Napsali o nás

Aktuální kauzy týkající se programu a politiky Pirátů.


Pravidla fóra

Aktuální kauzy týkající se programu a politiky Pirátů.

Toto je veřejné fórum, které nesděluje politická stanoviska či názory Pirátské strany. Dodržujte prosím jeho pravidla a pravidla slušného chování.
Pro lepší diskuzi doporučujeme si založit účet.

Odpovědět
Uživatelský avatar
Marek.Krejpsky
Člen KS Vysočina
Příspěvky: 311
Registrován: 20 zář 2019, 17:00
Profese: konzultant IT
Dal poděkování: 1279 poděkování
Dostal poděkování: 476 poděkování

Re: Napsali o nás

Příspěvek od Marek.Krejpsky »

https://www.novinky.cz/clanek/domaci-vo ... o-40432372

průzkum Medianu (probíhal před nynější kauzou Janka vs. Ivan)

.
davkol
Uživatel fóra – není člen Pirátů
Příspěvky: 459
Registrován: 18 úno 2012, 22:09
Dostal poděkování: 525 poděkování

Re: Napsali o nás

Příspěvek od davkol »

Fialův rozum s podporou Pirátů. Budoucnost nepatří alternativám, ale chudnutí. Předseda Pirátů Ivan Bartoš vyslal své straně jasný signál. Jakýkoli radikálnější postoj už nebude tolerován.

Naděje, že v Pirátské straně pořád může existovat nonkonformní platforma, vzaly za své po vyjádření Ivana Bartoše na adresu Jany Michailidu a její účasti na Dnech antikapitalismu. Bartošovo vyjádření převzala některá média s celkem jasným závěrem: názorové alternativy se netrpí, anarchistické a nonkonformistické kořeny Pirátské strany mají být zapomenuty.

Ivan Bartoš tím mimo jiné zašlapává svou vlastní radikálnější minulost – sám se totiž účastnil řady nezávislých, antifašistických a ze své povahy ke kapitalismu kritických akcí. Doba se ale změnila, a jak by řekl premiér Petr Fiala, v Česku nyní vládne rozum. A rozum velí veškeré hledání alternativ ke kapitalismu trpělivě přirovnávat ke komunistické minulosti a každého, kdo třeba jen poslouchá o tom, že jiný svět je možný, obvinit z gulagů. Tak jednoduché to je. Osekávat výdaje a zaštiťovat se antikomunismem.

Bartošovo vyjádření na adresu nerozumné pirátky přišlo ve stejný týden, kdy Piráti spolu s dalšími koaličními stranami ohlásili úsporný balíček a ve jménu rozumu trošku nahodile škrtali napříč resorty. Došlo i na oblíbené „zeštíhlování státu“, které přiškrcením peněz udělá úřady efektivnější, ministr Jurečka slíbil ušetřit miliardu na nezaměstnaných a zavedlo se povinné zdravotní pojištění i pro ty nejméně vydělávající zaměstnance. Celkově reformu odnesou nejvíce právě zaměstnanci, zejména ti ze státního sektoru, lidé pracující jako OSVČ a z nich proporčně nejvíce ti, kteří vydělávají méně.

Česká republika tak připravuje postupné chudnutí všech kromě těch s nejvyššími příjmy a s největšími majetky. Byť některými opatřeními z balíčku budou zasaženi i bohatší, disproporci českého daňového systému, který neúměrně zatěžuje nízkopříjmové zaměstnance, nejen že balíček neřeší, ale posiluje. A pod tím vším jsou podepsaní i Piráti, jejichž předseda na popud jednoho člena ODS na twitteru veřejně kritizuje vlastní členku za účast na několika antikapitalistických přednáškách.

Ideologie vládních stran se utužuje a bude čím dál náročnější je od sebe odlišit. Pokud i pirát Bartoš mluví jako pravověrný ódeesák, nelze se už divit ničemu. KDU-ČSL si taky při vyjednávání o balíčku za své nevybrala žádné sociální téma, ale tradiční rodiny raději podpořila tvrdým vyjednáváním za levnější víno. Strana tak nadále dává smysl jako lokální varianta ODS se zaměřením na vinařskou produkci. TOP 09 zase minulý týden nepodpořila ve sněmovně možnost hlasovat o manželství pro všechny s tím, že to teď stejně nemá cenu. Zástupce LGBTQ+ komunity z organizace Jsme fér tím rozhodně nepotěšila.

Do nových poloh směřuje celý český liberalismus. Italskou premiérku Giorgii Meloni přivítal v Česku nejen premiér Petr Fiala, ale i prezident Petr Pavel, který tak činit rozhodně nemusel. Bývalý ministr zahraničí a guru české demokratičnosti Karel Schwarzenberg dokonce sepsal kratší úvahu o pohodovosti současných italských postfašistů, což týdeník Respekt následně v rubrice Despekt zkrátil na: „Ta se sice hlásí k fašistickým kořenům italské politiky, nijak ale…“

Do čela země dostala současnou vládní pětikoalici antibabišovská mobilizace před volbami v roce 2021. Rétorika „záchrany demokracie“ v Česku dnes pokračuje Fialovým „antipopulismem“ a tím, čemu on sám říká „rozum“. Ten se ale vyznačuje politikou škrtů, které znamenají chudnutí stovek tisíc domácností. Sama demokratičnost se tak stává vysokoprahovou hodnotou pouze pro ty, kteří si ji můžou dovolit, a pochopení pro „fašistické kořeny“ zase ukazuje směrem, který je skutečně v rozporu s akcemi, na které chodí Jana Michailidu.

Pavel Šplíchal
23. května 2023
A2larm

Uživatelský avatar
Petr.Vileta
Člen KS Plzeňský kraj
Příspěvky: 33446
Registrován: 22 črc 2009, 18:12
Profese: Celkem Spokojený Důchodce
Bydliště: Plzeň 2
Dal poděkování: 30025 poděkování
Dostal poděkování: 25026 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Napsali o nás

Příspěvek od Petr.Vileta »

Piráti hlasují o vyloučení komunistky Michailidu z vedení strany
https://www.novinky.cz/clanek/domaci-pi ... y-40432494

Zastání se Michailidu dočkala od europoslance Jana Zahradila (ODS). „Michailidu je z nich jediná, kdo za něco stojí. Nemá aspoň gumové názory a rozumí léčivům a psychotropním látkám. A být levičák není žádný cejch. Tento předpotopní antikomunismus, s komunistickým lampasákem na Hradě, už je směšný,“ napsal na síti.

:lol: :lol: :lol:

Řadový člen, stínový ministr švihlých nápadů a fórista

Fide, sed cui fidas, vide.
Věř, ale komu věříš měř.

(Perchta z Pernštejna - Bílá paní)
... a komunistům nevěř ani nos mezi očima!

qnx
Uživatel fóra – není člen Pirátů
Příspěvky: 733
Registrován: 30 dub 2021, 10:49
Dal poděkování: 148 poděkování
Dostal poděkování: 268 poděkování

Re: Napsali o nás

Příspěvek od qnx »

https://www.novinky.cz/clanek/domaci-pi ... y-40432494
A připadá to těm lidem v pořádku? Někoho vylučovat za pouhý názor? To je dost totalitní chování.

pavlinahamplova
Uživatel fóra – není člen Pirátů
Příspěvky: 85
Registrován: 17 lis 2021, 14:49
Profese: Finanční analytik
Dal poděkování: 160 poděkování
Dostal poděkování: 42 poděkování

Re: Napsali o nás

Příspěvek od pavlinahamplova »

Článek na novinkách, především dle bulvárního nadpisu, je podle mě na objednávku...

Občas vážně nevím, jestli svět řídí chytří lidé, kteří si z nás utahují, nebo imbecilové, kteří to myslí vážně.“ — Mark Twain

Uživatelský avatar
Jaroslav.Toman
Člen KS Praha
Příspěvky: 47
Registrován: 13 pro 2020, 12:28
Profese: programátor AS400
Dal poděkování: 228 poděkování
Dostal poděkování: 52 poděkování

Re: Napsali o nás

Příspěvek od Jaroslav.Toman »

Petr.Vileta píše: 24 kvě 2023, 23:37

Piráti hlasují o vyloučení komunistky Michailidu z vedení strany
https://www.novinky.cz/clanek/domaci-pi ... y-40432494

Zastání se Michailidu dočkala od europoslance Jana Zahradila (ODS). „Michailidu je z nich jediná, kdo za něco stojí. Nemá aspoň gumové názory a rozumí léčivům a psychotropním látkám. A být levičák není žádný cejch. Tento předpotopní antikomunismus, s komunistickým lampasákem na Hradě, už je směšný,“ napsal na síti.

:lol: :lol: :lol:

Pro ODS by bylo samozřejmě super, kdyby nás veřejnost viděla jako dílem jako přesvědčené komunisty a dílem jako bezpáteřníky. V takovém případě by naše preference klesly na 1%.

davkol
Uživatel fóra – není člen Pirátů
Příspěvky: 459
Registrován: 18 úno 2012, 22:09
Dostal poděkování: 525 poděkování

Re: Napsali o nás

Příspěvek od davkol »

Senátoři chystají vlastní návrh rovných manželství. Kvůli nečinnosti sněmovny

Pirátská senátorka Adéla Šípová se rozhodla převzít iniciativu ve věci dlouho odkládaného zákona, který by zrovnoprávnil páry stejného pohlaví. Pokusí se dosáhnout toho, aby normu předložil Senát.

Sněmovní nečinnost se však nelíbí skupině senátorů v čele s Adélou Šípovou a svým alternativním návrhem se pokusí zadrhnutou debatu posunout dále. Podle Šípové se v klubu ptali dlouhodobě poslanců, jaký mají v této věci záměr a jaký je jejich postoj.

„Nikdy jsme se nic moc nedozvěděli, respektive nic nového: že jsou varianty plnohodnotného manželství pro všechny nebo varianta lidoveckého poslance Navrátila, který měl problémy se slovem manželství. Obecně se politici shodují, že práva narovnat chtějí, někomu vadí slovo manželství a otázka adopcí,“ vysvětluje pirátská senátorka.

„Podle poslední informace se vláda domluvila, že téma předloží ve sněmovně až před volbami, což za nás není úplně vhodné,“ popisuje, co bylo posledním impulzem k tomu představit vlastní senátní návrh. „Je tu trend patrný i jinde v Evropě, že debatu kalí kulturní války, podobně jako u jiných potřebných témat, jako je odolnost ekonomiky, finance či zelená politika,“ říká Šípová. Vyslovila přitom obavu, že něco podobného by se mohlo opakovat i před nadcházejícími sněmovními volbami v roce 2025.

Svůj návrh mají liberální senátoři připravený a chtějí ho předložit ještě v tomto pololetí. Že by obdobný návrh v senátu, kde má převahu konzervativní pravice v čele s ODS, narazil ještě rychleji než ve sněmovně, se Šípová nebojí.

„V Senátu legislativní proces funguje jinak, těm hrátkám ve sněmovně zase tolik nerozumím. Nestává se, že by kolegové odmítli návrh zákona poslat do dalšího čtení, většinou se postupuje k hlubší debatě na výborech,“ říká kladenská senátorka za Piráty.

Eventuální senátorský návrh na zavedení manželství pro všechny má jistou podporu šestičlenného klubu hnutí Senátor 21 a Pirátů, většiny klubu hnutí STAN, některých senátorů hnutí ANO a části nesilnějšího klubu ODS a TOP 09. Podporu manželství pro všechny už dříve deklarovali v předvolebních průzkumech iniciativy Jsme fér například Hana Kordová Marvanová (za ODS), Jiří Růžička (za TOP 09), Jan Grulich (TOP 09), Tomáš Třetina (TOP 09), Roman Kraus (ODS) či již zmíněný Ondřej Šimetka (za ODS).

„Nevíme, jak to dopadne, je to ve hvězdách, chceme vědět, jak budou senátoři hlasovat a zároveň věřím, že ta iniciativa může poslance pošťouchnout, aby to poslali dál. Nevím, zda se to podaří, ale nemáme důvod čekat, chceme debatovat teď, aby se do toho nepromítl nepříznivě vyhrocený čas před volbami,“ uzavírá pirátka Šípová.

Vojtěch Petrů
24. května 2023
Deník Referendum

Uživatelský avatar
Lukas.Dolezal
Zahraniční odbor
Příspěvky: 1853
Registrován: 28 úno 2019, 14:48
Profese: Politolog, analytik mezinárodních vztahů
Dal poděkování: 3295 poděkování
Dostal poděkování: 2405 poděkování

Re: Napsali o nás

Příspěvek od Lukas.Dolezal »

Piráty čas od času dožene vlastní minulost, hodnotí spor Michailidu a stranického šéfa Bartoše odborníci
Jakub Grim - iROZHLAS.cz, 25. května 2023

Pirátská rebelka a členka republikového výboru strany Jana Michailidu si veřejným vystoupením opět vysloužila reakci vedení Pirátské strany. Předsedovi Ivanu Bartošovi se nelíbila její účast na krajně levicové a antikapitalistické akci, veřejně ji označil za „zcela nevhodnou“. Podle oslovených odborníků zase po čase vyhřezl spor jednotlivých proudů uvnitř vládní strany.

Zdroj a celý článek: https://www.irozhlas.cz/zpravy-domov/iv ... 250645_jgr

„Není nebezpečnějšího člověka, než někdo v rozhodující pozici, kdo si myslí, že něco zná, ale je úplně mimo“. Rick Falkvinge 🏴‍☠️.

Podporuji myšlenky Pirátů. web | fórum | zulip

Слава Україні! Героям і Героїням слава! 🇺🇦 ✌️ Podpoř ukrajinskou armádu.

Odpovědět

Zpět na „Pirátské kauzy“