CF 10/2023 - návrh postupu - ukončení jednání

Do tohoto fóra se přesouvají uzamčené a zpracované členské podněty.


Moderátor: Předsedající

Podporuji předložený návrh postupu?

Ano

88
54%

Ne

69
43%

Zdržuji se

5
3%
 
Celkem hlasujících: 162 - Celkem hlasů: 162

Uživatelský avatar
Lukas.Dolezal
Zahraniční odbor
Příspěvky: 2438
Registrován: 28 úno 2019, 14:48
Profese: Politolog, analytik mezinárodních vztahů
Dal poděkování: 4078 poděkování
Dostal poděkování: 3136 poděkování

Re: CF 10/2023 - návrh postupu - ukončení jednání

Příspěvek od Lukas.Dolezal »

Martin.Kucera píše: 23 kvě 2023, 09:23

Řekněme si to otevřeně, pokud toto jednání dospěje až k rozhodujícímu hlasování, bez ohledu na jeho výsledek to pro stranu nemůže mít pozitivní vyznění.

Za mě spíš ne. Dostali jsme se do stadia, kdy je nutné rozhodnout, jak píše @Blanka.Charvatova nebo @Vit.Fux a myslím, že spíš zůstane pachuť, pokud se nerozhodne. Tohle hlasování není jenom o Jance, ale o hodnotách a principech celé strany.

Nicméně souhlasím s Tebou, že to, co "je za hranou" lze vykládat velmi selektivně, ale o tom je taky diskuze v demokratické politické straně. Nedokážu si představit, že se všichni shodneme na tom co je dobrá praxe, akceptovatelná praxe, špatná praxe a velmi nežádoucí praxe, když se nedokážeme shodnout ani na otevřenosti/uzavřenosti jednání.

Tito uživatelé poděkovali autorovi Lukas.Dolezal za příspěvky (celkem 3):
Zuzana.Freitas, Nadezda.Jureckova, Filip.Jirousek

Podporuji ██████████████████████████████████████████████████████████████.

Pomoz vytlačit okupanty z Ukrajiny. Слава Україні! Героям і Героїням слава! 🇺🇦 ✌️.

Člen MF Brno, KF Jihomoravský kraj, Zahraničního odboru a Rezortního týmu pro záležitosti Evropské unie, zahraničních věcí a obrany (RT EZO), lukas.dolezal@pirati.cz

Uživatelský avatar
Martin.Kucera
Kontrolní komise
Příspěvky: 18719
Registrován: 23 dub 2009, 16:41
Profese: nakladatel
Dal poděkování: 2165 poděkování
Dostal poděkování: 33960 poděkování

Re: CF 10/2023 - návrh postupu - ukončení jednání

Příspěvek od Martin.Kucera »

Jakub.Michalek píše: 23 kvě 2023, 11:40

Mrzí mě, že se tu neměří všem stejně a když šlo o moje odvolání, tak se dělo vše možné i nemožné, aby se jednání nepřerušilo a věc se neprošetřila, aby teď ti samí lidé prosazovali úplně opačný přístup, údaně kvůli médiím.

1) Nehaprují ti nějak zápory? (edit: asi už chápu co tím chceš říct, ale pak nedává smysl poznámka o úplně opačném přístupu, protože žádný návrh na "přerušení a prošetření" tu není)
2) Marně hledám mezi podněty z té doby ekvivalent thoto mého podnětu, soudím tedy že takový návrh vůbec nepadl.
3) Důvody pro tehdejší návrh na tvé odvolání byly úplně jiné povahy než to, co se děje teď.

Jak jednoduchý by byl svět, kdybychom četli a dělali věci hned správně. :) -- Lucie Spáčilová

Uživatelský avatar
Bohdana.Hola
Místní předsednictvo
Příspěvky: 1006
Registrován: 09 srp 2018, 09:21
Profese: datový analytik
Dal poděkování: 1485 poděkování
Dostal poděkování: 1143 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: CF 10/2023 - návrh postupu - ukončení jednání

Příspěvek od Bohdana.Hola »

Bylo by prosim mozne, aby nadpis ankety obsahoval krome obecnych proklamaci"navrh podporuji" i ceho se tyka soulas ci nesouhlas (upresneni jaky navrh a ceho se tyka)?

Dekuji predem autorovi za upresneni nadpisu ankety, aby i ti, co nemaji cas travit cely pracovni den tim, ze budou sjizdet forum a hledat, jakyze navrh to vlastne podporuji nebo nepodporuji a sjizdet kaskadu citaci do ctvrte ci pate dimenze.

Tito uživatelé poděkovali autorovi Bohdana.Hola za příspěvek:
Nadezda.Jureckova

Motto: Pane Bože, dej mi sílu bojovat s problémy, se kterými můžu něco udělat
Dej mi trpělivost nebojovat s věcmi, se kterými nic udělat nemůžu
a dej mi moudrost rozeznat ten rozdíl.
Bohdana

Uživatelský avatar
Martin.Kucera
Kontrolní komise
Příspěvky: 18719
Registrován: 23 dub 2009, 16:41
Profese: nakladatel
Dal poděkování: 2165 poděkování
Dostal poděkování: 33960 poděkování

Re: CF 10/2023 - návrh postupu - ukončení jednání

Příspěvek od Martin.Kucera »

Vždyť ten návrh postupu máš v úvodním příspěvku podnětu (ba i v jeho názvu), a i odkaz do jednacího vlákna (nemusíš tedy sjíždět fórum a něco hledat). Ale pro jistotu jsem ho ztučnil, aby už byl opravdu k nepřehlédnutí. Nebo i to je málo a mám ho ještě zčervenit?

Jak jednoduchý by byl svět, kdybychom četli a dělali věci hned správně. :) -- Lucie Spáčilová

Uživatelský avatar
Jan.Mares
Zahraniční odbor
Příspěvky: 690
Registrován: 14 srp 2017, 19:48
Profese: Spisovatel slevových letáků
Dal poděkování: 240 poděkování
Dostal poděkování: 1559 poděkování

Re: CF 10/2023 - návrh postupu - ukončení jednání

Příspěvek od Jan.Mares »

Blanka.Charvatova píše: 23 kvě 2023, 09:30

Jak jsem psala vedle, jsem proti. Je to zbabělé (nebo alibistické?), možná pokus, jak se vůbec nedostat k hlasování. Nepředjímám, jak to celé dopadne, ale myslím si, že tohle si rozskenutí zaslouží, ať to dopadne tak či onak. Je to důležitá zpětná vazba. Přestaňme se bát umět se rozhodnout. A nehledě na to, že pokud se nepletu, tak ty Martine nejsi odborníkem naše mediálního odboru, aby jsi dělal takové predikce?

Je to jako karta Barel, když hraješ Bang. Poslední záchrana. Tohle téma vůbec neměl zvedat Bartoš na sockách, neměla bej odvolávačka, neměl bejt ani tenhle podnět. Je to jak chodit s otevřenou zlomeninou. Čím dýl tahle fraška potrvá, tím větší budou škody.

Tito uživatelé poděkovali autorovi Jan.Mares za příspěvky (celkem 8):
Michal.Horak, Michal.Gill, Martin.Martin, Lukas.Hejduk, Alena.Jacikova, Marek.Krejpsky, Michaela.Nepejchalova, Rostislav.Reha
Uživatelský avatar
Lukas.Novy
Příznivec Pirátů – Jihomoravský kraj
Příspěvky: 21751
Registrován: 02 črc 2009, 22:45
Profese: auditor kyber. bezpečnosti, muž z Brna
Bydliště: Brno
Dal poděkování: 5401 poděkování
Dostal poděkování: 12593 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: CF 10/2023 - návrh postupu - ukončení jednání

Příspěvek od Lukas.Novy »

(podpora pro navrh postupu byla dosazena)

Tito uživatelé poděkovali autorovi Lukas.Novy za příspěvek:
Michaela.Nepejchalova

Máte pocit, že Vás KK nebo jiný funkcionář šikanuje, pomlouvá či zesměšňuje? Nejsem právník, ale zastoupím Vás v jednání s přezkumnými orgány. Pište nestranickému ombudsmanovi na ombudsman@krtek.net
Tel: 777-5-KRTEK

Uživatelský avatar
Michal.Gill
Zahraniční odbor
Příspěvky: 1957
Registrován: 06 kvě 2012, 07:20
Profese: Copywriter, volejbalový rozhodčí
Bydliště: Praha 3 - Žižkov
Dal poděkování: 3926 poděkování
Dostal poděkování: 3345 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: CF 10/2023 - návrh postupu - ukončení jednání

Příspěvek od Michal.Gill »

Tyhle odvolávačky pro každou blbost jsou trapné a jakkoli souhlasím s Jakubem, že Martin využívá nedokonalosti JŘ, je mi to upřímně jedno. Hlasuji PRO vyvolání hlasování o ukončení, protože průtahy těchhle ostrakizačních jednání nemohou nic dobrého přinést. Pokud se někdy spustí ta již načatá odvolávačka Ivana, třeba tohle navrhnu sám, teď, když vím, že to jde. Oba autoři obou členských podnětů šli na toho komára rovnou s flintou a jiné postupy nebo kominimum (minimálně předpoklad dobré vůle) komplet vyignorovali. Proto si v mých očích jejich podněty nezaslouží, abychom s nimi ztráceli čas.

Tito uživatelé poděkovali autorovi Michal.Gill za příspěvky (celkem 6):
Vaclav.Kubaljak, Dalibor.Zahora, Lukas.Hejduk, Alena.Jacikova, Jan.Podhajsky, Michaela.Nepejchalova

Bc. Michal Gill • vedoucí ZO • asistent radních Prahy 3 • mobil: +420 603 590 571 • pevná linka: +420 222 116 782 • michal.gill@pirati.czgill.michal@praha3.cz

Uživatelský avatar
Martin.Martin
Krajské předsednictvo
Příspěvky: 898
Registrován: 25 úno 2013, 11:08
Profese: stavební tech, ISP tech, audio inženýr
Bydliště: Nymburk
Dal poděkování: 4168 poděkování
Dostal poděkování: 1320 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: CF 10/2023 - návrh postupu - ukončení jednání

Příspěvek od Martin.Martin »

Hele... tak nakonec jsem změnil hlas a jsem PROTI. Jen ať si to naši mediální géniové vyžerou pěkně celý i s důsledkama.
(viz také zde: viewtopic.php?p=841250#p841250 )

Tito uživatelé poděkovali autorovi Martin.Martin za příspěvek:
Jan.Podhajsky

“Once men turned their thinking over to machines in the hope that this would set them free. But that only permitted other men with machines to enslave them.” ― Frank Herbert, Dune
https://lide.pirati.cz/osoba/505/

Skrytě ovládám stranu pomocí postování kapybar na Zulipu v Podpalubí.

Veronika.Smidova
Mediální odbor
Příspěvky: 53
Registrován: 06 kvě 2020, 18:05
Dal poděkování: 156 poděkování
Dostal poděkování: 182 poděkování

Re: CF 10/2023 - návrh postupu - ukončení jednání

Příspěvek od Veronika.Smidova »

Martin.Kucera píše: 23 kvě 2023, 09:35
Blanka.Charvatova píše: 23 kvě 2023, 09:30

A nehledě na to, že pokud se nepletu, tak ty Martine nejsi odborníkem naše mediálního odboru, aby jsi dělal takové predikce?

Na to, abych viděl, co všechno naše politická konkurence otáčí proti nám, věru nemusím být mediálním odborníkem.
Ale rád si vyslechnu od nějakého skutečného odborníka z našeho MO, jak to vidí on.

Dobré odpoledne,
byl tu poptáván názor za MO. Pokusím se náš postoj (konzultovaný s kolegy a kolegyněmi) shrnout z čistě profesního marketingového hlediska. Jsme rádi, že se v tomto vlákně zohledňuje mediální obraz Pirátů navenek a jak nás veřejnost bude vnímat. Budeme jen rádi, pokud se Martine o tento princip budeš zasazovat i nadále jinde a jindy. Protože pro zachování dobrého obrazu naší strany by bylo potřeba toto zohledňovat napříč celou kauzou, vlákny, mnoha aktéry a aktérkami a obecně na to alespoň rámcově myslet při jakémkoliv veřejném vyjadřování.

Nebudeme se jako aparát strany vyjadřovat k tomu, zda má být nebo nemá být hlasováno o něčím odvolání z RV, to je skutečně Vaše politické rozhodnutí.

Čistě mediálně: ve chvíli, kdy se tato kauza rozjela, to už nemá žádná bezbolestná východiska bez negativního dopadu na naši stranu. Bohužel. Nyní v návaznosti na to běží dva podněty (distanc a RV), které bych s dovolením rozdělila.

Pokud se odmítneme v hlasování distancovat od komunismu, bude to pravděpodobně veřejně prezentováno jako očividná jasná podpora "komunismu". Pokud se budeme distancovat od komunismu, může to být někým zajisté oceněno, ale také prezentováno jako bizár, že o tom vůbec musíme hlasovat (aka zahlasujte si příště o tom, že je Hitler špatnej) a že část strany byla proti, pokud by tomu snad tak bylo (ač by ty důvody mohly být reálně jiné než zrovna komunismus). Pokud podněty záhadně zmizí či se stopnou, je riziko, že se to objeví veřejně a opět je narativ "komunismus/tutlání".

Pokud by nebyla odvolána Jana, může to být mediálně vnímáno jako "podpora komunismu", kdy politická konkurence využije tento moment k tomu nám zopakovat, že nemůže jít u nás o ojedinělý "ústřel ke komunismu", když zůstává ve vedení a má takovou podporu. Znovu opakuji, že nepíši žádné svoje osobní hodnocení, ale jak to nálepkuje konkurence. Když to například zvedal pan Kalousek, riziko nebylo vůbec v jeho podporovatelích, ale že má velký dosah a skrz to se to dostává i k novinářům a našim potenciálním voličům. Ten na linku "je ve vedení" velmi rád naskakoval, stejně jako po předminulém CF a Jany výroku o demokratické komunistce některá média a influenceři. Část levice to naopak nejspíše ocení. Pokud Jana bude odvolána, vzbudí to zřejmě mediálně výraznou nevoli u části levice, ironicky ale stejně tak u části dalších voličů, protože, jak správně píšeš, "stejně jsou to komunisti, když měla tolik hlasů proti odvolání".

Ve všech případech je velmi nepravděpodobné, že skrz mediální/twitterovou zkratku bude někdo vůbec řešit skutečné důvody lidí, kteří byli ať už pro odvolání nebo pro setrvání v RV. Mediálně se to prostě zkratkovitě černobíle zdrcává v "je, či není pro komunismus", což se děje i u jiných témat.

Povšimněte si prosím, že píši všude “může se stát, pravděpodobně”. Dokážu spolu s dalšími zkušenými kolegy a kolegyněmi odhadnout možná mediální rizika či přínosy, ale je to do jisté míry nevypočitatelné. Vždy může vypuknout úplně jiná kauza někde jinde, chopí se tématu specificky influencer, někdo od Pirátů bude mít kontroverzní výrok a tak dále, což tu realitu pak může posunout jinak, popřípadě ovlivnit, jak moc silně bude toto téma rezonovat či nebude.

Zároveň tu popisuji spíše bezprostřední reakce. Dlouhodobě je naopak na sto procent jisté, že o tomto uslyšíme ve všech nadcházejících volbách. Obzvláště centrálního charakteru. Stalo se to tak v minulost a stane se to také do budoucna vzhledem k dlouhodobé nálepce a jak je aktualizovaná opakovanými výroky o komunismu s velkým (změřeným) mediálním dopadem.

Tedy nebudeme tu dávat žádná doporučení, která by mohla být využita tak či onak ve vnitrostranickém boji, všechno má svá rizika a bez ztráty kytičky prostě nevyjdeme. Je na zvážení každého, jak bude kde hlasovat nebo s jakými riziky pro naši stranu je do toho ochoten jít, co je pro něj přijatelnější. Pokud nám záleží na vnímání strany veřejností, k těmto “kauzám” nemá v prvé řadě obecně vůbec docházet.

Tito uživatelé poděkovali autorovi Veronika.Smidova za příspěvky (celkem 7):
Jakub.Backa, Bohdana.Hola, Nadezda.Jureckova, Anna.Ungerova, Rostislav.Reha, Ivo.Vlasaty, Ivana.Miklikova
Uživatelský avatar
Martin.Kucera
Kontrolní komise
Příspěvky: 18719
Registrován: 23 dub 2009, 16:41
Profese: nakladatel
Dal poděkování: 2165 poděkování
Dostal poděkování: 33960 poděkování

Re: CF 10/2023 - návrh postupu - ukončení jednání

Příspěvek od Martin.Kucera »

Veronika.Smidova píše: 23 kvě 2023, 13:40

Budeme jen rádi, pokud se Martine o tento princip budeš zasazovat i nadále jinde a jindy. Protože pro zachování dobrého obrazu naší strany by bylo potřeba toto zohledňovat napříč celou kauzou, vlákny, mnoha aktéry a aktérkami a obecně na to alespoň rámcově myslet při jakémkoliv veřejném vyjadřování.

Když to vezmu za sebe, tak a) moje veřejné politické ambice končí v komunálu, b) sociální sítě v podstatě nepoužívám a pokud, tak výhradně v souvislosti se svou prací (moje poslední aktivita na FB související s Piráty proběhla IIRC už před mnoha lety). Takže v posledních letech jsem asi tak nejblíž veřejnému vyjadřování byl a) při vystoupeních v zastupitelstvu, b) když mi z nějakých novin psali o vyjádření k těm návrhům změn stanov (což nakonec nepoužili neb jsem nestihl odpovědět ještě týž den), c) když se mě někdo z rozhlasu ptal na názor na rozsudek nad Robertem Veverkou.

Jak jednoduchý by byl svět, kdybychom četli a dělali věci hned správně. :) -- Lucie Spáčilová

Zamčeno

Zpět na „[Archív] Ukončené členské podněty“