práce produkční PO

Moderátor: Personální odbor - celý

Uživatelský avatar
Linda.Kasparkova
Administrativní odbor
Příspěvky: 388
Registrován: 17 črc 2018, 13:05
Profese: Produkční PO
Dal poděkování: 103 poděkování
Dostal poděkování: 599 poděkování

Re: práce produkční PO

Příspěvek od Linda.Kasparkova »

Ahoj,
v únoru jsme uspořádali celkem 14 setkání s účastníky SAKO, kde jsme si vyjasňovali očekávání a seznamovali se se zájemci o vzdělávání. Moje role byla moderovací a administrativní.
Věnuji se budování sítě lektorů pro SAKO, oslovuji jako možné lektory v rámci strany pro skillsharing, tak komunikuji s potenciálními dodavateli webinářů a elearningu.
Nadále spravuji pirátský moodle, věnuji se plánování a organizaci vzdělávacích akcí nejen pro účastníky SAKO ale pro všechny členy a regp. Každý týden reportuji do celostátního newsletteru, udržuji aktualizovanou stránku wiki.pirati.cz/elearning a celostátní kalendář. Spolupracuji s Nelou, která řídí projekt Senioři na palubě a s několika KoKS, kdy plánujeme události společně a "půjčujeme" si lektory.
Věnuji se zabezpečení vzdělávácích materiálů v Moodle a věřím, že brzy najdeme systémové řešení, jak naše data ochránit tak, aby neunikaly strategické a interní informace.
Obsadili jsme pozici "videomaster". Bala jsem členkou výběrové komise. Jakub a Pepa budou pro PO zajišťovat záznamy, streamy a posprodukční úpravy materiálů tak, aby byly jednotné, učesané a na úrovni. Zadavatelem úkolů jsem já a jsem ráda, že se nám podařilo vybrat dva šikovné zkušené lidi a těším se na spolupráci s nimi.
Pirátský letní kemp jsem částečně delegovala na @Marketa.Kafkova (děkuju Markét), což mi časově velmi ulevilo. V březnu rozešleme přihlášky a budeme se věnovat plánování a budeme doufat, že se kemp bude moci uskutečnit.
Uživatelský avatar
Linda.Kasparkova
Administrativní odbor
Příspěvky: 388
Registrován: 17 črc 2018, 13:05
Profese: Produkční PO
Dal poděkování: 103 poděkování
Dostal poděkování: 599 poděkování

Re: práce produkční PO

Příspěvek od Linda.Kasparkova »

Ahoj všem, v březnu jsem uspořádala mnoho webinářů a mám velikou radost ze stále rostoucího zájmu a z časté skvělé zpětné vazby. Je to moje palivo :-)

V rámci e-learningu pořádám minimálně dvakrát týdně zajímavé školení pro všechny členy a regp. Veškerá moje e-learningová aktivita je zdokumentovávaná na wiki.pirati.cz/po/elearning, kterou spravuji a průběžně aktualizuji. Zrovna mám mj. na stoje elearning pro vnitřní předpisy strany a až to bude venku, bude to paráda!

SAKO mělo startovat fází development center, které jsme ale byli nuceni odložit kvůli stále probíhající pandemii, takže se věnuji plánování a organizaci webinářů a vzděláváme naše budoucí komunální politiky. Účastníkům programu SAKO píšu pravidelně newsletter, zvu je na akce, spravuji web sako.pirati.cz (kterému jsem dala zásadní facelift). Vybírám vhodné lektory či organizace, jednám o ceně a dalších podmínkách spolupráce. Reaguji na dotazy.

Pirátský kemp - podařilo se mi vyjednat fér stornopodmínky a připravit šablonu přihlášky. Přihlášky na kemp už chodí, nyní se učím s účetním programem, abych mohla vystavovat faktury. Vedla jsem kreativně organizační schůzku, kde jsme zvolili téma kempu a sdíleli nápady, na základě kterých budu v následujících týdnech připravovat program. Průběžně informuji účastníky kempu v emailech o novinkách a odpovídám na různé dotazy. Moc se na kemp těšíma doufám, že to klapne podle plánu :-). Udržuji aktualizovaný web POevent.pirati.cz

Komunikuji s TO a podařilo se nám (TO) zabezpečit Moodle (nyní mají přístup pouze členové a regp), dále jsem nechala vytvořit skupinu "ověřené osoby" (AO) a nechala členům této skupiny přidělit stejná přístupová práva do systémů, jako mají regp (TO), takže naši dodavatelé, kteří nejsou členové ani regp mají přístup k našim školením. Také jsme vylepšili (TO) Maják pro uniweb, na základě nedostatků, se kterými jsem se potýkala při správě webů. Dále jednám s TO o nasazení do ostrého provozu platformy CF, kterou bych v budoucnu poc ráda využívala ke školení místo PiTube.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Linda.Kasparkova za příspěvek:
Jana.Kolarikova
Uživatelský avatar
Linda.Kasparkova
Administrativní odbor
Příspěvky: 388
Registrován: 17 črc 2018, 13:05
Profese: Produkční PO
Dal poděkování: 103 poděkování
Dostal poděkování: 599 poděkování

Re: práce produkční PO

Příspěvek od Linda.Kasparkova »

Ahoj tobě, který/á čteš tyto řádky. :-)

V dubnu jsem se věnovala dlouhodobému úkolu - vzdělávání členů strany a vzdělávání a péči o účastníky programu SAKO.
Domlouvám a moderuji webináře, úkoluji videomastery, nahrávám záznamy, starám se o propagaci webinářů, spravuji a aktualizuji wiki.pirati.cz/po/elearning a sako.pirati.cz, píšu e-learningový sloupek do celostátního newsletteru.

Proběhla další organizační schůzka k pirátskému letnímu kempu, naučila jsem se s účetním programem a vyrábím faktury na počkání :-). Všichni dosud přihlášení na kemp již mají vystavenou FA a velká část z nich již zaplatila. Pracuji na přípravě programu, domlouváme brainstorming užšího organizačního týmu přímo na místě konání kempu, informuji účastníkky o aktualitách. Důležité aktualizuji na poevent.pirati.cz.

Spolupodílím se na metodice zapojování nových lidí, pomáhám vytvářet manuály pro vedoucí týmů a pro nově příchozí do týmu.

To je ve stručnosti vše, je sranda takhle v pár větách jednou za měsích shrnout desítky hodin práce, hezky to udržuje nadhled. :)

Těším se na další plánování kempu (teď mě čeká sestavení programu) a na hybridní semináře (živé přednášky pro omezený počet lidí, streamované pro ostatní).
Tito uživatelé poděkovali autorovi Linda.Kasparkova za příspěvek:
Jana.Kolarikova
Uživatelský avatar
Linda.Kasparkova
Administrativní odbor
Příspěvky: 388
Registrován: 17 črc 2018, 13:05
Profese: Produkční PO
Dal poděkování: 103 poděkování
Dostal poděkování: 599 poděkování

Re: práce produkční PO

Příspěvek od Linda.Kasparkova »

Ahoj, většina mé agendy se neliší o předchozího měsíce.
Jedna novinka zde ovšem je, a tou jsou akce na živo!
Připravovala jsem konání několika živých tréninků řečnických dovedností a moderovala jsem živou! a zároveň streamovanou přednášku v Praze. V hybridním semináři se protínají výhody živého setkání a online události. Budu ráda takto dál pokračovat, je to fajn.
Dále jsem připravovala vše pro online debaty s nominanty do vlády před volbou CF, pro členy a příznivce, a podílela se na jejich moderaci spolu s kolegyněmi Markétou a Markétkou. Za spolupráci jim děkuji.

Stran přípravy piratskeho kempu jsem domluvila potisk taborovych tričkek, ale agendu týkající se jejich objednávky (velikosti, množství) jsem předala kolegyni Markétě. Dále jsem připravila setkání organizačního týmu přímo na místě konání kempu, které proběhne v polovině června a kde plánujeme velmi posunout přípravy programu.

Zastupitelská akademie dál běží a v následujících měsících se plánujeme více zaměřit na osobní setkávání. Především development centra a různé živé tréninky.
Na webu sako.pirati.cz lze najít aktuality k akademii.

Tito uživatelé poděkovali autorovi Linda.Kasparkova za příspěvek:
Jana.Kolarikova
Uživatelský avatar
Linda.Kasparkova
Administrativní odbor
Příspěvky: 388
Registrován: 17 črc 2018, 13:05
Profese: Produkční PO
Dal poděkování: 103 poděkování
Dostal poděkování: 599 poděkování

Re: práce produkční PO

Příspěvek od Linda.Kasparkova »

Příprava pirátského letního kempu :)
Administrativa (zpracování přihlášek, vystavování faktur, rozřazování do chatek,..) ale i kreativa a organizace (příprava programu, sestavování harmonogramu, příprava a účast na brainstormingu organizačního týmu přímo v kempu, zapracování výstupů, info maily účastníkům, komunikace se střediskem, finalizace objednávky taborovych triček,..).

Do toho e-learning, kde nastavujeme od července prázdninový režim, protože jak se rozvolnila anti covid opatření a venku je hezky, účast na vzdělávacích akcích prudce klesla. Což vychází hezky, protože mám víc prostoru se zaměřovat na přípravu kempu.

Pomohla jsem zorganizovat, zprostředkovat (a odmoderovat) několik setkání RP se členy (interpelace RP), také diskuzi o letošní kampani s manažery kampaně.

Připravuji organizaci webináře Úvod do projektového řízení pro účastníky SAKO a zadávání skupinových projektů, které zadáme SAKařům na léto. Také planuji vzdělávací akce na září se skvělými lektory na zajímavá témata.

Těším se na kemp!

Uživatelský avatar
Linda.Kasparkova
Administrativní odbor
Příspěvky: 388
Registrován: 17 črc 2018, 13:05
Profese: Produkční PO
Dal poděkování: 103 poděkování
Dostal poděkování: 599 poděkování

Re: práce produkční PO

Příspěvek od Linda.Kasparkova »

Ahoj milé fórum,
v červnu vrcholily přípravy Pirátského vesmírného kempu a té jsem věnovala vetšinu svého pracovního (i osobního) času. Kemp se velmi vydařil, po sběru zpětné vazby sepíšu zhodnocení, které dám k dispozici. V červenci jsme se mimo příprav kempu věnovvala organizaci online událostí - interpelace PR, diskuze s manažery kampaně, apod. V rámci projektu SAKO jsme nastavovali strategii následujících měsíců. Nyní se věnuji plánování teambuildingu KOKs, který by měl proběhnout v druhé polovině září.

Uživatelský avatar
Linda.Kasparkova
Administrativní odbor
Příspěvky: 388
Registrován: 17 črc 2018, 13:05
Profese: Produkční PO
Dal poděkování: 103 poděkování
Dostal poděkování: 599 poděkování

Re: práce produkční PO

Příspěvek od Linda.Kasparkova »

Zdravím čtenáře tohoto vlákna. Dopisuji souhrn mých pracovních aktivit za srpen a září.

V rámci pirátského kempu jsem posbírala zpětnou vazbu, proběhla reflexe a komunikace s provozovatelem kempu a dětskými vedoucími. Připravila vyúčtování a kontrolu plateb. Podnikám rešerši možných míst, kde uspořádat další ročník PLK, komunikuji termíny s kempy a Fortescue.

SAKO - zajistila jsem organizaci tří termínů development center, domlouvám další školení, komunikuji s lektory i účastníky, připravuji na zahájení druhé etapy SAKO. Část agendy - vytipování a kontaktování oponentů ke skupinovým projektům - jsem předala kolegyni Markétě Kafkové. Připravujeme se na rozdělování do skupinek a zadávání projektových témat.

Streamy pro členy - z pověření RP, RV nebo na žádost různych skupin (senioři na palubě, mladé pirátstvo, místní sdružení,..) zajišťuji streamy, případně i moderaci a propagaci různých online událostí (diskuze s centrálními orgány, zpětná vazba ke kampani, diskuze na téma sexuální násilí atd.)

Připravuji teambuilding pro KOKS - zajištění prostoru, programu, komunikace s KOKs i s organizací Benediktus, kde bude teambuilding probíhat (nakonec v druhé polovině října - po volbách), objednávka POdborových triček a další spojená agenda.

Společně s Davidem Raušerem a Richardem Köhlerem dáváme pomalu dohromady kostru e-learningového modulu pro nováčky, který by měl nováčkům zásadně pomoci s orientací ve straně.

Tradičně připravuji podklady týkající se mé agendy do newsletteru, spravuji pirátský moodle.pirati.cz a také stránky wiki.pirati.cz/po/elearning a sako.pirati.cz. Též Facebook Pirátský e-learning. V září jsem též připravila POmalovánky - jednoduchou hravou infografiku shrnující infornace z PO. V tomto se budeme střídat s Hankou Pavlíčkovou.

Uživatelský avatar
Linda.Kasparkova
Administrativní odbor
Příspěvky: 388
Registrován: 17 črc 2018, 13:05
Profese: Produkční PO
Dal poděkování: 103 poděkování
Dostal poděkování: 599 poděkování

Re: práce produkční PO

Příspěvek od Linda.Kasparkova »

Milé fórum, zde shrnutí mé práce za říjen a listopad.

Pirátský e-learning pro nováčky
Po několika kolech připomínek jsme vytvořili osnovu elearningového modulu a zadali ověřenému dodavateli Richard Kohler. Máme vytvořeno testovací prostředí dle navržené struktury a nyní se věnujeme vytváření obsahu.
Konzultujeme s Honzou Hamalem možnosti gamifikace, nyní sepisujeme jednotlivé achievementy podle požadavků jednotlivých odborů.

SAKO
Za říjen a listopad jsem zorganizovala několik webinářů pro účastníky SAKO. Také jsme vypsali další termíny development center. Proběhla schůzka s oponety pro skupinové projekty. V prosinci budeme účastníky dělit do skupin a přidělovat témata/oponenty.
Související agenda: plánování událostí, jejich propagace, komunikace s účastníky, moderace, zadávání práce videomasterům, publikace záznamů vč. doprovodných materiálů, správa webu sako.pirati.cz a moodle.pirati.cz.

Vzdělávání KOKs
Navrhla jsem soubor oblastí, ve kterých je pro KOKs relevantní se rozvíjet vzhledem k náplni jejich práce. Vypsala a vyhodnotila jsem anketu, poptala u vhodných organizací nabídku na dodání preferovaných školení a po konzultaci domluvila první za čtyř celodenních workshopů.

Ostatní
Zajistšní teambuildingu PO v říjnu v chráněném bydlení klientů Benediktus o.s.
Vánoční večírek PO- příprava programu, zajištění občesrtvení, organizace Secret Santa, ..
Zajištění streamu a moderace událostí RP (DISCO, mimořádné vysílání ke koal. sml., etc)
Příprava na znovuobnovení LARP v lednu 2022
Příprava POmalovánek za říjen (střídáme se po měsíci s Hankou Pavlíčkovou)
Organizace natáčení vánoční zdravice od RP

Uživatelský avatar
Linda.Kasparkova
Administrativní odbor
Příspěvky: 388
Registrován: 17 črc 2018, 13:05
Profese: Produkční PO
Dal poděkování: 103 poděkování
Dostal poděkování: 599 poděkování

Re: práce produkční PO

Příspěvek od Linda.Kasparkova »

Milé fórum, zde shrnutí mé práce za prosinec a leden.

Pirátský letní kemp
Komunikace s ubytovacími zařízeními, výběr nejvhodnějšího prostoru (zvítězil opět Ratmírov), domluva podmínek.
Organizace a vedení online schůzky týmu spoluorganizátorů, zapracování poznámek, úprava táborového webu POevent.pirati.cz
Příprava přihlášky a přihláškového formuláře

Vzdělávání KOKs
Domluva a organizace lednového školení + březnového webináře, spolupráce na sjednocující tabulce celostátních akcí.

SAKO
Organizace celkem 4 development center pro účastníky první etapy, dále webináře Bezpečnost v komunále - městská policie, domluva webinářů KOmunitní plánování na obci, sociální politika, životní prostředí a transparentnost.
Komunikace s účastníky, vypsání možnosti přihlášení do projektových skupin a komunikace s oponenty.
Vypsání další etapy SAKO

Ostatní
Streamy pro RP, miniStream s Ministrem
Správa webů, moodle
POmalovánky,
Domluva školení na delegaci pro vedoucí odborů a nové RP
Správa kalendáře
Spolupráce na kompetenčním modelu pro zastupitele
Příprava organizace LARPů

Uživatelský avatar
Linda.Kasparkova
Administrativní odbor
Příspěvky: 388
Registrován: 17 črc 2018, 13:05
Profese: Produkční PO
Dal poděkování: 103 poděkování
Dostal poděkování: 599 poděkování

Re: práce produkční PO

Příspěvek od Linda.Kasparkova »

Milí čtenáři tohoto vlákna, nabízím shrnutí toho, na čem jsem pracovala (a pracuji) v 2023.

Péče o zastupitele

Organizace dvou komunálních fór:
V květnu dorazilo do brněnského Café Práh 92 Pirátek a Pirátů, a zaznělo tam 16 přednášek.
https://poevent.pirati.cz/kompot-con-jaro-2023/
Na podzimním KOMPOT - CONu zazní 23 přednášek. Účast doplním po akci. :-)
https://poevent.pirati.cz/kompot-con/

Z těchto událostí vždy vznikají balíčky záznamů vystoupení jednotlivých řečníků a doprovodných materiálů, které dávám k dispozici na web a tím dál slouží jako vzdělávací zdroje pro všechny zájemce z řad Pirátů.
https://sako.pirati.cz/

Organizace development centra:
Sloužící ke zmapování a trénování specifických kompetencí účastníků: 9 účastníků
https://sako.pirati.cz/development-centrum/

Navázání spolupráci s NSZM (Národní síť zdravých měst):
Organizace 2 webinářů, které živě sledovalo 67 (Participace) a 85 (Strategické plánování) účastníků + další ze záznamů.
https://www.zdravamesta.cz

Pokračování ve spolupráci se spolkem Oživení:
Organizace 2 přednášek v roce 2023 - Transparentní obecní weby + Veřejné zakázky a dotační praxe.
https://www.oziveni.cz

Příprava jarního setkání krajských zastupitelů a zastupitelek - podpora rozvoje komunity.
https://sako.pirati.cz/kompot/

Péče o komunitu Pirátů

Organizace Pirátského letního kempu:
Rodinný teambuilding, kterého se zúčastnilo 183 pirátek, pirátů a pirátčat.
Fůze odpočinku, vzdělávání a prohlubování vztahů v rámci komunity.
Na kempu proběhlo 18 workshopů & přednášek.
Finančně nezávislá akce, plně hrazená z příspěvků účastníků a dárců.
https://poevent.pirati.cz/kemp/

Organizace osobního setkání členů a členek PKS a PMS napříč ČR s workshopem:
Setkání na prohloubení vztahů a sdílení know how, jak efektivně pracovat se zdroji.
Účastnilo se 23 lidí.
https://poevent.pirati.cz/workshop-pks/

Péče o dodavatele

Vzdělávání a podpora týmu koordinátorů a dalších dodavatelů:
Organizace jarního teambuildingu a celodenního workshopu vedeného lektorem z Mindset Mentors. Workshop byl zaměřený na autentický leadership a hodnoty.
Příprava vánočního setkání a workshopu pro KOKs zaměřeného na typologie osobnosti.

Vzdělávání

Organizace dvou lídrovských kurzů LARP pro rozvoj lídrovských dovedností:
LARP I Jaro - zaměřený na time management, práci s talenty, budování týmu a řešení konfliktů v týmu: 14 účastníků
https://poevent.pirati.cz/larp/
LARP II Podzim - zaměřený na autentický leadership, práci s hodnotami, talenty, práci s motivací a radikální otevřenost: 11 účastníků,
https://poevent.pirati.cz/larp-2/

Vypracování strategie vzdělávání pro rok 2024:
Zaměřená zejména na podporu kandidátek a kandidátů do EP 24 a krajských zastupitelstev 24.

Provoz a péče o web nejen pro zastupitele a vytváření jeho obsahu:
https://sako.pirati.cz

Nový portál vzdělávání:
Migrace uživatelsky méně přívětivého Moodle do nové čistě pirátské platformy, jejíž obsah je podmíněn autorizací pirátskou identitou.
Pracuji na vývoji tohoto nástroje a jeho funkcí ve skvělé spolupráci s TO a postupně doplňuji obsah.
https://vzdelavani.pirati.cz

Navazování a udržování spolupráce s kvalitními lektory:
Využívám ověřených kontaktů plus objevuji nové možností spolupráce.

Péče o tok informací

Správa webů a snaha o přehlednost informací:
https://poevent.pirati.cz, https://sako.pirati.cz a všech jejich subwebů.

Organizace a moderace mimořádných DISCO:
Vnitrostranické streamy a diskuze k aktuálním tématům.
V roce 2023 jsem jich měla na starost 5.

Pomoc s vnitrostranickými průzkumy prostřednictvím nástroje LimeSurvey:
V roce 2023 jsem v rámci úvazku PO pomáhala s realizací 6 průzkumů.:
Časová náročnost administrativy vybraných vnitrostranických funkcí 1. etapa průzkumu
Hledáme Vrby
Na palubu, Pirátky!
Dotazník na rodiče a pečující osoby
Časová náročnost administrativy vybraných vnitrostranických funkcí 2. etapa průzkumu
Co a proč měnit v článku 2 stanov?
Dotazník na muže v Pirátské straně

Správa dalších webů a dalších drobných infomačních stránek, např:
https://kompas.pirati.cz
https://wiki.pirati.cz/po/vrby

Pomoc s administrativou výběrových řízení
V roce 2023 jsem se podílela na zajištění několika výběrových řízeních na pozice v dozorčích radách.

Aktivizace dárců

Díky fundraisungu dary.pirati.cz naše projekty v roce 2023 (do listopadu) získaly podporu:
LARP 25 550 Kč, Pirátský kemp 46 339 Kč, SAKO 5 801 Kč. Celkem 77 690 Kč.. Děkujeme dárcům! :-)

Zároveň prostřednictvím tohoto souhrnného příspěvku děkuji všem kolegyním a kolegům v rámci strany za skvělou spolupráci a těším se na další práci a projekty v nadcházejícím roce. :-)

Tito uživatelé poděkovali autorovi Linda.Kasparkova za příspěvek:
Jana.Kolarikova
Odpovědět

Zpět na „Koordinátoří“