Setkání blogerů Aktualne.cz

Diskuse členů a příznivců o věcech přesahujících působnost orgánů, netýkajících se programu nebo o straně jako celku.

Moderátoři: Administrativní odbor, Předsedající

Pravidla fóra
Než napíšete nový příspěvek, zamyslete se, zda má takovou hodnotu, aby ho musely číst stovky lidí.
  • Aktuální politické kauzy lze řešit v příslušné části veřejné diskuze.
  • Části programu, současné či budoucí, diskutujte na fóru Pirátský program.
  • Podání orgánům a jednoduché návrhy čiňte v příslušné podatelně.
  • Pokud chcete něco rozhodnout(usnést, zvolit, odvolat, přijmout), podejte členský podnět. Ale nejdřív zvažte, jestli by na to nestačil třeba republikový výbor.
  • Povídat o čemkoli si můžete v Podpalubí, což je skrytá část fóra otevřená všem zájemcům. (Je třeba se přidat do skupiny "Zobrazit - Podpalubí".)
Dodržujte prosím pravidla fóra.
Odpovědět
Uživatelský avatar
Petr.Vileta
Člen KS Plzeňský kraj
Příspěvky: 34642
Registrován: 22 črc 2009, 18:12
Profese: Celkem Spokojený Důchodce
Bydliště: Plzeň 2
Dal poděkování: 31595 poděkování
Dostal poděkování: 25704 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Setkání blogerů Aktualne.cz

Příspěvek od Petr.Vileta »

Tak jsem se prave vratil ze %subj a budu o tom neco psat, az vydycham setkani s Paroubkem :twisted:
Ovsem dulezitejsi je, ze se mi podarilo mluvit s pani Anou Sabatovou (Cesky Helsinsky vybor, napr. http://denikreferendum.cz/clanek/6809-r ... polecnosti ) a ekonomem Tomasem Sedlackem http://blog.aktualne.centrum.cz/blogy/t ... dlacek.php
Ziskal jsem od obou ustni souhlas s pretiskem jakychkoliv jejich clanku (a casem ziskam i mailem potvrzeny), pokud bude uveden zdroj a dodatek typu "se souhlasem autora". Mam na ne i mailovy kontakt, ktery ovsem nehodlam zverejnovat zde, ale poslu v SZ Broochovi.

Tak co? Chceme je?
Tito uživatelé poděkovali autorovi Petr.Vileta za příspěvky (celkem 3):
Ingrid.Romancova, Jiri.Rezek, Adam.Soukal

Řadový člen, stínový ministr švihlých nápadů a fórista

Fide, sed cui fidas, vide.
Věř, ale komu věříš měř.

(Perchta z Pernštejna - Bílá paní)

Uživatelský avatar
Martin.Broz
Návštěvník – nepatří k Pirátům
Příspěvky: 9429
Registrován: 08 črc 2009, 12:40
Profese: SMRT MODERACI
Bydliště: Internet
Dal poděkování: 1529 poděkování
Dostal poděkování: 5428 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Setkání blogerů Aktualne.cz

Příspěvek od Martin.Broz »

Diky Petre. To si udelal dobre ze jsi se tam vydal.
K tomu pretiskovani se stavim dost rezervovane. To vis.
Podstatnejsi je, jestli najdou v nasem usili nejakou shodu sami se sebou.
Pokud ano, bude dulezitejsi jak bude velka a jejich pozdejsi verejne vystupy.
Snad si neco od piratu alespon obcas prectou.

A Jirka Paroubek je velkej sympatak, zase tak hrozny to bejt nemohlo, ne? :-)
Ingrid.Romancova
Návštěvník – nepatří k Pirátům
Příspěvky: 401
Registrován: 21 bře 2010, 15:02
Profese: student světa
Dal poděkování: 6 poděkování
Dostal poděkování: 7 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Setkání blogerů Aktualne.cz

Příspěvek od Ingrid.Romancova »

Podle utajovaného informátora Evropského rozhledu ;) :

Jirka Paroubek byl v pohodě, sedl si zády k divákům, takže diváci viděli jen jeho zadek. Čtenář Bažant se ho pokoušel vyprovokovat, ale Jirka se nenechal. Dodržel i termín, že v 17:30 se končí, a tak navzdory neskončené diskusi v 17:30 odešel. Pohoda Jirky Paroubka se dá vysvětlit i přítomností psycholožky, která seděla hned proti němu u stolu.

Kromě Paroubka tam byl i Cyril Svoboda.

Na velkoplošné obrazovce se zřejmě na počest přítomnému pirátovi VIletovi blogerovi objevila reklama na ČPS, když promítli starší článek s nadpisem Piráti si zvolili předsednictvo.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Ingrid.Romancova za příspěvek:
Martin.Broz
Iluzionistka, která dokáže vytvořit dojem, že je Pirát. Tento trik je natolik přesvědčující, že to dotáhla až na místopředsedkyni strany. Ale byla to iluze, nic víc a nic míň.
Uživatelský avatar
Petr.Vileta
Člen KS Plzeňský kraj
Příspěvky: 34642
Registrován: 22 črc 2009, 18:12
Profese: Celkem Spokojený Důchodce
Bydliště: Plzeň 2
Dal poděkování: 31595 poděkování
Dostal poděkování: 25704 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Setkání blogerů Aktualne.cz

Příspěvek od Petr.Vileta »

Martin Broz píše:K tomu pretiskovani se stavim dost rezervovane. To vis.
Sabatova me trochu zklamala, od disidentky jsem ocekaval jiny pristup ke svobode. Ale Tomas Sedlacek by mohl byt zajimavy. Souhlas od nej mame, tak kdyz od nej uvidim nejaky hezky ekonomicky clanek, tak hodim odkaz do redakce PN a necham to na vas, jestli to pretisknete. Sympaticke je mi na nem take to, ze doslova rekl, ze si cte diskuze pod svymi clanky a dokonce ho to bavi. ;)

Řadový člen, stínový ministr švihlých nápadů a fórista

Fide, sed cui fidas, vide.
Věř, ale komu věříš měř.

(Perchta z Pernštejna - Bílá paní)

Ingrid.Romancova
Návštěvník – nepatří k Pirátům
Příspěvky: 401
Registrován: 21 bře 2010, 15:02
Profese: student světa
Dal poděkování: 6 poděkování
Dostal poděkování: 7 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Setkání blogerů Aktualne.cz

Příspěvek od Ingrid.Romancova »

Tady hrubý nástřel toho, co se na setkání blogeru dělo:
V úterý 23. listopadu se v pražské kavárně XXX uskutečnilo setkání blogerů z Aktualne.cz. Diskusí o "diskusích" provázel Ondřej Aust, který v letech 2002-2004 pracoval jako editor webu BBC World Service a dnes je editorem Mediar.cz. Hlavními hosty diskuse byla psycholožka Baštecká, předsedkyně Českého helsinského výboru Anna Šabatová, poslanec za ČSSD Jiří Paroubek a čtenář blogů Martin Bažant. Mezi diváky byl přítomen například Cyril Svoboda, Tomáš Sedláček a Petr Uhl.
Diskutující se zamýšleli nad anonymitou internetových diskusí a proč je na nich tolik vulgarity a agrese. Podle psycholožky Baštecké se na internetu jedná o jiný typ diskuse než jsou "ty v tváří v tvář". Diskuse se může podařit jen tehdy, pokud můžeme toho druhého poslouchat, pokud víme, o čem diskutujeme a známe pravidla diskuse. Na internetu druhého nevidíme a tím neseme za své výroky nulovou zodpovědnost. Anna Šabatová připomněla, že chartisté 77 se hned na začátku rozhodli vystupovat pod svými skutečnými jmény a lidé se "setsakramentsky" rozmysleli, co řeknou, protože mohli jít sedět i za "blbost". Za veřejný projev lze podle ní považovat i to, že píšeme něco do internetové diskuse. Poslanec Paroubek se údajně nestihl divit vlně nenávisti, která se na jeho blogu rozbouřila, když něco napsal. Osobně nereáguje na příspěvky, kde ho lidé urážejí, protože si to ani nezaslouží, aby jim věnoval pozornost a svůj čas.
Petr Uhl, novinář, k tomu uvedl: ,,Já jsem vychován v tom, že anonymní dopisy se nečtou. Ani ty se smyšlenými jmény. Kdo se podepíše jinak, tak ví, že dělá podvod a tím to pro mě končí. Stejně tak se představovali příslušníci StB pod jinými jmény. Anonymní diskuse na internetu je jeden z prvků demoralizace. Svoboda bez odpovědnosti nemůže být. Vulgární slova mi vůbec nevadí. Vadí mi ale rasistické věci. Nejenom rasistické, ale i proti humanitě. Tak to já nečtu, nebudu je umlčovat, nebudu na ně volat policii, jde to mimo mě."
Z blogerů se o slovo přihlásil i Petr Vileta, který se představil jako malý nevýznamný živnostník, člen Pirátské strany: ,,Jsem starší a byl jsem vychováván v tom, že anonymní dopisy se nepíšou a nečtou, sprostá slova se nepoužívají. Na druhé straně si uvědomuji, že spousta lidí má svého šéfa, zastává určitý úřad. Co já vím, jestli nějaký nick abc není z Úřadu vlády. Takový člověk nemůže říct - já podporuju tuhle či tuhle stranu - nemůže se angažovat veřejně, a pod svým pravým jménem by nediskutoval, byť jeho názory jsou přínosné. Začínal jsem psát na Neviditelném psu Ondřeje Neffa. Neviditelný pes přešel pod Lidovky, kde se poštou posílal dopis na ověření identity. Teď z té stovky příspěvků, co tam byly, zůstalo několik jednotek příspěvků denně. Myslím, že ani ta sprostá slova nejsou problém. Jak řekl Werich, už si přesně nepamatuji - vtip může být sprostý, ale nemůže být vtipnýjenom proto, že je sprostý."
Mezi diváky, kteří se do debaty zapojili, vyplynulo, že bez osobního kontaktu je validita příspěvků pochybná, ale anonymita na internetu je přesto důležitá.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Ingrid.Romancova za příspěvek:
Petr.Vileta
Iluzionistka, která dokáže vytvořit dojem, že je Pirát. Tento trik je natolik přesvědčující, že to dotáhla až na místopředsedkyni strany. Ale byla to iluze, nic víc a nic míň.
Odpovědět

Zpět na „Vnitrostranická diskuse“