Nominace pirátky Zuzky Klusové do primárních voleb do EP

Do tohoto fóra se přesouvají uzamčené a zpracované členské podněty.


Moderátor: @predsedajici

Podporuji nominaci Zuzky Klusové v primárních volbách do Evropského parlamentu

PRO

157
81%

PROTI

18
9%

ZDRŽUJI SE

20
10%
 
Celkem hlasujících: 195 - Celkem hlasů: 195

Uživatelský avatar
Martin.Smida
Krajský zastupitel
Příspěvky: 4019
Registrován: 12 črc 2012, 07:45
Profese: Kompostář
Bydliště: Majetín
Dal poděkování: 2885 poděkování
Dostal poděkování: 5276 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Nominace pirátky Zuzky Klusové do primárních voleb do EP

Příspěvek od Martin.Smida »

Tuto nominaci silně podporuji. Zuzka prokázala, že stojí nohama na zemi, zároveň má tah na branku a evropské politice může jenom prospět!!! a vnímání té "pirátské evropské politiky" tím tuplem! :-)

Tito uživatelé poděkovali autorovi Martin.Smida za příspěvky (celkem 7):
Jaromir.Horky, Michal.Soltys, Zuzana.Klusova, Tereza.Hubackova, Leonard.Varga, Antonino.Milicia, Marketa.Markova
Uživatelský avatar
Zuzana.Klusova
Člen KS Moravskoslezský kraj
Příspěvky: 260
Registrován: 01 lis 2014, 21:31
Profese: Asistentka, PR a média
Bydliště: Petrovice u Karviné
Dal poděkování: 115 poděkování
Dostal poděkování: 563 poděkování

Re: Nominace pirátky Zuzky Klusové do primárních voleb do EP

Příspěvek od Zuzana.Klusova »

Vážené celostátní fórum, milé Pirátky, drazí Piráti,

ráda bych Vás s pokorou i odhodláním požádala o nominaci do volby do Evropského parlamentu skupinou členů/členek. Ještě jednou děkuji Ivanu Bartošovi za založení nominačního vlákna a podporu, kterou mi tím vyjádřil. Byl to pro mě rozhodující impuls. V kontextu vnitrostranických událostí posledních měsíců bych ráda na úvod řekla, že v politice stejně jako v životě kladu vzájemný respekt na první místo a mým cílem je příkopy zahlazovat, nikoliv prohlubovat, o totéž budu usilovat také v rámci své kandidatury do EP.
I z tohoto důvodu a také s ohledem na fakt, že žiji s rodinou v Karviné a neživím se jako fulltime politička jsem se rozhodla neusilovat o post lídryně kandidátky a “poprat se” až o 2. místo a dále. Vážím si práce kolegů europoslanců i našich vládních představitelů a věřím, že jen jako silný tým dokážeme ve volbách uspět.

👉Kdo jsem a proč bych mohla být zajímavou (výraznou, ale nikoliv kontroverzní) kandidátkou na čelo kandidátky?

Letos oslavím 10 let od nalodění k Pirátům a 11 let od založení našeho spolku S.O.S. Karviná. Celou tuto dobu se věnuji tématu odchodu od uhlí a jeho sociálním, environmentálním i ekonomickým dopadům. Mám za sebou jako lídryně úspěšnou kampaň do krajských voleb, organizaci jubilejního celostátního fóra v Ostravě, jsem předsedkyně zastupitelského klubu Pirátu v MS kraji, předsedkyně krajského výboru pro životní prostředí a dříve jsem několik let pracovala jako vedoucí krajského mediálního odboru a mediální konzultantka. Loni jsem se rozhodla vrátit ke své druhé specializaci, kterou je sociální politika a sociální práce. Aktuálně pracuji jako vedoucí nízkoprahového zařízení pro děti a mládež ve vyloučené lokalitě v Karviné, kde mohu vnímat problémy našeho regionu velmi zblízka.
Se spolkem jsme před dvěma lety koupili díky penězům vybraným ve veřejné sbírce budovu historického nádraží Fryštát, kterou za pomoci dobrovolníků a dotačních titulů proměňujeme v komunitní centrum.

Jsem také spoluzakladatelkou Platformy pro skutečně spravedlivou transformaci, která se věnuje kritické reflexi sociálně a hospodářsky ohrožených území. Mým tématem v europarlamentu by tedy byla kohezní politika a mým záměrem by bylo stát se členkou Výboru pro regionální rozvoj, kam bych ráda přinesla své dlouholeté zkušenosti z komunální politiky v jednom z nejvíce ohrožených regionů.

Zkušenostmi a znalostí mezinárodní politiky nemohu konkurovat trojici dosavadních europoslanců ani mnohým dalším adeptům na přední místa na kandidátce, věřím však, že díky svým letitým zkušenostem s médii a díky politické i aktivistické práci odvedené v regionu, mohu být skvělá “mluvící hlava”, charismatická kandidátka se silným příběhem, která dokáže o politice soudržnosti hovořit důvěryhodně a především autenticky. Dokázala jsem se v krajských volbách velmi rychle připravit na těžké téma transformace průmyslu a energetiky a v poslední době řešila například kauzu nákupu bateriových vlaků. Žádné téma mi není cizí, mám široký záběr, protože jsem schopna velmi rychle sehnat a propojit vhodný tým a připravit komunikační linku. Jsem jako švýcarský nůž: ostrá, spolehlivá a všestranná:-).

Moje vize Evropy?

Moje vize je Evropa spravedlivá, progresivní a posilující. Chci hájit hodnoty svobodného projevu, digitální svobody a rovný přístup k informacím. Tyto zásady nejsou jen abstraktními koncepty, ale klíčové principy nezbytné pro fungující demokracii a zdravou společnost. V dnešním světě, kde internet a propojené technologie hrají tak důležitou roli v našem životě, je důležitější než kdy jindy chránit tyto hodnoty a usilovat o jejich univerzální uplatňování.

Jako MEP za Pirátskou stranu budu neúnavně pracovat na obraně a prosazování těchto hodnot jak uvnitř Evropské unie, tak i mimo ni. Věřím, že mise naší strany se dokonale snoubí s vlastními cíli EU, které spočívají v podpoře míru, stability a prosperity na celém kontinentě. Abychom toho dosáhli, musíme však zajistit, že všichni lidé bez ohledu na svůj původ nebo sociálně-ekonomický status mají přístup k nástrojům, které potřebují k úspěchu. To je téma, kterému bych se chtěla primárně věnovat. Není větší hrozba pro demokracii a také pro životní prostředí než chudoba a nespokojenost spojená s omezeným přístupem ke vzdělání a relevantním informacím.

Potřebujeme rozšířit přístup k vysoce kvalitnímu vzdělání, investovat do výzkumu a inovací, vytvářet dobře placená pracovní místa a řešit hlavní příčin chudoby a nerovnosti. Znamená to také podporu udržitelného rozvoje, boj proti změně klimatu, ochranu biodiverzity a zajištění našich přírodních zdrojů pro budoucí generace.

Ale možná nejdůležitější je hájit principy demokracie, transparence a odpovědnosti. Jako Piráti velmi dobře víme o nebezpečích vládního překročení pravomocí, autoritářství a nekontrolované podnikatelské moci. Potřebujeme silné instituce, které budou moci hnát k odpovědnosti všechny, kdo jsou u moci, ať už jimi jsou zvolení úředníci, nadnárodní korporace nebo nadnárodní orgány, jako je samotná Evropská unie.

Věřím, že Piráti přináší jedinečnou vizi budoucnosti Evropy, vizi, která se zakládá na principech sociální spravedlnosti, občanského zapojení a individuální svobody. Jako člen Evropského parlamentu budu neúnavně pracovat na prosazování této vize a zajistím, aby hlasy obyčejných lidí byly vyslyšeny a oceněny.

Děkuji všem, kdo se zapojíte do volby, za čas a úsilí, které svému rozhodování věnujete. Dokažme, že volby do europarlamentu nejsou volby druhého řádu a my Piráti jim věnujeme pozornost, kterou si zaslouží.

Uživatelský avatar
Zuzana.Klusova
Člen KS Moravskoslezský kraj
Příspěvky: 260
Registrován: 01 lis 2014, 21:31
Profese: Asistentka, PR a média
Bydliště: Petrovice u Karviné
Dal poděkování: 115 poděkování
Dostal poděkování: 563 poděkování

Re: Nominace pirátky Zuzky Klusové do primárních voleb do EP

Příspěvek od Zuzana.Klusova »

Petr.Vileta píše: 31 kvě 2023, 21:07

@Zuzana.Klusova
Měl bych tu pro tebe nějaké ankety, na základě kterých se rozhodnu. Vyber prosím vždy jen jednu z možností.

Green Deal:
1) naprosto podporuji
2) podporuji s drobnými výhradami
3) hodně z toho jsou dobré myšlenky, ale je tam i spousta nesmyslů
4) je tam pár dobrých myšlenek, ale většina jsou nesmysly
5) je to naprosto v rozporu s přírodními zákony a ekonomicky je to povede ke ztrátě konkurenceschopnosti

Díky Petře za dotaz, co se týče Green Dealu naprosto ho podporuji jako vizi pro Evropu, tedy volím možnost 1). Green Deal jako vize klade důraz na to, aby udržitelnost rozvoje Evropy nebyla prosazována na úkor životní úrovně obyvatel unie. Kontroverzní jsou pro mě některé dílčí kroky, nikoliv ale klíčové teze a cíle. Chci snížit emise, chci lokální udržitelné potraviny od zemědělce ke spotřebiteli, chci biologickou rozmanitost a vyšší kvalitu života pro všechny občany unie. Pro mě to není: Ano, ale... Je to: ano, pojďme to udělat správně! Proto se také chci věnovat kohezní politice a spravedlivé transformaci. Green Deal nás podle mě nenutí volit mezi životním prostředím a prosperitou, můžeme mít díky němu obojí, pokud to nezpackáme. Udržitelná mobilita například není o tom, že si všichni koupí elektroauta. Je o změně způsobu přemýšlení o dopravě. A tak je to se vším. Musíme hledat chytrá řešení, která budou ekologická a zároveň výhodná a přijatelná pro lidi a vysvětlovat, vysvětlovat, vysvětlovat.

Geopolitická orientace:
1) zcela podporuji NATO, podporu Ukrajiny včetně zbraní, jsem velmi obezřetný k Číně, Rusko považuji za teroristický stát
2) s výhradami podporuji výše uvedené
3) jsem pro omezení pomoci Ukrajině, zmenšení sankcí vůči Rusku a omezení našich aktivit v NATO
4) jsem zásadně proti násilí a mělo by se vše řešit pouze diplomatickou cestou

Tady za 1), přestože nějaké výhrady k NATO historicky bych měla.

EU bych si představoval jako:
1) Unitární stát s vlastní vládou
2) Federální stát
3) Konfederaci
4) víceméně volné sdružení samostatných států, které dobrovolně převedou některé své kompetence na EU, ale mohou si je kdykoliv vzít zpět

Tady dávám 2) Federální stát, přestože to aktuálně není na pořadu dne, třeba k tomu jednou dozrajeme.

A ještě tohle. ;)
Babiše "zradili" spojenci z regionu. ANO musí s pravdou ven, jaké je to vlastně hnutí
https://zpravy.aktualne.cz/zahranici/ba ... f6b220ee8/

Proto mám otázku: Kdyby po volbách do EP už nebylo ANO v klubu ALDE, chtěli byste Piráty přesměrovat z Greens/EFA do ALDE?

případně proč Ano, proč Ne?

Pro Piráty se mi stále jeví jako vhodnější Greens/EFA.

Díky za trpělivost, snad takto stačí.

Tito uživatelé poděkovali autorovi Zuzana.Klusova za příspěvky (celkem 4):
Michal.Soltys, Michal.Hazlinsky, Leonard.Varga, Romana.Korosi
Uživatelský avatar
Petr.Vileta
Člen KS Plzeňský kraj
Příspěvky: 33937
Registrován: 22 črc 2009, 18:12
Profese: Celkem Spokojený Důchodce
Bydliště: Plzeň 2
Dal poděkování: 30628 poděkování
Dostal poděkování: 25270 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Nominace pirátky Zuzky Klusové do primárních voleb do EP

Příspěvek od Petr.Vileta »

Zuzana.Klusova píše: 07 čer 2023, 23:09

Díky za trpělivost, snad takto stačí.

No stačí, no. :( Ale hlasů už máš dost, ten můj nepotřebuješ.

Tito uživatelé poděkovali autorovi Petr.Vileta za příspěvek:
Zuzana.Klusova

Řadový člen, stínový ministr švihlých nápadů a fórista

Fide, sed cui fidas, vide.
Věř, ale komu věříš měř.

(Perchta z Pernštejna - Bílá paní)

Uživatelský avatar
Zuzana.Klusova
Člen KS Moravskoslezský kraj
Příspěvky: 260
Registrován: 01 lis 2014, 21:31
Profese: Asistentka, PR a média
Bydliště: Petrovice u Karviné
Dal poděkování: 115 poděkování
Dostal poděkování: 563 poděkování

Re: Nominace pirátky Zuzky Klusové do primárních voleb do EP

Příspěvek od Zuzana.Klusova »

Petr.Vileta píše: 08 čer 2023, 02:30
Zuzana.Klusova píše: 07 čer 2023, 23:09

Díky za trpělivost, snad takto stačí.

No stačí, no. :( Ale hlasů už máš dost, ten můj nepotřebuješ.

Takhle bychom to brát neměli, já ani Ty….

Tito uživatelé poděkovali autorovi Zuzana.Klusova za příspěvky (celkem 2):
Bohuslav.Svehla, Michal.Soltys
Uživatelský avatar
Antonino.Milicia
Člen KS Jihomoravský kraj
Příspěvky: 2213
Registrován: 04 pro 2018, 19:58
Profese: Strategie, projekty, rozvoj
Dal poděkování: 2808 poděkování
Dostal poděkování: 3177 poděkování

Re: Nominace pirátky Zuzky Klusové do primárních voleb do EP

Příspěvek od Antonino.Milicia »

Chtěl bych sem připsat svoji zkušenost ze spolupráce se Zuzkou.

Jako člen dozorčí rady státního podniku Povodí Odry, kterým jsem se stal na základě výběrového řízení s nominací Piráty, kde jsem cca rok, jsem s ní v pravidelném pracovním kontaktu. Ona byla ta, kdo reagoval na můj představující dopis našim místním politikům. Od té doby se vzájemně informujeme, Zuzka aktivně přináší dotazy a podněty a já se je snažím řešit v podniku. Její zájem může být příkladem spolupráce v naší straně v situacích, kdy se prolínají různé úrovně fungování (zde rezortní a krajská). Zároveň oceňuji, že v Zuzce je jak pirátská břitkost, tak racionální zájem o věci spolu s velmi příjemnou komunikací. Výborně se mi s ní spolupracuje a byl bych moc rád, aby nás takoví lidé, kteří umí být jak kritičtí, tak konstruktivní, reprezentovali i v Evropě.

"Tatínek je pirát, ale ten hodný pirát." (Mikeš, 4yo)

Uživatelský avatar
Zuzana.Klusova
Člen KS Moravskoslezský kraj
Příspěvky: 260
Registrován: 01 lis 2014, 21:31
Profese: Asistentka, PR a média
Bydliště: Petrovice u Karviné
Dal poděkování: 115 poděkování
Dostal poděkování: 563 poděkování

Re: Nominace pirátky Zuzky Klusové do primárních voleb do EP

Příspěvek od Zuzana.Klusova »

Ahoj všem,
dlužím ještě odpovědi na dotazy od @Jakub.Backa :

Pro nové: Na jaké 3 oblasti byste se v EP rádi zaměřili?

Vzhledem k tomu, že se 10 let u Pirátů na Karvinsku a v MSK věnuji transformaci uhelných regionů a odchodu od uhlí, chtěla bych se zaměřit na regionální rozvoj, životní prostředí (aktuálně jsem předsedkyní Výboru pro ŽP Moravskoslezského kraje) a sociální oblast. Tyto agendy se navzájem protínají v politice koheze, která má pomoci sociálně a hospodářsky ohroženým regionům. Vzhledem k tomu, že se tématu věnuji jak z pohledu političky, tak občanské aktivistky a sociální pracovnice, věřím, že mám dostatek zkušeností na to zasadit se v EP o to, aby se miliardy na transformaci utrácely smysluplně, efektivně a skutečně dorazily k místním lidem.

Pro všechny: Které 3 další kandidáty byste podpořili? (Můžete uvést i lidi, kteří zatím kandidaturu neoznámili.)

Na lídra zcela otevřeně podporuji Marcela Kolaju, protože je z mého pohledu důležité, aby někdo ze stávajících MEP pokračoval a navázal na již odvedenou práci, Marcel má z mého pohledu v EP nejsilnější pozici a není vnímán kontroverzně jak uvnitř strany, tak navenek.
Na dalších místech bych ráda ženu a také novou tvář, takže podporuji Andreu Hoffmannovou či Janu Skopalíkovou.

Pro všechny: měli by čeští europoslanci v dalším volebním setrvat ve frakci greens/EFA? Proč ano/ne? Pokud ne, do jaké frakce by měli vstoupit?

Za mě prozatím lepší možnost není. Vše bude samozřejmě záležet na novém rozložení europarlamentu a vyjednáváních, ale prozatím se opět kloním ke GREENS/EFA.

Pro nové: jak velkou částku nominálně a procentuálně z ročního platu europoslance vč. paušální náhrady plánujete ročně darovat straně?

Přiznám se, že zatím přesně netuším, jaké jsou průměrné náklady na cestování, bydlení atd. a celkové příjmy europoslance, jako rozumná částka mi připadá 5-10%.

Pro nové: hlasovali byste v EP v rozporu s aktuálním volebním programem Pirátů do Poslanecké sněmovny? Jak a s kým byste takovou situaci řešili?

Domnívám se, že ne, nehlasovala. Pokud by přesto k takové situaci došlo, informovala bych naše poslance, resortní tým kompetentní v daném tématu a mediální odbor.

Pro všechny: Posílali byste jako europoslanec veřejně gratulace nebo blahopřání komukoli z těchto stran: SPD, KSČM, Pro, Trikolora?

Ne.

Pro nové: Budou všichni Vaši asistenti, experti a poradci, včetně osob placených z rozpočtu EP, vybráni v otevřeném výběrovém řízení zveřejněném na pirátském fóru? Pokud ne, proč?

Ano.

Tito uživatelé poděkovali autorovi Zuzana.Klusova za příspěvky (celkem 7):
Jakub.Backa, Jan.Stepanek, Michal.Soltys, Lukas.Novy, Jakub.Dedek, Leonard.Varga, Vit.Fux
Uživatelský avatar
Zuzana.Klusova
Člen KS Moravskoslezský kraj
Příspěvky: 260
Registrován: 01 lis 2014, 21:31
Profese: Asistentka, PR a média
Bydliště: Petrovice u Karviné
Dal poděkování: 115 poděkování
Dostal poděkování: 563 poděkování

Re: Nominace pirátky Zuzky Klusové do primárních voleb do EP

Příspěvek od Zuzana.Klusova »

Dále odpovědi na dotazy @Lukas.Blazej :

Pro nové kandidáty:
1) Jaké máte zkušenosti z evropské politiky, jaké kontakty v rámci EU máte?
Zkušenosti z evropské politiky nemám, kontakty v rámci EU nemám. Přestože mám kolem sebe několik schopných lidí působících v EP, kteří mi nabídli spolupráci, v tento moment bych je nerada zmiňovala. Věřím, že tento hendikep doženu obdobně, jako ho dohnali mí předchůdci a tak jako se mi podařilo získat kontakty v celé ČR, přestože jsem začínala jako jediná Pirátka v karvinském zastupitelstvu.

2) Jaké vazby máte v ČR, kolik času jste ochotni trávit v zahraničí?
V ČR mám rodinu, 8 letého syna a nepočítám se stěhováním natrvalo do Bruselu. Zejména také proto, že chci v EP reprezentovat zájmy sociálně a hospodářsky ohrožených regionů a nevěřím, že je toto možné po přestěhování do Bruselu, kde chtě nechtě dochází k odtržení od reality všedních dní v daných regionech. S rodinou jsme to probrali a mám jejich podporu, přestože si uvědomuji, že to pro mě i pro ně bude náročné. Věřím, že jako Piráti chceme prosazovat, aby se i matky dětí a lidé, kteří nežijí v Praze, mohli podílet na politickém směřování ČR.

3) Jakými jazyky a v jaké úrovni mluvíte?

Hovořím anglicky a francouzsky pasivně, musela bych francouzštinu oprášit.

4) Jaký je váš největší úspěch v prosazování pirátského programu?

Jako opoziční zastupitelce V MS kraji se mi dlouhodobě daří především upozorňovat na místní kauzy a prosazovat je do médií. V Karviné se podařilo zabránit poddolování další obydlené části Karviné - Staré Město, za Covidu se mi podařilo OKD dotlačit k uzavření provozu kvůli šíření viru v důlních provozech a také k férovým kompenzacím ve výši 100% mzdy, dále jsme v Karviné také prosadili z opozice dotační titul na pomoc živnostníkům. Spoluzaložila jsem Platformu pro skutečně spravedlivou transformaci, která se věnuje kritické reflexi procesu proměny uhelných regionů.

https://denikreferendum.cz/clanek/31532 ... ukojmi-okd
https://www.denik.cz/ekonomika/pirati-s ... 20112.html
https://moravskoslezsky.pirati.cz/aktua ... -pandemii/
https://www.novinky.cz/clanek/domaci-pi ... u-40330090
https://www.seznamzpravy.cz/clanek/doma ... ytu-233024

Jinak v opozici na kraji především upozorňujeme na netransparentnost a klientelismus při rozdělování veřejných prostředků.
naposledy např. https://www.idnes.cz/ostrava/zpravy/nak ... pravy_palj

5) Vstoupili byste do Spinelli Group?

S cíli Spinelli Group souzním, jsou tam ale mnohá ALE, prozatím tedy nemohu s jistotou říct, zda bych vstoupila. Piráti dosud členy nebyli a má to své důvody. Konzultovala bych to nejdříve vnitrostranicky.

Tito uživatelé poděkovali autorovi Zuzana.Klusova za příspěvky (celkem 5):
Lukas.Novy, Michal.Soltys, Jakub.Dedek, Leonard.Varga, Lukas.Blazej
Uživatelský avatar
Zuzana.Klusova
Člen KS Moravskoslezský kraj
Příspěvky: 260
Registrován: 01 lis 2014, 21:31
Profese: Asistentka, PR a média
Bydliště: Petrovice u Karviné
Dal poděkování: 115 poděkování
Dostal poděkování: 563 poděkování

Re: Nominace pirátky Zuzky Klusové do primárních voleb do EP

Příspěvek od Zuzana.Klusova »

Dále:

Považujete fašismus za extrémistickou ideologii? Ano/Ne
Samozřejmě ANO.

Považujete socialismus za extrémistickou ideologii? Ano/Ne
NE.

Považujete konzervatismus za extremistou ideologii?
NE

Tito uživatelé poděkovali autorovi Zuzana.Klusova za příspěvky (celkem 2):
Michal.Soltys, Lukas.Novy
Uživatelský avatar
Zuzana.Klusova
Člen KS Moravskoslezský kraj
Příspěvky: 260
Registrován: 01 lis 2014, 21:31
Profese: Asistentka, PR a média
Bydliště: Petrovice u Karviné
Dal poděkování: 115 poděkování
Dostal poděkování: 563 poděkování

Re: Nominace pirátky Zuzky Klusové do primárních voleb do EP

Příspěvek od Zuzana.Klusova »

Pro @Lukas.Dolezal:

Pokud nezískáte mandát poslance/poslankyně Evropského parlamentu, budete usilovat o pozici akreditovaného asistenta, případně o jinou pozici v rámci delegace?

Ne, to neplánuji, nepřemýšlela jsem o tom. Spíše se budu dále věnovat krajské politice.

Tito uživatelé poděkovali autorovi Zuzana.Klusova za příspěvky (celkem 2):
Michal.Soltys, Lukas.Novy
Zamčeno

Zpět na „[Archív] Ukončené členské podněty“