Ukončení členství

Moderátoři: PKS Liberecky kraj, Predsedajici

Pravidla fóra
  • Toto je veřejné fórum. Stanoviska nevyjadřují názor Pirátů, pokud nebyla schválena příslušnými orgány. Stanoviska se publikují na krajském webu.
  • V anketách mohou hlasovat i návštěvníci bez přihlášení. Ankety proto nelze v žádném případě považovat za závazná hlasování.
  • Moderátorem tohoto fóra je krajské předsednictvo.
  • Toto fórum je viditelné pro návštěvníky bez přihlášení. Přihlášeným uživatelům se zobrazuje pouze tehdy, pokud jsou členy krajského sdružení nebo jeho registrovanými příznivci. Fóra místních sdružení se zobrazují pouze jejich členům a jejich registrovaným příznivcům.
  • Mezi registrované příznivce se můžete sami zařadit přidáním do příslušné skupiny v nabídce Obrázek Nastavit zobrazovaná fóra.
Petr.Jenik
Příznivec Pirátů – Liberecký kraj
Dal poděkování: 165 poděkování
Dostal poděkování: 258 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Ukončení členství

Příspěvek od Petr.Jenik »

Ahoj, dobrý den,

před pár dny mi přišlo upozornění na nutnost úhrady členského příspěvku a já začal přemýšlet, zda to má ještě nějaký smysl a to i přesto, že s pirátskými myšlenkami a programem souhlasím téměř na 100% a žádná jiná strana mi není bližší.

Začínal jsem u Pirátů, když jsme měli preference tři procenta. Odmakali jsme komunální kampaň a udělali jsme v roce 2014 v České Lípě téměř 7%. V dalších komunálkách to bylo o další procento víc. O dva roky později v krajbách jsme v České Lípě získali už téměř deset procent. Já jako kandidát do senátu ještě o kousek více.
Před letošními komunálkami se kolegové z České Lípy rozhodli, že jsem špatný lídr a špatný předseda místního sdružení. Nezískal jsem ve volbě předsedy ani jediný hlas. Prý jsem to dělal málo týmově a přitom jsme tak skvělý tým. Ve volbách jsme nezískali ani pět procent a město předali do spárů ANO, které má většinu jak v zastupitelstvu, tak v radě města. A kdo za to může? Prý ten tým.

Můžete tomu říkat třeba ukřivděnost, ale toto je jeden z důvodů, proč jsem začal přemýšlet, zda chci být stále členem Pirátů. Do místního sdružení ve svém městě, které jsem zakládal, už nepatřím.

A druhým důvodem je pirátská hyperkorektnost. Naprosto nesmyslná a dotažená do extrému. Výběrová řízení na členy výborů ve městech? Co to je za blbost a kor když je předem jasné, kdo to „výběrko“ vyhraje? A ty naše vnitřní hyperkorektní předpisy! Nikdo už se v tom nevyzná a ve skutečnosti slouží jen jako hůl na mlácení vnitrostranických oponentů protože ať člověk udělá cokoli, vždy se dá najít předpis, který je možné mu omlátit o hlavu.

A pak tu máme ještě genderovou, rasovou, „sexuálněorientační“ a bůh ví jakou ještě hyperkorektnost. Je mi fakt úplně jedno kdo je kdo, jakou má barvu či čím se cítí být. A už vůbec mě nezajímá na koho je sexuálně orientovaný. Je to každého věc, stejně jako v jakého boha věří nebo jestli nevěří v žádného, jak se obléká, co má na hlavě za účes nebo kolik a kde má jaká tetování. Odsuzuji předsudky a jakoukoli diskriminaci.

Vadí mi však, když se z korektnosti stane hyperkorektnost a z „jinakosti“ se stane norma. A tam jsme u Pirátů bohužel dospěli. Člověk, který nijak nevybočuje, do pirátské „normy“ nezapadá.

Bylo to těžké rozhodování. Spousta pro a spousta proti a bylo to opravdu těsné. Jak se tak říká sportovní metaforou, bylo to „o prsa korejské ženy“.

No a pak mi to Adéla ulehčila. Hyperkorektnost, při které si vzájemně zakazujeme i takovéto metafory. To jako fakt? Tohle jsou současní Piráti?

Přijměte prosím mou rezignaci na členství ve straně a můj statut prosím předělejte na registrovaného příznivce. Nadále budu příznivcem a voličem Pirátů kvůli programu a tématům, ale lidsky si asi už nesedneme.

Rostislav.Reha
Kontrolní komise
Profese: informatik
Dal poděkování: 7330 poděkování
Dostal poděkování: 8463 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Ukončení členství

Příspěvek od Rostislav.Reha »

Ja bych jen technickou poznamku (protoze mistni realie neznam) - zadny predpis nakazujici vyberove rizeni na vybory ve strane nemame a vsechny predpisy je mozne nalezt na wiki.pirati.cz/rules.

Neverim na mensi zlo. Je jen velke zlo a zlo, co zatim nemelo sanci vyrust.
Junior clen KK.
Podporuji myšlenky Renesance Pirátů. web | forum | zulip

Jiri.Belsan
Koordinátor/ka krajského sdružení
Profese: OSVČ
Dal poděkování: 1661 poděkování
Dostal poděkování: 1260 poděkování

Příspěvek od Jiri.Belsan »

A pak je tu vyhláška k provádění personálních výběrových řízení, která stanoví, kdy je dobré VŘ udělat a kdy se naopak dělat nemusí.

‖ Ředitel kanceláře KS Praha ‖ Člen KS Praha ‖ Tel: 778 702 243 ‖ Email: jiri.belsan@pirati.czProfil na lidé

Petr.Jenik
Příznivec Pirátů – Liberecký kraj
Dal poděkování: 165 poděkování
Dostal poděkování: 258 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Petr.Jenik »

Jen jsem si vzpomněl, že mě i tímto někdo vysíral podobně jako nedávno někdo vysíral kolegy z JBC výběrovými řízeními na členy v dozorčích radách městských firem, což taky považuju za kravinu protože proto snad lidi volí své zástupce, aby dohlíželi nejen na chod města, ale i jeho firmy. Tím "výběrovým řízením" jsou volby.
Já se v těch předpisech fakt nevyznám, stejně jako nikdo jiný. Každý se do nich podívá jen když potřebuje najít na někoho hůl, aby ho mohl praštit. A najde jí vždycky. Snažíme se být hyperkorentní a papežštější než papež a začínáme tím být akorát směšní.
Hodně štěstí. Fandím vám. Ale součástí tohoto administrativního hyperkorektního molochu už být fakt nechci.

Jan.Munzar
Předseda/předsedkyně místního sdružení
Profese: Projektový inženýr
Dal poděkování: 155 poděkování
Dostal poděkování: 136 poděkování

Příspěvek od Jan.Munzar »

Jménem předsednictva MS Českolipsko beru ukončení členství na vědomí.

Českolipský pirát - předseda MS Českolipsko

Odpovědět

Zpět na „Liberecký kraj“