Nominace MsK do Eurovoleb - Jana Koláříková

Moderátoři: KoKS Moravskoslezský kraj, PKS Moravskoslezský kraj

Zamčeno

Podporuji nominaci Jany Koláříkové na kandidátku do Evropského parlamentu

Anketa končí za 31 kvě 2023, 08:43

ano

8
44%

ne

8
44%

zdržuji se

2
11%
 
Celkem hlasujících: 18 - Celkem hlasů: 18

Uživatelský avatar
Jana.Kolarikova
Personální odbor
Příspěvky: 1862
Registrován: 03 srp 2012, 13:52
Profese: OSVČ
Dal poděkování: 1798 poděkování
Dostal poděkování: 2752 poděkování

Nominace MsK do Eurovoleb - Jana Koláříková

Příspěvek od Jana.Kolarikova »

Ahoj Pirátky a Piráti Moravskoslezského kraje.
Tímto bych vás ráda požádala o podporu mé kandidatury do EP.
Nominační vlákno najdete tady.

Všem, kteří mne podpoří, předem děkuji, vaší důvěry si nesmírně vážím.

Tito uživatelé poděkovali autorovi Jana.Kolarikova za příspěvek:
Rostislav.Reha

Jana Koláříková
https://www.facebook.com/JaninkaToofree
jana.kolarikova@pirati.cz
To, že nemůžeme změnit svět, neznamená, že bychom se o to neměli alespoň pokusit.

Uživatelský avatar
Michal.Breskovec
Člen KS Moravskoslezský kraj
Příspěvky: 833
Registrován: 22 dub 2009, 12:58
Profese: IT
Bydliště: Ostrava - Bělský les / Osek nad Bečvou
Dal poděkování: 597 poděkování
Dostal poděkování: 676 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Nominace MsK do Eurovoleb - Jana Koláříková

Příspěvek od Michal.Breskovec »

Ahoj Jano, všem kandidátům v MSK pokládám stejné otázky.

Ví se o mě, že jsem velkým podporovatelem Bitconu a proto mi záleží na tom, aby naši zástupci v EU Bitcoin podporovali.

  1. Bitcoin asi už dnes zná každý, ale rozumíš tomu jak funguje, jaké jsou jeho výhody a přínos a zkoušel jsi ho používat?

  2. Jak se díváš na možnost používat Bitcoin v EU / ČR jako peníze, tedy bez toho aby se směna Bitcoinu za zboží, či nějakou měnu musela danit, tak jako je tomu teď?

  3. Jak se díváš na těžbu Bitcoinu, jsi pro omezení těžby nebo bys těžařům a trhu v EU dal volný průchod?

  4. Jak vnímáš regulace používání Bitcoinu, nebo kryptoměn obecně, jsi pro přísnější režim nebo spíše méně regulací?

  5. Jak vnímáš to, že Banky v ČR a EU obecně odmítají otevírat účty firmám z kryptobyznysu, vyjádřil bys veřejně podporu Bitcoinu tak, aby se u institucí dostával z „šedé“ zóny?

  6. Jsi pro to, aby každý uživatel Bitcoinu mohl zůstat anonymní a držet Bitcoin na svojí peněžence, nebo podporuješ spíš jen kustodiální úschovu u bank či jiných institucí a jasnou identifikaci každého uživatele Bitcoinu?

Díky za odpovědi.

Michal Breškovec (mojeID vizitka)

Jsi správný Pirát? Pojď na Zulip.
Uživatelský avatar
Jana.Kolarikova
Personální odbor
Příspěvky: 1862
Registrován: 03 srp 2012, 13:52
Profese: OSVČ
Dal poděkování: 1798 poděkování
Dostal poděkování: 2752 poděkování

Re: Nominace MsK do Eurovoleb - Jana Koláříková

Příspěvek od Jana.Kolarikova »

Michal.Breskovec píše: 03 čer 2023, 11:52

Ahoj Jano, všem kandidátům v MSK pokládám stejné otázky.

Ví se o mě, že jsem velkým podporovatelem Bitconu a proto mi záleží na tom, aby naši zástupci v EU Bitcoin podporovali.

  1. Bitcoin asi už dnes zná každý, ale rozumíš tomu jak funguje, jaké jsou jeho výhody a přínos a zkoušel jsi ho používat?

  2. Jak se díváš na možnost používat Bitcoin v EU / ČR jako peníze, tedy bez toho aby se směna Bitcoinu za zboží, či nějakou měnu musela danit, tak jako je tomu teď?

  3. Jak se díváš na těžbu Bitcoinu, jsi pro omezení těžby nebo bys těžařům a trhu v EU dal volný průchod?

  4. Jak vnímáš regulace používání Bitcoinu, nebo kryptoměn obecně, jsi pro přísnější režim nebo spíše méně regulací?

  5. Jak vnímáš to, že Banky v ČR a EU obecně odmítají otevírat účty firmám z kryptobyznysu, vyjádřil bys veřejně podporu Bitcoinu tak, aby se u institucí dostával z „šedé“ zóny?

  6. Jsi pro to, aby každý uživatel Bitcoinu mohl zůstat anonymní a držet Bitcoin na svojí peněžence, nebo podporuješ spíš jen kustodiální úschovu u bank či jiných institucí a jasnou identifikaci každého uživatele Bitcoinu?

Díky za odpovědi.

1) Rozumím tomu, jak funguje, ale sama jsem těžit nikdy nezkoušela.
2) Bitcoin jsou vlastně virtuální peníze a nemám nic proti tomu, aby se používali stejně jako jiné peníze. Chovat bychom se k nim měli taky stejně.
3) Jsem liberál, takže kdo chce těžit, nechť těží. Pokud by k tomu využíval nějakou udržitelnou formu energie, budu o dost radši.
4) Kryptoměny tu jsou a měli bychom se s tím nějak vypořádat. Začala bych jasnou definicí použití kryptoměn. Obecně se dá říci, že když je systém dobře nastaven, regulací je potřeba spíše méně.
5) Tohle by bylo určitě fajn změnit. Banky to odmítají, ale prozatím vlastně moc nemají jinou možnost. Podpora Bitcoinu a jeho přesun z šedé zóny jsou kroky, kterými bychom se za mě měli ubírat.
6) "zůstat anonymní"? Oni byli někdy anonymní? Nemyslím, že bychom je měli buzerovat více, než je nezbytně nutné. Za mě by Bitcoin měl být brán jako každá jiná měna, se kterou je možné platit.
DISCLAIMER: toto jsou odpovědi laika. Nejsem odborníkem na Bitcoin a ráda se případně dovzdělám.

Jana Koláříková
https://www.facebook.com/JaninkaToofree
jana.kolarikova@pirati.cz
To, že nemůžeme změnit svět, neznamená, že bychom se o to neměli alespoň pokusit.

Zamčeno

Zpět na „Členské podněty a nominace“