Pracovní skupina Rovné šance

Místo pro pracovní vlákna projektů, které nezastřešuje žádný stranický orgán. Pokud pro práci na projektu potřebujete založit několik vláken, založte je zde a do vnitrostranické diskuze přidejte jedno informační vlákno s odkazy.

Moderátor: Odbor - administrativni

Pravidla fóra
Toto je sekce pro pracovní vlákna. Obecná diskuze bez konkrétního praktického cíle sem nepatří. Pro pracovní vlákna platí jediná podmínka: Cíl projektu musí být v souladu s Pirátskými ideály. Dodržujte prosím pravidla fóra.

Zásady moderace
  • Nepracovní vlákna budou přesunuta do Vnitrostranické diskuze.
  • Diskuze v pracovních vláknech, která nesouvisí s příslušným úkolem, bude na požádání oddělena do samostatného vlákna ve Vnitrostranické diskuzi.
  • Pokud je z procedurálních důvodů třeba vlákno zamknout, bude na požádání zamčeno. Procedurální podmínky pro zamčení vlákna určuje zakladatel vlákna v úvodním příspěvku.
  • Žádná jiná moderace nebude prováděna.
Odpovědět
Uživatelský avatar
Barbora.Knotova.Vaicova
Koordinátor/ka krajského sdružení
Příspěvky: 253
Registrován: 30 lis 2020, 18:39
Profese: Koordinátorka dobrovolníků
Bydliště: Rakovník
Dal poděkování: 297 poděkování
Dostal poděkování: 473 poděkování

Re: Pracovní skupina Rovné šance

Příspěvek od Barbora.Knotova.Vaicova »

  1. Schůze pirátské pracovní skupiny Rovné šance

pondělí 17. 1. 18:30 - 19:30

přítomní: Šárka Václavíková, Filip Křistek, Martin Macek, Hana Chalušová, Veronika Nürnbergerová, Ivana Antalová, Radka Musilová, Barbora K. Vaicová
předsedající: Šárka Václavíková
zapisuje: Filip Křistek
ověřuje: Šárka Václavíková

Program:

Dotační výzva - info ze schůze Institutu Pí - 10 min, ŠV, AR
Info ze schůze nového RP - 10 min, AR
PaRo projekt info - 5 min, ŠV
Plán RŠ na rok 2022 - 20 min, ŠV: https://docs.google.com/document/d/1ltk ... sp=sharing
Různé
Zápis:

Chtěli bychom zažádat o grat EU - nemohou o to žádat politické strany, zkusíme to přes institut. Proběhla schůze, chtějí podpořit - chybí ředitelka institutu. Připraví se podklady. Dotaz na Evropskou komisi - zatím neodpovězen/neodeslán - nutno popohnat.

Schůze RP - Představení tabulky doporučení (vychází z manuálu) - projdou ho a vyžádají doplnění. Bude následovat další setkání.

Odeslán email na vytipované experty z oblasti genderu a sociologie, ozvala se jedna - nemá kapacity na plný rozměr, v případě nesehnání možnost oslovení jejího okolí. Do konce tohoto týdne/příští týden cíl zajistit experty (kvůli dotazníkovému šetření samozřejmě). 37800 z PaRo na jejich práci. PŠ se nabízí k sehnání expertů.

Možný kontakt dle HCH: Eva Richter z FFUK
Pavla si přebírá úkol - databáze

Hotové počáteční body v dokumentu (viz. program schůze). Příští schůze odhlasování finálního dokumentu. Granty (více info v dokumentu), MPSV grant v řešení - šance na něj dosáhnout. MRT LP také pracuje na tomto tématu - zásadní pro MRT, bude schůze - na Zulipu anketa k setkání. Zvýšení poměru žen na kandidátkách - bude se probírat se strategickým týmem, aktuálně se jedná o organizaci a následující schůze se proberou i témata.
Připomínkování a nápady:
Přidělení odpovědných osob za RŠ, nutnost personálně rozdělit lidi k daným orgánům a projektům - doplní se do dokumentu. V plánu chybí databáze (spolupráce s TO - chobotnice). Hledá se dobrovolník na spolupráci s TO v rámci databáze. Prezentace na SEx - počítá se s RŠ - pravidelná spolupráce a komunikace. Nutná komunikace s MRT LP, práce by neměla být kontraproduktivní. Otázka pozice genderové rovnosti v MRT LP, probíhá diverzifikace. Otevření otázky kompetencí RŠ v návaznosti na progresu MRT LP - mění se akceschopnost a fungování vedení. Otázka mediální prezentace - výzva ze členstva.

Úkol: Přizvat na příští schůzi vedení/členstvo MRT LP

Financování - RŠ nemá rozpočet, možnost podpory projektů stranou (dary.pirati), současně se podporuje pouze projekt “až na krev”. Důležitost z pohledu voličské základny - mohou přispět.
Úkol: Zpracování konceptu projektu na dary.pirati.cz

RM nabízí převzetí úkolu s podmínkou “Jak to mám uchopit?” - řešení: Osvětová činnost, udělat k tomu samotnou schůzi/pověnovat se na příští schůzi

Report z tour de Ženy vysočiny, Filip dá report po absolvování.

Úkol sběr dat: Možnost dělání výročních zpráv na porovnávání a analýzy nasbíraných dat

Tito uživatelé poděkovali autorovi Barbora.Knotova.Vaicova za příspěvek:
Sarka.Vaclavikova

Barbora Knotová Vaicová

Koordinátorka dobrovolníků pro Středočeský kraj

Nic není neuskutečnitelné. Pokud to není vyloženě nemožné. – Sir Nicholas Winton

Uživatelský avatar
Barbora.Knotova.Vaicova
Koordinátor/ka krajského sdružení
Příspěvky: 253
Registrován: 30 lis 2020, 18:39
Profese: Koordinátorka dobrovolníků
Bydliště: Rakovník
Dal poděkování: 297 poděkování
Dostal poděkování: 473 poděkování

Re: Pracovní skupina Rovné šance

Příspěvek od Barbora.Knotova.Vaicova »

  1. Schůze pirátské pracovní skupiny Rovné šance

úterý 15. 2. 18:00 -

předsedající: AR, ŠV
zapisuje: AR, ŠV
ověřuje: BKV

Program:

  1. Blok informativní: 10-15 min, ŠV, AR
    PaRo projekt - nedaří se nám sehnat odbornici ke spolupráci, všichni jsou bussy, co s tím?
    Plán RŠ na rok 2022:https://docs.google.com/document/d/1ltk ... sp=sharing - nestihla jsem upravit, dodělám do týdne a pošlu na schválení na Zulip
    Primárky v Praze - debata o systému voleb a výsledku, radot z úspěšné debaty mezi členskou základnou, která zřejmě ovlivnila výsledek volby, kde je zastoupení vyrovnané i bez opatření typu kvót nebo zipu, test preferenčního hlasování: debata o ne/výhodách obou systémů

  2. Projekt EU CERV Gender Equality - 20-30 min, ŠV - https://docs.google.com/document/d/1f2f ... sp=sharing
    ředitel institutu bude první týden v březnu, do té doby nelze domluvit spolupráci na projektu, což je kvůli přihlášce nutné - jsou možnosti využít českých dotací (šarka)

  3. Konference na téma rovného zastoupení žen a mužů - 8. 3. - 20-30 min, ŠV, 8. března tedy nic, je to moc brzo, máme místo toho jiné konference, kde to můžeme řešit: 2 už vypsané konference - jedna ideokonference (připravuje tým pod vedením D. Wagnera, živě), přednášková - v polovině dubna - organizuje Janka, přednášková, workshopová - červen https://forum.pirati.cz/viewtopic.php?f=75&t=60413

  4. Různé - dokument Plán RŠ bude upraven dle zápisu z minula (Šárka), předpisová skupina - g. vhodný jazyk, zesměšňováno J. Michálkem, na základdě toho vznikl nápad na zanonymizované příhody různých odrazujících zážitků a zkušeností se zesměšňujícím/ponižujícím přístupem atd., RP - ozve se Adam s urgencí ohledně zodpovědné osoby + tabulky

Tito uživatelé poděkovali autorovi Barbora.Knotova.Vaicova za příspěvek:
Sarka.Vaclavikova

Barbora Knotová Vaicová

Koordinátorka dobrovolníků pro Středočeský kraj

Nic není neuskutečnitelné. Pokud to není vyloženě nemožné. – Sir Nicholas Winton

Uživatelský avatar
Sarka.Vaclavikova
Republikový výbor
Příspěvky: 301
Registrován: 22 bře 2018, 15:45
Profese: PR manager
Dal poděkování: 1362 poděkování
Dostal poděkování: 572 poděkování

Re: Pracovní skupina Rovné šance

Příspěvek od Sarka.Vaclavikova »

21.Schůze pirátské pracovní skupiny Rovné šance

úterý 8. 3. 18:00 - 19:15
fb událost https://fb.me/e/1y7ur5eUm

přítomní: Janka Michailidu, Šárka Václavíková, Vratislav Filípek, Barbora Knotová Vaicová, Ronja Korosi, Radka Musilová,T G Jarkovský,Adam Rut
předsedající: Šárka Václavíková
zapisuje: Adam Rut, Ronja Korosi
ověřuje: Ronja Korosi

Program:
1.Přenastavení odpovědnosti za politiky rovných příležitostí mezi RŠ a MRT LP - přizvat MRT LP, ŠV, 30 min

Debata s Tomášem ohledně průniku RŠ a MRT LP - jak fungovat dál, dělení úkolů, průběžná komunikace

Istanbulská úmluva - co řešit?
Šárka: J. Michálek říká, že nemá oporu ve stranickém postoji k Istanbulské úmluvě
T. G. Jarkovský: Spolupráce s I. úmlovou na místě
Šárka: Návrh na CF? Má se udělat? Vytvořit krátkou informativní kampań?
Janka: Velká možnost soft řešení mezi MRT a CF. Hrozí určitá vlna odporu, že se CF moc zatěžuje věcmi, které mají řeřit mezirezortní týmy.
Tomáš: Řešil se Túrow atd. Jsem pro něco takového udělat, ale předcházet tomu kampaní.
Šárka: Klidně soft způsoby.
Janka: Líbí se mi nápad na informační kampaň. Série přednášek atd. je dobrý nápad. Doporucuji vyuzit pravomoci progr.týmů.Pro členy rozložit významnost jednotlivých výstupů např. v rámci e-learningu.
Šárka: zaměřit se na vzdělávací kampaň. Zkoušet různé kanály na propagaci(FB atd)
TGJ:Jsme ochotní to řešit obecně?
Šárka: řešit to spíše konkrétněji at nezahlcujeme schuzemi

2.Projekt nejen.pirati.cz - vnitrostranická “zeď nářků” ke sdílení negativních zkušeností se stranou z pohledu Pirátek - Janka Michailidu, 45 min
Janka: incident se stal v kontextu boje za rovná práva,tyto incidenty se dějí , ale neví se o nich,napadlo nás mít vnitrostranický archiv, anonymizovaný, aby Ti, kterým se to děje,našli nástroj. Aby bylo vidět , že se ve straně děje taková aktivita.Stálo by za to mít web - rovné šance - mít tam i ty své RŠ projekty.
Šárka: ano děje se to, souhlasím s tím,že jsou to neviditelné věci, melo by se o tom víc mluvit , mít se kde svěřit.Pro vnitřní kulturu strany. Je potřeba s tím členy seznamovat více.
Janka: zed nářku by byla poue pro členy a web by byl pro širší veřejnost.
Šárka : ano,mít web pro rovné šance, na wiki info máme , ale je složitější je dohledat
Vráťa: příjde mi to jako dobrý nápad a rád pomůžu, aby tam byl ale i nádech pozitivna, napr. jak by to šlo řešit jinak atd.
Janka:Pod patronátem Rovných šancí, mít kontaktní osobu, která by sbírala podněty a editovala.U každé situace musí proběhnout mediace v nepřítomnosti mediovaných? ne,já měla na mysli sběr dat.
Vráťa:rád bych neměl jenom negativní informace
Šárka: jde o zpochybňování, viktimizaci.Ukázat dobrou praxi.Bylo by fajn mít podporu od mediálního odboru a mít to i v rámci vnitrostranického vzdělávání
Adam: bude se zřizovat taková odborná pozice? Podněty v rámci anonymizace, psát nářky na zed ,toho moc nevyřeší. Mít na to odborníka.
Vráta: bude tam mít přístup každy?
Janka:ne, jen pro členy a přístup na mraku.Má to být řešení a součást proinformování členstva. Řešit to s odborníkem,nebo KK není to co chceme. Nástěnka by byla takový sumář informací.
Vráta: projekt mi příjde dobrý, jde o to jak to bude spravované a napsané.
Adam: předpokládám dobrou víru hlavně tady ,jedna vec je mít pár případu a druhá je udržitelnost tohoto nástroje.Mikro situace, které se dějí mezi dvema lidma , primárne resit mezi nima,až potom ve spolupráci s někým. Třetí argument je, kdo by to měl spravovat, za kým se obracet? Z posbíraných dat mít nějaké návody. Aby to neskončilo tak, že to bude změt všeho možného. Cílem zlepšit komunikaci ve strane je potřeba, at se tomu věnuje odborník.
Šárka: mediace stojí cca 40K,v různých formách se to děje často, je to dlouhodobý problém uvnitř strany. Ve skupine Pirátky na palubě to mělo velmi silný ohlas.Zapojili se do toho i muži na Zulipu. Pobavit se o formě a kdo to bude mít na starost.Máme odborníky jako Hanka Chalušová, Mahu Opletalová, které tvrdí, že je to dobrá věc.
Adam: udělejte si to jak chcete, mrzí mě to nastavení ,mít nějaký postup, jak v případě konfliktu postupovat.Pokud ani tohle nepomůže, tak poté to řešit s odborníky. Jestli jde o to vytvořit kanál, kde si každý něco napíšea a nic víc, to nepomůže.
Janka:ne,neustále poukazování na jak to řešit, jde o systémový problém , který nemuzes resit individualne.
Adam: házet nekam neco bez korekce, bez oveřování ,nic nevyřeší. Směřovat to k tomu, aby se našly peníze pro člověka, který by to měl na starosti (ombudsman).
Šárka: asi se shodneme že se tady neshodneme.Navrhnout nejaky koncept, jak by to melo vypadat a na dalsí schuzi si říct co ano , co ne,
Janka: nejakym zpusobem zpracovat veci z kterých vycházíme na par pripadech a pak se odpíchnout dál.
Vráta: vítam konstruktivní přístup, chci se vyhnout tomu, aby nekde nejaky prirát nebyl nějak konfrontován.At si sami na sebe nevytvoříme tímto zbran.
Šárka: na příšte si tedy pripravíme najaké navrhy jak by to melo vypadat

3.Různé
Adam: máme hodně neprojednaných bodů z minula.Příště si ty body projít a zařadit je.
Šárka: ok tak to prosím připrav předem a napiš do bodů na další schůzi…

Zen pičo

President of Young Pirates of Europe * Vedoucí pracovní skupiny Rovné šance * Členka Republikového výboru
sarka.vaclavikova@pirati.cz, 778 111 476

Uživatelský avatar
Sarka.Vaclavikova
Republikový výbor
Příspěvky: 301
Registrován: 22 bře 2018, 15:45
Profese: PR manager
Dal poděkování: 1362 poděkování
Dostal poděkování: 572 poděkování

Re: Pracovní skupina Rovné šance

Příspěvek od Sarka.Vaclavikova »

22.Schůze pirátské pracovní skupiny Rovné šance

úterý 12. 4. 18:00 - 19:00
fb událost https://fb.me/e/1L1KIPzI7

přítomní: Adam Rut, Bara Soukupová, Ronja Korosi,Damian Chaluš,Barbora Knotová Vaicová,Markéta Kos Mottlová,TGJ,Matěj Kubíček,Veronika Šprincová, Šárka V., Pavla Špondrová
předsedající: Šárka Václavíková
zapisuje: Ronja a Adam
ověřuje:

Program:

1) PaRo projekt Na palubu, Pirátky! - informace o domluvě s Fórum 50% a odbory strany - účast ředitelky Veroniky Šprincové a Markéty Mottlové (Adam Rut, 10 minut), https://docs.google.com/document/d/1I3Q ... ue&sd=true

2) Fórum 50 % - Evropská charta za rovnost žen a mužů na úrovní života ve městech a obcích (Šárka, Bára S. 15 min)

3) spolupráce s MRT LP - Istanbulská úmluva (Šárka Václavíková, 10 minut)

4) e-learning - Petra Sofie Haken (Šárka Václavíková, 10 minut)

5) databáze kontaktů (Barbora K. Vaicová), spojit s posledním výsledkem výběrového řízení na místa v dozorčích radách společností s majetkovou účastí státu), 15 - 20 minut https://docs.google.com/document/d/1MGX ... 9zW5M/edit

6) plán RŠ (Šárka Václavíková), 10 minut - https://docs.google.com/document/d/1ltk ... sp=sharing

7) úkoly z manuálu a komunikace s RP (Adam Rut), 5 minut

8) schránka výpovědí (Radka Musilová - odsunuto na příště, osobní důvody), otevřená debata ke sběru a prezentaci posunů a úspěchů v rámci strany, 15 minut

9) Aktuality do newsletteru 1x měsíčně (Adam Rut), 5 minut

10) pozvánka na akci od Veroniky Neunbergerové (Šárka, 5 min) - Women-, Gender-, Family-friendly City - 26. 4., celodenní, program:
Venue: NH hotel, Mozartova 1, Prague 5

Zápis:
1) máme smlouvu s Fórem 50% (čeká na podpis) + návrh dotazníkového šetření:
Veronika Šprincová: Šetření bude probíhat pro 4 různé skupiny - 1) ty, co sledují na sociálních sítích (maximální stručnost dotazníku, možná nevědí o Nalodění atd. -ne/vědí? Zvažují zapojení?), 2) rozšířené otázky (odběratelky, nejsou RegP - proč “jen” odběratelky, jak zjistily možnost spolupráce, možnost větší míry spolupráce?, dost informací?), 3) podobné pro RegP (možnost výhledu další rok/tři), 4) detailní dotazník na členky v posledním roce (motivace požádání o členství, předání motivace dál)

Šárka: Dotaz na ty v posledním roce - uvažují naopak o ukončení
Veronika Šprincová: Děkuji, zařadíme.
Adam: dáme zpětnou vazbu co nejdříve, až po vyhodnicení dotazníku
Matěj: čeho se týka odliv žen? Čekáme obecne odliv ze strany víc než příliv.
Adam: termín se překrýva s další schůzkou RŠ,po vyhodnocení tak cca do týdne ?
Matěj: kampaň před volbama?je otázka, jak bude úspěšná
Markéta: dotazníková platforma je google? nebo věe specialní sw?
Šárka:google se snažíme nepoužívat přes naši Pirátskou platformu. Pirati.cz
Veronika: děkujeme za pozvání,

2)Šárka: Evropská charta za rovnost žen a mužu atd.
Bára: reálně aby se data zavedly, informace jsou totiž starší, zda je to efektivní, jaké by měly být kroky
Veronika: naše zkušenost je ta snažili jsme se přimět obce aby to podepsali, ale reakce byly ty, že si to nejdříve promyslí.Vytváří to komunitu měst a obcí s porovnáním s Vídní, jsou inspirativní a dá se od nich hodně naučit. Za tuto chartu je v ČR zodpovedny Svaz mesta a obcí, nejsem si jista jak to tam funguje. Společný projekt se nám povedl. Podle aktuálních potřeb začít, veci které se dají řešit rychle.
Markéta.napadlo me , meli jsme tam kontakty,ale již tam nepracují, ale nyní máme novou členku, zjistím u ní ,kdo to ma na starosti

3)Šárka: chceme jako strsana přijmout stanovisko k Istambulské úmluvě,mnoho členu a členek má mylné informace
TGJ: nesu ne moc pozitivní zprávy, přeneslo se to MRT LP, nedokazeme moc nabídnout , nemame lidi, kapacitu a energii
Pavla:k IU mám zpracované nejake podklady, zdroje mám, kdyz se dohodneme , ráda se zucastním a přednesu prezentaci . Umluva má i např. téma,které se tyka chování fanousku na fotbalu. Propojit to nějakou hybridní formou, at zbytecne nemrháme energii, pokud nebude zájem. Některé clanky kritiku,vycházejici z fakenews. Na diskuzi by bylo fajn dostat nekoho,kdo se na to diva kriticky. Zmapovat z okolí i hlavne mezi Piráty,zájem a podle toho pripravit materialy.
Adam: doslo k nedorzumeni že to nikdo nechce organizovat. V rámci parti.rozpoctu tyhle dve veci spojit . Ja se Šárkou jsme napasni jako organizátoři. Konfernci logicky až po vyhodnocení. Vidím to zřejme až po komun.volbách, tudíž září přelom říjen.
Šárka: chceme naše vysledky prezentovat na konfrenci, ale muzsime mit jistpotu tvrdých dat. jinak nam to shodi se stolu. Kdyz budeme ty data mit , da nam to pevnejsi pudu pod nohama a argumentaci
Pavla: ja bych to nespojovala jsou to odlisná temata, obsahove jako rovnost a lidska práva ano. Idealne udelejme 2h diskusi, vsupy lidí od např prevence domacího nasili, atd
Adam: je obtizne organizovat setkani pirátu, jsme zahlceni ruznymi jinymi stranickymi ukoly.
TGJ: co to otevřít na Kompase? Probrat to s Davidem Wagnerem? "Poster a blog "tam muze byt IU zmíněna.
Šárka:Kompas je fajn, ja se s nim spojim , zda by byl prostor pro RŠ.Beru si to za úkol.

4)Šárka: Petra Sofie Haken, pracuje na MPSV, nepoužíva on line prostredí, proto se nezapojila. Napadlo me ji oslovit s zádostí na e-learning.Vytvořit serial e-learnigu z oblasti genderu.
Matěj: nevím co PO odbor konkrétně chce?
Bára: To bylo ohledně šikany.

5) databaze kontaktů - Ronja vytáhla seznam členek a příznivkyň ze Zulipu, rozděluje nyní podle krajů, nasdílí
Barbora:primarne mit jmenny seznam expertek, ktere muzeme oslovit, pozvat na vyberko, prednasky atd. Upgradovat.Jak chceme ty informace získávat. Databaze od AO lhuta je nesmirne dlouhá.
Matěj: od AO to nedostaneme nikdy, nestresovat se povolenimi a delat to vlastní cestou.
Bara: databeze mezinarodni politologicky ustav ženy expertky pro zahranicni politiku, forum 50% obrátit se na ne kde brali informace. Informvat cleny že nekde figuruji v nejake naší databazi. Formou dotazníku, kde vlasne zaškrtnou, že souhlasi ze budou v databazi.
Veronika: asociace pro mezinarodni otazky, kde se zeny hlasí samy a zakladji si sve profily. Na nasich akcich jsme nabízeli možnost ze začlenit. V době vlády Nečase,jsme neustale naraželi. Využit verejne dostupne informace jako lidé-Piráti.cz
Šárka: chobotnice by nam ty data bylaschopna dodat.Vyhledove na konci roku 2022.Prozatimne vytvorit seznam , nez bude chobotnice funkcní
Adam:muzemeto udelat soucastí dotazniku.pohlidat si kdo bude mit k databazi pristup.Puvodne jsme to chteli i použit v souvislosti s volbama.
Šárka: zpusob oslovováni formou pozvanek na prednášky atd.Datbaze by měla být interní a pouze pro RŠ.
Pavla: databze může mít velke spektrum využití celkove pro Piráty.
Adam. muj ukol vypracuji ten souhlas

6) Plán RŠ - dopracováno + aktualizováno Šárkou, bude živý dokument pro doplňování informací, jak postupujeme v projektech


7) PaRo - běží, dotace - řešíme fond MPSV, možno i na politické strany, podpora místních sdružení do komunálních voleb - čela navolena, měla by probíhat podpora kandidátek (co mohou prosazovat atd.), sexualizované násilí (někdo místo Mahu?), strategie strany - zvýšit poměr žen ve funkcích (Šárka sleduje skupinu ke strategii), databáze Pirátek (řešeno), konference na téma rovného zastoupení žen a mužů (přidáme se na Ideokonferenci + PaRo projekt), spolupráce s MRT LP a dalšími týmy strany probíhá


8)Adam: mít politickou podporu strany, komunkace s RP se obnovila.


9)Adam. prisla nabídka ze muzeme za RŠ dávat informace do newsletteru. Napriklad informace z našich schůzi. pokazde vsak si odsouhlasit co tam dáme.
Matej: doporucuji dodat nejaky link na vas,at si vas zajemci snadno najdou.termín na dodání pátek dopoledne
Women-, Gender-, Family-friendly City - 26. 4., celodenní, program, kdo by mel cas se zucastnit a pote nam dodat nejake poznatky atd.

body na květnovou schůzi: financování

Zen pičo

President of Young Pirates of Europe * Vedoucí pracovní skupiny Rovné šance * Členka Republikového výboru
sarka.vaclavikova@pirati.cz, 778 111 476

Uživatelský avatar
Sarka.Vaclavikova
Republikový výbor
Příspěvky: 301
Registrován: 22 bře 2018, 15:45
Profese: PR manager
Dal poděkování: 1362 poděkování
Dostal poděkování: 572 poděkování

Re: Pracovní skupina Rovné šance

Příspěvek od Sarka.Vaclavikova »

23.Schůze pirátské pracovní skupiny Rovné šance

úterý 10. 5. 18:00-18:39
fb událost

přítomní: Šárka Václavíková, Adam Rut, Radka Musilová, Barbora Knotová Vaicová, Janka Michailu,
předsedající: Šárka Václavíková
zapisuje: Radka Musilová, Adam Rut
ověřuje:

Návrh programu:

1) Report z akce Hnutí pro život Idi na chuj! (ŠV, 5 min):

2) pokračování průzkumů s Fórem 50% + dotazník k databázi kontaktů (Barbora K. Vaicová + Adam Rut k dotazníku, 10 min)
Adam: Nikdo nezaslal připomínky k návrhu dotazníku. Souhlasíte s tím, aby se nepoužívala v dotazníku zkratka Piráti, ale Česká pirátská strana?
Šárka: oficiální zkratka je pirátská strana.
Adam: přepíšu. Jak má vypadat dotaz na interní databázi? Link zde: https://docs.google.com/document/d/1eou ... sp=sharing Změna formulace, aby odpovídalo rozsahu. Dokument od Šárky na mraku. Souhlas se zpracování osobních údajů je navržený, ale je třeba jej upravit vzhledem k cílům. Neomezujme lidem přístup, abychom nepřicházeli o kontakty. Proto 3 návrhy formulací. Databázi máme sdílenou na mraku, kterou dávala dohromady Ronja a také tam nemáme ošetřené osobní údaje.
Šárka: to jsou veřejně dostupné informace.
A: ale nemáme souhlas s konkrétním zpracováním, které budeme evidovat.
Š: rozpošleme emaily. V Ronjině databázi jsou především členky, rozpošleme jim email s dotazem na souhlas. Domluvím se na rozeslání s paní Vaicové.
Barbora K.Vaicová: k dokumentům k výzkumu připomínky nebyly, ale v minulé diskusi ano. Zkopíruji finální verzi do sdíleného dokumentu s konečnou verzí otázek a dalšími kosmetickými drobnostmi.

3) Evropská charta pro rovnost žen a mužů (informace od Markéty Kos Mottlové?, 10 min)
přesouvá se, není tu Markéta

4) Kompas - jak pokročila domluva na prezentaci k IÚ - diskuze co a jak prezentovat (Šárka Václavíková, 20 min)
Š: jsem domluvené s Františkem Wagrenem, nějaký prostor mít na Kompasu budeme. bavíme se jen o tom kolik. Více ve čtvrtek. Forma: 45 min prezentace a 45 minut diskuse a záleží na našem pojetí. Nakonec konference nebude úplně ideová, ale spíše přinést výstupy projektů. Napadá vás, jak to pojmout? Představovala bych si Pir. strana jak vznikla ve Švédsku a v Evrope a její postoj k právům žen. Mám hodně kontaktů na piráty z jiných zemí a my jsme jako strana výjimečně hodně pravicová. chtěla bych dostat do programu konkrétní teze, nyní jsou příliš vágní.
Janka: V návykovém chování budeme dělat postery, které si lidé budou číst a budou k dispozici po celou dobu konference. To bychom mohli využít i v RŠ.
Šárka: mohli bychom využít na grafy a infografiky. Chtěl by se na tom někdo podílet?
Hlásí se Janka

5) e-learning - jak pokročila spolupráce s P. S. Haken (Šárka Václavíková, 5 min)
Šárka: nasbírala jsem plno kontaktů na odbornice, které nám mohou školení udělat. Nyní chci oslovit s konkrétním zadáním spolupráce. Od AO jsem zatím nedostala konkrétní zadání, jen zadání “jak řešit konflikty ve straně/lépe se k sobě chovat”.

6) schránka výpovědí (Radka Musilová, 10-210 min)
Radka představení: argumenty - rizika, která je třeba řešit: Poškození strany, pravdivost, potřeba mediace. V tuto chvíli řešení - nikoli komunitní, ale verze, která eliminuje daná rizika: Databáze situací, které se nám dějí při propagaci žen ve funkci, argumenty, které dostáváme, když nechceme používat gen. maskulinum atd., 2 lidi správa - až by se naplnilo argumenty, bylo by vytaženo v obecné rovině - systémové argumenty, ať už jako podklad pro ombudsmanskou pozici nebo pro ty, co se jim nedějí/nesetkali se atd., dalo by se použít i jako podklad pro genderový audit
Janka: Líbí se mi to, díky Radce.
Radka: Předložím během týdne draft na zulipu.

7) spolupráce s RP (info o schůzce s Ivanem - Šárka Václavíková a Adam Rut, 5 min)
Měli jsme schůzku s Ivanem, sešli jmse se v jeho kanceláře. Z jeho strany je velká snaha posouvat to dál. Snažili jsme se posouvat strategii aby to mělo efekt a nebylo to zbytečně kontroverzní. Dá nám anonymizované výsledky od Konsentu (šikana a obtěžování ve straně), je tam nějakých 400 odpovědí. Chtěli jsme to vidět, abychom věděli, jak často a jakého charakteru se dějou. Zda je to potíž jen jednoho kraje či oblasti. Nebudu to sdílet do veřejně dostupného úložiště, ale budu ráda za pomoc. (Radka se hlásí) nasdílím. Ivan sdílel kontakt na Ditu Formánkovou, zakl. Czechitas. Spolupracují s ministerstvy. Zkusím s ní domluvit také nějaké napojení. Adam: na setkání komunit asi dostane Šárka update

8) Jak prezentovat úspěchy směrem k Rovným šancím? (debata, 15 min)
Adam: RŠ mají různé úspěchy (jak jsme volili v komunálkách etc.), je to čím dál silněji vnímané v rámci strany. Jde o to, abychom nejen kritizovali, ale vytvářeli dojem, že se situace posouvá mezi straníky i ven. Myslím, že se to posouvá a dá se to spojit s newsletterem - vybírat věci pro MO, v newsletteru sdílet úspěchy. Šárka: založit sdílený dokument, kam házet info a postřehy, co nasdílet, ať jeden netráví hodiny tím, že bude prolézat diskuse. Můžeme sdílet jednoduchou grafikou. Používali jsme na to FB pirátskou dobrovolnou výměnu informací, která je přetrollená a už to nemá smysl tam sdílet.
Janka: nedá se něco takového kouskouvat do pomalovánek. Š: pomalovánky udělali zatím 2x. Oslovíme je.

9) Výběr informace do newsletteru (Adam Rut, 2 min) - ideálně řešit na Zulipu Adame
Šárka: tohle spíš na Zulip.
Adam: spíš mi řekněte, jaké téma vyzdvyhnout.
Š: něco pozitivního, co se povedlo
A: myslíš komunálky třeba?
Š: k tomu ještě nemáme data. Chceme spolupracovat s jedním politologem. Ještě to bude chvilku trvat, než budou výsledky. Nemá smysl psát, že se povedlo čelo v Praze, nevíme, jaká situace reálně je.
A: každá členská základna je zodpovědná sama za sebe a není špatné prezentovat výsledky, že tam a tam se volby z tohoto hlediska povedly a sami si provedou reflexi.
Š: O.K. dává to smysl, dejme to tam.

Zen pičo

President of Young Pirates of Europe * Vedoucí pracovní skupiny Rovné šance * Členka Republikového výboru
sarka.vaclavikova@pirati.cz, 778 111 476

Uživatelský avatar
Sarka.Vaclavikova
Republikový výbor
Příspěvky: 301
Registrován: 22 bře 2018, 15:45
Profese: PR manager
Dal poděkování: 1362 poděkování
Dostal poděkování: 572 poděkování

Re: Pracovní skupina Rovné šance

Příspěvek od Sarka.Vaclavikova »

24.Schůze pirátské pracovní skupiny Rovné šance 2022

úterý 8. 7. 17:00-18:30
fb událost https://www.facebook.com/events/1136538753572461

přítomní: Šárka Václavíková, Bára Papp, Petr Konečný, Hanka Chalušová, Mata Martinová, Martin Martin, Radka Musilová,
předsedající: Šárka Václavíková
zapisuje: Petr Konečný
ověřuje:

Program:

1) Úvod - krátké info - 5 min, ŠV (Kompas https://mrak.pirati.cz/f/3221011, E- learning, Anonymizované výstupy Konsentu…)
2) Web RŠ - 30 min, Petr Konečný
3) Sdílený dokument na úspěchy, Pomalovánky - ? - nic
4) Schránka výpovědí - Radka Musilová
5) Stručná informace o pokračování průzkumu s Fórem 50% - 5 min (Adam Rut) - nic
6) Info do newsletteru – výběr tématu - 5 min (Adam Rut) - nic
7) Zástupkyně/ce vedoucí RŠ - 10 min, ŠV
8) Různé

Zápis:
1) Úvod - krátké info - 5 min, ŠV (Kompas https://mrak.pirati.cz/f/3221011, E- learning, Anonymizované výstupy Konsentu…)
ŠV: V červnu byl kompas. Zařídili jsme si tam 60 min. workshop, ten byl zajímavý. Mamé z toho výstup - viz. odkaz. Bylo to zajímavý. My bychom na to potřebovali více času. Měli jsme tam hodně statistik, nedosáhli jsme rovného zastoupení na žádné úrovni a potřebovali jsme si to vyjasnit. Bylo nás tam celkem 12. Diskuze byla plodná, máme závěry. Chci s tím dlouhodobě pracovat - nejčastější pojmy: obava, rovné příležitosti a podpora. Nejspíš se tento formát bude opakovat. Rádi bychom měli více prostoru. 45 minut, když se má vystřídat 12 lidí, tak je to těžké. Po volbách chci osobní schůzi, SWAT analýzu a posouvat se dál. Další věci se posouvají (e-learning + anonymizované výstupy konsentu).
RM: Já jsem se na to hlásila, ale nevím, jestli jsme se přímo na něčem domluvili.
ŠV: Bylo toho hodně, chápu to. Zítra jedeme na Pirátský kamp, tam mám blok na 1.5 hodiny k rovným šancím, bude moderovaná diskuze. Chceme materiál k tomu, co si kdo myslí a posouvat to dál.

2) Web RŠ - 30 min, Petr Konečný
PK: Shrnuje vizi, jak by měl vypadat web RŠ, správu by mělo na starosti více lidí. Ukazuje, jak fungují již existující weby na majáku. Petr se bude snažit co nejrychleji překlápět podněty zadané na zulipu. Správa je jednoduchá. Pro založení stačí žádost na redminu.
ŠV: o web jsme nežádali, máme wiki a na začátku byla vůle ho zakládat. Nejde to vygooglit, pro veřejnost je nedohledatelné. O propagaci RŠ jsme se bavili i s Vráťou Filípkem a má nápady a mediální odbor by poskytl i finanční podporu. Pozveme ho na další schůzy.
PK: Do webu se dostává přes maják. Obsluha je jednoduchá, lze vkládat fotky.
ŠV: název by byl nejen.pirati.cz - vymyslela Janka, poukázání na existenci pirátek. Vymysleme na zulipu claim, proč se to takhle jmenuje. Jak vyřešit, aby byly provázány rovné šance s názvem webu?
PK: Zařiďme dvě domény: RŠ + nejen piráti a provažme
ŠV: založme vlákno na zulipu, kde bude probíhat hlavní komunikace k webu. Prosím, abych byla adminka.
PK: Vše řešit přes redmin vč. admin práv. Admini a adminky 4: Šárka V., Petr K., Radka Musilová, Bára Papp
PK: Vymysleme, jaké chceme hlavičky, headliny, kdo chce být na webu zmíněný
Bára Papp: nevím, jak to bude s přístupy pro mě jako s registrovanou příznivkyní. Jaký bude obsah webu?
PK: sdílí obrazovku k headlinu
ŠV: názvy na jeden řádek. Začátek - o nás. Týmové žhavinky - asi přejmenovat, něco genderového a vtipného, obsahově chceme. Naše návrhy - nepotřebujeme zatím. Naše výstupy - ve smyslu jak se strana vyjadřuje k RŠ (jednoslovně). Interpelace nebudou. Aktuality budou - rozdíl oproti žhavinkám jsou novinky v oboru.
Hanka Chalušová: měla by tam být i nějaká sběrna nápadů a komentářů pro ty, kteří na schůze nechodí.
PK: nevím, jak to udělat technicky, můžeme tam dát kontakty na nás
ŠV: měla by tam být stránka kontakt. Nástěnka je dobrý nápad. Je riziko trollí farmy, ale správnou moderací lze zvládnout.
BP: Kdy skupina vznikla a jakou máte pozici ve straně, před rokem jsem na foru byla zdě
ŠV: Vysvětluje vznik. Máme skupiny na fb.
RM: Fungujeme i regionálně.
ŠV: Můžeme to propojit i s fb.

3) Sdílený dokument na úspěchy, Pomalovánky - ?
ŠV: Bohužel tady není AR.

4) Schránka výpovědí - ?
RM: Mám to začít připravovat? Mám přístupy, mělo by to být docela rychlý.
Je to místo, kde bychom shromažďovali výpovědi lidí, kde by se shromažďovaly výpovědi lidí, kteří chtějí řešit rovné šance. 2 lidi by to spravovali, já bych byla jedna z nich. Bylo by to anonymizované, vytvořili bychom statistiku sexismu, apod. Mohl by to být podklad pro vznikající pozici ombudsmana/nky ve straně. Fungovalo by to formou anonymizovaného podání. Na Pirátské anketě. Výstupy by se daly použít dál.
ŠV: Mohlo by se to jmenovat Zeď nářků. Bylo by to o sexismu, apod. V jakém je to stavu?
RM: Vytvořila jsem dokument, ten sdílím. Pokud by tam nebyly zásadní námitky, tak to začnu příští týden vytvářet. Nastavila bych časocý limit - 100-200 komentů, do konce roku, Od různých osob, apod.
PK: Mluví o možné formě dotazníku (100 odpovědí od 100 různých lidí s tím, že data by se dala sbírat i potom, bylo by to otevřený.)
RM: Ukazuje dokument. Je potřeba období, počet osob, ptali bychom se na to, jestli tam už nějakou výpověď dali. Bylo by tam dekleratorně. Můžeme tam dát kontakt na psychologickou a psychiatrickou kontakt. Mohl by tam být proklik na slovní obranu (Houdek, apod.).
HCH: Chci, aby web fungoval i dál, byly tam edukace, zprávy, informace, jak vést vnitrostranicky web. RŠ Mají možnost podporovat více lidí. Emoční sebeobrana, forma poradna, reakce do 48 hodin.
RM: Ráda se s Tebou spojím a mohli bychom se domluvit. Monitorovalo by se to delší dobu, bylo by potřeba to propagovat. S tím může pomoci MO. Chceme aby bylo větší povědomí.
PK: Nabízím svou pomoc.
ŠV: Domluvím se s MO.
BP: Napadá mě, že bychom mohli fungovat na základě formulovaných jasných cílů.
ŠV: Máme na wiki, ukazuji, sdílim. Máme i manuál 15 tipů o tom, jak pracovat, aby se dalo více kultivovat prostředí.

5) Stručná informace o pokračování průzkumu s Fórem 50% - 5 min (Adam Rut)
ŠV: přeskočit.

6) Info do newsletteru – výběr tématu - 5 min (Adam Rut)
ŠV: Přeskočit.

7) Zástupce RV
ŠV: Děkuji tady přede všemi AR za jeho práci. Chce někdo být další zástupce?
HCh: Hlásím se jako zástupkyně.

8) Různé
ŠV: Ticho. Loučíme se. Na webu bychom mohli prezentovat naše kandidátky a politicky.

Zen pičo

President of Young Pirates of Europe * Vedoucí pracovní skupiny Rovné šance * Členka Republikového výboru
sarka.vaclavikova@pirati.cz, 778 111 476

Uživatelský avatar
Sarka.Vaclavikova
Republikový výbor
Příspěvky: 301
Registrován: 22 bře 2018, 15:45
Profese: PR manager
Dal poděkování: 1362 poděkování
Dostal poděkování: 572 poděkování

Re: Pracovní skupina Rovné šance

Příspěvek od Sarka.Vaclavikova »

25.Schůze pirátské pracovní skupiny Rovné šance 2022

úterý 11. 10. 18:00-19:30
fb událost

přítomní:Radka Musilová,Janka Michalidu,Zdenek Kubala, Šárka Václavíková, Veronika Nguyen,Tomáš Martínek,Adam Šenk,Veronika Nümbergerová,Jana Kolaříková
předsedající: Šárka Václavíková
zapisuje:Radka , Ronja

Program:

1) Úvod, info - ŠV, 10 min

2) úkoly z minula - web (ŠV, PK) 10 min, schránka výpovědí (RM) 10 min
ŠV - na webu pracujeme, snad bude do příště draft, Adam Rut ma pripominky,ŠV nechme to na naší platformě,rošířit na jiné problemy než na sexismus je zbytečné, rozmělni to nasi cinnost, nejsou finance na placeneho cloveka, do budoucna až získáme finance.RM: mít seznam, kam to směřovat.

3) Výsledky komunálních voleb, průběh kampaně, atp. - diskuze 20-30 min
Analýza fora 50%: https://aa.ecn.cz/img_upload/666f72756d ... sledky.pdf
ŠV: celkem nárůst o 1 % žen v komunálu. Postupný vývoj - nominovaných žen více než zvolených (tvoří výplň, nejsou na čele). U Pirátů největší rozdíl mezi nominovanými a zvolenými ženami. Odráží nutnost naší dlouhodobou agendu. Hůře je na tom jen ČSSD a TOP09. U Pirátů nejlepší Praha. Více k tomu zjistíme od Pavla Štěpánka u analýzi voleb. Snad bude do příště. S novým vedoucím mediální kampaně vidíme větší důraz na propagaci žen.
Adam Šenk: jsem v komisi pro zastoupení m a ž v politických stranách v rozhodovacích pozicích. Ve straně jsou bariéry, které brání kariérnímu rozvoji, tím spíše u žen. Strana by se na to měla zaměřit.
ŠV: můžeš poreferovat o komisi?
AŠ: Komise byla 1x, je to odkladiště/okrajový orgán. Nanominovaní za ODS a ČSSD. Komise má vytvořit příručku, jak zapojit ženy ve stranách. Nic, co byste nevěděli.
Janka: Souhlasím s tím, že Vráťa Filípek nepropaguje jen muže, ale měli bychom mířit dál (gender mainstreaming dělat konzistentně). V programu můžeme ukázat, zda se GM zaměřujeme vážně, nebo jen nárazově před volbami. Nereflektovat pouze počet kandidujících žen.
Měli bychom vystupovat jako skupina
Adam Šenk: Komunální volby jsou laboratoří toho, jaký mají lidé ke straně vztah - naplňování kandidátky vlažnými příznivci. V Roudnici jsme “vylovili” dvě ženy, dřívější aktivní zájemkyně, které nakonec byly odrazeny od vstupu do strany (nepříjemné prostředí, krajské schůze daleko, tlačení core témata jako Assange).
Verča N.: Přemýšlely jsme s koordinátorkou Bárou nad ženskými kruhem v kraji na Vysočině/RŠ na krajské úrovni. Pro poskytování genderových témat
Janka: Podporuji zkušenost Adama ohledně zájemkyní o členství - vidí sexismus už při prvním kontaktu. To se mělo řešit i v rámci šetření. Výběr otázek při grilování je extrémně ovlivněný tím, kdo byl na začátku, pirátské hodnoty se dají testovat daleko lepšími metodami.
RM: podporuji daty z JmK
ŠV: problém krajských sdružení, ne všude jsou ženy, které by na problém upozorňovaly.
ŠV: Pohled i od žen z vnějšku - Nedáváme důraz na otázky rovnoprávnosti, ačkoli je to naše core téma.
VN:důležitá role v nastavování a vysvětlování pirátského institut - je to tak?
Janka: PI má svoji roli v kultivaci pol. prostředí, informování, seminářů na zlepšovájí pol. soutěže. Nelze očekávat, že by PI byl schopný toto adresovat.Mělo by se toho chytnout RP. Nadstandardy jako lidská práva nejsou brány jako primární. Sociál a MRT lidská práva by se měly zapojovat daleko více. PI nás nezachrání sám.
ŠV: měl by to řešit i personální odbor, máme ale problém navázat komunikaci s vedoucím PO. Minulý týden na zasedání RV jsme se bavili o šetření Konsentu, který zamrzlo vinou PO, které to neřeší.Dohodli jsme se na RV, že RV to začne řešit s RP, že je dlouhodobý problém s PO.
Janka: Byla bych pro, abychom Matějovi pomohli najít člena/členku, který by si to vzal pod sebe jako důležité téma a tímto to odblokovat a nebylo to na člověku, který to vnímá jako ne až tak zásadní. Úkol Šárka: domluvit s Matějem tuto možnost na callu nebo na jejich schůzi.


4) Výsledky šetření Na palubu, Pirátky!https://zulip.pirati.cz/#narrow/stream/ ... ar/1411107 - ŠV, 20 min - ještě není finalizováno, bude během října, jak představíme členstvu? mini konference hybridní formou?
https://drive.google.com/file/d/1PQMYeZ ... LiAbH/view
ŠV: není to finální zpráva, do listopadu by měla být hotová.
Na schůzi RV jsem otevřela otázku dlouhodobého programu a zařazení rovnosti s Vojtou Pikalem, mezitím si to vzala na starosti Jiřka, existuje draft od Mahu Opletalové, se kterým se pracuje. (viz bod 9)
Jak to představit členstvu? Chybí nám pochopení těchto témat. Chtěli jsme k tomu udělat konferenci, reálné je to ke konci listopadu. Konference by byla hybridní s možností dotazů lidí.
VN: Když jste s člověkem, který se prezentuje jako člověk, který se prezentuje jako feminista, ale když se s ním mezi čtyřma očima potkáte, dává vám najevo podřadnost žen. A je těžké pak toto téma zvednout. Jak takovou situaci řešit? Pokud nemá žena podporu a jak na to reagovat.
ŠV: je to k hlubší diskusi, zkusím se zeptat zástupkyně Rovnost 50 %
Diskusi ke konferenci necháme na Zulip. Vytvořit doporučení pro MS a KS na zlepšení situace. Uvidíme, zda dostaneme podporu koordinátorů.


5) Změna dlouhodobého programu - Rovnost - ŠV, 20 min https://docs.google.com/document/d/1JEc ... C9XqW/edit
Nemělo by být problém prosadit, už to děláme i na vládní úrovni a v senátu, akorát se k tomu přihlásíme veřejně jako strana jako taková. To nám pomůže i dovnitř, nebudou se moct někteří vymlouvat, že to není téma důležité pro piráty.

6) Zástupkyně vedoucí
Nová zástupkyně Radka Musilová. Může se přihlásit i více zástupců a zástupkyň

7) různé
Janinka: dá se nějak podílet na restartu projektu od Konsentu?
Janka:projekt jede. Matěj to ale dělá, protože musí, takže se to děje pomalu. David Raušer na tom pracuje dost. Na nějakou dobu jsme se zasekli na inzerátu na ombucmana/ombucmanku. Budeme prodlužovat a bavíme se o alternativě. Nejsou na to peníze. Objevil se další problém - člověk mimo stranu má svá pro a proti. Chceme to přesměrovat směrem ke KOPRům a Peers, udělat to decentralizovanou, dobrovolnou cestou. Na placenou nejsou fondy. Budeme rádi za zapojení kohokoli dalšího, jsme na to tři: já, Lidie a Katka Stojanová.
Janinka: Narážím na úzké hrdlo v podobě Matěje, prý nemůžu jako dobrovolnice.
Janka: Ignoruj to a zapoj se.

Zen pičo

President of Young Pirates of Europe * Vedoucí pracovní skupiny Rovné šance * Členka Republikového výboru
sarka.vaclavikova@pirati.cz, 778 111 476

Uživatelský avatar
Sarka.Vaclavikova
Republikový výbor
Příspěvky: 301
Registrován: 22 bře 2018, 15:45
Profese: PR manager
Dal poděkování: 1362 poděkování
Dostal poděkování: 572 poděkování

Re: Pracovní skupina Rovné šance

Příspěvek od Sarka.Vaclavikova »

  1. Schůze pirátské pracovní skupiny Rovné šance 2022

středa 30. 11. 18:00-19:00
fb událost: https://fb.me/e/2VD2Av3Ac
přítomní: Bára P., Janka Michailidu, Šárka V., Matěj Kubíček, Martin Martin, Radka Musilová, Petr Konečný
předsedající: Šárka Václavíková
zapisuje: Martin Martin
ověřuje: Šárka Václavíková

** Program:**

  1. Úvod - pirátská strategie (str. 6. dílčí cíle: Aktivní zacílení Pirátské politiky na ženy s cílem zvýšit zastoupení žen v členské základně, na kandidátkách
    a ve funkcích.), dlouhodobý program Rovnost, rozpočet…
  2. Výsledky šetření Na palubu, Pirátky!https://zulip.pirati.cz/#narrow/stream/ ... ar/1411107 - ŠV, 20 min - jak představíme členstvu? mini konference hybridní formou? Organizace…
  3. Web - update - 5-10 min - ?Petr Konečný
  4. Schránka výpovědí - Radka Musilová, 5 min
  5. Různé

Zápis:

  1. Úvod
    Bára: Ahoj. Já jsem z Prahy, nalodila jsem se. Můžu dělat analytickou práci.
    Šárka: RP napsalo strategii, teď je na RV, potom půjde na fórum na schválení. Chtěla jsem tam deklaraci rovnosti žen a mužů a že chceme zvýšit podíl žen ve straně, na kandidátkách a ve funkcích. Chtěla jsem tam nějaký konkrétní cíl. To nebylo se souhlasem. Jakub M. začal mluvit o soc. inženýrství… Mělaj jsem připomínku k tomu, že dokument je napsaný v generickém maskulinu. Ivan řekl, že by mělo stačit, že v úvodu jsou Piráti a Pirátky a to by mělo stačit… Připomínkovala jsem prvních 10 stran, ale nakonec to nechtějí přepsat. Pokud chceme skutečnou rovnost, tak na to musíme hledět i v jazyce.
    Janka: Když jsem se snažila, aby nebylo generické maskulinum v předpisech, tak z toho Jakub udělal frašku a dělal si z toho prdel a tak jsem odešla z předpisové skupiny… Pozor na to, strategie půjde na RV v řádném termínu, pokud chceme připomínkovat, tak v RV. na CF to půjde v referendu…
    Radka: Kdy potom by se to mělo schvalovat?
    Janka: Ta strategie je na 4 roky a i v rámci té minulé se dělaly aktualizaci. Takže by se musela přepisovat ikdyby tam byla (ne)vládní varianta, apod.
    Šárka: Pracuje se na dlouhodobém programu. Chtěli jsme deklaraci rovnosti mužů i žen. Řeší to RV. Řeší to tam Bára a Georgie. Adam obstruuje. Dlouhodobý program by měl být už dávno po revizi, teď se dělá nějaká širší verze. S akčním plánem, body, daty, strategií a předtím stručná deklerace. RV… MRT LP k tomu bude mít v pátek 2. 12. call, chci aby se někdo zúčastnil.
    Peťa: Chci se zapojit do připomínkování i na call MRT LP bych chtěl, ale bohužel nemůžu.
    Šárka: Janka?
    Janka: K aktualizaci dlouhodobého programu. Tak jak se bude přistupovat koedifikaci dlouhodobého programy. Ty body musí být stručné… Je shoda s tím na programové skupině a na RV. Zabývají se tím úplně zbytečně. Přijdu tam jako vedoucí programové skupiny RV. Napíšu to k tomu do Zulipu.
    Šárka: Rozpočet. Chtěli bychom rozpočtovou položku alespoň na pár tisíc. Chtěli bychom jezdit po krajích. Máme výsledky dotazníkového šetření Na palubu Pirátky. Už víme, jak na tom jsme, z čeho vycházíme a jak to změnit. Pořát máme 25 % žen. Nedaří se nám je oslovovat. Ani se k nám nehlásí. Chceme jezdit po krajích a bavit se o tom na krajských schůzích osobně. Mít peníze na cestu a případně na ubytování. Tohle je jen souhrnný znění, jak se to dělá ve straně a mimo ni. Budeme dělat interní audit toho, kde jsou neviditelné bariéry, ale i to, co děláme dobře, nebo naopak špatně. Chceme, aby to dělali odborníci a odbornice, my jsme ovlivněni. Konkrétně mám rozpočet vypsaný, ale dokument u sebe nemám, ten bych Ti potom poslala.
    Matěj: Jsem smutný, že jsme se nepotkali, to jsme nestihli. Rozpočet je už na RV. S penězi na RŠ se nepočítá. Prošly peníze na ombudsmana. Tady máme stejný zájem. Chci Vás poprosit, jestli se tomu budete věnovat. Skupina Respekt a profi už moc nefunguje. Vy jste pod PO, ale tlačíte na RP, aby se něco řešilo. Možná by bylo lepší, kdyby RŠ byli v rozpočtu RP. My jsme neměli schůzi a potom dostanu od Ivana úkol, ať vypracuji, co chceme za Rovné šance. Bod A je více žen, bod B jsou kvóty. Obcházíte PO a rovnou to řeší RP. Chci aby se to streamlinovat.
    Šárka: Bohužel jsem se snažila s Matějem sejít, ale nevyšlo to. Nevěděla jsem, že rozpočet už šel na RV. Možná by bylo lepší, kdybychom se přesunuli na RP.
    Janka: Rozpočet je momentálně na RV. V největší nouzi se dá hýbat s věcmi, ale moc to nedoporučuji. Možná by bylo dobré se zeptat, jestli na to nebude více peněz v rezervě RP.
    Šárka: Děkuji za podmět, takhle to udělám. Dalibor Záhora říkal, že by se dalo využít trochu peněz i z RV. Nevím, jak nás přeřadit pod jiný odbor. Leda zeptat se RP? Před 2 lety nás RP nechtělo, ale dnes už by to asi šlo.
    Matěj: Máme nárok si dávat i něco navíc do rozpočtu. MO tam dal investice přes milion. Já jsem řešil ombudsman, preventisty, asistenty… Bylo pro mě těžké najít peníze i na KOMPOT. Včera jsme s Jankou řešili spoustu věcí.
    Šárka: Je někdo proti?
    Janka: Já si myslím, že bychom měli být pod PO, ale nefunguje to. Myslím si, že by šlo, abychom byli financováni z více zdrojů, například pd RP.
    Matěj: Nějaký záměry na cestovný máme, například pro lidi, kteří cestují přes PO. Já tam nemám rezervu. Ideální bude, když se přidáš k nějaký akci PO. Další rok budou další Kompoty, celostátní fórum, apod. Lépe by se mi to financovalo, kdyby to bylo pod akcí PO.

  2. Výsledky šetření Na palubu, Pirátky!https://zulip.pirati.cz/#narrow/stream/ ... ar/1411107 - ŠV, 20 min - jak představíme členstvu? mini konference hybridní formou? Organizace…
    Šárka: Máme výsledky, ale ještě jsme to pořádně neprezentovali. Chci pozvat hostky z forum 50, aby nám vysvětlily, jak to ideálně udělat. Udělali byhom potom z toho i záznam, apod. A z toho bych udělala stručnější verzi a objížděla kraje. Dává mi smysl jezdit po krajích a bavit se tam s lidmi.
    Radka: Je to dobrý formát. Je dobrý nápad dát jim tam návody, co se tam dá přidat, co mohou na kraji udělat, apod…
    Šárka: Kdokoliv se může spolupodílet.
    Radka: Budu něco podobného dělat MS kraji, takže můžu potom poreferovat.
    Martin: Budu rád, když se u nás zastavíte.

  3. Web - update - 5-10 min - ?Petr Konečný

Peťa: Představuje web a plány.
Šárka: Něco k tomu připravuji, je vlákno na Zulipu.

  1. Schránka výpovědí - Radka Musilová, 5 min
    Radka: Už je to hotový. Akorát Adam obstruuje a další anonymové, že je to střet zájmů. Úplně mi to zhnusil, potřebuji si od toho odpočinout. On to bere tak, že je to na ombudsmanskou pozici. Můžete se podívat do draftu. Asi to odfiltruji, protože mi to připadá jako zbytečně strávený čas.
    Šárka: Jako Piráti by se neměli bavit s anonymami.
    Matěj: Ty argumenty jsem slyšel a nebylo to od Adama.
    Janka: Ta stránka výpovědí se řešil už dříve. Konsent ještě nebyl. Zjistili jsme, že se ve straně dějí toxické věci ženám. Děje se to individuálně a nesdílí se to. Vypadá to jako individuální a izolované případy. Chceme schránku výpovědí, které by se měly dělat ohledně této problematiky. Chceme sbírat data a zjistit, jak moc velký je toto problém. Je to paralelní věc, vůbec to není vymyšleno pro ombudsmana.
    Šárka: Ženy potřebují nějaký bezpečný prostor, kde je možné něco sdílet, je to intomní, nebude se to vytahovat ven, ani zveřejňovat. To my nechceme. Chceme to řešit systémově, vědět, jak to vypadá a mohlo by to psychicky pomoct. Je to důležité, protože to může motivovat, hledat podporu jinde…
    Radka: Navrhla jsem to jako anonymizovanou formu. Je to tak lepší pro nalašovatele. Je to lepší dělat to tímto způsobem, než kdyby se to sdílelo na uzavřený skupině na FB. Anonymní, nezneužitelná forma. Pouze se budou sbírat data.
    Matěj: Smysl mi to dává. Bylo by dobré, kdyby se to popsalo a vysvětlilo. Mě to předtím nebylo jasný. V rámci ombudsmana jsme řešili anonymizaci. Oni nám to vše zatrhli, že to není dost anonymní. Nesmí to číst IP adresy, apod… Chci vědět, jak dlouho se to používá a kolik podmětů jsme zjistili.
    Radka: Zatím jsme to nespustili. Zítra ráno bude k nahlédnutí formu. Ten náš web nezachytává IP adresy. Je to Pirátská platforma a my nemáme, jak se k těm datům dostat. Je tam odkaz i na psycickou pomoc.

  2. Různé

Šárka: Chtěli bychom si udělat předvánoční setkání. Udělali bychom to jako setkání 3 týmů Duševní zdraví, Návykové chování a Rovné šance. Děkuji moc, že jsme se tady sešli.
Mezioborové setkání týmů Duševní zdraví, Návykové chování a Rovné šance proběhlo v sobotu 22. 1. 2023 v Praze v bistru Střecha. Příští setkání proběhne v dubnu v Olomouci od pátku do soboty.

Zen pičo

President of Young Pirates of Europe * Vedoucí pracovní skupiny Rovné šance * Členka Republikového výboru
sarka.vaclavikova@pirati.cz, 778 111 476

Odpovědět

Zpět na „Pracovní prostor pro členské iniciativy“