Nominace Terezy Nislerové do volby kandidáta na komisaře Evropské komise

Do tohoto fóra se přesouvají uzamčené a zpracované členské podněty.


Moderátor: Předsedající

Podporuji nominaci Terezy Nislerové do volby kandidáta na komisaře Evropské komise

Pro

42
55%

Proti

27
36%

Zdržuji se

7
9%
 
Celkem hlasujících: 76 - Celkem hlasů: 76

Uživatelský avatar
Tereza.Vovesova
Člen KS Středočeský kraj
Příspěvky: 1348
Registrován: 01 pro 2017, 22:10
Profese: rozpočtář, referent EU fondů a strategie
Dal poděkování: 1423 poděkování
Dostal poděkování: 2106 poděkování

Nominace Terezy Nislerové do volby kandidáta na komisaře Evropské komise

Příspěvek od Tereza.Vovesova »

Vážené Celostátní fórum,

naše strana má spoustu chytrých a perspektivních členek a členů. Proto si myslím, že by byla škoda ve "volbě kandidáta na komisaře Evropské komise" zůstat jen u jednoho jediného nominanta.

A i proto bych do volby ráda nominovala Terku Nislerovou, která v dnešní době sice působí na lokální úrovni nicméně má za sebou pětiletou praxi v Evropké komisi, konkrétně v oblasti veřejné podpory při restrukturalizaci podniků v obtížích.
Tereza se v komisi zaobírala restrukturalizačními plány evropských firem napříč zeměmi i oblastmi podnikání. Mimo jiné psala závazné právní akty - rozhodnutí Evropské komise. např. pro restrukturalizaci ČSA, Air Malta, restrukturalizace chorvatských loděnic anebo britských forenzních služeb. Zkušenosti má i ze dvou inspekcí při podezření pro porušení pravidel hospodářské soutěže.

Po ukončení svého působení v Evropské komisi a návratu do Čech Tereza působí ve firmách v oblasti energetiky, v dnešní době v jedné nadnárodní jako Ředitel pro evropské fondy, za sebou má také zkušenost z dozorčí rady.

Z osobní zkušenosti můžu potvrdit, že Terka je aktivní předsedkyní svého MS na Praze 4, je spolehlivá a je vždy ochotná vypomoct, je-li potřeba.

Více si o Terce můžete přečíst v jejím medailonku zde. Na závěr bych vás ráda požádala o zvážení podpory její nominace a @Tereza.Nislerova o přijetí nominace.

Tito uživatelé poděkovali autorovi Tereza.Vovesova za příspěvky (celkem 7):
Lukas.Dolezal, Robert.Magni, Martin.Karim, Jan.Prokop, Pavel.Tauer, Milan.Dadourek, Veronika.Nurnbergerova

Tereza Vovesová
Obrázek

Uživatelský avatar
Tereza.Nislerova
Předseda/předsedkyně místního sdružení
Příspěvky: 43
Registrován: 21 kvě 2021, 19:48
Profese: Ekonomka se zaměřením na EU
Dal poděkování: 34 poděkování
Dostal poděkování: 97 poděkování

Re: Nominace Terezy Nislerové do volby kandidáta na komisaře Evropské komise

Příspěvek od Tereza.Nislerova »

Vážené Celostátní fórum,

děkuji Tereze za nominaci, které si velmi vážím, a kterou tímto přijímám.
Doplním svou kandidátskou řeč v co možná nejkratší době.

Tito uživatelé poděkovali autorovi Tereza.Nislerova za příspěvky (celkem 4):
Tereza.Vovesova, Robert.Magni, Martin.Karim, Tereza.Hubackova

Tereza Nislerová
Zastupitelka Prahy 4
Předsedkyně MS Praha 4

Uživatelský avatar
Martin.Karim
Rozhodčí komise
Příspěvky: 484
Registrován: 30 led 2020, 20:26
Profese: právník
Bydliště: Trnová
Dal poděkování: 813 poděkování
Dostal poděkování: 729 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Nominace Terezy Nislerové do volby kandidáta na komisaře Evropské komise

Příspěvek od Martin.Karim »

I @Tereza.Nislerova je skvělá kandidátka na komisařku. Vnitřní trh by byl skvělý komisariát. Jestli se nemýlím, tak budoucí komisař by měl být navržen z naší koalice se STANem. Podporuji kandidaturu Terezy na komisařku. Má kompetence, zkušenosti i znalosti. Pokud se budu rozhodovat mezi Terezou a Marcelem, udělám to losem, protože v mých očích jsou oba přibližně stejně dobří.

Tito uživatelé poděkovali autorovi Martin.Karim za příspěvky (celkem 4):
Tereza.Vovesova, Tereza.Nislerova, Milan.Dadourek, Veronika.Nurnbergerova

m: martin.karim@pirati.cz
t:+420602383636

Uživatelský avatar
Tereza.Nislerova
Předseda/předsedkyně místního sdružení
Příspěvky: 43
Registrován: 21 kvě 2021, 19:48
Profese: Ekonomka se zaměřením na EU
Dal poděkování: 34 poděkování
Dostal poděkování: 97 poděkování

Re: Nominace Terezy Nislerové do volby kandidáta na komisaře Evropské komise

Příspěvek od Tereza.Nislerova »

Vážené Celostátní fórum,

ráda bych Vám představila své důvody proč stojí za to zvážit mou kandidaturu v primárkách na post eurokomisařky.

Jak jsem aktivní v Pirátech a jakým způsobem jsem celý svůj profesní život spjatá s evropskými záležitostmi jsem popisovala zde: viewtopic.php?t=64767, nebudu Vás tedy nudit tímto opakováním.

Zkusím se zaměřit na to, co by vás mohlo zajímat nejvíc – proč se opovažuji kandidovat na tuto pozici :). Nejsem političkou na plný úvazek, přestože mě tato práce láká již od studií, vnímám ji jako velice důležitou a velmi odpovědnou. Měla jsem potřebu nejdříve vystudovat, cestovat a poznat a pracovat v běžných zaměstnáních - moje úplně první práce po všech studiích, zahraničních pobytech a stážích byla právě v roli úřednice v Evropské komisi. Okolo třiceti jsem si ujasnila, že mým domovem je ČR, a že zde chci žít převážnou část svého života a do Bruselu se nějakým způsobem vracet a ČR snad i nějakým způsobem vrátit to, co jsem v zahraničí získala. Proto jsem například zakreditovala po drobných průtazích na VŠE Kurz Competition Policy, a proto mé další zaměstnání vedlo do soukromé sféry – chtěla jsem poznat fungování i dopady evropské politiky v životě firmy. Míst, kde se dá v Česku udržet evropská specializace v soukromé sféře není mnoho, tak považuji za štěstí, že takovou práci v ORLEN Unipetrolu mám. Zároveň se mi svou aktivitou a možná i ne úplně typicky českým myšlením postupně podařilo vybudovat malé oddělení a vystoupat až do TOP 65 manažerů této skupiny, která zaměstnává 6000 lidí.

Ve své současné práci se snažím uvádět v život politiky evropské unie, jako je např. vodíková mobilita, skrze evropské dotace, protože bez nich by se tyto nové oblasti businessu nenastartovaly. Pracuji tak dnes a denně na implementaci Green dealu v českých průmyslových podmínkách a přispívám tak k realizaci projektů, které vedou ke snížení emisí CO2 z lidské činnosti a zároveň k modernizaci a tak udržení konkurenceschopnosti i pracovních míst v ČR.

V EK bych tak naprosto prakticky využila své znalosti, jednak vnitřního fungování EK – kterém znám z pohledu úřednice, který jsem měla pět let (2009-2014) a zároveň z praktických dopadů evropské legislativy na život v Česku.

Ráda bych, i vzhledem k tomu, že jsme již členy Unie téměř dvacet let, volila pro naši zem silové portfolio, tedy právě politiku ochrany hospodářské soutěže, případně mezinárodní obchod.

Žijeme v bezprecedentní době, kdy se např. náš hlavní obchodní partner USA uchyluje k protekcionismu (např. uvaluje cla na čínské elektromobily ve výši přes 25%) a zároveň masivní veřejné podpoře (Inflation Reduction Act), která v EU není takovým způsobem možná. Zatím tedy ještě nějakým způsobem konkurenceschopní jsme, ale je třeba již urychleně aplikovat např. uhlíkové clo (zjednodušeně zatížení výrobků dovážených do Unie uhlíkovou daní, pokud mají vysokou emisní stopu), protože náš průmysl, a teď myslím ten evropský ztrácí světovou konkurenceschopnost byť přechod na uhlíkovou neutralitu je naše jediná a nutná cesta. Je potřeba tedy i nadále dbát na férovou hospodářskou soutěž uvnitř Unie, ale zároveň narovnávat podmínky mimo ni.

Pokud bych byla za Pirátskou stranu nominována, slibuji, že budu dennodenně hájit naše liberální hodnoty, využívat na maximum svých kontaktů, které mám napříč Evropou díky svým studiím na elitní evropské škole College of Europe v Brugách (obdobu Harvardu v evropských studiích) a reprezentovat naši skvělou zem.

Myslím si, že se silným europoslaneckým klubem v EP, vedeným Marcelem Kolajou bychom se v práci pro pirátské hodnoty a pro Česko v Bruselu skvěle doplňovali.

Děkuji za zvážení mé kandidatury.

Tereza Nislerová
Zastupitelka Prahy 4
Předsedkyně MS Praha 4

Uživatelský avatar
Tereza.Vovesova
Člen KS Středočeský kraj
Příspěvky: 1348
Registrován: 01 pro 2017, 22:10
Profese: rozpočtář, referent EU fondů a strategie
Dal poděkování: 1423 poděkování
Dostal poděkování: 2106 poděkování

Re: Nominace Terezy Nislerové do volby kandidáta na komisaře Evropské komise

Příspěvek od Tereza.Vovesova »

Koukám, že od doby, co sem Terka dala kandidátskou řeč, se už moc "Proti" neobjevilo a to mě těší. 😊

Tereza Vovesová
Obrázek

Uživatelský avatar
Milan.Dadourek
Rozhodčí komise
Příspěvky: 1751
Registrován: 11 pro 2017, 18:11
Profese: Ochrana přírody, trochuprávník, bača
Bydliště: Počítky 3, 591 01
Dal poděkování: 4591 poděkování
Dostal poděkování: 4392 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Nominace Terezy Nislerové do volby kandidáta na komisaře Evropské komise

Příspěvek od Milan.Dadourek »

Já bych třeba i podpořil, ale u takhle vysoké funkce to bez osobní znalosti neudělám. Nebude třeba nějaké kolečko po krajích?

Tito uživatelé poděkovali autorovi Milan.Dadourek za příspěvky (celkem 2):
Petr.Vileta, Tereza.Vovesova

Ještě se nestalo, aby to nějak nedopadlo. Vlasta Burian -- Profil -- (FB page)

Uživatelský avatar
Tereza.Nislerova
Předseda/předsedkyně místního sdružení
Příspěvky: 43
Registrován: 21 kvě 2021, 19:48
Profese: Ekonomka se zaměřením na EU
Dal poděkování: 34 poděkování
Dostal poděkování: 97 poděkování

Re: Nominace Terezy Nislerové do volby kandidáta na komisaře Evropské komise

Příspěvek od Tereza.Nislerova »

Ahoj Milane,

děkuji za komentář, naprosto chápu a rozumím. Nyní to neplánují vzhledem k tomu, že má šance je prakticky nulová, ale na druhou stranu proč nedat o sobě vědět jako o někom, kdo má určitou kvalifikaci pro tuto práci, která by se dala někdy v budoucnu pro stranu případně její týmy a Politiky využít.
Jinak Tě samozřejmě ráda poznám, pokud bys měl někdy cestu do Prahy, zvu Tě na setkání s naším MS nebo případně se ozvu já, když budu cestovat na Vysočinu.

Tito uživatelé poděkovali autorovi Tereza.Nislerova za příspěvky (celkem 2):
Milan.Dadourek, Lukas.Lang

Tereza Nislerová
Zastupitelka Prahy 4
Předsedkyně MS Praha 4

Uživatelský avatar
Filip.Krska
Člen KS Vysočina
Příspěvky: 2883
Registrován: 03 črc 2009, 13:10
Profese: Ing-principál produktových zážitků FLOSS
Bydliště: Třebíč, Kubišova 1169/3
Dal poděkování: 22593 poděkování
Dostal poděkování: 3338 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Nominace Terezy Nislerové do volby kandidáta na komisaře Evropské komise

Příspěvek od Filip.Krska »

Ahoj Terezo,

prosím o kontext k Tvým odpovědím na následující otázky z kalkulačky (u ostatních pro mě zásadních buď máme shodu nebo je vysvětlení již v kalkulačce):

  • Měl by mít každý členský stát v radě EU a v Evropské radě právo veta?

  • Může být osobní soukromí na internetu omezeno z důvodu bezpečí veřejnosti, ochrany dětí nebo boje proti terorismu?

Díky

Filip

Tito uživatelé poděkovali autorovi Filip.Krska za příspěvky (celkem 3):
Vojtech.Pikal, Lukas.Dolezal, Milan.Dadourek
Evangelista Festivalu svobodných filmů

Jabber status: Obrázek :: Git :: libre.fm :: ♡ Copyheart
Uživatelský avatar
Tereza.Nislerova
Předseda/předsedkyně místního sdružení
Příspěvky: 43
Registrován: 21 kvě 2021, 19:48
Profese: Ekonomka se zaměřením na EU
Dal poděkování: 34 poděkování
Dostal poděkování: 97 poděkování

Re: Nominace Terezy Nislerové do volby kandidáta na komisaře Evropské komise

Příspěvek od Tereza.Nislerova »

Ahoj Filipe,

díky, že se ptáš pro upřesnění. K Tvé první otázce, dříve jsem byla jednoznačně pro akceschopnější a razantnější EU, tedy pro zrušení práva veta a rozšíření hlasování kvalifikovanou většinou na úplně vše.
Avšak již nyní je praktické fungování v Radě založeno na tom, že se vyjednává co nejdéle je to možné tak, aby se došlo ke konsenzu a to je dle mne správná cesta. V pár klíčových oblastech mohou státy “zatáhnout za ruční brzdu” a ochránit svůj ultimátní zájem. Myslím si, že to je v dnešním evropském a světovém kontextu stále ještě dobře. Může se nám to jako ČR také hodit. Avšak věřím, že se to do budoucna změní a pokud by k tomu uzrála celoevropsky situace, rozhodně bych nebyla ta, kdo by to blokoval. Nicméně nyní ani v nejbližších 5 letech to dle mne není na pořadu dne. Máme před sebou mnoho jiných výzev, se kterými je třeba se vypořádat.

Tito uživatelé poděkovali autorovi Tereza.Nislerova za příspěvky (celkem 2):
Petr.Vileta, Filip.Krska

Tereza Nislerová
Zastupitelka Prahy 4
Předsedkyně MS Praha 4

Uživatelský avatar
Tereza.Nislerova
Předseda/předsedkyně místního sdružení
Příspěvky: 43
Registrován: 21 kvě 2021, 19:48
Profese: Ekonomka se zaměřením na EU
Dal poděkování: 34 poděkování
Dostal poděkování: 97 poděkování

Re: Nominace Terezy Nislerové do volby kandidáta na komisaře Evropské komise

Příspěvek od Tereza.Nislerova »

A k Tvé druhé otázce. Jsem samozřejmě pro maximální svobodu slova, informování veřejnosti ze všech možných úhlů pohledu a svobodu každého pokojně vyjadřovat svůj názor.
Na druhou stranu tady máme celou oblast dezinformací, pro jejíž potírání jako Piráti jsme. Jenže co to je přesně dezinformace? Jak ji definujeme? Je to prostá lež nebo je to zmanipulovaná polopravda?
Každé omezení osobního soukromí je velmi citlivé, na druhou stranu si nepřeji, aby např. si mé děti na internetu beztrestně vyhledali sexuální predátoři. Stejně tak nechci, aby teroristé mohli bez kontroly používat sociální sítě. Tedy když to shrnu velmi laicky, jsem pro omezení soukromí, pokud je třeba chránit zájem, jako je bezpečí veřejnosti, ochrana dětí nebo boj proti terorismu.

Tito uživatelé poděkovali autorovi Tereza.Nislerova za příspěvky (celkem 2):
Petr.Vileta, Filip.Krska

Tereza Nislerová
Zastupitelka Prahy 4
Předsedkyně MS Praha 4

Zamčeno

Zpět na „[Archív] Ukončené členské podněty“