Nominace Andrey Hoffmannové do primárních voleb do EP

Místo pro členské podněty, podporu změn stanov, žádosti o nominaci členstvem a návrhy na mimořádný přezkum.


Moderátor: @predsedajici

Pravidla fóra

Do tohoto fóra vkládají členové strany písemné návrhy, které chtějí předložit celostátnímu fóru k projednání. Celostátní fórum může projednat například návrhy předpisů, programových dokumentů, návrh na odvolání nebo mimořádně přezkoumat rozhodnutí libovolného orgánu do 14 dnů od jeho právní moci. Dále zde lze sbírat podporu pro projednání návrhů změn stanov nebo pro nominaci (návrh kandidáta) členskou základnou. Více informací naleznete v jednacím řádu.
Podrobný návod

  • U každého podnětu založte zvláštní vlákno s textem návrhu, zdůvodněním a dalšími náležitostmi a anketní otázkou s možnostmi "Pro", "Proti" a "zdržuji se". (Anketa se zadává v záložce "Anketa" pod příspěvkem, u ankety neomezujte trvání, nastavte viditelnost výsledků a možnost změny hlasu.)

  • Členský podnět, který získá aspoň stanovený počet hlasů, rozešle na žádost navrhovatele administrativní odbor všem členům strany mailem s odkazem na dané vlákno, a to nejpozději do jednoho týdne od žádosti. Stanovený počet hlasů se pro účely tohoto pravidla vypočítá jako odmocnina z počtu členů strany zaokrouhlená nahoru na celé číslo. (Pro 1157 až 1225 členů je to 35 hlasů.)

  • Celostátní fórum bude svoláno, požádá-li o to nejméně dvě odmocniny počtu členů. (Pro 1157 až 1190 členů je to 69 hlasů.) Přičemž nesmí být více členů proti svolání, než pro svolání.

  • Do již svolaného jednání budou začleněny další návrhy, které získaly podporu alespoň odmocniny členů. (Platí i pro návrh kandidáta do funkce volené celostátním fórem.)

Aktuální počet členů naleznete zde, velikost potřebných skupin pro libovolný počet si můžete spočítat tady
Představitele strany prosíme, aby návrhy na svolání, informace o rezignacích a další úkony k fóru směřovali do podatelny.

Doporučujeme nastavit si Sledování fóra Členských podnětů.

Odpovědět

Podporuji nominaci Andrey za MSK do eurovoleb?

ANO

56
65%

NE

20
23%

Zdržuji se.

10
12%
 
Celkem hlasujících: 86 - Celkem hlasů: 86

Uživatelský avatar
Rostislav.Reha
Kontrolní komise
Příspěvky: 5204
Registrován: 15 říj 2013, 12:16
Profese: informatik
Bydliště: Ostrava
Dal poděkování: 7497 poděkování
Dostal poděkování: 8730 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Nominace Andrey Hoffmannové do primárních voleb do EP

Příspěvek od Rostislav.Reha »

Vážené CF,

rád bych vám tímto navrhl na nominaci do europarlamentu Andreu Hoffmannovou. Andrea již získala nominaci MSK a uchází se i o další krajské nominace, ale jsou lidé co sledují jen celostátní jednání a bylo by fajn i je zde požádat o podporu (a trochu centralizovat dotazy a kandidátskou řeč).

Andrea je aktuálně "nejvýše" postaveným politikem v MSK - náměstkyně na magistrátu Ostravy (pro školství a inovace) a to již druhé období. Zkušenosti má z politiky značné a v minulosti dokonce již osobně v europarlamentu působila jakožto asistentka europoslance. Jejím primárním oborem je školství, ale myslím že za tu dobu už přesáhla do dalších, jako je sport, kultura a další.

Poprosím zde @Andrea.Hoffmannova , aby to případně sama upřesnila a doplnila i další náležitosti (na jakou pozici, kandidátskou řeč atd dle podmínek v jednání).

Hodně štěstí :)

Tito uživatelé poděkovali autorovi Rostislav.Reha za příspěvky (celkem 5):
Robert.Magni, Michal.Soltys, Ondrej.Vykoukal, Hana.Hajnova, Jan.Zavadil

Neverim na mensi zlo. Je jen velke zlo a zlo, co zatim nemelo sanci vyrust.
Junior clen KK.
Podporuji myšlenky Renesance Pirátů. web | forum | zulip

Uživatelský avatar
Andrea.Hoffmannova
Člen KS Moravskoslezský kraj
Příspěvky: 273
Registrován: 14 říj 2017, 15:44
Profese: vysokoškolská pedagožka
Dal poděkování: 114 poděkování
Dostal poděkování: 374 poděkování

Re: Nominace Andrey Hoffmannové do primárních voleb do EP

Příspěvek od Andrea.Hoffmannova »

Milé Pirátky, milí Piráti,

děkuji Rosťovi za celostátní výkop a Moravskoslezskému kraji za nominaci a žádám vás v tomto příspěvku o podporu své kandidatury do Evropského parlamentu a to na čelo kandidátky. Svou kandidaturu beru zcela vážně a jsem zvyklá pracovat naplno. Byť jsem před půl rokem v komunálních volbách dovedla spolu s kolegy ostravskou kandidátku do úspěšné koalice, stalo se toho hodně jak v politickém tak osobním životě a veškeré změny mne motivovaly pokusit posunout sama sebe dál a využít veškeré své zkušenosti nejen z komunální a krajské politiky ve prospěch Pirátů, naší země a Evropy jako takové.

Půda Evropského parlamentu pro mne není nová. V rámci své pracovní historie jsem působila jako asistentka europoslance, znám velmi dobře fungování výborů (v mém případě to byl výbor rozpočtový a kontrolní, který jsme měli na starosti, chodila jsem se koukat i jinam 😊), prostředí plenárních zasedání ve Štrasburku, evropské politické kultury, jednotlivé agendy v ČR i zahraničí a troufnu si říci, že vím, do čeho jdu a jak časově náročná pozice europoslankyně je. V Parlamentu bych se ráda věnovala tématům, která jsou nám Pirátům a mi osobně blízká – tedy kultura a vzdělávání (výbor CULT), regionální rozvoj (výbor REGI), a v neposlední řadě práva žen a rovnost pohlaví. Ráda bych dále posouvala současné školství dopředu a to i na evropské úrovni, kde vidím velký potenciál na spolupráci v oblasti nových vzdělávacích metodik, kreativitě ve výuce, zvyšování kompetencí na úkor biflování, podpoře talentu a také fungující a vypracované inkluzi a rozvoji cizojazyčné výuky.
Mou motivací kandidovat je nejen smysluplně využít a přetavit své zkušenosti z odborné praxe a exekutivní politiky, která člověka jasně naučí spíše než filozofovat a rozhodovat od stolu (což je častá diagnóza profesionálních politiků žijících v bublině bez předešlých reálných zkušeností), lépe propojit evropskou agendu s naší českou oběma směry, nastavovat a vézt komunikaci mezi evropskými a českými institucemi, vézt debatu a také osvětu o EU a její smysluplné prezentaci. Vím, že je těžké a možná i nereálné plnohodnotně přenášet evropskou agendu k nám, vysvětlovat lidem, v čem je EU důležitá, komunikovat benefity spolupráce, ale pokoušet se o to musíme dál a dál. V rámci své komunální práce jsem v rámci komunikace s Evropskou komisí, zejména komisaři a úředníky a jednotlivými institucemi v Bruselu viděla velký potenciál ve spolupráci, přenášení dobré praxe (nejen v oblasti vzdělávání), možnost efektivního nastavení evropských prostředků v rámci vypisovaných programů a další. Z pozice europoslankyně bych mohla tuto agendu lépe posouvat a pomáhat tak vzájemné spolupráci, implementaci a také outsourcingu.

S Piráty spolupracuji od roku 2014, od roku 2017 jsem pak plnohodnotnou členkou Pirátů. Mám za sebou mnoho volebních kampaní, které vyvrcholily v roce 2018 naším úspěchem v komunálních volbách, kdy jsem se stala náměstkyní primátora pro školství a sport. V roce 2022 jsme ve volbách svou pozici obhájili, ale hlavně jsme jako ostravský tým udrželi naše mandáty, bohužel jako jediné město v MSK (pro mimokrajské, aby viděli, jak těžké to zde máme). Mohli jste mne zaznamenat jako členku Republikového výboru, zastupuji Piráty nově také v dozorčí komisi NSA (neplacená funkce), kde se budeme snažit kontrolovat hospodaření a fungování poměrně problematické agentury.
Můj medailonek : https://lide.pirati.cz/profil/1532/
Jsou to právě témata vzdělávání, inovací, podnikavosti a kreativity, kultury, regionální spolupráce z podstaty mé politické práce, které jsou mi nejbližší a ráda bych tak navázala na svou dosavadní práci i v mém dalším politickém angažmá. Protože jsem z komunální politiky ryzí praktik a ráda pracuji v terénu a ne od stolu z kanceláře, hodlala bych, jako celorepubliková kandidátka, trávit poměrně dost času nejen v terénu evropském, ale především českém. Jsou mi blízké problémy strukturálně postižených regionů, jako je náš moravskoslezský, ale také ústecký a karlovarský, vím, jaké je to žít a fungovat ve stínu centra a Prahy,dokážu tak díky svému původu jasně rozlišovat mezi potřebami jednotlivých částí země a hlavně...ráda poslouchám, inspiruji se a převádím dobrou praxi dál, stejně jako spojuji lidi v diskuzi u jednoho stolu s cílem větší spolupráce a rozvoje. To samé bych ráda dělala i na evropské úrovni.
Pokud je Vám můj přístup a vize sympatický, budu ráda za Vaši podporu a nominaci v primárních volbách.
Andrea

Tito uživatelé poděkovali autorovi Andrea.Hoffmannova za příspěvky (celkem 8):
Robert.Magni, Tereza.Hubackova, Daniela.Weissova, Hana.Hajnova, Nikol.Marhounova, Michal.Friedl, Adam.Kazik, Jan.Zavadil
Andrea Hoffmannová
Uživatelský avatar
Petr.Vileta
Člen KS Plzeňský kraj
Příspěvky: 33937
Registrován: 22 črc 2009, 18:12
Profese: Celkem Spokojený Důchodce
Bydliště: Plzeň 2
Dal poděkování: 30628 poděkování
Dostal poděkování: 25270 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Nominace Andrey Hoffmannové do primárních voleb do EP

Příspěvek od Petr.Vileta »

@Andrea.Hoffmannova Měl bych tu pro tebe nějaké ankety, na základě kterých se rozhodnu. Vyber prosím vždy jen jednu z možností.

Green Deal:
1) naprosto podporuji
2) podporuji s drobnými výhradami
3) hodně z toho jsou dobré myšlenky, ale je tam i spousta nesmyslů
4) je tam pár dobrých myšlenek, ale většina jsou nesmysly
5) je to naprosto v rozporu s přírodními zákony a ekonomicky je to povede ke ztrátě konkurenceschopnosti

Geopolitická orientace:
1) zcela podporuji NATO, podporu Ukrajiny včetně zbraní, jsem velmi obezřetný k Číně, Rusko považuji za teroristický stát
2) s výhradami podporuji výše uvedené
3) jsem pro omezení pomoci Ukrajině, zmenšení sankcí vůči Rusku a omezení našich aktivit v NATO
4) jsem zásadně proti násilí a mělo by se vše řešit pouze diplomatickou cestou

EU bych si představoval jako:
1) Unitární stát s vlastní vládou
2) Federální stát
3) Konfederaci
4) víceméně volné sdružení samostatných států, které dobrovolně převedou některé své kompetence na EU, ale mohou si je kdykoliv vzít zpět

A ještě tohle:

Babiše "zradili" spojenci z regionu. ANO musí s pravdou ven, jaké je to vlastně hnutí
https://zpravy.aktualne.cz/zahranici/ba ... f6b220ee8/

Proto mám otázku: Kdyby po volbách do EP už nebylo ANO v klubu ALDE (Renew Europe), chtěli byste Piráty přesměrovat z Greens/EFA do ALDE/RenewEU?

případně proč Ano, proč Ne?

Tito uživatelé poděkovali autorovi Petr.Vileta za příspěvek:
Andrea.Hoffmannova

Řadový člen, stínový ministr švihlých nápadů a fórista

Fide, sed cui fidas, vide.
Věř, ale komu věříš měř.

(Perchta z Pernštejna - Bílá paní)

Uživatelský avatar
Andrea.Hoffmannova
Člen KS Moravskoslezský kraj
Příspěvky: 273
Registrován: 14 říj 2017, 15:44
Profese: vysokoškolská pedagožka
Dal poděkování: 114 poděkování
Dostal poděkování: 374 poděkování

Re: Nominace Andrey Hoffmannové do primárních voleb do EP

Příspěvek od Andrea.Hoffmannova »

Ahoj, děkuji za otázky, odpovídám:

Green Deal:

2) podporuji s drobnými výhradami - dala bych 1, ale z čistě pragmatického hlediska a reálnosti některých opatření, obzvlášť v ČR

Geopolitická orientace:
1) zcela podporuji NATO, podporu Ukrajiny včetně zbraní, jsem velmi obezřetný k Číně, Rusko považuji za teroristický stát

EU bych si představoval jako:
2) Federální stát - v ideálním světě, ale myslím, že jsme k tomuto stavu ještě nedospěli

Kdyby po volbách do EP už nebylo ANO v klubu ALDE (Renew Europe), chtěli byste Piráty přesměrovat z Greens/EFA do ALDE/RenewEU? -hodnotově sjou mi bližší greens, nemám potřebu Piráty nikam "stěhovat"

Tito uživatelé poděkovali autorovi Andrea.Hoffmannova za příspěvky (celkem 3):
Petr.Vileta, Robert.Magni, Tereza.Hubackova
Andrea Hoffmannová
Uživatelský avatar
Pavel.Tauer
Místní předsednictvo
Příspěvky: 308
Registrován: 05 lis 2013, 01:38
Profese: IT specialista
Bydliště: U smaltovny 7, Praha 7
Dal poděkování: 706 poděkování
Dostal poděkování: 635 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Nominace Andrey Hoffmannové do primárních voleb do EP

Příspěvek od Pavel.Tauer »

Ahoj,
předpokládám, že se shodneme, že dezinformace na sociálních sítích patří k největším nebezpečím ohrožujících Evropu. Současná nově zavedená legislativa dává určité naděje do budoucna, v reálném světě se však věci k lepšímu nemění. Mám pro vás příklad z reálného života. Skupina dobrovolníků si dala za cíl pročistit prostředí na sociální síti X/Twitter, pomocí hromadných blokací účtů dezinformátorů a botů, které tento tým na základě oznámení ostatních uživatelů sítě po vícefázové kontrole zařadil do databáze a přes webovou aplikaci bezdezinfa.cz pomocí API Twiteru pak umožňoval zájemcům jejich hromadné zablokování na svých účtech. Po převzetí X/Twitteru Elonem Muskem došlo nejprve k ukončení bezplatného poskytování API a aplikace mohla fungovat pouze přes placené API, na které se členové spolku @BezdezinfaAPP složili. Po Muskově prohlášení, že zruší veškeré blokace, dostali nyní oznámení, že aplikace porušuje pravidla sítě X/Twitter a její další fungování není nadále přípustné. Jediný odkaz, který se ve zprávě o porušení pravidel sítě X/Twitter nalézá, vede na stránku „požadovaný obsah nebyl nalezen“.
Otázka na všechny kandidáty je tedy následující. Co byste jako poslanci EP v tomto specifickém případě spolku poradili, případně jaké obecné kroky byste v boji proti dezinformacím na sociálních sítích chtěli podniknout. Chápu, že ne každý této problematice rozumí a volbu, zda vůbec na tuto otázku odpovídat nechám čistě na tvém uvážení.
Děkuji

Život máme od toho, abychom jej co nejvíce prožili

Odpovědět

Zpět na „Členské podněty“