Petr Vilímek

V tomto fóru se představují příznivci Pirátů, kteří se chtějí stát členy.

Moderátoři: PKS Královéhradecký kraj, KoKS Královéhradecký kraj

Pravidla fóra
V tomto vlákně se prosím ostatním členům stručně představte:
  1. Představení vložíte kliknutím na ikonu Obrázek, která se zobrazuje, pokud jste přihlášeni.
  2. Do předmětu napište svoje jméno a příjmení.
  3. V textu se nám prosím stručně představte a napište nám, co vás vede k zájmu o členství v Pirátech. Budeme rádi, když nám zároveň řeknete, jak byste se chtěli do činnosti strany zapojit a jaké máte zájmy, schopnosti a dovednosti.
Krajské předsednictvo vás bude informovat o nejbližší schůzi v tomto tématu nebo jiným vhodným způsobem.
Členství vznikne, jakmile na schůzi podáte písemnou přihlášku, budete přijati předsednictvem a zaplatíte členský příspěvek na transparentní bankovní účet (podrobnosti).
petr.vilimek
Příznivec Pirátů – Královehradecký kraj
Příspěvky: 15
Registrován: 11 srp 2020, 17:53
Dal poděkování: 51 poděkování
Dostal poděkování: 26 poděkování

Re: Petr Vilímek

Příspěvek od petr.vilimek »

Ahoj,

na delší dobu jsem se odmlčel. Kvůli generální rekonstrukci domu jsem neměl vůbec na politiku žádnou kapacitu. Teď jsem zpět.

Budu citovat svůj příspěvek, který jsem napsal do vlákna dnes (14.5.2023) konané krajské schůze v Náchodě:

petr.vilimek píše: 14 kvě 2023, 15:48

Ahoj, dobrý den,

chtěl jsem se dnes zúčastnit, Věrka Králová se snažila mi najít spolujízdu, ale bohužel se nezadařilo. Mám zrovna auto na opravě a o víkendu jsem tím pádem nemobilní.

Rád bych krajskému fóru posloužil jako pobočník za oblastí obecních úřadů Voděrady, Lično, Třebešov a Černíkovice. Zde žiju a můžu diskutovat s lidmi a zprostředkovat vám místní nálady.

Krajská témata, která bych byl býval rád na schůzi otevřel:
Neznámost krajských politiků a krajské politiky.
"Kraje" jsou pro většinu voličů velkou neznámou. Většinou ani neznají hejtmana, natož jeho práci a lidi kolem něj.

Já než jsem si dal dvouletou pauzu od Pirátů, kvůli generální rekonstrukci svého domu, tak jsem si zapamatoval příjmení Bulíček a Poláček. Dnes teprve jsem si k příjmením doplnil i křestní jména. - Doporučení: víc obsahu s větším dosahem na "sockách". Investice do dosahu virtuálně. v reálném světě pak rozesílat pirátské listy a být aktivní v projektu Senioři na palubě.

Zdravotnictví:
PLUS:

Obecně kvalitní, zejména pak FNHK, využil jsem a chválím.

MINUS:
1) Chybí urgentně revmatolog. Zkušenost rodičů. Současná paní doktorka v Rychnově n. Kn. pouze říká, že stav těla odpovídá věku a bude to jen horší - to není léčba, pokročilé revma velmi bolí a specializovaný ústav v Praze je pro člověka v bolestech velmi daleko.
2) Chybí urgentně zubaři - lidé cestují i do jiných krajů a to není dobře.

Doprava:
Rozdrobenost obcí - víkendy prakticky bez obslužnosti - taxi drahé.

Linkové spoje - absolutně chybí směnové autobusy, tzv. šichťáky. Máme zde výrobní závody Škoda a mnoho dodavatelů, které mají obvykle hlavní střídání směn v 6,14,18 a 22 hodin. Oblast Voděrad, Lična, Třebešova ani Černíkovice není pokryta.
Doporučení:

  • navázat kontakt s zaměstnavateli (ale třeba i internáty středních škol) - dotazníky odkrýt zájem mezi zaměstnanci (a studenty)
  • objednat šichtové autobusy
  • naučit zaměstnance (a studenty) je využívat

Benefit

  • lidé pro mobilitu využívají starý vozový park, připomeňme jim, že mobilitu lze řešit i jinak.
  • úleva přetíženým silnicím ve špičce
  • úspora emisí CO2
  • sekundární využití "šichťáků" i nezaměstnanci obsloužených firem (studenti, důchodci,...)

Digitalizace jako služba lidem
Doporučení
Vytvořit platformu jak v digitálním, tak reálném světě - využívanou všemi obecními úřady v kraji - kde by lidé a Oú sdíleli nejen kulturní akce, ale také by na mapě mohli dávat smajlíky.
Místo s hodně úsměvy by sloužilo jako vzor ostatním.
Místo s nejvíce mračícími smajlíky bude pravděpodobně negativní externalita, kterou je třeba řešit (nejen) shora.

Budu rád za vaši zpětnou vazbu. Jsem schopen spojit se s vámi přes Mumble, Jitsi, tady na fóru, ale i osobně, pokud bude zájem.
Přeji hezké dny
S úctou
Petr

Odpovědět

Zpět na „Zájemci o členství Královéhradecký kraj“