Nominace Hany Hajnové na lídryni kandidátní listiny pro krajské volby 2024

Fórum pro diskusi členů a registrovaných příznivců. Zde lze vyhlašovat závazná hlasování členů krajského sdružení.

Moderátoři: Předsedající, PKS Vysočina

Odpovědět

Podporuji kandidaturu Hany Hajnové na lídryni pro krajské volby 2024

ano

23
92%

ne

1
4%

zdržuji se

1
4%
 
Celkem hlasujících: 25 - Celkem hlasů: 25

Uživatelský avatar
Hana.Hajnova
Předseda/předsedkyně místního sdružení
Příspěvky: 1086
Registrován: 16 led 2013, 14:38
Profese: projektová manažerka
Bydliště: Telč
Dal poděkování: 1780 poděkování
Dostal poděkování: 1845 poděkování

Nominace Hany Hajnové na lídryni kandidátní listiny pro krajské volby 2024

Příspěvek od Hana.Hajnova »

Vážené krajské fórum,

obracím se na vás s žádostí o podporu mojí nominace na lídryni pro krajské volby 2024.

Jsou to už čtyři roky, kdy jsme začali sestavovat pirátský tým, se kterým jsme poprvé uspěli v krajských volbách. Volební úspěch se nám nakonec podařilo přetavit i do aktivní účasti ve vedení kraje, kdy jsme získali 2 místa v radě. Jsem ráda, že jsme si do našeho koaličního působení přenesli dobrou týmovou spolupráci, která nás provázela jak kampaní, tak pak náročným povolebním vyjednáváním. Proto bych na prvním místě chtěla poděkovat celému zastupitelskému klubu za spolupráci, podporu, konstruktivní diskusi a zpětnou vazbu, kdykoliv potřebujeme s Honzou vytříbit stanovisko pro rozhodování. Díky téhle týmové souhře jsme za ty uplynulé tři roky odvedli velký kus práce a zároveň si získali nemalý respekt jak u našich koaličních partnerů, tak především v území. Pracovitost, otevřenost, upřímnost, rozhodování na základě dat a odvaha věnovat se i komplikovaným nebo dříve odsouvaným tématům, tak bych pojmenovala krajskou pirátskou politiku. Náš hlas je v koalici slyšet a daří se nám posouvat řadu zásadních témat. Za mě je to skvělý základ, jak uspět i v nelehké době, která nás bude v příštím roce čekat. A jsem připravena udělat maximum pro to, abychom dosáhli opět dobrého výsledku a mohli v naší práci pro Kraj Vysočina pokračovat.

Budu proto ráda, když mou nominaci podpoříte.

Kdybych měla vypíchnout pár výsledků mého působení v krajské radě, tak začnu odzadu, kdy se mi podařilo připravit projekt pro koordinaci a rozvoj inovačního potenciálu kraje Smart Akcelerátor, který se rozběhne od ledna 2024, aktivně vyhledávám nové příležitosti růstu a rozvoje podnikání, v poslední době jsem např. rozjela iniciativu Vodíkové Vysočiny, obecně se od loňského roku velmi věnuji energetice, podařilo se mi připravit projekty na osazení prvních fotovoltaik na krajské budovy, snažím se vylepšit reputaci i větrné energii a dát jí na Vysočině novou šanci, vyjednala jsem memorandum o společném postupu s obcemi, kterých se týká proces výběru potenciálního hlubinného úložiště na Vysočině, věnuji se dotační politice, jejímu zjednodušování a také vyšší míře digitalizace, aktivně jsem pomáhala vyjednat politickou podporu pro jihlavský projekt Housing first, který díky nám krajské zastupitelstvo finančně podpořilo, začala jsem více spolupracovat a podporovat sociální podniky na Vysočině a velkou radost jsem měla ze skleněné medaile pro pana Milana Peňáze mj. za Chudobínskou borovici. A pořád mě baví organizovat jarní úklidy v přírodě, kapitánovat dračí lodě a když zbude čas, tak sbírat příběhy významných žen Vysočiny.

Pokud vás zajímá něco víc do detailu, ptejte se :)

místopředsedkyně pirátské posádky
náměstkyně hejtmana Kraje Vysočina
https://vysocina.pirati.cz

Uživatelský avatar
Roman.Pasek
Krajský zastupitel
Příspěvky: 946
Registrován: 12 led 2018, 21:12
Profese: web vývojář
Bydliště: Třebíč
Dal poděkování: 3609 poděkování
Dostal poděkování: 1592 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Nominace Hany Hajnové na lídryni kandidátní listiny pro krajské volby 2024

Příspěvek od Roman.Pasek »

Jen možná doplním, že i když se na některých věcech neshodneme (obzvláště vnitrostranicky), tak z pozice volebního manažera se mi s tebou jako lídryní spolupracovalo bezchybně.

zastupitel Kraje Vysočina
NEpodporuji Rekonstrukci Pirátů

Uživatelský avatar
Marek.Krejpsky
Krajské předsednictvo
Příspěvky: 523
Registrován: 20 zář 2019, 17:00
Profese: konzultant IT
Dal poděkování: 1882 poděkování
Dostal poděkování: 754 poděkování

Re: Nominace Hany Hajnové na lídryni kandidátní listiny pro krajské volby 2024

Příspěvek od Marek.Krejpsky »

Ahoj,

děkuji všem kolegům co se rozhodli kandidovat a rád bych se zeptal na jejich vztah k transparentnosti a otevřenosti a dosavadní a plánované angažovanosti v krajské politice

Byl(a) jsi v členem krajských výborů či komisi a kterých konkrétně? Do budoucna o které komise či výbory máš zájem a proč?

Měl(a) jsi nějaké příjmy z krajského rozpočtu či firem souvisejících s krajskou politikou či politiky a v jaké výši? Kde jsou tvé příjmy zveřejněny?

Dodržoval(a) jsi pirátské principy transparence a otevřenosti? Jsou všechny zápisy z jednání výborů, komisí či dalších orgánů činných v politickém procesu kde jsi seděl(a) zveřejny?

Byli nějaké tlaky na nezveřejnování zápisů od ostatních politiků?

Jakým způsobem jsi komunikovala výstupy své práce s členskou základnou Pirátů a jak si získával(a) zpětnou vazbu?. Dařilo se ti zapojovat ostatní členy či nové lidi kolem Pirátů do svých politických projektů?

Co by se z tvého pohledu, především mělo změnit v příštím volebním období ve fungování kraje? Kde kraj tlačí bota?

předem děkuji za upřímně odpovědi a přeji šťastné a veselé zvolení

Tito uživatelé poděkovali autorovi Marek.Krejpsky za příspěvek:
Hana.Hajnova

Marek Křejpský
místopředseda KS Vysočina, zakládající člen MS Žďársko
profil na webu

Uživatelský avatar
Hana.Hajnova
Předseda/předsedkyně místního sdružení
Příspěvky: 1086
Registrován: 16 led 2013, 14:38
Profese: projektová manažerka
Bydliště: Telč
Dal poděkování: 1780 poděkování
Dostal poděkování: 1845 poděkování

Re: Nominace Hany Hajnové na lídryni kandidátní listiny pro krajské volby 2024

Příspěvek od Hana.Hajnova »

Marek.Krejpsky píše: 06 říj 2023, 07:02

Ahoj,

děkuji všem kolegům co se rozhodli kandidovat a rád bych se zeptal na jejich vztah k transparentnosti a otevřenosti a dosavadní a plánované angažovanosti v krajské politice

Byl(a) jsi v členem krajských výborů či komisi a kterých konkrétně? Do budoucna o které komise či výbory máš zájem a proč?předem děkuji za upřímně odpovědi a přeji šťastné a veselé zvolení

Pro mě spíše nerelevantní, jako gesční radní se pravidelně účastním Výboru pro regionální rozvoj, nepravidelně výboru pro strategické projekty. Do budoucna mě zajímají tyto a finanční, případně kultura a cestovní ruch.

Marek.Krejpsky píše: 06 říj 2023, 07:02

Měl(a) jsi nějaké příjmy z krajského rozpočtu či firem souvisejících s krajskou politikou či politiky a v jaké výši? Kde jsou tvé příjmy zveřejněny?

Ano, vše vykazuji v nalodění.

Marek.Krejpsky píše: 06 říj 2023, 07:02

Dodržoval(a) jsi pirátské principy transparence a otevřenosti? Jsou všechny zápisy z jednání výborů, komisí či dalších orgánů činných v politickém procesu kde jsi seděl(a) zveřejny?

ano

Marek.Krejpsky píše: 06 říj 2023, 07:02

Byli nějaké tlaky na nezveřejnování zápisů od ostatních politiků?

ne

Marek.Krejpsky píše: 06 říj 2023, 07:02

Jakým způsobem jsi komunikovala výstupy své práce s členskou základnou Pirátů a jak si získával(a) zpětnou vazbu?. Dařilo se ti zapojovat ostatní členy či nové lidi kolem Pirátů do svých politických projektů?

Způsoby: nejvíce se osvědčuje osobní (zasedání krajských fór, zastupitelské kluby pro veřejnost, schůze KETu, relevantní akce na dané téma), v offline asi nejvíce tady na fóru, na mých profilech na sociálních sítích. Zpětnou vazbu jsem sbírala opakovaně k Fondu Vysočiny např. ve vlákně KETu na fóru, formou mailu na členy KETu a při osobním setkání.

Marek.Krejpsky píše: 06 říj 2023, 07:02

Co by se z tvého pohledu, především mělo změnit v příštím volebním období ve fungování kraje? Kde kraj tlačí bota?

Toho je hodně, ale vypíchnu alespoň 3 věci, které dopadají nejvíc na obyvatele - 1) dostupnost zdravotní péče (už teď děláme maximum, ale bez systematického přístupu státu si jen budeme kanibalizovat doktory napříč republikou), 2) moderní a udržitelná energetika (nejen dostavba jádra, ale hlavně OZE, rozvoj komunitní energetiky a celkově tlak na stát a decentralizaci energetiky), 3) doprava (jak najít udržitelný finanční model, kdy už dnes jde čtvrtina daňových příjmů do zajištění dopravní obslužnosti, při zachování kvality, pomoci by mohla dokončená integrace, kterou ale silně ovlivní rychlost vysoutěžení dopravců v jednotlivých oblastech).

Tito uživatelé poděkovali autorovi Hana.Hajnova za příspěvek:
Marek.Krejpsky

místopředsedkyně pirátské posádky
náměstkyně hejtmana Kraje Vysočina
https://vysocina.pirati.cz

Odpovědět

Zpět na „Krajské fórum Vysočina“