Nominace Jana Lišky na druhé a další místa kandidátky pro krajské volby

Fórum pro diskusi členů a registrovaných příznivců. Zde lze vyhlašovat závazná hlasování členů krajského sdružení.

Moderátoři: PKS Středočeský kraj, Předsedající, Krajsti predsedajici

Odpovědět

Ve věci nominace Jana Lišky na druhé a všechna nižší místa kandidátky do krajských voleb jsem:

PRO

12
60%

PROTI

1
5%

ZDRŽUJI SE

7
35%
 
Celkem hlasujících: 20 - Celkem hlasů: 20

Uživatelský avatar
Martin.Karim
Rozhodčí komise
Příspěvky: 463
Registrován: 30 led 2020, 20:26
Profese: právník
Bydliště: Trnová
Dal poděkování: 804 poděkování
Dostal poděkování: 717 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Nominace Jana Lišky na druhé a další místa kandidátky pro krajské volby

Příspěvek od Martin.Karim »

Vážení členové krajského fóra,

rád bych nominoval na čelo (druhé a všechna další místa) kandidátky pro krajské volby Jana Lišku. Honza je druhým rokem student architektury na ČVUT a je mu 20 let. Zaměření jeho studia je architektura a urbanismus. Zajímá se nejen o veřejné dění ale také o územní rozvoj. Od jeho osmnácti let je opakovaně členem OVK za Piráty. Dalšího odborníka na územní rozvoj, památkovou péči, správu a údržbu stavebních děl či územních celků a také autentický hlas mladých lidí na kraji myslím potřebujeme. viewtopic.php?t=63823

Předem děkuji za vaši případnou podporu Honzovy nominace. Prosím ho tímto o přijetí nominace.
Žádám vás tedy o jeho podporu jako kandidáta do čela kandidátky. Děkuji.

Tito uživatelé poděkovali autorovi Martin.Karim za příspěvky (celkem 2):
Petr.Prochazka, jan.liska.lety

m: martin.karim@pirati.cz
t:+420602383636

Marek.Jericha
Komunální zastupitel/ka
Příspěvky: 16
Registrován: 09 kvě 2018, 10:05
Profese: Odborný rada
Bydliště: Černošice
Dal poděkování: 32 poděkování
Dostal poděkování: 23 poděkování

Re: Nominace Jana Lišky na druhé a další místa kandidátky pro krajské volby

Příspěvek od Marek.Jericha »

Rád bych Honzu podpořil. Dělá mi radost vidět mladého a aktivního člověka se zájmem o politiku. Zároveň nám rozhodně prospěje vtáhnout do politiky budoucího odborníka na územní plánování. Věřím, že Honza je skvělým příslibem do budoucna a je potřeba abychom mu my pomohli ke zkušenostem!

Tito uživatelé poděkovali autorovi Marek.Jericha za příspěvky (celkem 2):
Martin.Karim, jan.liska.lety
Uživatelský avatar
Michal.Hazlinsky
Krajské předsednictvo
Příspěvky: 740
Registrován: 20 říj 2013, 00:45
Profese: Network architect
Bydliště: Kladno
Dal poděkování: 701 poděkování
Dostal poděkování: 1073 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Nominace Jana Lišky na druhé a další místa kandidátky pro krajské volby

Příspěvek od Michal.Hazlinsky »

registruji podporu skupiny členů

Tito uživatelé poděkovali autorovi Michal.Hazlinsky za příspěvek:
jan.liska.lety

profil, místopředseda SčK, člen MS Kladno, network and solution architect @ CESNET, pište mi na Zulip (na FB reaguji s nízkou prioritou dle možností)

"It is impossible to sharpen a pencil with a blunt axe. It is equally vain to try to do it with ten blunt axes instead."
—Edsger Dijkstra

Uživatelský avatar
Michal.Hazlinsky
Krajské předsednictvo
Příspěvky: 740
Registrován: 20 říj 2013, 00:45
Profese: Network architect
Bydliště: Kladno
Dal poděkování: 701 poděkování
Dostal poděkování: 1073 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Nominace Jana Lišky na druhé a další místa kandidátky pro krajské volby

Příspěvek od Michal.Hazlinsky »

Prososím @jan.liska.lety aby se k vyjádřil zda nominaci přijímá a dodal kandidátskou řeč.

Tito uživatelé poděkovali autorovi Michal.Hazlinsky za příspěvek:
jan.liska.lety

profil, místopředseda SčK, člen MS Kladno, network and solution architect @ CESNET, pište mi na Zulip (na FB reaguji s nízkou prioritou dle možností)

"It is impossible to sharpen a pencil with a blunt axe. It is equally vain to try to do it with ten blunt axes instead."
—Edsger Dijkstra

Uživatelský avatar
jan.liska.lety
Člen KS Středočeský kraj
Příspěvky: 17
Registrován: 29 dub 2021, 16:16
Profese: Student VŠ - architektura a urbanismus
Bydliště: Lety u Dobřichovic
Dal poděkování: 30 poděkování
Dostal poděkování: 36 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Nominace Jana Lišky na druhé a další místa kandidátky pro krajské volby

Příspěvek od jan.liska.lety »

Vážené krajské fórum, velevážené Pirátstvo,

v první řadě bych chtěl velice poděkovat @Martin.Karim za nominaci, která je pro mne velikou poctou a s pokorou ji přijímám spolu s obrovskou zodpovědností, jež je její nedílnou součástí.
Zároveň bych chtěl poděkovat všem, kteří mi zde vyjádřili svou podporu i svou nepodporu. Je to pro mne obrovská čest, a zároveň velice důležitá zpětná vazba pro to, co mohu zlepšit či dělat jinak.

Nyní si myslím, by bylo vhodné se představit pro ty, kteří mne neznají či se kterými jsem ještě neměl tu čest se potkat. Jmenuji se Jan Liška (rozený Folda), je mi 21 let a bydlím v malebné vesničce Lety u Dobřichovic. V současnosti jsem studentem 3. ročníku bakalářského studijního programu "Architektura a urbanismus" na Fakultě architektury ČVUT v Praze. Zároveň v tomto oboru sbírám praktické zkušenosti jakožto "Junior Projektant" v jedné pražské projektové kanceláři.

Od dubna tohoto roku jsem pak oficiálně členem Pirátů a od května členem Mladého Pirátstva.
Důvodů pro své rozhodnutí, abych se stal součástí Pirátů, bylo pro mě několik. Pirátskou stranu jsem osobně začal sledovat od voleb do PS v roce 2017 a velice rychle se pak stala mým „favoritem“, co se týkalo tehdejší (i nynější) politické scény. Piráti mi osobně byli (a stále jsou) názorově nejbližší stranou – ať už se to týká transparentnosti či témat pro mě důležitých: manželství pro všechny, legalizace konopí, transparentnější výběrová řízení etc.
Tedy velice silná názorová shoda, otevřenost strany samotné a určitá osobní idea, že se chci zasadit o změny ve svém okolí a něco pro své okolí udělat, mě dovedly k rozhodnutí se mezi Piráty přidat. Zároveň tedy i skutečnost, že od svých prvních voleb (což byly právě ty krajské), kdy jsem mohl volit, jsem byl zároveň vždy součástí OVK za Piráty.

Nyní tedy, když jsem již součástí Pirátů a mám tu čest přijmout nominaci, jsem velice vděčný, že tuto možnost mám.
Nicméně chápu i určité obavy z toho, že jsem relativně nezkušený – profesně i politicky, ve straně relativně nový a obecně i mladý, abych se ucházel o místo na kandidátce. A tyto obavy jsou pro mě pochopitelné, avšak pro mě osobně jsou i určitým důvodem, proč právě kandidovat.
Osobně se domnívám, že je důležité mít mladé lidi v politice osobně. I hlas mladé generace je velice důležitý a neměla by být z veřejné debaty vynechána. Zároveň i ta skutečnost, že již nyní mohu kandidovat do krajských voleb, je pro mne obrovskou cennou zkušeností, kterou budu moct zužitkovat i v následném působení v Pirátské straně.

V oblasti profesního zaměření, u kterého se domnívám, že by mohlo býti přínosem, jsem pak vzdělaný (a stále se vzdělávám) v oblasti již zmíněné architektury, urbanismu a stavitelství obecně. Tedy mými zájmy pak v těchto oblastech jsou zejména místní rozvoj, památková péče nebo správa územních celků či stavebních děl. Zároveň co se týká profesních zkušeností, tak i toto mi přijde jako skvělá příležitost pro rozšíření a obohacení svých poznatků, kdy se mohu mnoho přiučit nejen z procesu samotného, ale i od expertů, kteří již mezi Piráty jsou.

Tímto velice děkuji za Vaší pozornost a za případné zvážení a podporu mé kandidatury.

S pozdravem,
Honza

Tito uživatelé poděkovali autorovi jan.liska.lety za příspěvky (celkem 2):
Marek.Jericha, Martin.Karim
Uživatelský avatar
jan.liska.lety
Člen KS Středočeský kraj
Příspěvky: 17
Registrován: 29 dub 2021, 16:16
Profese: Student VŠ - architektura a urbanismus
Bydliště: Lety u Dobřichovic
Dal poděkování: 30 poděkování
Dostal poděkování: 36 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Nominace Jana Lišky na druhé a další místa kandidátky pro krajské volby

Příspěvek od jan.liska.lety »

Michal.Hazlinsky píše: 08 zář 2023, 11:04

Prososím @jan.liska.lety aby se k vyjádřil zda nominaci přijímá a dodal kandidátskou řeč.

Omlouvám se za své zpoždění, řeč i přijetí jsem již v tomto vlákně poslal.

Tito uživatelé poděkovali autorovi jan.liska.lety za příspěvek:
Marek.Jericha
Uživatelský avatar
jan.liska.lety
Člen KS Středočeský kraj
Příspěvky: 17
Registrován: 29 dub 2021, 16:16
Profese: Student VŠ - architektura a urbanismus
Bydliště: Lety u Dobřichovic
Dal poděkování: 30 poděkování
Dostal poděkování: 36 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Nominace Jana Lišky na druhé a další místa kandidátky pro krajské volby

Příspěvek od jan.liska.lety »

Marek.Jericha píše: 04 zář 2023, 20:50

Rád bych Honzu podpořil. Dělá mi radost vidět mladého a aktivního člověka se zájmem o politiku. Zároveň nám rozhodně prospěje vtáhnout do politiky budoucího odborníka na územní plánování. Věřím, že Honza je skvělým příslibem do budoucna a je potřeba abychom mu my pomohli ke zkušenostem!

Moc děkuji za vřelá slova podpory. Opravdu hodně to pro mě znamená a doufám, že následným počínáním nezklamu.

Tito uživatelé poděkovali autorovi jan.liska.lety za příspěvek:
Marek.Jericha
Odpovědět

Zpět na „Krajské fórum Středočeský kraj“