Kamil Pittner [V PROCESU]

V tomto fóru se představují příznivci Pirátů, kteří se chtějí stát členy.

Moderátoři: PKS Středočeský kraj, Personální odbor - celý

Pravidla fóra
V tomto vlákně se prosím ostatním členům stručně představte:
  1. Představení vložíte kliknutím na ikonu Obrázek, která se zobrazuje, pokud jste přihlášeni.
  2. Do předmětu napište svoje jméno a příjmení.
  3. V textu se nám prosím stručně představte a napište nám, co vás vede k zájmu o členství v Pirátech. Budeme rádi, když nám zároveň řeknete, jak byste se chtěli do činnosti strany zapojit a jaké máte zájmy, schopnosti a dovednosti.
Krajské předsednictvo vás bude informovat o nejbližší schůzi v tomto tématu nebo jiným vhodným způsobem.
Členství vznikne, jakmile na schůzi podáte písemnou přihlášku, budete přijati předsednictvem a zaplatíte členský příspěvek na transparentní bankovní účet (podrobnosti).
Odpovědět
kptt
Návštěvník – nepatří k Pirátům
Příspěvky: 2
Registrován: 04 pro 2022, 11:52
Dostal poděkování: 6 poděkování

Kamil Pittner [V PROCESU]

Příspěvek od kptt »

Piráty sleduju od založení, čekal jsem, jak se hnutí postupně rozvine, kam bude směřovat a zda vůbec bude životaschopné. Ukázalo se, že ano, což je dobře. Piráti z mého pohledu zvládli i vstup do parlamentu a následně i do vlády, což byly dvě velké výzvy, které řada jiných stran nezvládla. Postupně se strana rozvíjí i v regionech, ale členská základna je malá a omezená. Protože si myslím, že pro každé politické uskupení, které tu chce být na celostátní úrovni déle než jedno či dvě volební období, je důležitá přítomnost v krajích, okresech i městech a vesnicích, bych se rád zapojil na Rakovnicku, odkud pocházím. Vystudoval jsem obor Informační systémy, pracuji v oblasti médií, nejvíc se věnuji IT. Kromě toho hodně čtu, aktuálně Dějiny Strany mírného pokroku v mezích zákona :)

Tito uživatelé poděkovali autorovi kptt za příspěvky (celkem 3):
Jiri.Snizek, Lukas.Kohout, Martin.Martin
Uživatelský avatar
Barbora.Knotova.Vaicova
Koordinátor/ka krajského sdružení
Příspěvky: 368
Registrován: 30 lis 2020, 18:39
Profese: Koordinátorka dobrovolníků
Bydliště: Rakovník
Dal poděkování: 419 poděkování
Dostal poděkování: 659 poděkování

Re: Kamil Pittner

Příspěvek od Barbora.Knotova.Vaicova »

Ahoj Kamile,

moc děkuji za tvé představení. Věřím, že brzy budeš na palubě a podaří se nám založit MS Rakovník a Nové Strašecí.
Pro ostatní doplním, že jsme spolu v kontaktu online delší dobu, nedávno jsme měli i s dalšími spřízněnými dušemi schůzku v Rakovníku. Kamil byl přítomen i na listopadovém KF.

Doplňuji ještě klasickou paletu otázek a prosím o odpovědi.

  1. Proč my a ne někdo jiný? Popiš strany, nad kterými bys uvažoval/a, a proč jsi je zavrhl/a.

  2. Máš nějakou politickou nebo aktivistickou minulost? Kandidoval(a)s ve veřejných volbách?

  3. Myslíš, že existuje něco z tvé minulosti či současnosti nebo z tvého okolí, co by mohlo po tvém případném přijetí poškodit dobré jméno Pirátské strany?

  4. Jaký máš názor na legalizaci drog? Legalizoval/a bys konopí? LSD? Heroin?

  5. Co si myslíš o státních dotacích? V zemědělství? V průmyslu? V ohledu na rozvoj podnikání?

  6. Co si myslíš o OSA, Intergramu a autorském zákonu? Víš jaké sdílení dat je legální a nelegální a že se platí poplatky z prázdných médií?

  7. Kde vidíš největší díru/nebezpečí v ochraně soukromí a svých osobních údajů?

  8. Kde si myslíš, že je hranice mezi svobodou projevu a rozumným omezením kvůli hanobení rasy a vyzývání k násilí?

  9. Co si myslíš o imigraci?

  10. Jaký je tvůj názor na referendum?

  11. Co nejvíc pálí Českou republiku?

  12. Máš v úmyslu se u Pirátů zapojit do dění v kraji, sledovat fórum a účastnit se hlasování?

  13. Je nějaký krajský expertní tým, do kterého by ses mohl(a) a chtěl(a) zapojit?

  14. Už jsi v kontaktu s nějakými piráty, třeba ve svém okolí?

  15. Četl/a jsi náš program? Který? Co tě v něm zaujalo, co se ti líbí a k čemu máš výhrady?

Tito uživatelé poděkovali autorovi Barbora.Knotova.Vaicova za příspěvky (celkem 3):
Jiri.Snizek, Lukas.Kohout, Martin.Martin

Barbora Knotová Vaicová

Koordinátorka dobrovolníků pro Středočeský kraj

Nic není neuskutečnitelné. Pokud to není vyloženě nemožné. – Sir Nicholas Winton

kptt
Návštěvník – nepatří k Pirátům
Příspěvky: 2
Registrován: 04 pro 2022, 11:52
Dostal poděkování: 6 poděkování

Re: Kamil Pittner

Příspěvek od kptt »

Báro díky! Vezmu to postupně:
1 - nad jinými stranami jsem neuvažoval, měl bych s nimi málo společného a jsem opakovaně zklamán tím, co dělají, co nedělají a jejich všemožnými aférami, nechce se mi tu rozepisovat můj pohled na každou ze stran, které od 90. let byly v české politice, ale rád to někdy prodiskutuju osobně :)
2 - v předposledních komunálních volbách jsem byl na kandidátce ČSSD, z důvodu osobních vazeb, v posledních komunálních volbách jsem byl na kandidátce místního nezávislého sdružení, ze stejného důvodu
3 - myslím, že ne, a to včetně budoucnosti :)
4 - kriminalizace konopí je problém, legálnost užívání, držení a pěstování tu měla být už dávno, na úrovni např tabáku/alkoholu, tvrdé drogy jsou něco úplně jiného
5 - o tom se dá diskutovat hodiny, někde někdy mohou být prospěšné, ale často je tomu naopak, možná že tam platí nějaká nepřímá úměra, čím větší/bohatší příjemce dotace, tím menší smysluplnost, a naopak
6 - co bylo tématem před 10 lety už dnes pro nikoho moc tématem není, něco z toho vyřešili Piráti, něco doba, o sdílení vím, o poplatcích též
7 - hranici určují zákony a hodnotí soudy, těch možných případů se dá zmínit tolik, že to zde já, jako neodborník a neprávník těžko rozseknu, současná právní úprava mi asi v současnosti vyhovuje, určitý problém cítím na straně provozovatelů některých internetových médií, sociálních sítí a jejich byznys modelu
8 - z pohledu koho? :) má svá pro i proti, ať už z pohledu těch osob, které něco hledají či před něčím utíkají i z pohledu zemí, z nichž odcházejí nebo do nichž míří, dřív se spíš utíkalo odsud, teď se spíš utíká sem
10 - rozumná referenda do demokracie patří
11 - Ruská válka v Evropě
12 - ano, co mi budou síly stačit a okolnosti dovolí
13 - časem až se rozkoukám, tak proč ne, pokud to bude mít přínos, prozatím bych se spíš zaměřil na region
14 - ano
15 - ano, aktuální na webu ke komunálním volbách, zaujalo mě, že je tam od všeho něco, líbí se mi grafická úprava, výhrady max k jeho stručnosti, což je ale jasné, programy v archivu se nedají rozkliknout, ale z paměti si nemyslím, že by mě na nic něco zásadně vadilo
Jsem rád, že jsem se tím dotazníkem tak hezky prokousal :)

Tito uživatelé poděkovali autorovi kptt za příspěvky (celkem 3):
Barbora.Knotova.Vaicova, Lukas.Kohout, Martin.Martin
Uživatelský avatar
Martin.Martin
Krajské předsednictvo
Příspěvky: 895
Registrován: 25 úno 2013, 11:08
Profese: stavební tech, ISP tech, audio inženýr
Bydliště: Nymburk
Dal poděkování: 4167 poděkování
Dostal poděkování: 1315 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Kamil Pittner [V PROCESU]

Příspěvek od Martin.Martin »

Ahoj, termíny fyzických schůzí KF SčK jsou zde: viewtopic.php?p=828568#p828568, budeme moc rádi, když tě budeme moci někdy potkat.. jinak termíny těchto, i virtuálních pondělních schůzí lze sledovat zde: https://stredocesky.pirati.cz/

“Once men turned their thinking over to machines in the hope that this would set them free. But that only permitted other men with machines to enslave them.” ― Frank Herbert, Dune
https://lide.pirati.cz/osoba/505/

Skrytě ovládám stranu pomocí postování kapybar na Zulipu v Podpalubí.

Odpovědět

Zpět na „Zájemci o členství Středočeský kraj“