Práce PR manažera pro Liberecký kraj

Moderátoři: Odbor LbK - administrativni, KoKS Liberecký kraj, PKS Liberecký kraj

hana.cernosova
Koordinátor/ka krajského sdružení
Dal poděkování: 153 poděkování
Dostal poděkování: 182 poděkování

Práce PR manažera pro Liberecký kraj

Příspěvek od hana.cernosova »

V tomto vlákně bude PR manažer uvádět měsíční souhrn svého počínání...

Hana Černošová
Koordinátorka krajského sdružení
Tajemnice krajského zastupitelského klubu

leos.krecek
Příznivec Pirátů – Liberecký kraj
Profese: mediální manažer
Dal poděkování: 9 poděkování
Dostal poděkování: 4 poděkování

Březen 2023

Příspěvek od leos.krecek »

V březnu jsem začal pro PKS Libereckého kraje působit jako dodavatel mediálních služeb, což s sebou v prvním měsíci přineslo zajímavé momenty a klíčové okamžiky.

• Proniknutí do mnoha systémů a platforem strany prostřednictvím pirátské identity (a nebylo jich málo), převzetí oprávnění k správě jednotlivých profilů na sociálních sítích a webech.

• Postupné seznamování s Pirátkami a Piráty na jednotlivých úrovních. Účast na schůzkách, které byly offline i online, svou troškou do mlýna jsem přispěl i ohledně pořádání celostátního fóra, dvakrát jsem se dokonce vypravil do hlavního města za mediálním odborem.

• Příprava pirátské komunikační strategie na nejbližší období permanentní kampaně. A když už jsem ji měl připravenou, tak jsem si dovolil s jejím obrazem vystoupit na krajském fóru v Železném Brodě.

• S určitou vervou jsem se nabídl, že pomohu s předtiskovou přípravou Pirátských listů pro Turnov.

• Především jsem:

• vytvářel příspěvky pro sociální sítě

• připravoval weby k jejich uploadu

• podílel se na mediálních výstupech

Suma sumárum mi to pirátský úkolovník spočítal následovně – 9 hodin studia podkladů a školení, 11 hodin v administrativních činnostech, 22 hodin koncepční práce, 33 hodin na jednáních a 63 hodin věnovaných obsahu a správě mediálních výstupů.

leos.krecek
    Příznivec Pirátů – Liberecký kraj
    Profese: mediální manažer
    Dal poděkování: 9 poděkování
    Dostal poděkování: 4 poděkování

Duben 2023

Příspěvek od leos.krecek »

Duben byl vlastně velmi krátký měsíc, takže se toho mnoho nestalo, ale několik věcí se přece jen posunulo a stalo.

V první řadě je to taková ta každodenní péče o jednotlivé profily na sociálních sítích, vytváření příspěvků, pokud možno podle jejich plánu, a radost z každého "like", co tam padne.

Turnov má konečně Pirátské listy, kdy prošla jejich čtvrtá verze pečlivou kontrolou vizuální podoby. (A slibuji, že příště už to bude jednodušší.)

Z mediálních výstupů stojí za upozornění příprava tiskových zpráv k participativnímu rozpočtu, zvýšení nájmů v Liberci, výsledky Ideathonu, z pirátského pohledu poměrně jednoznačně nejlepší odpovědi v Politické koridě Liberecké drbny. Asi největší reálný dopad pak mělo pár tweetů Václava Židka ohledně poskytování informací k Turówu, protože donutily ministra životního prostředí kývnout na schůzku dřív než v září (ovšem to není tak úplně moje zásluha).

Do Majáku máme konečně přesunut krajský web a v plánu je pokračovat na dalších, aby jsme tuto "infrastrukturu" měli připravenou dlouhodobě.

Posledních čtrnáct dnů dubna pak zcela zastínily přípravy Celostátního fóra Pirátů 2023 v Domě kultury Liberec. Až na několik velkoformátových bannerů a roll-upů skoro všechny tisknutelné podklady prošly mýma rukama, stal se ze mně grafik-úderník. Pokud máte na batohu či v klopě placku s novým logem, asi jsem ji pro vás naplackoval, pokud jste bloudili podle šipek v Domu kultury, pokud jste si zahráli lodě u stolu, pokud jste dostali stravenku na oběd, pokud jste si četli program workshopů v Kině Varšava, pokud jste se fotili s nějakou rádobyvtipnou bublinou ve fotokoutku, pokud jste si všimli plakátů zvoucích na LARP, Pirátský vysílač nebo na afterparty, tak jsem jim dával tvář (a kritické připomínky mi k tomu nonstop dávala @hana.cernosova, které se třeba vůbec nelíbila ruka jak z Tralfamadoru). Za odměnu jsem pak mohl podržet dveře při příjezdu pana premiéra a pana ministra zahraničí, což bylo jako wow.

Tak i sem napíšu, že Piráti Liberecký kraj zvládli zorganizovat báječný a zajímavý víkend, ale stejně mě doteď bolí nohy.

Odpovědět

Zpět na „Mediální odbor Liberecký kraj“