PiCOlo tým

Pirátská kajuta Olomouc - 8. května 522/5, Olomouc.


Moderátoři: PKS Olomoucký kraj, Republikové předsednictvo, @picolo.tym

Odpovědět
Uživatelský avatar
Vojtech.Pikal
Administrativní odbor
Příspěvky: 26224
Registrován: 19 srp 2010, 23:45
Profese: politik, informatik
Bydliště: Olomouc
Dal poděkování: 37004 poděkování
Dostal poděkování: 30168 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: PiCOlo tým

Příspěvek od Vojtech.Pikal »

Je potřeba se obrátit na kancelář strany - https://wiki.pirati.cz/kas/start
Probíhá tam teď předání stráže, tak nevím přesněji.

O víkendu budu v Olomouci, jestli tam mám ještě nějaké věci, tak bych se na ně podíval. Mám u sebe ještě jeden klíč.

Tito uživatelé poděkovali autorovi Vojtech.Pikal za příspěvek:
petrhor

Profil, Vedoucí AO; KaS, ZO; vedoucí MRT Demokracie v rezignaci
„Nakonec vám budou vládnout ti nejneschopnější z vás. To je trestem za neochotu podílet se na politice.“*
Podporuji myšlenky.

Uživatelský avatar
Viktor.Tichak
Krajské předsednictvo
Příspěvky: 1093
Registrován: 04 úno 2018, 20:55
Profese: odborný asistent na FF UK
Dal poděkování: 1231 poděkování
Dostal poděkování: 1561 poděkování

Re: PiCOlo tým

Příspěvek od Viktor.Tichak »

Petře (nikoli Pavle :D ), moc díky, i za komunikaci s centrálou. Kdyby cokoli, jsem připraven být úkolován.

Tady relevantní a momentálně platné usnesení předsednictva ke klíčům: viewtopic.php?f=310&t=57729

Tito uživatelé poděkovali autorovi Viktor.Tichak za příspěvek:
petrhor

Wenn dir ein Vogel aufs T-Shirt kackt, ärgere dich nicht. Freue dich, dass Kühe nicht fliegen können...

dosluhující předseda XOLKu (v rezignaci)
zastupitel v Olomouci
viktor.tichak(at)pirati.cz, OFFTOPIC777 152 528

petrhor
Příznivec Pirátů – Olomoucký kraj
Příspěvky: 12
Registrován: 14 říj 2021, 22:10
Dal poděkování: 20 poděkování
Dostal poděkování: 9 poděkování

PiCOlo tým - setkání - další kroky

Příspěvek od petrhor »

Ahoj,
po krátké odmlce, stručná aktualizace a výzva k setkání. Pojďme se potkat ve středu 23.2. v 18:00. Vím, že jsou jarní prázdniny, ale snad se netýkají moc lidí z týmu; na jindy to už moc nevychází a je potřeba rozhodnout dost věcí, viz dole. Od dalšího měsíce budou setkání Picolo týmu přidána ke schůzím KS (1. středu středa) a MS (3. středa).

Středu si potvrdíme ve FB skupině a pak bych Michala požádal o organizaci.

Hlavní body:

  1. Potřebuju vědět s kým můžu v týmu počítat v jakém rozsahu, abych věděl, jak ho rozšířit - dobrovolníci rozhodně vítani už nyní.
  2. Ceník pronájmu https://forum.pirati.cz/viewtopic.php?p=797773#p797773- potřebujeme ho nějak schvalovat/hlasovat nebo ho můžeme považovat za přijatý?
  3. Právní rámec - relativně oříšek - centrála není nadšená z malých faktur a nemá moc zaběhaný ani "malý" prodej v rámci 1 pirátské s.r.o., takže potřebujeme místní entitu - nějaké nápady/doporučení? Můžu to dělat na sebe, ale raději bych se tomu vyhnul, protože pak vzniknou pochyby "co z toho mám"
  4. Program a využití - na 15.2. je domluvený Topi Pigula https://cs.wikipedia.org/wiki/Topi_Pigula - Jordánsko cestovatelská přednáška, mám pozitivní zpětnou vazbu na cowork, ale to je samostatná kapitola. jednám o vernisáži - nevyšly mi nějaké pokusy, ale potkám se příští týden s jedním mladým klučinou, co tu studuje.

Potřebujeme se dohodnout trochu víc společně - nechci aby program stál jen na mě.

tak hezký víkend :-)

Tito uživatelé poděkovali autorovi petrhor za příspěvek:
Viktor.Tichak

zákony jsou doporučení, hodnoty si nosíme v sobě

petrhor
Příznivec Pirátů – Olomoucký kraj
Příspěvky: 12
Registrován: 14 říj 2021, 22:10
Dal poděkování: 20 poděkování
Dostal poděkování: 9 poděkování

Re: PiCOlo tým

Příspěvek od petrhor »

Díky Viktore, viděl jsem, že v Picolu je i písemný předávák a budu mít svoji evidenci elektronicky. Usnesení se dá použít, i když už není nikdo poslancem.

Viktor.Tichak píše: 10 úno 2022, 11:33

Petře (nikoli Pavle :D ), moc díky, i za komunikaci s centrálou. Kdyby cokoli, jsem připraven být úkolován.

Tady relevantní a momentálně platné usnesení předsednictva ke klíčům: https://forum.pirati.cz/viewtopic.php?f=310&t=57729

Petr nebo Pavel - svátek máme stejně ;-)

Tito uživatelé poděkovali autorovi petrhor za příspěvek:
Viktor.Tichak

zákony jsou doporučení, hodnoty si nosíme v sobě

Uživatelský avatar
Michal.Langer
Koordinátor/ka krajského sdružení
Příspěvky: 267
Registrován: 04 říj 2018, 13:46
Profese: student politického marketingu (FF UPOL)
Dal poděkování: 67 poděkování
Dostal poděkování: 237 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: PiCOlo tým

Příspěvek od Michal.Langer »

Schůze Picolo týmu 23.02.2022 živě v pirátském centru PICOLO a online na jitsi.pirati.cz/picolotym

Vyhlášena zde: https://forum.pirati.cz/viewtopic.php?f ... 5&start=70

Přítomní: Nela Melicharová, Michal Langer, Petr Horčička, Antonín Štěpán, Denisa Rendová, Zdeněk Žák

Předsedající: Petr Horčička
Zapisovatel: Michal Langer
Začátek: 18:05

Program:

  1. Potřebuju vědět s kým můžu v týmu počítat v jakém rozsahu, abych věděl, jak ho rozšířit - dobrovolníci rozhodně vítani už nyní.
  2. Ceník pronájmu https://forum.pirati.cz/viewtopic.php?p=797773#p797773- potřebujeme ho nějak schvalovat/hlasovat nebo ho můžeme považovat za přijatý?
  3. Právní rámec - relativně oříšek - centrála není nadšená z malých faktur a nemá moc zaběhaný ani "malý" prodej v rámci 1 pirátské s.r.o., takže potřebujeme místní entitu - nějaké nápady/doporučení? Můžu to dělat na sebe, ale raději bych se tomu vyhnul, protože pak vzniknou pochyby "co z toho mám"
  4. Program a využití - na 15.2. je domluvený Topi Pigula https://cs.wikipedia.org/wiki/Topi_Pigula - Jordánsko cestovatelská přednáška, mám pozitivní zpětnou vazbu na cowork, ale to je samostatná kapitola. jednám o vernisáži - nevyšly mi nějaké pokusy, ale potkám se příští týden s jedním mladým klučinou, co tu studuje.

Program konsensuálně schválen.

1.
PH: Jak jste tady dříve fungovali?
NM: Já jsem vymýšlela akce, Tonda dělal propagaci na sítích a bývalý koordinátor zajišťoval, aby bylo Picolo předáno atd. Poté přišel covid a utlumilo se to.
PH: Bavili jsme se s Michalem, že bychom tady chtěli dělat ty akce pravidelně v úterky... Nejlépe každé úterý. 8.8. by tady měla být vernisáž Martina Komínka. První úterý by bylo kulturní, druhé cestovatelské, třetí úterý by se mohla dělat dílnička pro děti a čtvrtý týden by bylo dobré nějaké politické téma. Napadlo mě, že ty politické dny by mohly být o nějakém názorovém středu dvou stran... Že bychom si mohli třeba pozvat zástupce OSA a bavit se s nimi o autorských poplatcích.
ZŽ: Mohli bychom to otevřít tou parkovací politikou... Jsem v komisi pro dopravu, takže bych se toho chopil.
PH: Dobře, tak dejme to první politické úterý parkovací politiku.
PH: Jsem schopný ten stálý program zajistit do konce června. Pak uděláme nějaký prázdninový režim.

2.
Úkol pro Michala: Zajistit schválení ceníku.

3.
PH: Není ideální to dělat přes První pirátskou, ale nejlépe přes nějakou jinou entitu.
AŠ: Mohlo by to jít skrze mě... Mám živnosťák na pohostinství. Museli bychom to ale udělat tak, abych na tom nebyl tratný.

4.
PH: Jeden známý, který se zabývá startupy měl zájem, si tady pronajmout místo, takže bych zkusil nějaký odlehčený cowork. Ale jen pro lidi, které známe. Reálné jsou podle mě ty pronájmy od dubna.
PH: Je potřeba tady udělat inventuru.
DR: Já si to vezmu na starost... Uděláme to po vzoru Přerova.
PH: Uděláme tady nějaký úklid během středy 2.2 třeba od 16:30.
DR: Budeme se nějak zabývat i těmi speciálními dny? Třeba dnem pro Tibet?
NM: Já jsem určitě pro...
PH: Jo, to je dobrý nápad... Ten den je 10.3. Pokud ale chceme něco takového udělat, tak bychom to měli zkusit zajistit do zítřejšího večera.
NM: V dubnu bychom tady mohli udělat něco ke Grean Dealu.
DR: Byla jsem v kontaktu s nějakými lidmi, kteří se zabývají reformou školského stravování.
NM: Měli bychom udělat nějaký sdílený dokument, kde budeme moct přidávat nápady na akce v dalších měsících.
DR: Ještě jsem byla v kontaktu s Vendulou Vymazalovou, která by nám mohla někdy udělat akci týkající se ochraně spotřebitele.

Schůze ukončena v 19:30.

Tito uživatelé poděkovali autorovi Michal.Langer za příspěvky (celkem 2):
petrhor, Nela.Melicharova
Uživatelský avatar
Michal.Langer
Koordinátor/ka krajského sdružení
Příspěvky: 267
Registrován: 04 říj 2018, 13:46
Profese: student politického marketingu (FF UPOL)
Dal poděkování: 67 poděkování
Dostal poděkování: 237 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: PiCOlo tým

Příspěvek od Michal.Langer »

Ahoj,
z podnětu vedoucího Picolo týmu @petrhor vyhlašuji na úterý 12.4. od 17:00 schůzi.

Hlavní body:
(budou doplněny)

Díky, těším se na viděnou!

Uživatelský avatar
Vojtech.Pikal
Administrativní odbor
Příspěvky: 26224
Registrován: 19 srp 2010, 23:45
Profese: politik, informatik
Bydliště: Olomouc
Dal poděkování: 37004 poděkování
Dostal poděkování: 30168 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: PiCOlo tým

Příspěvek od Vojtech.Pikal »

Ahoj, vím že se teď místně moc neangažuju.

Ale když jsem šel kolem picola, tak jsem si všiml, že:

1) Máme nějakou rozbitou výstrč
2) Pořád je tam nápis "Poslanecká kancelář" i když poslance už dávno nemáme. Buď bych to sundal, nebo to upravil třeba na "zastupitelská kancelář"

Jsem s to na to případně nějak přispět, asi můžu. Rád bych to měl důstojné a pravidívé.

Profil, Vedoucí AO; KaS, ZO; vedoucí MRT Demokracie v rezignaci
„Nakonec vám budou vládnout ti nejneschopnější z vás. To je trestem za neochotu podílet se na politice.“*
Podporuji myšlenky.

Uživatelský avatar
Zdenek.Zak
Místní předsednictvo
Příspěvky: 442
Registrován: 10 bře 2018, 17:48
Profese: firemní bankéř v ČS
Dal poděkování: 1114 poděkování
Dostal poděkování: 600 poděkování

Re: PiCOlo tým

Příspěvek od Zdenek.Zak »

Vystrc opraveno. Vyloha je v řešení.

Tito uživatelé poděkovali autorovi Zdenek.Zak za příspěvek:
Vojtech.Pikal

II. místopředseda MS a zastupitel v Olomouci,
člen krajské a městské dopravní komise,
zdenek.zak@pirati.cz, telefon: 777 080 459

Odpovědět

Zpět na „Olomouc - Pirátské Centrum Olomouc (PiCOlo)“