) zbytek

Čepice

LK: rozhodčí nález - PKS JčK se zakazuje uzavřít na základě jednání dodatek k nájemní smlouvě
Necháme doběhnout hlasování nebo ho můžu jako hospodář uzavřít já. Mám od MS ČB i usnesení, že jsem hlavní řešitel.
Vojta Pikal - nepotřebujeme jednání - může udělat hospodář, Klára prověřila, že výdaje pokrývají záměr, který není potřeba nevyšovat. Mluvil jsem s Fr. Dosedělem z RK - předběžné opatření
Jednám s Řehořem, důležité je mít ten dodatek.
MH: rozjeli jsme jednání, které nebylo potřeba, protože to hospodář může rozhodnout sám? Nepotřebuješ ani hlasování KS ani PKS.
VK: můžeme hlasovat o tom, že postupuješ na základě rozhodnutí PKS? Jsi hospodář.
MH: dodatek uzavřeme na základě pravomoci hospodáře. Hlasování bych nechal doběhnout.
LK: Doběhne hlasování - napíšu tam, co se chystám udělat - info o záměru, PraH. Nechám si Vojtou potvrdit ve vlákně správný postup hospodáře.

PKS bere na vědomí postup hospodáře (Luboše Kudláčka) ve věci k uzavření dodatku ke smlouvě Čepice
Pro 4, Proti 0, Zdržel se 0, Nepřítomen 1 (V. Klecanda).

Členský podnět Honzy Nováka
MH: povolební strategie se dělá až na začátku kampaně. Jsem pro ten podnět co nejdřív ukončit.
ZK: shoduji se s Michalem. Vymezení se vůči nějakým stranám je zásadní věc povolební strategie, kvůli tomu se mimo jiné dělá. Vždy se hlasovali v řádech pár týdnů.
LK: 12 lidí musí být pro
SB: přijde mi legitimní, že pokud se KF tříští, přijde mi správné si to vydiskutovat. Chápu, že to má být ve VS, ale to může být i pozdě, je to zásadní téma.
MH: rozeslání členského podnětu je 6, svolání jednání je 12
LK: musí o to rozeslání sám požádat
MH: uniká tam ten výsledek jednání, co udělá těsná menšina? Ve vlákně nemám odpověď. Navolení si mohou prosadit svůj názor na toto téma.
ZK: můžete vyjít vstříc, že bude zahájeno jednání o povolební strategii, ale schváleno může být např v červenci - záleží, jak to tam vychází
VK: tak byl myšlený můj příspěvek, diskuze může probíhat delší dobu.
LK: předkladatel má přijít s usnesením - rozeslání na základnu, usnesení o kterém se má hlasovat. Nemůžeme naplnit požadavek o zrušení primárek, než se tento podnět neprojedná - to je nehlasovatelné. At to řeší a získává si podporu.
EF: debatu o povolební strategii můžeme zahájit, ale primárně ji řeší čelo kandidátky. At to řeší a získává si podporu.

výstupy:
PKS bere na vědomí postup hospodáře (Luboše Kudláčka) ve věci k uzavření dodatku ke smlouvě Čepice
Pro 4, Proti 0, Zdržel se 0, Nepřítomen 1.

Naposledy upravil(a) Veronika.Kovarova dne 28 zář 2023, 01:32, celkem upraveno 1 x.
Důvod: oprava popisu výstupu z "usneseni" na "výstupy"
Uživatelský avatar
Klara.Bidarova
Koordinátor/ka krajského sdružení
Příspěvky: 349
Registrován: 24 říj 2018, 11:35
Dal poděkování: 254 poděkování
Dostal poděkování: 237 poděkování

PKS JčK 18.10.2023 od 20:00

Příspěvek od Klara.Bidarova »

Přítomní:Veronika Kovářová, Erik Ferchenbauer, Jana Pincová, Michal Horák, Klára Bidařová, Sandrik Bednář, Luboš Kudláček, Václav Klecanda, Tomáš Válek
Zapisuje: Nikola Mrázová
Ověřuje:Michal Horák

1) Organizační záležitosti
NM zašle Verče otázky k Senátu

2)Volby
a) Kandidátka na senátorku - ( budeme kontaktovat) VK ji bude kontaktovat v dalším týdnu
b) Zelení
proběhla diskuze k tématu
c) Harmonogram navolení zbytku kandidátky
TV: vlákno na nominace je možné navrhovat už ted.
MH. chtěl bych rozpravy otevírat postupně. Začít rozpravu pro 11-26 až po 4.11. A pak 27 a dál
TV: doporučuji neoddělovat diskuzi anavrhovat kandidáty od 5.11. na všechny zbylé pozice.
VK: do 26 musí sbírat podporu
TV: od 27 - do konce může navrhnout PKS celek.
d) Volební štáb - kdy?
LK chce termín v zázemí ( Tapice, Čepice)
VKL - chtěl bych přípravný štáb online
dohoda na online setkání - příští pondělí 23.10.od 20:00
VK ověří, zda může Jana a Pepa a pak se rozpošle na všechny členy

3) Harmonogram schůzí KS 2024
https://docs.google.com/presentation/d/ ... ue&sd=true
diskuze k tématu:

  • navržený termín 13. - 14.4.2023 (víkendové KF)
    budeme řešit následné věci - program apod., povolební startegie

  • outdoor setkání v srpnu - první víkend (cca 2-4.8.23)
    budeme mít z toho pěkný fotky, dobré do kampaně

  • městské KF budeme řešit na dalším PKS ( někdy na podzim)

Možná témata: Program krajských voleb? Povolební strategie? Školení a motivace dobrovolníků ke kampani? Rozpočet KF? Primární volby do PS PČR - grilování? Grilování kandidátů do RV a RP?
Návrh frekvence a typu setkání za rok:

1x Víkendové KF (kemp, základna v přírodě…) - květen 2024
Cenové dostupné (dobrovolný příspěvek)
Rodinná politika (program pro partnery a děti)
Tmelící aktivity (nejen hospoda)
Workshopy (programy pro komunální zastupitele, členů výborů, komisí a dozorčích rad)
Zasedání - koncepční témata (povolební strategie; školení a motivace dobrovolníků ke kampani?)
1x Krajský výlet (bez zasedání KF) - srpen 2024
Akce typu Trojmezí, Blata apod.
1x Městské KF (kde máme zastupitele, nejlépe ve vedení) - ČB - konec listopadu 2024
Exkurze s místními (1. velká investice, 2. vychytávky města, 3.kulturní zajímavost)
Zasedání - koncepční témata (rozpočet KF; primární volby do PS PČR - grilování)

V případě nutnosti svoláme mimořádné jednání online

4) KF 26.11. v Táboře
vyhlášení - Klára pověřena minulým PKS
máme nějaké zásadní téma pro zasedání?
návrh hlavního tématu: rozpočet KF na další rok + střednědobý výhled (rozpočet KF včetně rozpoču krajských/eurovoleb v kontextu rozpočtu pro volby do PS 2025, je nutné ale včas komunikovat, připravit návrh, rozeslat podklady)
úkol PKS musí udělat pracovní návrh rozpočtu
VKL: vezme si na starost, jen neví kolik peněz na volby
VK: je to v dokumentech
Sandrik: 700 tis je extremne malo - pojdme hledat zdroje
VK cca 250 tis z 23 možná budeme mít k dobru
Sandrik : je potřeba naučit lidi čerpat
VKL úkol připravit návrh rozpočtu ve spolupráci s hospodáři /PKS

5) Různé
VK: chce udělat workshop s korálky - vánoční ozdoby (čepice, tapice)
EF: navrhuje udělat pozvánku do novin

Klára Bidařová
Koordinátorka pro Jihočeský kraj
tel: +420 770 199 948
e-mail: klara.bidarova@pirati.cz
Uživatelský avatar
Klara.Bidarova
Koordinátor/ka krajského sdružení
Příspěvky: 349
Registrován: 24 říj 2018, 11:35
Dal poděkování: 254 poděkování
Dostal poděkování: 237 poděkování

PKS JčK 1.11.2023 od 20:00

Příspěvek od Klara.Bidarova »

Přítomní:Nikola Mrázová, Klára Bidařová, Veronika Kovářová, Luboš Kudláček, Václav Klecanda, Sandrik Bednář, Erik Ferchenbauer, Michal Horák, Jana Pincová, Jiří Roubíček (první bod)
Zapisuje: Nikola Mrázová
Ověřuje: Veronika Kovářová

1) Organizační záležitosti
a) VKL úkol připravit návrh rozpočtu ve spolupráci s hospodáři /PKS
VKL: poslal dnes odpoledne a jedeme na dluh, peníze docházejí, v tabulce je dost poznámek, pojdme k tomu diskutovat. Zmapovali jsme výdaje a pojdme se o tom bavit. prosím ostatní o připomínkování.
Korekce ke kterým došlo je na straně výhledu příjmu v roce 2025, bude to jen 600 tis, ne 1 MIO,
2025 budou krajské volby a počítá se že obhájíme 9 mandátů, což je spíše scifi, přepsal jsem na 6 mandátů - to je reálnější.
VKo: přirozeně už se tak stává , granty zústavájí v rozpočtu a nebudem utrácet za zbytečnosti, koukáme, aby věci měli smysl
Sandrik: v rozpočtu na letošek byla bota o 400 tis., tak co ušetříme, tím umořujeme tu chybu
VKL: navrhuji si hledat interní zdroje na pice, aby si na sebe vydělaly. Je to jedna z variant. Musím zjistit jaký je poměr cena/ výkon.
JR: souhlas - utnout to, co je zbytný a negeneruje příjem
VKo: ještě se musím zorientovat
MH: souhlasí s Verčou - snížení částky u Voleb do EP - příspěvek cca 50 tis.

Luboš Kudláček: k rozpočtu - už si to rozdělíme? Je třeba to rozdělit
VKo: a neuděláme to na volebním štábu v pondělí?
diskuze o kompetencích ohledně VŠ a PKS
VKo: tabulka k rozpočtu už je připravena
LK: z pondělka se stal štáb a ten by měl dostat základní rámec
LK a JK spolu připravují základní rámec

diskuze nad tabulkou nástřel rozpočtu

2) Volby 2024
a) Průběh a řízení primárek
MH: jsem navržený na 6.pozici, potřebuji, aby někdo přebral řízení této volby - tak by měl volbu převzít bud Luboš, nebo pak Tomáš Válek - je zkušený a dělá to rád. Nejsme si jist, jak to udělat správně. Každopádně toho člověka potřebujeme.

PKS pověřuje Michala Horáka oslovit naší krajskou administrativní spojku Tomáše Válka a požádat ho o převzetí jednání

všichni PRO

3) KF 26.11.

  • 10-12 exkurze, 12-13 oběd a přesun, 13-15 KF
  • dopolední program na listopadové KF: https://docs.google.com/document/d/1Dnu ... sp=sharing
  • program jednání?
    Rozpočet KS na rok 2023 a střednědobý rozpočet KS
    Školení na náležitosti prvotních dokladů (10 min)
    VK: školení super, navrhuji bingo o tom o čem rozhoduje nebo nerozhoduje krajský zastupitel (10 min.)
    Nikdo nic proti dopolednímu programu, Klára má pověření vyhlásit schůzi

4) Různé
a) Ruda Žák - https://denikn.cz/1258587/fialovi-chybi ... udolf-zak/
-oslovit Rudu a upozornit na jednání vzhledem ke straně
LK: zkoušeli jste poslouchat ten podcast? Přihlásilo se 80 lidí, mezi nimi i Ruda - vybrali jeho a starší paní (pirátskou voličku). Rád s Rudou promluvím, ale je to na osobní setkání - bydlí mimo. Pokusím se ho kontaktovat.
EF: řešili jsme to na MS. Je to třeba řešit celorepublikově - preventivně školit.
VKo: nemyslím, že se to bude opakovat. Viděla bych to si promluvit, až přijde na nějakou schůzi.
SB: vyjadřujeme zájem o členy, ale zároveň hlídáme jednání vzhledem ke straně. Má právo dělat chyby a má právo na zpětnou vazbu.
EF: je na každém, aby to konzultoval s centrálním nebo krajským MO
VKl: je to na pocitu a souznění se stranou, výsledek rozhovoru by měl být vyvrácení námitek pokud jsou špatné
Závěr: Luboš s Rudou promluví

b) Usnesení k zahájení jednání o krajských nominací do RP
Tomáš Válek se toho klidně ujme (pokud bude zájem). Proces už by nastavil, ale doporučuje udělat stejně jako krajské nominace do EP.

PKS pověřuje T.V. k zahájení jednání o krajských nominací do RP

všichni PRO

c) kandidátka na senátorku
VK: 2.11. máme s Erikem s paní schůzku a máme připravené otázky
EF: zjišťoval jsem si o paní info a mám také svoje otázky

Usnesení:
PKS pověřuje Michala Horáka oslovit naší krajskou administrativní spojku Tomáše Válka a požádat ho o převzetí jednání primárek
PKS pověřuje Tomáše Válka k zahájení jednání o krajských nominací do RP

Klára Bidařová
Koordinátorka pro Jihočeský kraj
tel: +420 770 199 948
e-mail: klara.bidarova@pirati.cz
Uživatelský avatar
Vaclav.Klecanda
Krajské předsednictvo
Příspěvky: 642
Registrován: 17 říj 2012, 15:11
Profese: programator
Bydliště: Tabor
Dal poděkování: 250 poděkování
Dostal poděkování: 805 poděkování
Kontaktovat uživatele:

PKS JčK 15.11.2023 od 20:00

Příspěvek od Vaclav.Klecanda »

Přítomní: Jana Pincová, Veronika Kovářová, Nikola Mrázová, Erik Ferchenbauer, Michal Horák, Luboš Kudláček, Václav Klecanda, Jana Koláříková, Zuzana Kudláčková, Klára Bidařová, Sandrik Bednář, Tomáš Válek
Zapisuje: Nikola Mrázová
Ověřuje: Václav Klecanda

program schválen

1) Zuzka Kudláčková: Piráti mimo JčK ji zvou do předsednictva.

VK: líbí se jí to, ale místopředsedové často nemají čas, je otázka zda ho Zuzka bude mít.

  • diskuze k tématu

2) Organizační záležitosti:

a) Zelení - osobní setkání - zatím se neozvali (řeší Verča)
b) Harmonogram schůzí KS 2024

  • vypustit ven termíny (13. - 14.4.2024 (víkendové KF), cca 2-4.8.24 (Krajský výlet))
  • městské KF -> VK navrhuje ČB o víkendu 23.-24.11.2024
  • úkol: seznámit členskou základnu

3) Volby 2024

a) Kandidátka na senátorku (KSEN) - 9.11. schůzka Verča a Erik
VK a EF se setkali, využila by podporu, potkává se s námi programově, mohli bychom se s ní domluvit na společné akci

  • úkol (Verča s Erikem) vytvořit dokument o KSEN a sepsání pro a proti případné synergie v kampani

b) draft strategie kampaně (uzavřený bod, pouze pro členy) - Jana K.
Jana Koláříková prezentuje strategii:

  • prezentace a diskuze k ní

  • platforma pro komunikaci - dohoda na Signalu. Ale používat Signál jako operativní chat, NE jako diskuzní

c) návrh rozpočtu - Krajské volby 2024

VK představuje návrh a komentuje jednotlivé položky

USNESENI: PKS schvaluje záměr na billboardy ve výši 80 tis. z položky 221200480 - Náklady na PR v regionech.

d) zmocněnec pro Krajské volby -

USNESENI: PKS jmenuje zmocněnce pro krajské volby Nikolu Mrázovou. (5xPRO)

4) Záměr na podporu autumn night - Jana K. - pořádání charitativního koncertu pro dětský domov ve Volyni. Za MS strakonicko bude 10 tis.

  • VKL přijde mu to neefektivní, máme i zářez v rozpočtu
  • MH: podporuje
  • ZK: pokud je tam dlouholetá tradice, jsem spíš pro, zbytečné rziko to nepodpořit
  • JK: navrhuje vytvořit záměr 20 tis. ( MS Strakonicko a zastupitelský klub),
  • JR: raději bych je využil v horký fázi kampaně
  • MH: je to pravidelné, najít bychom to měli
  • vytvořit záměr na 20 tis ( 10 tis z MS Strakonicko, 10 tis ze zastupitelského klubu)

USNESENI:
PKS schvaluje záměr na podporu Autumn night ve výši 20 tis., z rozpočtové položky MS Strakonicko (10tis.) a Krajský zastupitelský klub (10 tis.)
VKL proti, zbytek pro

5) Rozpočet 2024 - Vašek Klecanda

  • chceme mít rezervu na budoucí volby - komunál, rozpočet je napjatý a spíš deficitní. Kde budeme hledat úsporu? Zbývají jen místní týmy, pirátská centra
  • diskuze k fondům a výhledům
  • diskuze k PiCe - zda je nutné je mít a jaký je jejich přínos.
  • LK: kolik to stojí - PiCe?
  • VK: K Vopici přispívám 60 K plus hromadu materiálu ze svého, je to komunitní centrum, dávám tomu energii, jsou to peníze reálně pro lidi
  • JK: pojdme tedy stanovit KPI každé PiCe a porovnat to
  • diskuze k Čepici, VKL by chtěl zodpovědnost přenést mimo stranu. Hledá řešení, např. v přesunu provozu PiCe na obč. spolky.
  • EF: máme podepsanou smlouvu s Viktorií na dva roky, riziko je minimalizovaný, s Doležalem počkáme do ledna, smlouva bude naplánovaná, aby se riziko minimalizovalo, za dva roky tak může být poslanecká kancelář.
  • MH: nevím,. zda se to dá řešit exaktně
  • VKL: pojdme se dohodnout, ze spolecne budeme hledat ten klíč a tu pak aplikovat na tu maximální částku, kterou jsme schopni do místních týmů dát.
  • úkol VKL a Sandrik dopočítají přesněji položku podle místních týmů a bude se dál řešit
  • bude se pokračovat v diskuzi na KF v Táboře.

6) Program KF v Táboře:

  • 16.11. je třeba rozeslat členům

7) Funkce PKS / vyhodnocení matice odpovědností - Luboš

LK: chce navrhnout změnu a rozdělí to do větších celků a u těch oblastí bude jeden člověk

  • všichni souhlasí

8) Celostranická pozice PKS (uzavřený bod, pouze pro členy) - Luboš

  • nedostačně komunikujeme s RP a ostatními PKS
  • na Signalu je Luboš ( RP a PKS)
  • diskuze k tématu k současnému stavu strany
  • komunikaci si převezme pod sebe Luboš Kudláček a bude informovat zbylé členy PKS

Usnesení:

PKS jmenuje zmocněnce pro krajské volby Nikolu Mrázovou. (5xPRO)
PKS schvaluje záměr na podporu Autumn night ve výši 20 tis., peníze půjdou z rozpočtové položky MS Strakonicko (10tis.) a Krajský zastupitelský klub (10 tis.) (1x PROTI (VKL), 4x PRO)
PKS schvaluje záměr na billboardy ve výši 80tis. z položky 221200480 - Náklady na PR v regionech (5xPRO)

Odpovědět

Zpět na „Krajské předsednictvo Jihočeský kraj“