mail od Robert Fechner - Photography-defender

Pirátská strana podporuje liberální autorské právo a odstranění výsadního postavení OSA.


Moderátoři: Odbor - administrativni, Odbor - medialni, Financni tym, Odbor - zahranicni, Vedouci resortnich tymu, Garanti

Pravidla fóra
  • V tomto fóru odpovídají členové a příznivci Pirátů na vaše dotazy k platnému autorskému zákonu a také k naší politice v oblasti kopírování.

  • Před položením dotazu zkuste najít odpověď v seznamu Často kladených otázek

miniii
Uživatel fóra – není člen Pirátů
Příspěvky: 1
Registrován: 02 úno 2022, 09:29

Re: mail od Robert Fechner - Photography-defender

Příspěvek od miniii »

Moje dosavadní zkušenost s e-maily od p. Fechnera.

1/ První nám přišel v posledním čtvrtletí 2021.

2/ Požadavky, co píše, jsou naprosto nesmyslné, částky absolutně beze smyslu (což píšu v porovnání s tím, že podobné situace jsem zažil v posledních 15 letech už vícenásobně a tady ty částky, co Robert Fechner píše, jsou naprostý úlet).

3/ Celkově těch úvodních požadavků "našli jsme u vás fotku, zaplaťte" přišlo třeba 6, už to nevím přesně.

4/ K některým potom v přibližně pravidelných intervalech chodí pokračující vyhrožování, takový ten styl "nezaplatili jste, máte poslední šanci", potom zase "máte poslední poslední šanci" a takhle se to stupňuje. Ale v nějaký okamžik už chodit přestávají, mají tam pár stupňů výhrůžek a pak konec.

5/ Jak jsem zmínil, první nám přišlo ze současného pohledu před rokem a čtvrt, všechny jsme bez vyjimky ignorovali (včetně "teď to předáváme soudu"), na nic jsme nereagovali - a zatím se vůbec nic nestalo. Osobně mám za to, že to prostě jenom zkouší. Pošlou, vystraší, následně zastrašují, a on se vždycky někdo chytí a zaplatí. A ty, co nezaplatí, budou chvíli zastrašovat, ale neudělají nic. Samozřejmě mohu se plést - ale řešil jsem tohle v posledních 15 letech vícekrát a nikdy z toho v konečném důsledku nic nebylo.

6/ Moje nezávazné doporučení - ignorovat, neodpovídat, nereagovat.

Odpovědět

Zpět na „Kopírování“