MF Brno 2/2023 - Volba předsednictva místního sdružení

Moderátoři: Předsedající, KoKS Jihomoravský kraj, PKS Jihomoravský kraj, PMS Brno

Uživatelský avatar
Antonino.Milicia
Komunální zastupitel/ka
Příspěvky: 2454
Registrován: 04 pro 2018, 19:58
Profese: Strategie, projekty, rozvoj
Dal poděkování: 3178 poděkování
Dostal poděkování: 3499 poděkování

Re: MF Brno 2/2023 - Volba předsednictva místního sdružení

Příspěvek od Antonino.Milicia »

Lukas.Dolezal píše: 15 led 2023, 11:11

Ahoj,
měl bych otázky na kandidáty a kandidátky do předsednictva MS Brno. Děkuji za zodpovězení.

• Jak hodnotíš spolupráci s ostatními politickými subjekty ve volbách do městských částí v roce 2022? Jedná se o Brno-střed (Strana zelených a Žít Brno), Královo Pole (Strana zelených, Idealisté, Moravské zemské hnutí), Bystrc (Strana zelených a Bystrčáci) a Brno-sever (Strana zelených).
• Jak hodnotíš (online) komunikaci mezi členy a členkami ve straně? Je skupina na Signalu dostatečná na primární komunikaci v našem místním sdružení?
• Bydlíš nebo jsi bydlel(a) v bytě/domě, který patří jinému členovi nebo člence České pirátské strany? Respektive, máš tam trvalý pobyt?
• Uvádíš/uváděl(a) jsi svoje pirátské finanční příjmy z veřejných rozpočtů na této stránce? Pokud ne, proč?
• Jaký máš názor na možnost fundraisingu z veřejných peněz? Toto téma jsme probírali na poslední schůzi MS Brno 12. ledna 2023, bod č. 5.

Ahoj, díky za dotazy.

1) V mém bystrckém případě to bylo racionální rozhodnutí a přineslo výsledky. Jiná možnost než vůbec nekandidovat nebyla. Neznalým doplním, že jsem zde reálně jediný člen/příznivec, který chtěl/mohl do komunálních voleb jít. Kampaň jsem prakticky produkčně vedl a získali jsme s minimálním rozpočtem koaličních cca 17% a 5 mandátů. Pirátům se zde podařilo zachytit, teď jde o to budovat vlastní značku, okruh lidí atd., což se snažím. Jiné městské části hodnotit nechci, to vnímám jako jejich subsidiární rozhodnutí. Podstatné je, že to všude prošlo primárkami a souhlasem našeho sdružení.

2) Současný hlavní Signálový kanál je dost peklíčko. Ty týmové jsou v lepším stavu. Byl jsem to já, kdo na krajské úrovni inicioval přechod ze Signálu na Zulip, kde jsou jsou nesrovnatelně lepší podmínky pro třídění témat a moderaci. Několika lokálním nebo odborným týmům jsem s tím i pomohl. Ale Signál má asi nějakou magii. Jednou se to podaří! :)

3) Ne. Otázka je asi na někoho jiného, tak ještě doplním, že na tom ani nevidím nic špatného.

4) Systém jsem od spuštění podporoval a hned od začátku jsem jako jeden z mála ho i vyplnil. Nějakou dobu jsem to neaktualizoval (je tu votrava), ale kouknu na to a doplním :)

5) Pozitivní :D Jsem to téma vykopnul a děkuji všem, kteří mne podpořili.

Tito uživatelé poděkovali autorovi Antonino.Milicia za příspěvky (celkem 2):
Monika.Spilkova, Katerina.Migdau

"Tatínek je pirát, ale ten hodný pirát." (Mikeš, 4yo)

Uživatelský avatar
Filip.Slany
Místní předsednictvo
Příspěvky: 167
Registrován: 18 úno 2021, 09:19
Profese: student práv
Bydliště: Přízřenice, Brno-jih
Dal poděkování: 225 poděkování
Dostal poděkování: 233 poděkování

Re: MF Brno 2/2023 - Volba předsednictva místního sdružení

Příspěvek od Filip.Slany »

Ahoj Lukáši, díky za zajímavé dotazy.)

Lukas.Dolezal píše: 15 led 2023, 11:11

• Jak hodnotíš spolupráci s ostatními politickými subjekty ve volbách do městských částí v roce 2022? Jedná se o Brno-střed (Strana zelených a Žít Brno), Královo Pole (Strana zelených, Idealisté, Moravské zemské hnutí), Bystrc (Strana zelených a Bystrčáci) a Brno-sever (Strana zelených).

Spolupráce na úrovni městských částí je potřeba hodnotit individuálně, s maximálním zaměřením na kontext dané městské části. Platí, že jedna věc je volební výsledek, druhá pak jak spolu zvládnou koalice fungovat během dalších 4 let. Teprve potom můžeme koalice komplexně zhodnotit a tohle hodnocení bude nejlepší nechat právě Pirátům z příslušných městských částí. Samozřejmě je úkolem předsednictva, aby se o situaci v městských částech informovalo a případně hledalo cesty, jak vyřešit vzniklé koaliční konflikty ku prospěchu Pirátské strany. Jednoznačně pozitivně hodnotím postup v těch městských částech, kde by bez koalice nevznikla samostatná kandidátka. Tam asi není o čem diskutovat, můžeme být rádi, že máme Piráty na radnicích, kde by bez koalice nebyli. U městských částí, ve kterých samostatná kandidátka mohla vzniknout, je asi více kritérií, které bude s odstupem možné hodnotit. Obecně si ale troufám tvrdit, že žádná z koalic na městských částech Piráty nepoškodila a nemá na nás v současnosti negativní dopady. Všechny byly potvrzeny hlasováním členské základny a respektovaly princip subsidiarity daných městských částí.

Lukas.Dolezal píše: 15 led 2023, 11:11

• Jak hodnotíš (online) komunikaci mezi členy a členkami ve straně? Je skupina na Signalu dostatečná na primární komunikaci v našem místním sdružení?

Určitě je na čem pracovat...

Myslím si, že bychom v otázce komunikace měli důsledně odlišovat komunikaci pracovní a komunikaci neformální. Pro pracovní komunikaci, jako je například fungování VV či pracovních skupin během kampaně, jsou chatovací platformy typu signal/messenger naprosto nevhodné a nepraktické. V rámci sdílení informací z komisí RMB se postupně začal využívat Zulip, což považuji za velký krok kupředu a do budoucna by bylo skvělý přesunout většinu interní pracovní komunikace právě na Zulip, či jinou platformu navrženou pro pracovní komunikaci. Hlavní platformou by samozřejmě mělo i nadále zůstat Fórum, které ale bohužel není uzpůsobené pro svižnou komunikaci na denní bázi.

Pro neformální komunikaci a kamarádský chat je asi Signal fajn, ale i tady je důležité dbát na elementární pravidla slušnosti v hromadných chatech. To co se v chatech dělo během primárek a kampaně bylo nedůstojný. Hlavní imho je chovat se k sobě slušně a s respektem, ideálně komunikovat co nejvíc osobně.

Lukas.Dolezal píše: 15 led 2023, 11:11

• Bydlíš nebo jsi bydlel(a) v bytě/domě, který patří jinému členovi nebo člence České pirátské strany? Respektive, máš tam trvalý pobyt?

Ne.D

Lukas.Dolezal píše: 15 led 2023, 11:11

• Uvádíš/uváděl(a) jsi svoje pirátské finanční příjmy z veřejných rozpočtů na této stránce? Pokud ne, proč?

Neuvádím, přiznám se, že o té stránce slyším poprvé. Připadá mi to ale super, jakmile mi začnou chodit odměny za komise, uvádět začnu.)

Lukas.Dolezal píše: 15 led 2023, 11:11

• Jaký máš názor na možnost fundraisingu z veřejných peněz? Toto téma jsme probírali na poslední schůzi MS Brno 12. ledna 2023, bod č. 5.

V principu návrh podporuju. Je tam ještě hodně otazníků, ale jde o cestu, kterou bychom myslím měli jít. Určitě nepodporuju podobná pravidla pro předvolební příspěvky čelních kandidátů. Ekonomická výkonnost jednotlivce by neměla být kritériem pro možnost kandidovat v primárních volbách.

Tito uživatelé poděkovali autorovi Filip.Slany za příspěvky (celkem 4):
Monika.Spilkova, Antonin.Trcalek, Lukas.Stredula, Katerina.Migdau

zastupitel městské části Brno-jih
773 244 739, filip.slany@pirati.cz

Uživatelský avatar
Monika.Spilkova
Místní předsednictvo
Příspěvky: 328
Registrován: 03 říj 2017, 20:39
Profese: OSVČ
Bydliště: Brno
Dal poděkování: 648 poděkování
Dostal poděkování: 564 poděkování

Re: MF Brno 2/2023 - Volba předsednictva místního sdružení

Příspěvek od Monika.Spilkova »

Milé Pirátky a milí Piráti,
níže naleznete odpovědi na otázky položené v tomto vlákně:

Otázky Lukáše Doležala:

Lukas.Dolezal píše: 15 led 2023, 11:11

• Jak hodnotíš spolupráci s ostatními politickými subjekty ve volbách do městských částí v roce 2022? Jedná se o Brno-střed (Strana zelených a Žít Brno), Královo Pole (Strana zelených, Idealisté, Moravské zemské hnutí), Bystrc (Strana zelených a Bystrčáci) a Brno-sever (Strana zelených).

Co se týče Brna-středu, hodnotím spolupráci pozitivně. V týmu panují dobré vztahy, slušná a efektivní komunikace (opravdu to jde ;)). Co se týče výsledku voleb, již jsem to komentovala mnohokrát, velké zklamání ze ztracených skoro 5 procent liberálních hlasů pro fejkový projekt Fakt Brno, tím pádem naše druhé místo a silná pozice ODS a ANO, kteří mají většinu hlasů i bez 3. subjektu. Stojím si ale za tím, že spojení dávalo velký smysl pro ten cíl, který jsme si stanovili - rozbití bloku ODSáno, k čemuž by pravděpodobně došlo bez komplikace výše popsané.

Lukas.Dolezal píše: 15 led 2023, 11:11

• Jak hodnotíš (online) komunikaci mezi členy a členkami ve straně? Je skupina na Signalu dostatečná na primární komunikaci v našem místním sdružení?

Je o mne celkem známo, že dlouhodobě kritizuji praxi argese a vulgarismu, ke které někteří často sklouzávají. Je málo členů, co mají chuť, sílu a hlavně čas na nekonečné hádky na Signalu. Pokud to jde, je nejlepší osobní kontakt, pro běžné pracovní věci Zulip, pro zásadní věci fórum a Signal jen pro rychlou koordinaci. Pokud někdo hledá platformu na dohadování, může jít jako za starých časů do hospody nebo do diskuze na novinkách.

Lukas.Dolezal píše: 15 led 2023, 11:11

• Bydlíš nebo jsi bydlel(a) v bytě/domě, který patří jinému členovi nebo člence České pirátské strany? Respektive, máš tam trvalý pobyt?

Ano, mám standardní nájemní vztah s členkou strany. Jak je to relevantní k pozici místopředsedkyně, kam se hlásím?

Lukas.Dolezal píše: 15 led 2023, 11:11

• Uvádíš/uváděl(a) jsi svoje pirátské finanční příjmy z veřejných rozpočtů na této stránce? Pokud ne, proč?

Stránku jsem neznala, ale bohužel se mi 4x z 5ti pokusů vůbec nenačetla. Až se načte znovu, ráda tam svůj přehled přidám.

Lukas.Dolezal píše: 15 led 2023, 11:11

• Jaký máš názor na možnost fundraisingu z veřejných peněz? Toto téma jsme probírali na poslední schůzi MS Brno 12. ledna 2023, bod č. 5.

Velmi podporuji! Shánění peněz v procesu bylo náročné a nevděčné.

Lukas.Dolezal píše: 16 led 2023, 17:55

Pokud pravidla interní sekce budou schválena, jak to vyhodnocení bude probíhat?

Dokážu si představit více variant, klidně hlasování MF, pokud by šlo o něco kontroverzního.

Otázky Miroslava Bárty:

Miroslav.Barta píše: 18 led 2023, 20:38

Proč si myslíš, že by za tebou měli členové jít? Čím konkrétním jsi byla přínosem pro MS Brno?

Pokud se bavíme o hmatatelných věcech, tak Ty si určitě pamatuješ, že jsem navrhla a zařídila interiéry celého Pirátského centra (za vrtací a skládací pomoci Tondy a Marka), kde se všichni už víc než dva roky pohodlně scházíme. Co se týče kampaně do komunálu, ušetřila jsem MS cca 80.000 za stánek díky poptávce novým dodavatelům a fundraisingem jsem sehnala dalších cca 250.000 korun do kampaně. V rámci předsednictva jsem splnila všechny úkoly, které jsem dostala. Vždy jsem našla čas a zájem pro kohokoliv, kdo o to stál a potřeboval poradit, vyslechnout nebo jen popovídat.
Jestli za mnou členové půjdou, to je přeci na nich...

Miroslav.Barta píše: 18 led 2023, 20:38

Myslíš si, že by členové předsednictva měli přijmout osobní zodpovědnost za značný volební neúspěch a průběh před volbami, kdy nedokázali přesvědčit členy o svém záměru koalic? Myslím i budoucí členy jakéhokoliv předsednictva a jakýchkoliv voleb.

Zodpovědnost : ano, v tomto ohledu i vnímám tuto volbu jako hodnocení. Volební neúspěch nepovažuju za značný - odpovídá celostátnímu trendu liberálních stran. Bohužel, je to zklamání i v pohledu do budoucna.
Co se týče koalic, já jsem členy o koalici přesvědčila, tam kde jsem byla přesvědčená o jejím smyslu. Na magistrát jsem tedy sama přesvědčena nebyla, že by to fungovalo, takže jsem ani nikoho nepřesvědčovala.

Miroslav.Barta píše: 18 led 2023, 20:38

Viz. předchozí dotaz. Cítíš zde své osobní a potažmo celého předsednictva, selhání? Co nám zaručí, že se tato amaterská situace nebude opakovat?

Ano cítím, měla jsem si vzít více věcí raději za úkol sama. :-D Když budeme mít aktivního předsedu, tak to bude také o dost jednodušší.

Miroslav.Barta píše: 18 led 2023, 20:38

Myslíš si, že na získání mandátů v "dalších čtyřech městských částech" mělo předsednictvo nějakou zásluhu? Zvláště když sama váše popisuješ jak byly volby vlastně nezvládnuté.

Zásluhu mají primárně lidé z týmů místních, předsednictvo jim ale pomáhalo s koordinací či strategií, podle toho, co kdo potřeboval. (Např. v Bystrci ten vývoj nebyl úplně jednoduchý, @Antonino.Milicia s námi řešil svůj strategický postup.)

Miroslav.Barta píše: 18 led 2023, 20:38

Jeden z konfliktů byl v MČ Královo Pole. Jak se tohoto předsednictvo ujalo? Já vím pouze o tom, že jste se tomu nikdo nevěnovali a byli značně neobjektivní. Řešit se to začalo až po podání podnětu do podatelny, a to mnou 2. 11. 2022. Průběh řešení, při osobním slyšení, jste odflákli a nic z mého podnětu nevyřešili. Naopak jste to celé posunuli jinam. Včetně tebe. Prosím o vyjádření, proč můj podnět není do dnešního dne vyřešen. Můžeš nám všem přislíbit, že se to ve tvém dalším funkčním období nebude opakovat?

No to doufám, že se něco podobného nebude opakovat. Předsednictvo předalo podnět KK, což je legitimní postup.

Miroslav.Barta píše: 18 led 2023, 20:38

Máš stejný pocit jako já, že se jednalo o velký amaterismus? 70 % oficiálních kroků MS provázely zmatky a rozpory s "Pirátskou legislativou". Jednalo se o nejhorší předsednictví které si pamatuji, a to opravdu bez jakékoliv nadsázka, či zášti. Kde vidíš příčinu tohoto selhání?

Ano, bylo to chvílemi fakt strašný. Můj top moment je situace okolo "nezávazných anket" v lednu 2021. Myslím, že tomu moc nepomohla atmosféra v MSku a náročnost celého procesu primárek do magoše a všech MČ. Ukazovat na ostatní kolegy, co kdo udělal špatně, fakt nechci. Teď máme možnost zvolit jiný tým.

Miroslav.Barta píše: 18 led 2023, 20:38

Můžeš nám objasnit, co myslíš tím "nefunkčím mixem"? A buď konkrétní, včetně jmen a příkladů. Děkuji. Komunikace pouze s tím, kdo o to požádal, je opravdu moc málo. Se mnou jsi komunikovala pouze jednou, a to telefonicky když jsi chtěla peníze na kampaň. K tomu nemám otázku, pouze konstatování, toto tvrzení prostě pravda není. Nevyvinula jsi sebemenší úsilí ke zlepšen atmosféry v MS Brno. Spíše naopak.

Nebuďte slušnej a řekněte jména! Omlouvám se, ale do větší konkrétnosti jít nechci. Ničemu to neprospěje.

Komunikace: jsem na každé schůzi MS i KS, maximálně osobně, pokud to jde a opravdu každý se mnou může promluvit. A tak se i děje. Nevolám random lidem, abych se zeptala, co nového. Tolik času bohužel nemám, i když bych ráda. Pokud jsi se mnou chtěl mluvit, měl jsi mnoho příležitostí osobně.

Zbytek je Tvoje interpretace reality a na to nemám co říct, snad jen, že na to máš právo.

Miroslav.Barta píše: 18 led 2023, 20:38

Závěrem mám ještě tyto dotazy týkající se tvého působení v pozici předsedkyně Kontrolního výboru v MČ Brno-Střed:

  1. Několikrát jsi prohlašovala, že jsi upozorňovala na nepravosti v přidělování bytů. Ze zápisů KV vyplývá, že to byly s těží jednotky případů.
    Pokud jsou tvá tvrzení pravdivá, proč to není uvedeno v zápisech, které ty podepisuješ?
  2. Proč jsi za 4 roky nepředložila změnu pravidel přidělování bytu, když jsi k tomu měla spoustu možností, jako zastupitelka? Proč jsi pouze kritizovala a nic neudělala?
  3. Co konkrétního jsi udělal pro rozkrytí kauzy, ve které ses sama nominovala do pozice nepostradatelné? Podala jsi trestní oznámení? Opět o nepravostech není v zápisech KV nic moc napsáno. Usnesení, a to je podstatné, žádné.
  4. Proč jsi nikdy neiniciovala, z pozice předsedkyně KV, kontrolu přidělování bytů, a to i zpětně?

Od roku 2019 všechny kroky ohledně této živé kauzy koordinuji s NCOZ. Aktivně spolupracuji s vedoucím plk. jednoho oddělení expozitury Brno skoro 4 roky. Nejde o nějaké jednorázové podání TO. Nepostradatelná určitě nejsem, jako každý člověk na zemi.

Kontrola přidělování bytů z úrovně politiků je to poslední, co chtěli. Určitě si dokážeš domyslet proč. ;)
A ta věta, že jsem o tom nepsala do zápisu KV, ta mne pobavila. A že tam není, co konkrétně jsem dělala. :D Jakože bych těm ostatním členům řekla, pozor! FYI, vyšetřují tu detektivové, já a další jim pomáháme, teď jsou nově odposlechy tam a tam a tak vám to říkám, ať víte! A prosím, paní tajemnice do zápisu. :D

Návrhy na změnu pravidel se řešily i na KV i na zastupku i na komisi bytové, nic neprošlo. I tuto politickou linku bedlivě sledovali detektivové.

To, že na mne budou útočit konkurenti, jejichž kamarád skončil ve vazbě, jsem tak nějak čekala. Ale, že se to budu měsíce po odhalení kauzy ospravedlňovat před členy vlastní strany, to jsem přiznám se, nečekala. Ale třeba jednou přijde den, kdy pravda a láska zvítězí nad lží a nenávistí, jak píšou na Tvém cover fotu na FB. ;)

Miroslav.Barta píše: 18 led 2023, 20:38

Nezasvěcený by si mohl myslet, že jsi nic v KV za stovky tisíc neudělala, pouze se chlubíš cizím peřím a tak trochu si vymýšlíš ve svůj prospěch. Což by mě velice mrzelo především kvůli pověsti Pirátů, kteří to opravdu myslí upřímně. Ale i tobě bych nepřál nějaké zbytečné vysvětlování. Budu moc rád za odpovědi, které to vyvrátí.
--- Jen podotknu, že já byl taký 4 roky předseda KV, a to v MČ Královo Pole. Tam jsem kontrolu přidělování za poslední roky inicioval i provedl. Nezastavila mě starostka, ani tajemník ani právníci úřadu které na mě poslala. Stejně tak náš klub předložil připomínky k pravidlům přidělování bytů.

A jaký je výsledek Tvé kontroly? Můj postup pomohl dostat pár lidí do vazby a obvinit z trestného činu.
Tady ten výlev vypadá jen jako závist.

LOVE, MLS

Tito uživatelé poděkovali autorovi Monika.Spilkova za příspěvky (celkem 5):
Petr.Kubes, Antonin.Trcalek, Antonino.Milicia, Filip.Havlicek, Jiri.Ulip
Uživatelský avatar
Vendula.Svobodova
Místní předsednictvo
Příspěvky: 336
Registrován: 02 zář 2019, 15:43
Dal poděkování: 124 poděkování
Dostal poděkování: 265 poděkování

Re: MF Brno 2/2023 - Volba předsednictva místního sdružení

Příspěvek od Vendula.Svobodova »

Ahoj Pirátky a Piráti,

tímto předkládám svoji kandidaturu na pozici místopředsedkyně Místního sdružení Brno.

Čeho bych ráda dosáhla?

Postupy a procesy
Budu usilovat o nastavení procesů a postupů v rámci předsednictva. Ať už půjde o schvalování RegP, práce v Piroplacení nebo postup nováčků až ke členství. Nic se nesmí dělat nahodile. Většina úkolů, které jsou směrem k předsednictvu nevznikají samy o sobě. Mají nějakou svoji vnitřní logiku a hlubší souvislost.

Podpora pro místní týmy
Koncept místních týmů se ukázal jako dobrá cesta pro komunální volby. Tam, kde se týmy opravdu scházely a pracovaly, tam pak bylo snadnější skládat kandidátky i dělat práci na kampani. Je potřeba, aby místní týmy neusnuly a posouvaly svoji aktivitu dál.

Onboarding nováčků
Jelikož mě těší se potkávat s novými lidmi, hodlám i nadále spolupracovat na schůzkách s nováčky. Je důležité nové lidi okouknout a případně je propojit s někým z pirátstva. Přítomnost někoho z členů předsednictva na těchto schůzkách považuji za povinnost, protože jenom takhle dokážeme mít kontrolu nad tím, jaké členy přijímáme.

Jak chci funkci vykonávat?

Především svědomitě, ale také empaticky. Je důležité se s lidmi bavit, neustále je nekonfrontovat a pokusit se jim naslouchat. Jsme pestrá paleta lidí, každý má svůj pohled a v různorodosti je naše síla.
Ti, co mě znají, vědí, že jsem systematická a mám ve věcech pořádek. Myslím, že tohle předsednictvu určitě nemůže uškodit.

Co přináším?

Proškolenost
Jako koordinátorka jsem si prošla nejrůznější školení - Piroplacení, Redmine, Chobotnice, Maják, OVK apod. Jsem schopná tyhle znalosti předávat dál, abychom pak v rámci předsednictva nenaráželi na neznalost nebo nepřipravenost.

Předvolební kampaně
Měla jsem možnost se zapojit do kampaně na krajské, komunální, sněmovní i senátní úrovni, kde jsem při některých z nich musela suplovat roli volební manažerky. Z toho vyplývá, že problematika predvolebních kampaní je mi poměrně známá a myslím, že už mám zhruba představu, co a kdy je potřeba dělat.

Osobnost
Jsem komunikativní a pohotová, dokážu se poměrně rychle zorientovat v nových postupech, nevadí mi učit se nové věci. Dokážu naslouchat, ale zároveň se ohradit, pokud s něčím nesouhlasím. Jsem konstruktivní a z každé situace se snažím najít nějaké východisko. Myslím, že dokážu do předsednictva přinést trochu vyrovnanosti a pořádku.

Někdo může samozřejmě namítat, že řadu dovedností a znalostí, které zde uvádím, jsem nabyla v době, kdy jsem byla koordinátorkou. Na to bych mu/jí řekla, že má pravdu. Musela bych ale dodat, že o tuhle funkci neusiluji z nějakého osobního pnutí. Spíš mám pocit, že můžu MS Brno pomoct nastavit některé věci, které mi dřív chyběly a předat zkušenosti, které jsem měla možnost získat. Prostě tak nějak trochu Pirátům vrátit, co mi dali. A co si budeme, pozice místopředsedkyně považuji za administrativní a organizační. Je to zodpovědnost hlavně směrem k místnímu sdružení, aby rostlo a zároveň vědělo, že je v dobrých rukách.

Moc díky za případnou podporu a zdravím z hor, takže otázky zodpovím až zítra večer :)
Vendy

Miroslav.Barta
Vedoucí krajského odboru
Příspěvky: 330
Registrován: 12 črc 2017, 12:24
Profese: Specialista na nemovitosti
Dal poděkování: 194 poděkování
Dostal poděkování: 428 poděkování

Re: MF Brno 2/2023 - Volba předsednictva místního sdružení

Příspěvek od Miroslav.Barta »

Monika.Spilkova píše: 21 led 2023, 18:45
Miroslav.Barta píše: 18 led 2023, 20:38

Proč si myslíš, že by za tebou měli členové jít? Čím konkrétním jsi byla přínosem pro MS Brno?

Monika.Spilkova píše: 21 led 2023, 18:45

Pokud se bavíme o hmatatelných věcech, tak Ty si určitě pamatuješ, že jsem navrhla a zařídila interiéry celého Pirátského centra (za vrtací a skládací pomoci Tondy a Marka), kde se všichni už víc než dva roky pohodlně scházíme. Co se týče kampaně do komunálu, ušetřila jsem MS cca 80.000 za stánek díky poptávce novým dodavatelům a fundraisingem jsem sehnala dalších cca 250.000 korun do kampaně. V rámci předsednictva jsem splnila všechny úkoly, které jsem dostala. Vždy jsem našla čas a zájem pro kohokoliv, kdo o to stál a potřeboval poradit, vyslechnout nebo jen popovídat.
Jestli za mnou členové půjdou, to je přeci na nich...

Za pomoc s interiérem v pirátském centru ti ještě jedou děkuji, samozřejmě i dalším "pomocníků". Sám bych to zvládal těžce a hlavně by to trvalo déle.
Myslím si, že jsme to pod mým vedením - od A do Z - zvládli dobře a máme krásné prostory. Každopádně to za ty roky zas tak moc není.
Všechny úkoly v PB jsi zcela nesplnila, ale o tom níže.

Miroslav.Barta píše: 18 led 2023, 20:38

Viz. předchozí dotaz. Cítíš zde své osobní a potažmo celého předsednictva, selhání? Co nám zaručí, že se tato amaterská situace nebude opakovat?

Monika.Spilkova píše: 21 led 2023, 18:45

Ano cítím, měla jsem si vzít více věcí raději za úkol sama. :-D Když budeme mít aktivního předsedu, tak to bude také o dost jednodušší.

Z této odpovědi je čitelné, že vlastně ostatní to kazili. Zajímavé a dost arogantní i alibistické.

Miroslav.Barta píše: 18 led 2023, 20:38

Myslíš si, že na získání mandátů v "dalších čtyřech městských částech" mělo předsednictvo nějakou zásluhu? Zvláště když sama váše popisuješ jak byly volby vlastně nezvládnuté.

Tam možná ano. Ovšem jinak jste se moc o týmy nezajímali. Proto se PB, potažmo ty, nemáte čím chlubit.

Zde celé předsednictvo zklamalo na plné čáře. Nezabývali jste se tím vůbec. Vyslechli jste si zúčastněné, a to po několikeré urgenci k řešení. Alibisticky jste to postoupili Kontrolní komisi.

  1. Podnět jsem podal 2. 11. 2022 ohledně facebookové stránky viewtopic.php?t=62849
  2. Ke kontrolní komisi jsi ty podnět 20. 12. 2022 Rozštěpení zastupitelského klubu v Králově Poli https://redmine.pirati.cz/issues/41043
    Vždyť jsi nevyřešila lautr nic, a to celé vaše diletantské předsednictvo. Vždyť vy jste dali ke KK zcela jiný podnět, než jste přijali :-)
    Můj podnět je do dnešního dne nevyřešen. Pokud jsi to měla na starost ty, tak jsi na 100 % selhala.

Atmosféra s předpisy nemá nic společného. Další tvůj alibismus. Nechceš jmenovat, porotože bys musela jmenovat i sebe.

Další alibismus :-)

Tvé odpovědi k těmto dotazům pouze spoléhají na neznalost některých členů. Zápisy jasně prokazují, že jsi svou funkci vykonávala špatně. Řeči o tom, že se některé věci z důvodu vyšetřování do zápisů neuváděly jsou naprosto k smíchu. To ani nemůžeš myslet vážně. Zda a jakou máš zásluhu na rozkrytí nekolostí s byty se nikdy nedozvíme, a to ty moc dobře víš. Proto se cítíš být na koni. Já jsem přesvědčen o tom, že jsi funkci vykonávala špatně a vlastně neoprávněně jsi inkasovala něco kolem 2.500.000 Kč.

Že závidím?
Ufff, tak už je silná káva. Ty chceš jako místopředsedkyně komunikovat tímto způsobem? Opravdu žádná sebereflaxe?

Každopádně děkuji za tvé odpovědi a přeji vše dobré. Je mi tě tak trochu líto. Proto když budeš cokoliv potřebovat, tak se ozvi. Rád ti mohu na správnou cestu.

Tito uživatelé poděkovali autorovi Miroslav.Barta za příspěvky (celkem 3):
Marek.Lukas, Ondrej.Kotas, Lukas.Mamula

Zastupitel Jihomoravského kraje
730 896 278

Základním právem každého, je právo volby.

Uživatelský avatar
Monika.Spilkova
Místní předsednictvo
Příspěvky: 328
Registrován: 03 říj 2017, 20:39
Profese: OSVČ
Bydliště: Brno
Dal poděkování: 648 poděkování
Dostal poděkování: 564 poděkování

Re: MF Brno 2/2023 - Volba předsednictva místního sdružení

Příspěvek od Monika.Spilkova »

Ehm... Tady je ten druhý podnět...
https://redmine.pirati.cz/issues/41042

Tito uživatelé poděkovali autorovi Monika.Spilkova za příspěvek:
Miroslav.Barta
Uživatelský avatar
Ondrej.Kotas
Člen KS Jihomoravský kraj
Příspěvky: 2570
Registrován: 29 srp 2011, 16:25
Profese: AI tester a automatizační specialista
Bydliště: Brno
Dal poděkování: 4250 poděkování
Dostal poděkování: 3815 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: MF Brno 2/2023 - Volba předsednictva místního sdružení

Příspěvek od Ondrej.Kotas »

Vážení kandidáti do předsednictva,
mám zde několik otázek. Tyto jsou obecné, tedy poprosím o odpověď každého z vás na všechny otázky.


I. Preferuješ schůze hybridní (přes Jitsi a fyzicky) nebo pouze s fyzickou účastí?


II. Jaký preferuješ kanál pro komunikaci s členy MS?

II. a) Hodláš se zavírat do „bezpečných prostor“ nebo jsi schopen/schopna čelit otevřené kritice?


III. Znamená pro tebe členství v předsednictvu spíš povinnost nebo prestiž?


IV. Kolik svého času (hodiny/dny v týdnu) hodláš věnovat angažmá v předsednictvu?


V. Preferuješ rozdělení úloh a povinností mezi členy předsednictva nebo nechat je všechny na předsedovi?

V. a) Pokud jsi pro rozdělení úloh a povinností, které konkrétně bys chtěl/a mít na zodpovědnost?



VII. Budeš dbát na dodržování termínů z dokumentů výše vyplývajících a případně se postaráš o jejich splnění, i když nebudeš mít danou úlohu na zodpovědnost?


VIII. Porušil/a jsi někdy dokument Etika kampaňování ve vnitrostranických volbách?



X. V případě nějakých pochybností ze strany členstva, jako se stalo například u primárních voleb v Kr.Poli nebo při prvotní neochotě zastupitelského klubu vyhlásit VŘ, budeš jako člen předsednictva proaktivně zasahovat a snažit se takové situace vyřešit (například svoláním jednání, podáním ke Kontrolní komisi atp.)?


XI. V poslední době se víc staráme o volební zisk v procentech nebo mandátech, málo však už o politická témata, která reálně zajímají voliče. Hodláš jako člen předsednictva na tomto něco změnit? Pokud ano, co a jak?


XII. Jaký je tvůj názor na spolupráci se subjekty jako Žít Brno nebo Zelení? Budeš o případných kontaktech se zástupci těchto (a i jiných subjektů) informovat v registru lobbistických kontaktů?


XIII. Hodláš kandidovat v krajských volbách?


Předem vám děkuji za věnovaný čas a odpovědi.

Tito uživatelé poděkovali autorovi Ondrej.Kotas za příspěvky (celkem 3):
Antonino.Milicia, Lukas.Mamula, Marek.Lahoda

Netrol! Trolí samo. „Kasinem se herna nestává, kasinem se rodí!“

Obrázek

Má koryta: stranický inkvizitor, béčko ODS, liberální konzerva a jiné nálepky „spolustraníků“
e-mail: ondrej.kotas@pirati.cz | signal/tel: +420 608 828 650 | profil: http://wiki.pirati.cz/lide/Ondrej_Kotas

Uživatelský avatar
Antonino.Milicia
Komunální zastupitel/ka
Příspěvky: 2454
Registrován: 04 pro 2018, 19:58
Profese: Strategie, projekty, rozvoj
Dal poděkování: 3178 poděkování
Dostal poděkování: 3499 poděkování

Re: MF Brno 2/2023 - Volba předsednictva místního sdružení

Příspěvek od Antonino.Milicia »

Ondrej.Kotas píše: 22 led 2023, 23:27

I. Preferuješ schůze hybridní (přes Jitsi a fyzicky) nebo pouze s fyzickou účastí?

Za sebe preferuji osobní schůzky s hybridní možností v záloze, když to někdy nevyjde.
Jako kandidát do předsednictva bych určitě chtěl ponechat hybridní formu, nejlépe s vylepšeným technologickým zázemím (zvuk, obraz), aby byly schůze dostupné maximu lidí (případě i veřejnosti....?).
Zároveň bych ale chtěl motivovat k maximální fyzické účasti. Ideálně by jako samostatná část schůze (nebo po schůzi) mohla být diskuse k různým rozvojových tématům, třeba takovým, jaké jsem napsal do své úvodní řeči.


II. Jaký preferuješ kanál pro komunikaci s členy MS?

Viz moje řeč - Z těch on-line Zulip, který lze strukturovat a moderovat. Jinak ale je ideální osobní komunikace.

II. a) Hodláš se zavírat do „bezpečných prostor“ nebo jsi schopen/schopna čelit otevřené kritice?

Předně - ono to vůbec není v konfliktu - bezpečné prostředí a schopnost přijímat kritiku. Ano jsem schopen přijímat i dávat. Nejlépe z očí do očí.

Chci určitě zvýšit bezpečnost prostředí pro všechny. Tedy jak pro ty, co chtějí primárně pracovat a demotivuje je neslušná komunikace (ty v ní Ondřeji v poslední době bohužel exceluješ), tak i těm, kteří chtějí konstruktivně kritizovat a necítí se bezpečně, mají pocit, že čelí nezájmu, tlaku, spolčení apod. Oboje je patologické a ničí naši kulturu. Ani já sám se necítím v MS úplně bezpečně.


III. Znamená pro tebe členství v předsednictvu spíš povinnost nebo prestiž?

Hodně upřímně - hromada práce bez vděku, spíše utrpení a celkově oběť. Pokud to nevyjde (což je dost pravděpodobné), tak se mi hrozně uleví, protože bych udělal maximum pro svoje svědomí a odpovědnost, a vyhnul se těm strastem :)


IV. Kolik svého času (hodiny/dny v týdnu) hodláš věnovat angažmá v předsednictvu?

Nemám předem vymezený budget, ale v předchozích dobrovolnických rolích jsem vždy pracoval hodně nad průměr. Bude taky velmi záležet na týmu. Jestli bude těžištěm konflikt a boj o moc, tak to bude velmi demotivující a bude to žrát energii bez velkého efektu.


V. Preferuješ rozdělení úloh a povinností mezi členy předsednictva nebo nechat je všechny na předsedovi?

Absolutně ano! Je hrozně důležité to dobře rozdělit. Z hlediska týmu by bylo ideální, kdyby se volilo á blok celé předsednictvo jako tým lidí, kteří se doplňují. Ale samozřejmě to není možné.

V. a) Pokud jsi pro rozdělení úloh a povinností, které konkrétně bys chtěl/a mít na zodpovědnost?

Už jsem to napsal. Organizační, procesní, ekonomickou, vedení, nastavování organismu atd. Tam, kde mám specifickou praxi.


První čtyři ano, někdy dříve. S tím posledním si nejsem jistý. Ale obecně je samozřejmé se vždy seznámit s právním rámcem.


VII. Budeš dbát na dodržování termínů z dokumentů výše vyplývajících a případně se postaráš o jejich splnění, i když nebudeš mít danou úlohu na zodpovědnost?

Pro mne je osobně důležitější výsledek před formalitami, ale respektuji váhu předpisů a nemám v úmyslu je ignorovat. Ostatně, od toho jsou ti kritici a kontrolní orgány, aby dávali rámec. :)


VIII. Porušil/a jsi někdy dokument Etika kampaňování ve vnitrostranických volbách?

Ne. I když se zaměřuji na výsledek, jsem zároveň hodně zásadový. Jsem takový možná moc idealistický rytíř ze staré školy :).
S tím souvisí i to, že se mi líbí, když kandidát poděkuje všem ostatním kandidátům za kandidaturu, i když si myslí své. Je to krásný symbolický projev úcty a krůček k lepší kultuře.


Rád bych je nejen dodržoval, ale podstatně překračoval. Sám jsem se o členství hlásil až po několika letech, když jsem si toho pro stranu odpracoval násobně více než běžný člen. Rád bych, aby přijímání nebyl předvídatelný kvíz, ale vážnější proces.


X. V případě nějakých pochybností ze strany členstva, jako se stalo například u primárních voleb v Kr.Poli nebo při prvotní neochotě zastupitelského klubu vyhlásit VŘ, budeš jako člen předsednictva proaktivně zasahovat a snažit se takové situace vyřešit (například svoláním jednání, podáním ke Kontrolní komisi atp.)?

Ano, primárně po dobrém a domluvou. Až se zlepší naše kultura, tak se některé věci stávat nebudou...


XI. V poslední době se víc staráme o volební zisk v procentech nebo mandátech, málo však už o politická témata, která reálně zajímají voliče. Hodláš jako člen předsednictva na tomto něco změnit? Pokud ano, co a jak?

Je to naznačeno v mé řeči. Rád bych nás vedl k vyváženému přístupu. Mám velké zkušenosti s tvorbou programu i s kampaní. Ono se to nevylučuje. Naopak, když se to dělá správně, tak se to doplňuje.


XII. Jaký je tvůj názor na spolupráci se subjekty jako Žít Brno nebo Zelení? Budeš o případných kontaktech se zástupci těchto (a i jiných subjektů) informovat v registru lobbistických kontaktů?

Tohle je strategická věc a úplně to nechci psát na veřejné vlákno. Naznačím, že Žít vnímám pro Brno jako zbytnější a bylo reálnější se ho definitivně zbavit.
Když jsem já vyjednával, tak jsem první schůzky zapsal, ale psát všechno, zvlášť když s někým pak děláš kampaň, to by mne asi zabilo. Ale to vlastně ani nebyly lobbistické kontakty.


XIII. Hodláš kandidovat v krajských volbách?

Nějak jsem o tom nepřemýšlel.
Chtěl jsem pomoci v předpřípravě kampaně, aby probíhala o level lépe než ta komunální. Ale je hodně pravděpodobné, že mi tyhle volby do předsednictva na nějaký čas vycucnou entuziasmus :-D


Ondrej.Kotas píše: 22 led 2023, 23:27

Předem vám děkuji za věnovaný čas a odpovědi.

Rádo se stalo. Já děkuji za velmi dobré otázky a slušnou komunikaci. Kdybys u ní takto zůstal, prospěl bys MS i sobě mnohem více a měl bys i větší vliv na dění...

Tito uživatelé poděkovali autorovi Antonino.Milicia za příspěvky (celkem 3):
Monika.Spilkova, Ondrej.Kotas, Marek.Lahoda

"Tatínek je pirát, ale ten hodný pirát." (Mikeš, 4yo)

Uživatelský avatar
Filip.Havlicek
Místní předsednictvo
Příspěvky: 223
Registrován: 06 srp 2019, 17:08
Profese: Tajemník Zastupitelského klubu JMK
Dal poděkování: 113 poděkování
Dostal poděkování: 118 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: MF Brno 2/2023 - Volba předsednictva místního sdružení

Příspěvek od Filip.Havlicek »

Lukášovi:
Ptám se tedy, kde je podle Tebe příčina, že nedošlo k naplnění uvedených cílů?

Nevím, nemám k tomu data.
Já považuji 11 mandátů a 21,29% za velmi dobrý výsledek.

Schůze je jednou za měsíc. Někdy potřebujeme operativně komunikovat jako MS Brno společně online, k čemuž fórum ani Signal nedostačuje. V tomhle nevidíš prostor ke zlepšení?

Určitě bude dobré, když se tomu bude nové předsednictvo věnovat. Podle mého názoru ale nemáme problém s množstvím platforem na kterých komunikovat ale v kvalitě komunikace.

Uživatelský avatar
Filip.Havlicek
Místní předsednictvo
Příspěvky: 223
Registrován: 06 srp 2019, 17:08
Profese: Tajemník Zastupitelského klubu JMK
Dal poděkování: 113 poděkování
Dostal poděkování: 118 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: MF Brno 2/2023 - Volba předsednictva místního sdružení

Příspěvek od Filip.Havlicek »

Ondrovi:

I. Preferuješ schůze hybridní (přes Jitsi a fyzicky) nebo pouze s fyzickou účastí?

Hybridní.

II. Jaký preferuješ kanál pro komunikaci s členy MS?

Schůze.

II. a) Hodláš se zavírat do „bezpečných prostor“ nebo jsi schopen/schopna čelit otevřené kritice?

Nehodlám se nikam zavírat.

III. Znamená pro tebe členství v předsednictvu spíš povinnost nebo prestiž?

Povinnost.

IV. Kolik svého času (hodiny/dny v týdnu) hodláš věnovat angažmá v předsednictvu?

Kolik bude potřeba.

V. Preferuješ rozdělení úloh a povinností mezi členy předsednictva nebo nechat je všechny na předsedovi?

Preferuji rozdělení mezi členy.

V. a) Pokud jsi pro rozdělení úloh a povinností, které konkrétně bys chtěl/a mít na zodpovědnost?

Práce s novými členy a další po domluvě s členy předsednictva.

VI. Prostudoval/a sis stranické dokumenty a předpisy, konkrétně:

Četl jsem před vstupem do strany.

VII. Budeš dbát na dodržování termínů z dokumentů výše vyplývajících a případně se postaráš o jejich splnění, i když nebudeš mít danou úlohu na zodpovědnost?

Ano.

VIII. Porušil/a jsi někdy dokument Etika kampaňování ve vnitrostranických volbách?

Nevím o tom.

IX. Hodláš se řídit dle dokumentu Pravidla pro příjímání členů Jihomoravského krajského sdružení?

Samozřejmě.

X. V případě nějakých pochybností ze strany členstva, jako se stalo například u primárních voleb v Kr.Poli nebo při prvotní neochotě zastupitelského klubu vyhlásit VŘ, budeš jako člen předsednictva proaktivně zasahovat a snažit se takové situace vyřešit (například svoláním jednání, podáním ke Kontrolní komisi atp.)?

Ano, budu.

XI. V poslední době se víc staráme o volební zisk v procentech nebo mandátech, málo však už o politická témata, která reálně zajímají voliče. Hodláš jako člen předsednictva na tomto něco změnit? Pokud ano, co a jak?

Ano, politická témata se na schůzích moc neobjevují a je to škoda. Nad vhodnou formou by se mělo nové předsednictvo zamyslet a zařadit takový bod ideálně na každé setkání. Jako řadový člen v současnosti jednám s Dubem (pověřen touto agendou PKS) o založení nového KETu k veřejnému prostoru a památkové péči.

XII. Jaký je tvůj názor na spolupráci se subjekty jako Žít Brno nebo Zelení? Budeš o případných kontaktech se zástupci těchto (a i jiných subjektů) informovat v registru lobbistických kontaktů?

Jsem člen zastupitelského klubu v Brně-střed se členy Žít Brno i Zelených a zatím nemámě žádné problémy. Setkání zastupitelského klubu nepovažuji za lobbistický kontakt. V případě kontaktu s jinými subjekty, bych o tom v registru informoval.

XIII. Hodláš kandidovat v krajských volbách?

Ne.

Tito uživatelé poděkovali autorovi Filip.Havlicek za příspěvky (celkem 2):
Ondrej.Kotas, Marek.Lahoda
Zamčeno

Zpět na „Místní fórum Brno“