Petr Konečný - potenciální nový Pirát

V tomto fóru se představují příznivci Pirátů, kteří se chtějí stát členy.

Moderátoři: Administrativní tým - OlK, PMS Přerov

Pravidla fóra
V tomto vlákně se prosím ostatním členům stručně představte:
  • Představení vložíte kliknutím na ikonu Obrázek, která se zobrazuje, pokud jste přihlášeni.
  • Do předmětu napište svoje jméno a příjmení.
  • V textu se nám prosím stručně představte a napište nám, co vás vede k zájmu o členství v Pirátech. Budeme rádi, když nám zároveň řeknete, jak byste se chtěli do činnosti strany zapojit a jaké máte zájmy, schopnosti a dovednosti.
Místní předsednictvo vás bude informovat o nejbližší schůzi v tomto tématu nebo jiným vhodným způsobem.
Členství vznikne, jakmile na schůzi podáte písemnou přihlášku, budete přijati předsednictvem a zaplatíte členský příspěvek na transparentní bankovní účet (podrobnosti).
Odpovědět
Petr.Konecny
Republikový výbor
Profese: Soc. prac., zástupce ved. v kriz. týmu
Dal poděkování: 646 poděkování
Dostal poděkování: 396 poděkování

Petr Konečný - potenciální nový Pirát

Příspěvek od Petr.Konecny »

Zdravím.

Ačkoliv jsem se Vám již představil na předchozí schůzi Pirátů v Přerově, tak se Vám moc rád představím také tady. Jsem Petr Konečný. Vystudoval jsem konzervatoř v Kroměříži, obor hra na violoncello. Po maturitě jsem nastoupil na VOŠ pedagogickou a sociální v Kroměříži, kde jsem studoval obor sociální pedagogika se zaměřením na prevenci sociálně patologických jevů. Už během studia mi byl blízký občanský aktivismus. Pomáhal jsem například při potravinových sbírkách, které organizoval zdejší azylový dům pro muže. V Kroměříži jsem také posledních 7 let žil (a nebudu lhát i tam jsem se chtěl přidat k Pirátům). Nicméně přibližně před rokem jsem se přestěhoval do Přerova, zařídil si tady trvalé bydliště (abych mohl podpořit zdejší Piráty ve volbách) a velikou shodou náhod se dostal k přerovské buňce Pirátů. Zde jsem byl stržen atmosférou lidí se stejnými názory a pohledem na svět, že jsem se rozhodl také zúčastnit aktivního politického života v Přerově.

V současné chvíli pracuji v Přerově jako sociální pracovník v Centru duševního zdraví, což je terénní psychiatrie pro osoby se závažným duševním onemocněním. Tato Centra vznikají v rámci reformy, kterou si naše psychiatrie rozhodně zaslouží. Do reformy jsem také aktivně zapojen, jelikož se v rámci deinstitucionalizace snažíme dostávat dlouhodobě hospitalizované osoby (s SMI) do běžného života. A to lze v Přerově jen velmi těžko, jelikož tady na ně není město připravené. Chybí tady pro ně například bydlení a město je v rozdávání městských bytů velmi shovívavé. Mezi mou reálnou agentu patří sociální poradenství, pomoc s hledáním zaměstnání, řešením exekucí, invalidními důchody, různými příspěvky, ale také aktivizace, pořádání aktivit, doprovody apod. Abych se ve volných chvílích doma nenudil, tak při práci studuji dálkově druhým rokem na pedagogické fakultě na UPOL.

Hlavní témata, která mě zajímají, kterými se v současné chvíli zabývám a do budoucna bych je i rád řešil jsou právě exekuce, dluhové pasti, dluhové spirály. Dále je to mediální gramotnost (nejen u dětí), e-bezpečí, finanční gramotnost, nebo také legalizace drog (na VOŠ jsem se specializoval i na práci právě s osobami se závislostí). V Přerově není žádný azylový dům pro muže, což je reálně velký problém. Byl zde zrušen Červený kříž, který tady jistě také dokázal podchytit celou řadu potenciálních sociálně patologických jevů. U osob ohrožených sociálním vyloučením je velmi náročné najít bydlení (ať už třeba chráněné, nebo podporované). Líbí se mi například koncept Housing first, nebo startovací byty pro mladé rodiny. Mimo to určitě také řešení globálních klimatických změn, sucha, zadržování vody v krajině, problematika jednorázových plastů (v Přerově by mohli fungovat například zálohované kelímky, nebo podpora ekologického podnikání). V poslední řadě je mou srdcovou záležitostí kultura a umění, která je ve srovnání například s Kroměříží (která má o třetinu méně obyvatel) o něco málo slabší (může být subjektivní). Dále mi v Přerově chybí kvalitní vysoké a vyšší odborné školy a na to navázané pracovní pozice. Mé další velké téma je destigmatizace a to jak drog (které jsou mnohdy až démonizovány z dob minulého režimu), subkultur, příslušníků různých etnik, osob se znevýhodněním, seniorů apod.

Právě probíhá kampaň do krajských voleb. S lidmi ve svém okolí se snažím o pirátských tématech komunikovat, trpělivě vysvětlovat a to převážně na sociálních sítích, kde lidé často reagují pod návalem emocí, ovlivněni manipulací a dezinformacemi. Debatu s nimi se snažím vést na racionální vlně a podloženou zdroji, tak aby si mohli všechno snadno ověřit. Je to náročné, ale neuvěřitelně potřebné, jelikož je opravdu velmi důležité, aby lidé viděli obě strany mince (často na jedné straně agresivní, nálepkovací a na druhé straně racionální podloženou zdroji, bez urážek. Ať si každý vybere).

Nápadů, co dělat v Přerově je celá řada a mám v současné chvíli chuť a energii na nich pracovat. Přerov má obrovský potenciál.
Budu se těšit na Vaši reakci.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Petr.Konecny za příspěvky (celkem 7):
Jaromir.Horky, Vlastimil.Spajs, Vojtech.Nezval, Vojtech.Pikal, Jitka.Horka, Viktor.Tichak, Martin.Elias

Bez entuziasmu se ve světě nic velkého nevykonalo.
Immanuel Kant

Člen republikového výboru, zástupce vedoucí mezirezortního týmu Návykové chování, vedoucí pracovní skupiny Duševní zdraví,
předseda krajské komise pro prevenci společensky nežádoucích jevů a drogových závislostí v Olomouckém kraji, odborný garant Prague pride

+420 732 516 520
petr.konecny@pirati.cz

Jaromir.Horky
Předseda/předsedkyně krajského sdružení
Profese: Marketingový manažer
Dal poděkování: 694 poděkování
Dostal poděkování: 1138 poděkování

Re: Petr Konečný - potenciální nový Pirát

Příspěvek od Jaromir.Horky »

Ahoj Petře!

Moc díky tvé představení, jsme rádi, že ses rozhodl pro nalodeni a budeme se těšit na další osobní setkání na schůzi MS Přerov, která proběhne v říjnu. O přesném termínu tě budu informovat.

Díky!
Tito uživatelé poděkovali autorovi Jaromir.Horky za příspěvek:
Petr.Konecny

Předseda KS OLK, Zastupitel Olomouckého kraje, vedoucího mediálního týmu OLK

Nejlepší způsob, jak dosáhnout cíle, je začít. OFFTOPIC774942021
Něco o mně

Petr.Konecny
Republikový výbor
Profese: Soc. prac., zástupce ved. v kriz. týmu
Dal poděkování: 646 poděkování
Dostal poděkování: 396 poděkování

Re: Petr Konečný - potenciální nový Pirát

Příspěvek od Petr.Konecny »

Dobré ránko.

Je začátek školního roku a já jsem si po kratší odmlce řekl, že bych moc rád zažádal o tzv. "hostující členství" v přerovském MS. Mám to tady moc rád a upřímně chci ještě pořád pomáhat v rámci expertních týmech a mít pořád nějak v pozadí události z Přerova. Pochopím, když si mě neodhlasujete, jen bych to moc rád zkusil. Na Přerov opravdu nikdy nezanevřu, jelikož mi toho opravdu moc dal a taky moc děkuji za to, že jsem mohl nějak v Přerově působit, být s Vámi kamarád a být členem přerovské komunity.

S pozdravem a přáním krásných dní

Přílohy
348382407_662731492352024_8637085774243387388_n.jpg

Bez entuziasmu se ve světě nic velkého nevykonalo.
Immanuel Kant

Člen republikového výboru, zástupce vedoucí mezirezortního týmu Návykové chování, vedoucí pracovní skupiny Duševní zdraví,
předseda krajské komise pro prevenci společensky nežádoucích jevů a drogových závislostí v Olomouckém kraji, odborný garant Prague pride

+420 732 516 520
petr.konecny@pirati.cz

Odpovědět

Zpět na „Zájemci o členství Přerov“