CF 3/2023 - Novela jednacího řádu CF ve věci kandidáta na komisaře Evropské komise

Celostátní fórum tvoří všichni členové a je nejvyšším orgánem Pirátské strany.


Moderátor: Predsedajici

Pravidla fóra

Na celostátním fóru se vyjadřujte slušně a k věci. Nepřístojnosti budou vykázány do samostatného vlákna.
Než napíšete nový příspěvek, zamyslete se, zda má takovou hodnotu, aby ho musely číst stovky lidí.

Uživatelský avatar
Georgia.Hejdukova
Krajská rozhodčí komise
Příspěvky: 1080
Registrován: 25 čer 2017, 17:02
Profese: studentka práv
Bydliště: Praha 6
Dal poděkování: 696 poděkování
Dostal poděkování: 2312 poděkování
Kontaktovat uživatele:

CF 3/2023 - Novela jednacího řádu CF ve věci kandidáta na komisaře Evropské komise

Příspěvek od Georgia.Hejdukova »

Velevážené Celostátní fórum,

z moci mi svěřené v § 2 odst. 2 Jednacího řádu CF, zahajuji na základě usnesení republikového výboru jednání o změně jednacího řádu Celostátního fóra ve věci volby kandidátů na komisaře Evropské komise.

Návrh usnesení:

Celostátní fórum schvaluje novelu jednacího řádu celostátního fóra:

Novela jednacího řádu celostátního fóra
1) V § 21 odst. (1) písmeno c) nově zní:

 • c) Kandidáta na vedoucího odboru, nominaci do funkce člena vlády České republiky a funkce komisaře Evropské komise a nominaci do volby prezidenta České republiky navrhuje republikové předsednictvo, republikový výbor nebo skupina členů.

2) Do § 33a se doplňuje nový odstavec

 • (8) Pokud není celostátní lídr, zastoupí jeho funkci předseda strany.

3) Za § 33a se vkládá nový § 33b, který zní:
§ 33b Výběr kandidátů na komisaře Evropské komise

(1) Předpokladem toho, aby se někdo stal kandidátem Pirátů pro vládní jednání o nominaci na komisaře Evropské komise, je zveřejnění prezentace kandidáta v kandidátské řeči na celostátním fóru. Náležitosti prezentace kandidáta může stanovit republikový výbor.

(2) Primární volba. Doba na rozmyšlenou trvá aspoň 14 dní. Pirátský poslanecký klub a pirátský europoslanecký klub mají závěrečné slovo, kde uvedou a zdůvodní své stanovisko ke každé kandidatuře. Stanovisko vyberou ze škály: podporuji - spíše podporuji - neutrální - nepodporuji - zásadně nepodporuji. Tyto stanoviska se uvedou u hlasování. Celostátní fórum hlasuje o všech nominacích společně v dvoukolovém rozhodujícím hlasování. Jinak se přiměřeně použijí ustanovení o volbě. Výsledkem primární volby je seřazený seznam nominovaných, ze kterého zástupci Pirátů ve vládě a v koalici při vyjednávání vycházejí.

(3) Dodatečná nominace. Nejde-li o nominaci již schválenou v koaliční smlouvě či v primárních volbách, projedná nominaci do funkce komisaře předloženou celostátním lídrem po jmenování komise celostátní fórum obdobně jako v referendu; na závěrečné slovo má právo také kandidát, v hlasování jsou pouze možnosti schválení nominace a ukončení jednání.

(4) Nelze-li vyjednat vládní podporu pro kandidáta podle tohoto ustanovení, republikové předsednictvo může vyslovit souhlas s náhradním kandidátem pro účely vyjednávání. V případě dosažení dohody na úrovni vlády na takovém kandidátovi je republikové předsednictvo povinno zajistit zveřejnění údajů o kandidátovi podle odstavce 1 bez zbytečného odkladu.[/teze]

4) Do § 45 se doplňuje nové písmeno, které zní:
i) primární volbu a dodatečné nominace nominantů na komisaře Evropské komise,

Související nevylučující se návrh Tomáše Válka na základě členského podnětu:

Celostátní fórum mění svůj jednací řád takto:

§ 12 Hlasování

...
(3) Pokud celostátní fórum neschválí jiný hlasovací systém, hlasuje se takto:

 • a) V prvním kole se hlasuje o podpoře každé možnosti. Hlasující může svým hlasem podpořit libovolný počet možností, vždy alespoň jednu. Pokud není třeba možnosti seřadit a získá podporu nadpolovičního počtu hlasujících nejvýše takový počet možností, který má celostátní fórum vybrat, jde o výsledek hlasování a hlasování končí. Jinak se koná druhé kolo.

 • b) V druhém kole se hlasuje o tom, který z podporovaných návrhů má být upřednostněn. Hlasující může dát přednostní hlas tolika možnostem, kolik má celostátní fórum vybrat. Vybrány jsou možnosti v pořadí podle počtu přednostních hlasů, v případě rovnosti podle počtu hlasů v prvním kole a pak podle losu.

 • c) Pokud se hlasuje pouze o dvou možnostech, rozhoduje se v jediném kole. Hlasující svým hlasem může podpořit právě jednu možnost.

Slovo "referendum" nahradit za "zrychlené jednání". (na 7 místech)
V nadpisu kapitoly uvést "Postup při zrychleném jednání (referendu)"

§ 20 Rozprava

(1) Úvodní slovo v rozpravě přednáší předsedající, který představí úkoly voleného orgánu strany. Každý kandidát na funkci v kandidátské řeči popíše do konce lhůty na navrhování způsob, jakým bude funkci vykonávat, a jakou má k výkonu funkce způsobilost. Právo na závěrečné slovo má každý kandidát.

§ 23 Rozhodující hlasování

V rozhodujícím hlasování celostátní fórum vybere z navržených kandidátů takový počet kandidátů, který může být nejvýše zvolen. Hlasující má možnost vhodit prázdný lístek a hlasovat tak proti všem.

§ 28 Rozprava

Po zahájení jednání předsedající bezodkladně zjistí, zda nejsou jiné návrhy usnesení v téže záležitosti a následně vyhlásí, že již nelze předkládat jiné návrhy. Doba pro navrhování se vypouští. Doba na rozmyšlenou začíná zaznamenáním všech návrhů usnesení. Právo na závěrečné slovo má také odpůrce návrhu, který získal největší podporu přítomných. Postup odročit, odkázat či přerušit jednání je přijatelný pouze tehdy, pokud neznemožňuje o věci včas rozhodnout.

§ 29 Rozhodující hlasování

(1) V rozhodujícím hlasování celostátní fórum vybere jednu z následujících možností:
a) schválení některého návrhu usnesení, který předsedající zaznamenal,
b) ukončení projednávání návrhů usnesení bez přijetí usnesení,
c) odkázání projednávaného rozhodnutí republikovému výboru, pokud může věc rozhodnout a kterýkoli člen to do ukončení rozpravy navrhne,
d) odročení projednávaného rozhodnutí na jednání celostátního fóra, pokud to kterýkoli člen do ukončení rozpravy navrhne.

§ 36 Hlasování na internetu

(3) Minimální doba trvání hlasování se stanoví následovně:

 • Typ hlasování + Doba

  • Všeobecná shoda na návrhu postupu 24 hodin

  • Hlasování o návrhu postupu (mimo rozhodující hlasování) 24 hodin

  • Rozhodující hlasování od pátku 10 hodin do pondělí 20 hodin

Doba pro navrhování počíná okamžikem vyhlášení a končí 7.3.2023 ve 24:00.
Od 7. 3. 2023 0:00 do 17. 3. 2022 10:00 bude probíhat doba na rozmyšlenou.

Hlasování proběhne od pátku 17. 3. 2022 od 10:00 hodin do pondělí 20. 3. 2023 do 22:00 hodin.

Na úvodní slovo má nárok zástupce republikového výboru jakožto navrhovatele.
Na závěrečné slovo má nárok zástupce republikového výboru jakožto navrhovatele a největší odpůrce návrhu.

Naposledy upravil(a) Georgia.Hejdukova dne 20 úno 2023, 17:11, celkem upraveno 1 x.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Georgia.Hejdukova za příspěvky (celkem 6):
Tomas.Valek, Lukas.Dolezal, Jan.Hora, Vojtech.Pikal, Eva.Ticha, Jan.Korbel

“It does not do to dwell on dreams and forget to live”
― Albus Dumbledore
+420 775 864 103 / georgia.hejdukova@pirati.cz
LinkedIn / Facebook / Twitter / Instagram / Web

Uživatelský avatar
David.Wagner
Republikový výbor
Příspěvky: 1731
Registrován: 06 lis 2017, 23:35
Profese: vykonavatel vůle
Dal poděkování: 729 poděkování
Dostal poděkování: 5696 poděkování

Re: CF 3/2023 - Novela jednacího řádu CF ve věci kandidáta na komisaře Evropské komise

Příspěvek od David.Wagner »

Ahoj,

jako předkladatel návrhu změn se ujmu za RV úvodního slova.

Předně bych chtěl poděkovat RP, že rozjelo přípravu procesu "jak si vybereme eurokomisaře". Myslím, že vnést vnitřní primárky a výběr do procesu výběru je jak řádně pirátské, tak nám to může ve skutečnosti významně pomoci získat někoho se silným mandátem kdo může nést naše evropská témata do médií. To vnímám jako velkou výhodu a významný krok vpřed.

K návrhu jsem připravil za pomoci dalších (Jakuba Michálka, Vojty Pikala) úpravy které přidávají v podstatě dvě věci. Za prvé zmizelo celé "konkurzní řízení", prezentace a potvrzování skills. U vládního týmu to bylo poněkud těžkopádné, tady by bylo ještě o dost těžší to nějak realisticky řešit a byla by to spousta práce se spíš pochybným přínosem. Rozhodnutí v primárkách můžeme udělat na základě grilování, rozpravy a přidaných stanovisek obou poslaneckých klubů (logika je taková, že EP klub zná prostředí a Komisi, klub v českém parlamentu zase drží vládu která tam toho člověka má navrhovat).

Druhá věc je přidání RP možnosti v časové nouzi rychle přenominovat na svojí odpovědnost. Při navrhování komisaře se může velmi pravděpodobně stát, že například se na poslední chvíli změní portfolio (=>co ten člověk vlastně má na starosti) o které jde a budeme potřebovat rychle prohazovat osoby. Považuju za vhodný aby takové rozhodnutí dělalo republikové předsednictvo (samozřejmě nutně ve spolupráci s vládními ministry) a CF ho pak případně za to když zásadně nebude souhlasit následně řešilo, ale kdybychom už změnu podmínili hlasováním CF tak by se velmi snadno stalo, že nebudeme jako strana mít žádný vliv na to, kdo to nakonec bude. A to by myslím byla fakt škoda.

Budu rád za všechny otázky a věřím, že se nám povedlo ve spolupráci obou orgánů dojít k něčemu co si fakt myslím dobře balancuje zapojení všech a akceschopnost.

Tito uživatelé poděkovali autorovi David.Wagner za příspěvky (celkem 2):
Tomas.Valek, Vojtech.Pikal

Podporuji myšlenky.

Uživatelský avatar
Tomas.Valek
Předseda/předsedkyně místního sdružení
Příspěvky: 640
Registrován: 08 dub 2018, 16:47
Profese: HW a SW support
Dal poděkování: 628 poděkování
Dostal poděkování: 535 poděkování

Re: CF 3/2023 - Novela jednacího řádu CF ve věci kandidáta na komisaře Evropské komise

Příspěvek od Tomas.Valek »

Doručuji podpořený podnět na zahájené jednání k novele jednacího řádu. Návrh se nevylučuje s návrhem předloženým dle §17 (1) JdŘ v úvodním příspěvku jednání a je vůči němu neutrální. Protože se taktéž jedná o novelu (změnu) Jednacího řádu, splňuje tedy §4 (1) a-e) JdŘ. Prosím předsedajícího @Georgia.Hejdukova o zařazení návrhu do konečného hlasování. K návrhu doplním v dalším příspěvku úvodní slovo.

Návrh zní:

Celostátní fórum mění svůj jednací řád takto:

§ 12 Hlasování

...
(3) Pokud celostátní fórum neschválí jiný hlasovací systém, hlasuje se takto:

 • a) V prvním kole se hlasuje o podpoře každé možnosti. Hlasující může svým hlasem podpořit libovolný počet možností, vždy alespoň jednu. Pokud není třeba možnosti seřadit a získá podporu nadpolovičního počtu hlasujících nejvýše takový počet možností, který má celostátní fórum vybrat, jde o výsledek hlasování a hlasování končí. Jinak se koná druhé kolo.

 • b) V druhém kole se hlasuje o tom, který z podporovaných návrhů má být upřednostněn. Hlasující může dát přednostní hlas tolika možnostem, kolik má celostátní fórum vybrat. Vybrány jsou možnosti v pořadí podle počtu přednostních hlasů, v případě rovnosti podle počtu hlasů v prvním kole a pak podle losu.

 • c) Pokud se hlasuje pouze o dvou možnostech, rozhoduje se v jediném kole. Hlasující svým hlasem může podpořit právě jednu možnost.

Postup při zrychleném jednání (dříve referendu)

Slovo "referendum" nahradit za "zrychlené jednání". (na 7 místech)
V nadpisu kapitoly uvést "Postup při zrychleném jednání (referendu)"

§ 20 Rozprava

(1) Úvodní slovo v rozpravě přednáší předsedající, který představí úkoly voleného orgánu strany. Každý kandidát na funkci v kandidátské řeči popíše do konce lhůty na navrhování způsob, jakým bude funkci vykonávat, a jakou má k výkonu funkce způsobilost. Právo na závěrečné slovo má každý kandidát.

§ 23 Rozhodující hlasování

V rozhodujícím hlasování celostátní fórum vybere z navržených kandidátů takový počet kandidátů, který může být nejvýše zvolen. Hlasující má možnost vhodit prázdný lístek a hlasovat tak proti všem.

§ 28 Rozprava

Po zahájení jednání předsedající bezodkladně zjistí, zda nejsou jiné návrhy usnesení v téže záležitosti a následně vyhlásí, že již nelze předkládat jiné návrhy. Doba pro navrhování se vypouští. Doba na rozmyšlenou začíná zaznamenáním všech návrhů usnesení. Právo na závěrečné slovo má také odpůrce návrhu, který získal největší podporu přítomných. Postup odročit, odkázat či přerušit jednání je přijatelný pouze tehdy, pokud neznemožňuje o věci včas rozhodnout.

§ 29 Rozhodující hlasování

(1) V rozhodujícím hlasování celostátní fórum vybere jednu z následujících možností:
a) schválení některého návrhu usnesení, který předsedající zaznamenal,
b) ukončení projednávání návrhů usnesení bez přijetí usnesení,
c) odkázání projednávaného rozhodnutí republikovému výboru, pokud může věc rozhodnout a kterýkoli člen to do ukončení rozpravy navrhne,
d) odročení projednávaného rozhodnutí na jednání celostátního fóra, pokud to kterýkoli člen do ukončení rozpravy navrhne.

§ 36 Hlasování na internetu

(3) Minimální doba trvání hlasování se stanoví následovně:

 • Typ hlasování + Doba

  • Všeobecná shoda na návrhu postupu 24 hodin

  • Hlasování o návrhu postupu (mimo rozhodující hlasování) 24 hodin

  • Rozhodující hlasování od pátku 10 hodin do pondělí 20 hodin

Tito uživatelé poděkovali autorovi Tomas.Valek za příspěvek:
Vojtech.Pikal

Tomáš Válek
tomas.valek@pirati.cz
+420 774 652 082
Semper ita agere vis ut alii te faciant. Benevolentia adsume.
Někdo musel najít tu odvahu.

Uživatelský avatar
Tomas.Valek
Předseda/předsedkyně místního sdružení
Příspěvky: 640
Registrován: 08 dub 2018, 16:47
Profese: HW a SW support
Dal poděkování: 628 poděkování
Dostal poděkování: 535 poděkování

Re: CF 3/2023 - Novela jednacího řádu CF ve věci kandidáta na komisaře Evropské komise

Příspěvek od Tomas.Valek »

Pokusím se ve stručnosti popsat návrh k novelizaci jednacího řádu, který vychází ze zkušenosti a praxe předsedajcícíh Celostátního fóra a je jejich společným výtvorem. Tímto bych tedy rád ještě jednou vyjádřil poděkování všem, kteří se na procesu podíleli, více čtení k procesu a jednotlivým bodům můžete nalézt ve fóru pro členské iniciativy a samotném podnětu.

Jak již jsem byl upozorněn, všechny texty jsou příliš dlouhé, pokusím se tedy změny popsat jen velmi stručně a krátce, kompletní zdůvodnění naleznete ve výše zmíněných fórech.

Celá změna byla navržena za účelem zjednodušení aplikace Jednacího řádu pro předsedající, usnadnění rozhodování členům (zejména při hlasování) a zvýšení komfortu ze samotného jednání, které se tím zjednoduší. Toto je hlavní a jediný leitmotiv navržených změn, na kterých panovala široká shoda.

 • Jednokolové hlasování

Pokud budeme jednat v přímočarém jednání (například Propagace dětí, Výjimka pro Ivana Bartoše, Distanc k Turówu), změna nám umožní jistotu, že budeme hlasovat jen jednokolově.

 • Referendum je nově zrychlené jednání

Název referendum je mírně matoucí pro nečleny a nováčky, neboť nepopisuje daný stav věci. Název zrychlené zjednání (v opaku k běžnému jednání) zjednoduší orientaci v terminologii. Bude zachována zpětná kompatibilita.

 • Kandidátská řeč včas

Upravuje se nejednoznačnost, kdy nebylo zcela jasné, že je nutné kandidátskou řeč dodat do konce lhůty pro navrhování (mj. aby se vědělo, zda je v této době dostatečný počet kandidátů a mohli být všichni grilováni za rovných podmínek).

 • Zkrácení doby hlasování

Ne kvůli médiím, ale kvůli členům a předsedajícím se zkrátí konec hlasování o dvě hodiny, aby byla vyšší šance, že všichni trustee a předsedající budou vzhůru, členové měli výsledek "včas", pokud s ním potřebjí pracovat anebo ho jen chtějí znát. A také se umožní spustit hlasování v pátek i dříve, takže se spíše vyhneme problémům s nefunkčními notifikacemi, opakovaným spuštěním hlasování a jeho prodlužováním.

Jsem připraven na Vaše dotazy.

Tito uživatelé poděkovali autorovi Tomas.Valek za příspěvky (celkem 2):
Vojtech.Pikal, Vit.Jurasek

Tomáš Válek
tomas.valek@pirati.cz
+420 774 652 082
Semper ita agere vis ut alii te faciant. Benevolentia adsume.
Někdo musel najít tu odvahu.

Uživatelský avatar
Georgia.Hejdukova
Krajská rozhodčí komise
Příspěvky: 1080
Registrován: 25 čer 2017, 17:02
Profese: studentka práv
Bydliště: Praha 6
Dal poděkování: 696 poděkování
Dostal poděkování: 2312 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: CF 3/2023 - Novela jednacího řádu CF ve věci kandidáta na komisaře Evropské komise

Příspěvek od Georgia.Hejdukova »

Návrh Tomáše Válka bude zařazen na jednání.

Tito uživatelé poděkovali autorovi Georgia.Hejdukova za příspěvky (celkem 2):
Tomas.Valek, Vojtech.Pikal

“It does not do to dwell on dreams and forget to live”
― Albus Dumbledore
+420 775 864 103 / georgia.hejdukova@pirati.cz
LinkedIn / Facebook / Twitter / Instagram / Web

Uživatelský avatar
Vojtech.Pikal
Vedoucí administrativního odboru
Příspěvky: 25035
Registrován: 19 srp 2010, 23:45
Profese: politik, informatik
Bydliště: Olomouc
Dal poděkování: 34502 poděkování
Dostal poděkování: 27787 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: CF 3/2023 - Novela jednacího řádu CF ve věci kandidáta na komisaře Evropské komise

Příspěvek od Vojtech.Pikal »

Mohl bych poprosit o očíslování změn bodů v Tomově návrhu?
Nechci to nijak dělit, nebo něco, ale mám pocit, že bod (2) [Referendum -> Zrychlené jednání] poněkud zapadá.

Profil, Vedoucí AO; KaS, ZO; vedoucí MRT Demokracie v rezignaci
„Nakonec vám budou vládnout ti nejneschopnější z vás. To je trestem za neochotu podílet se na politice.“*
Podporuji myšlenky.

Uživatelský avatar
Tomas.Valek
Předseda/předsedkyně místního sdružení
Příspěvky: 640
Registrován: 08 dub 2018, 16:47
Profese: HW a SW support
Dal poděkování: 628 poděkování
Dostal poděkování: 535 poděkování

Re: CF 3/2023 - Novela jednacího řádu CF ve věci kandidáta na komisaře Evropské komise

Příspěvek od Tomas.Valek »

Vojtech.Pikal píše: 24 úno 2023, 21:10

Mohl bych poprosit o očíslování změn bodů v Tomově návrhu?
Nechci to nijak dělit, nebo něco, ale mám pocit, že bod (2) [Referendum -> Zrychlené jednání] poněkud zapadá.

Dovolil jsem si upravit tam nadpis u daného bodu, je to takto lepší?

Tito uživatelé poděkovali autorovi Tomas.Valek za příspěvek:
Vojtech.Pikal

Tomáš Válek
tomas.valek@pirati.cz
+420 774 652 082
Semper ita agere vis ut alii te faciant. Benevolentia adsume.
Někdo musel najít tu odvahu.

Uživatelský avatar
Vojtech.Pikal
Vedoucí administrativního odboru
Příspěvky: 25035
Registrován: 19 srp 2010, 23:45
Profese: politik, informatik
Bydliště: Olomouc
Dal poděkování: 34502 poděkování
Dostal poděkování: 27787 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: CF 3/2023 - Novela jednacího řádu CF ve věci kandidáta na komisaře Evropské komise

Příspěvek od Vojtech.Pikal »

Jo, takhle by to bylo vidět.

Jinak jsem tedy připravil ještě nějaký doplňující návrh úprav do tohoto jednání: viewtopic.php?t=63869
A prosím o jejich podporu či diskuzi k nim.

Všechny směřují k volbám celostátním fórem, většina přímo k primárním volbám, tedy i k primárním volbám Eurokomisařů.
Měli by umožnit lepší organizaci primárních voleb tím, že ten kdo je za volby zodpovědny (Republikové předsednictvo na celostátní úrovni) si může říct o jejich zahájení v dostatečném předstihu.
Měli by také umožnit lepší výběr kandidátů, tím že je umožněna rozprava mezi koly hlasování, kdy se třeba podaří zúžit volební pole na nějaký vnímatelný počet.
A nakonec umožňuje i delší čas na volbu celostátních orgánů, pokud se tyto rozhodnou.

Profil, Vedoucí AO; KaS, ZO; vedoucí MRT Demokracie v rezignaci
„Nakonec vám budou vládnout ti nejneschopnější z vás. To je trestem za neochotu podílet se na politice.“*
Podporuji myšlenky.

Uživatelský avatar
Tomas.Valek
Předseda/předsedkyně místního sdružení
Příspěvky: 640
Registrován: 08 dub 2018, 16:47
Profese: HW a SW support
Dal poděkování: 628 poděkování
Dostal poděkování: 535 poděkování

Re: CF 3/2023 - Novela jednacího řádu CF ve věci kandidáta na komisaře Evropské komise

Příspěvek od Tomas.Valek »

Doba na rozmyšlenou nemusí být delší než 5 dnů. Máme tu aktuálně jeden podnět, který hledá podporu pro zařazení na jednání.

Dávám návrh postupu o prodloužení doby na navrhování do soboty 11.3. včetně, kdy to nijak neprodlouží délku jednání, a členský podnět bude mít více času získat podporu.

Tito uživatelé poděkovali autorovi Tomas.Valek za příspěvek:
Vojtech.Pikal

Tomáš Válek
tomas.valek@pirati.cz
+420 774 652 082
Semper ita agere vis ut alii te faciant. Benevolentia adsume.
Někdo musel najít tu odvahu.

Uživatelský avatar
Georgia.Hejdukova
Krajská rozhodčí komise
Příspěvky: 1080
Registrován: 25 čer 2017, 17:02
Profese: studentka práv
Bydliště: Praha 6
Dal poděkování: 696 poděkování
Dostal poděkování: 2312 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: CF 3/2023 - Novela jednacího řádu CF ve věci kandidáta na komisaře Evropské komise

Příspěvek od Georgia.Hejdukova »

Tomas.Valek píše: 06 bře 2023, 08:50

Dávám návrh postupu o prodloužení doby na navrhování do soboty 11.3. včetně, kdy to nijak neprodlouží délku jednání, a členský podnět bude mít více času získat podporu.

Oznámení moderátora:

Návrh postupu byl zaznamenán. Pokud nikdo nebude do 7.3.2022 10:56 proti, bude koncensuálně přijat.

Tito uživatelé poděkovali autorovi Georgia.Hejdukova za příspěvek:
Tomas.Valek

“It does not do to dwell on dreams and forget to live”
― Albus Dumbledore
+420 775 864 103 / georgia.hejdukova@pirati.cz
LinkedIn / Facebook / Twitter / Instagram / Web

Zamčeno

Zpět na „Celostátní fórum“